Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1799. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.416
Cevap
385
Favori
3.380.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orijinalden alıntı: Jorgmoller

quote:

Orijinalden alıntı: klonajinsky

Başlığı açan benim ve o dönem en iyisiydi kablonet.lakin Şimdi yeni eve taşındım ve mahallede altyapı olmasına rağmen bizim binada yoktu.Dilekçe verdim 3 ay sonra bizim binaya da çektiler.Ücretsiz kurulum falan baktım içime sindi.De4dim gelin kurun.gelen adam taşeron.Kim olduğu belli değil.yaka kartı yok,serbest kıyafet.Dedi yükseltici ile beraber 600 tl masrafı var.Dedim nasıl oluyor bu?Ücretsiz kurulum dediler.Daire içi ücretsizdir.Bina içi ücretlidir dedi.Okuyan kablonet yetkilisi falan olursa diye bunu bir şikayet olarak belirteyim.Apartmanın girişine takacakları kutuyu da müşteriye ödetmek biraz saçma geldi bana.Sonuçta oradan ben para kazanmıyacağım,sen kazanacaksın.Bu postumda burada dursun.Apartmanına kadar hat gelmiş ama apartman girişinizde kutu yok ise sizde dairenize çektirmek için benzer ücretler vermek durumunda kalabilirsiniz.Aklınızda olsun.

bende binaya çektirdim bir ay önce
    hiçbir ücret vermedim

Binaya çekmeye ücret talep etmediler zaten.Binanın girişinden benim daireme kadar olan bölüme ücret talep edildi.Şİmdi bir arkadaş türksat kabloda çalışıyormuş sağolsun yardımcı olmak istedi özelden.Bu tesisat ücretini zaten bizden alıyorlar sizden cep harçlığı almak istemişler dedi.Cep harçlığı da verelim de 500-600 tl lerden bahsediyor adam.Fakat kafama takılan ben kablonet müsteri hizmetlerini de aradığımda bu ücretin tahsilinin yasal olduğu yönündeydi.Zaten ondan sonra bıraktım.

Anladım hocam. Benden hiçbir ücret alınmadı. İlk faturamda geldi, ekstradan bir ücretlendirme de yok.

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    İnterneti ilk aldığımda 80ms gibi rezil bir ping vardı ama zamanla bu hale geldi. Nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok. Belki de kablolu bağlantı kullandığım içindir. Kablosuz ile hiç denemedim. Battlefield 4 oynarken CZ sunucularında 40, Almanya sunucularında 50-65 ping alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triplxt. -- 20 Kasım 2016; 13:34:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu baslıkta ve forum baslıgında neden kablonet yazıyor anlamadım

Kablonet yokolalı uydunet olalı yıllar oldu

• Beylikdüzündeyim 11den beri internet yok, aynı sorunu yaşayan var mı? Modem bağlansa bile sitelere girilmiyor. Bir pazarımız var onu da zehir ediyor sağolsun uydunet.

• caglar_sss kullanıcısına yanıt
    Günaydın!
    Türksat hizmetlerinden;

Uydunet tekrar KabloNet
    KabloTV, Analog KabloTV
    Teledünya, KabloTV
    Uydunet Telefon, KabloSes oldu!

www.turksatkablo.com.tr 'ye bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 20 Kasım 2016; 14:26:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

Bu baslıkta ve forum baslıgında neden kablonet yazıyor anlamadım

Kablonet yokolalı uydunet olalı yıllar oldu

www.kablotv.com.tr

Türksat Kablo aldığı bir karar doğrultusunda Teledünya ve Uydunet isimleri feshetti. Artık hizmetlerin ismi Kablo TV, Kablo Net ve Kablo Ses oldu ayrıca siteye girerseniz Türksat ile ilgili birçok içeriğin kaldırıldığını, müşteri hizmetleri adının da Türksat Kablo Çağrı Merkezi yerine Kablo Çağrı Merkezi olarak düzenlendiğini görebilirsiniz. Başlık bu sebeple değiştirildi.

Büyük bir ihtimalle Türksat Kablo özelleşecek ve Türksat'dan ayrılacak. (Bakan'ında bu yönde açıklaması var) Bu sebeple bir değişim söz konusu olabilir.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Çok doğru bir benzetme olmuş

• Hepsi kötü yönetilecek diye bir şey yok tabii ki. Fakat bugüne kadar özelleşen şirketlerin özelleştikten önceki/sonraki durumlarına baktığımızda oluşacak tabloyu az çok tahmin edebiliyoruz.

• KabloNet'e NetMASTER Infinity 401 isimli yeni bir modem geliyormuş önümüzdeki ay.

Modem 24 Downstream, 8 Upstream kanalına sahip olacakmış. Yani (eğer ileride uygun paket çıkarsa) [B]1 Gbps hız bile alınabilecek bu cihazla.[/B] Ayrıca 802.11ac ile 5 GHz desteği de olacakmış.

Modemin detaylarını merak edenler cihazın forumdaki KabloNet bölümündeki konusuna bakabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 20 Kasım 2016; 14:41:30 >
  • KABLONET [ANA KONU]

Pıng vs degerlerım ıyı durumda oyunlarda ama anı yukselmeler oluyor modem pcye uzak arada duvar vs var sızce kablolu baglansam bu sıkıntıdan kurtulurmuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dream3rn

KABLONET [ANA KONU]

Pıng vs degerlerım ıyı durumda oyunlarda ama anı yukselmeler oluyor modem pcye uzak arada duvar vs var sızce kablolu baglansam bu sıkıntıdan kurtulurmuyum

zaten kablosuz da fazla verim bekleme kablolu olarak bağlanırsan hızını sonuna kadar alırsın kablosuz bağlantıların hiçbir zaman sağlıklı olmaz çünkü radyo frekans ile çalışıyor o frekans ta yoğun kullanım vs gürültü çok olursa hız vs bağlantılarında sorun yaşamaya başlarsın bu arada hat değerlerin çok iyi

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler
  • Çok ilginç

https://www.cablelabs.com/wp-content/uploads/2013/10/Certified_Products.pdf

Cablelabs'ın dokümanında bizim 383-ZN 802.11 AC destekli görünüyor,acaba bu Uydunet kapatıp mı veriyor?

Üreticisi Castlenet olarak görünüyor.
  • http://www.castlenet.com.tw/products/cm/spec/CBV3843Z4S-EDM01-R2%2020140403.pdf

Aha bizim modem

Ac gozukuyor,bunun antenleri disinda sadece

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Aynen.
    Türksat ve NetMASTER her modelin özelliklerini kırpıp Türkiye'ye getiriyor.
    Şu yeni çıkacak Infinity 401 de muhtemelen 383ZN'nin kırpılmamış versiyonu olacak.

• _Marvel_ _ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Arkadaşlar yaklaşık 3-4 gündür akşam saatlerinde yurt dışı pingleri çok yüksek. Gündüz Frankfurt pingi 55-65 arası akşam 160-170ms oluyor. Hızda bir problem yok. Aynı sorunu yaşayan var mı ? Önceden akşam hız düşerdi ama ping hiç yükselmezdi.
  • uskudar zeynep kamil civarı altyapı nasıl arkadaşlar altyapıdan memnun musunuz

• Arkadaşlar şu asgari hızların 3 mb.den 5 mb çıkma durumu ne oldu ? Bilen var mı ?
  • qarakedi kullanıcısına yanıt
    BTK taslak için belirlediği kamuoyu görüş alma süresi doldu. Şimdi taslak üzerinde yapılan önerileri inceleme süresi başladı. O bitince karara bağlanacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.