Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kampanya yıl sonuna kadar devam ediyor hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • prydzsnare kullanıcısına yanıt
    Eğer sızıntı olan özelliklerle gelecekse evet beklemeye değer hocam.
    İndirimli cihaz kampanyasının şartlarında özellikle CBW-383ZN modeli diye bir şart konulmamış, sadece Docsis 3.0 modem denilmiş. Yani eğer Infinity önümüzdeki ay çıkarsa kampanyaya dahil edilme şansı var (kesin olmasa da bir ihtimal var). O yüzden eğer acil bağlantı yapmanız gerekmiyorsa Aralık'ın son haftalarına kadar bekleyebilirsiniz. Sonuçta indirimli cihaz kampanya yıl sonuna kadar devam ediyor.

Yeni yılda fiyatlar değişir mi bilmiyorum fakat indirimli cihaz kampanyası muhtemelen devam etmez.
    Şirket daha özelleşmedi. Hala tamamı devlette. O yüzden onun bir etkisi olmayacak.

O değil de benim ZN'nin taksidi hala bitmedi ya :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 22 Kasım 2016; 22:54:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Eğer sızıntı olan özelliklerle gelecekse evet beklemeye değer hocam.
    İndirimli cihaz kampanyasının şartlarında özellikle CBW-383ZN modeli diye bir şart konulmamış, sadece Docsis 3.0 modem denilmiş. Yani eğer Infinity önümüzdeki ay çıkarsa kampanyaya dahil edilme şansı var (kesin olmasa da bir ihtimal var). O yüzden eğer acil bağlantı yapmanız gerekmiyorsa Aralık'ın son haftalarına kadar bekleyebilirsiniz. Sonuçta indirimli cihaz kampanya yıl sonuna kadar devam ediyor.

Yeni yılda fiyatlar değişir mi bilmiyorum fakat indirimli cihaz kampanyası muhtemelen devam etmez.
    Şirket daha özelleşmedi. Hala tamamı devlette. O yüzden onun bir etkisi olmayacak.

O değil de benim ZN'nin taksidi hala bitmedi ya :(

Cok tesekkurler degerli bilgilerinizle yardimci oldunuz

Su anda kullandigimiz docsis 2.0 destekleyen modem iki duvar olmasina ragmen ulasamiyor o noktalara ama beklenmeye deger diyorsaniz oyle yapmak lazim. Wifi alanini genisleten cihazlardan almayi dusundum ama emin olamadim. (Gercekten ise yarama ve radyasyon seviyesi vs)

Acikcasi router,access point,wireless adaptor vs gibi kavramlara uzagim onerebileceginiz link varsa forumda ogrenmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Herkese iyi aksamlar

Aralik ayinda basvurdugumuzda yeni modem infinity 401 i yeni tarifeyle birlikte alma sansimiz varmidir sizce?
    Varsa da su andaki gibi aylik 2 tl gibi bir farkla vermezler herhalde yeni nesil oldugu icin,siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda?

@sametykcll hocam,birden fazla cihaz hep kablosuzla baglanacagi icin zn yerine 401 i beklemeye degermi? (Yeniyilla ve ozellestirme ile birlikte tarifeler olumsuz degisse dahi)

ya hocam 4 5 ayönce adamllar zn modemleri bize 146 liraya kitlediler. aynı modemi 48 liraya bedavaya veiyorlar. infinity modemler 175 lira filan olur bence bu kampanyayı kaçırmayın. 1 2 hafta sonra bitebilir.

Tesekkurler cevabiniz icin hocam
    Tabiki cok guzel bir kampanya,ama birden fazla cihazin sadece kablosuz baglandigi durumlarda sikinti yasama ihtimali var gibi geldi yorumlarda. Siz boyle bir sikinti yasadinizmi? Yogun saatlerde veya bu durumda hiziniz ne kadar kayip yasadi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Herkese iyi aksamlar

Aralik ayinda basvurdugumuzda yeni modem infinity 401 i yeni tarifeyle birlikte alma sansimiz varmidir sizce?
    Varsa da su andaki gibi aylik 2 tl gibi bir farkla vermezler herhalde yeni nesil oldugu icin,siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda?

@sametykcll hocam,birden fazla cihaz hep kablosuzla baglanacagi icin zn yerine 401 i beklemeye degermi? (Yeniyilla ve ozellestirme ile birlikte tarifeler olumsuz degisse dahi)

ya hocam 4 5 ayönce adamllar zn modemleri bize 146 liraya kitlediler. aynı modemi 48 liraya bedavaya veiyorlar. infinity modemler 175 lira filan olur bence bu kampanyayı kaçırmayın. 1 2 hafta sonra bitebilir.

Tesekkurler cevabiniz icin hocam
    Tabiki cok guzel bir kampanya,ama birden fazla cihazin sadece kablosuz baglandigi durumlarda sikinti yasama ihtimali var gibi geldi yorumlarda. Siz boyle bir sikinti yasadinizmi? Yogun saatlerde veya bu durumda hiziniz ne kadar kayip yasadi?

Evde laptop telefon tablet bir sürü cihaz bağlı. Şuana kadar bir sıkıntısını görmedim. Hız konusunda ufak tefek dalgalanmalar hariç hızda kayıp yaşanmıyor.yeni çıkacak modeli 48 liraya vereceklerini tahmin etmiyorum. Sonuçta karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikiştutmazsabri -- 22 Kasım 2016; 23:47:38 >

• rekabet yasaları gereği ! tekel oluşturmak yasak olduğu için ;

bu alt yapı üzerine en az 2 şirketin çalışma yapabilmesi gerekiyor ki
    bu açıdan olay alt yapı hizmet sağlayıcı ve internet hizmet verici şeklinde
    en başta 2 ye bölünecek daha sonra müşteri istediği diğer firma ile anlaşabilecek !

alt yapı maliyeti açısından incelenirse
    tüm alt yapı yakın bir zamanda fiber erişime dönecek
    zaten bu yüzden analog yayınlar sonlandırılmaya doğru gidiyor !

özetle telefon hattı üzerinden ortalama 50-70 TL ye aldığınız hizmeti
    kablo net üzerinden ortalama 35-TL ye alıyorsunuz !

aklı olan fazla düşünmez yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 23 Kasım 2016; 10:1:38 >
  • Merhaba. 300 metrekare bir alan icin router oneriniz var midir ? 98 down 3.8 up hizimiz mevcut.

• TTnet'ten memnumdum hız olarak herhangi bir sıkıntım yoktu. Online oyunda ping biraz yüksekti ancak onun dışında herhangi bir dalgalanma vs. yaşamıyordum.
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    ttnet'te 24 mbps idi bunda ilk testimde sabah saatlerinde 52 mbps'yi gördü.
    dün akşam denediğimde de (wireless üzerinden) 25 mbps civarı bir şey gördü.

daha hızlı bir bağlantıya geçme sebebim açıkcası internet üzerinden yayın(digitürkplay,kodi ile dizi film vs) izlemek olduğu için bu sorun beni korkuttu. 15-20 dakika izleyip sonra 2-3 dk internetin tekrar kendine gelmesini bekleyeceksek beklentimi karşılamayacaktır.

teşekkürler cevabınız için.
  • bm çırağı B kullanıcısına yanıt
    Bence çok hızlı internet kotayıda çok çabuk tüketiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TEL1 e telefon bağlı ve TEL1 in ışığı yeşil bir şekilde yanıp yanıp sönüyor
    telefonda çevir sesi yok !?

şlmdi soru şu ; bu modem den mi yoksa internet sunucusundan mı kaynaklı bir sorun !?
  • Merhaba,

Eski Superonline Fiber yeni Kablonet abonesiyim. Superonline doğru düzgün teklif iletmediği için aboneliği iptal ettim (Gurur meselesi oldu)

Istanbul Kadıköy Göztepe'deyim, ilk gün oyunlarda 60ms gibi bir değer alırken, artık 150ms'in altına inmiyor. Bunun bir düzelme ihtimali var mıdır arkadaşlar? Önce araştırma yapmadığım için pişman olacağım gibi gözüküyor. Ağırlıklı olarak oyun için kablonet kesinlikle tavsiye edilmiyor sanki. Yol yakınken iptal edip gururu ayaklar altına alıp Superonline'a mı dönsem diyorum.

Hız 50mbit, 150gb AKN
  • mkelleci kullanıcısına yanıt
    Süperonlıne bırakılırmıydı hiç derhal geri dön bence
    Benim burda olsa hiç düşünmeden ceza falan girecem yok işte meret

• Aslında hızlı internet kotayı etkilemez. Yani siz hız yükselttiniz diye bir yerde 3 MB olan bir fotoğraf 6 MB olmaz. Yani siz yine 3 MB'lık bir veriyi indirirsiniz.

Fakat elimizde hızlı internet olunca herkes ister istemez daha kaliteli video izlemek ister, daha kaliteli ses dosyaları dinlemek ister, daha fazla indirme yapmak ister. Bundan dolayı daha hızlı bir pakete geçtikten sonra eğer bir video/canlı yayın izlerken veya bir ses dosyası indirirken/dinlerken kaliteyi kendi elimizle seçmez, otomatikte bırakırsak programlar doğal olarak dosyaları daha yüksek kalitede yani daha yüksek boyutta indirir. Ayrıca elimize daha hızlı internet geçti diye normalde 1 oyun indirecekken "hazır internet hızlıyken 2 oyun daha indireyim" dersek de veri tüketimi doğal olarak artar.

Sonuç olarak; eğer interneti dikkatli bir şekilde kullanıp yukarıdaki hususlara dikkat edersek 1000 Mbps internete de geçsek veri tüketimimizde hiçbir değişiklik olmaz.
    Tabii o zaman da hızlı internetin bir anlamı kalır mı, o ayrı konu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 23 Kasım 2016; 17:48:49 >

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Yani !!

• Yani veri miktarının artması hızla alakalı değil, kullanım şekliyle alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Beylikdüzündeyim 11den beri internet yok, aynı sorunu yaşayan var mı? Modem bağlansa bile sitelere girilmiyor. Bir pazarımız var onu da zehir ediyor sağolsun uydunet.

Hocam selam, Beylikdüzünün neresi acaba ?
    Şundan soruyorum. Benim superonline taahhütüm bitti ve tv+internet paketi kablonetin çok uygun geldi.
    Ancak siteden kontrol ettiğimde Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesini göremedim
    Bu kadar kalabalık bir yerin olmama ihtimalini aklım almıyor
    Müşteri hizmetlerini aradım. O da sonuçta sitedeki adreslere baktığı için göremedi.
    Sitede adres çıkmadığı halde, bulunduğum lokasyonda kutu vs olma ihtimali hiç mi yok ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgun17

quote:

Beylikdüzündeyim 11den beri internet yok, aynı sorunu yaşayan var mı? Modem bağlansa bile sitelere girilmiyor. Bir pazarımız var onu da zehir ediyor sağolsun uydunet.

Şundan soruyorum. Benim superonline taahhütüm bitti ve tv+internet paketi kablonetin çok uygun geldi.
    Müşteri hizmetlerini aradım. O da sonuçta sitedeki adreslere baktığı için göremedi.
    Sitede adres çıkmadığı halde, bulunduğum lokasyonda kutu vs olma ihtimali hiç mi yok ??

Valla bilmiyorum dostum ben Büyükşehir konutlarındayım. Uzun süredir kullanıyorum, aslına bakarsan memnunum ama bazen çıldırtıyorlar kesilmeler, düşmeler ile.

En iyi müşteri hizmetleri bilir aslında ama ben vardır diye düşünüyorum. Altı yedi senedir var beylikdüzünde kablo tv ve internet.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akgun17

quote:

Valla bilmiyorum dostum ben Büyükşehir konutlarındayım. Uzun süredir kullanıyorum, aslına bakarsan memnunum ama bazen çıldırtıyorlar kesilmeler, düşmeler ile.

En iyi müşteri hizmetleri bilir aslında ama ben vardır diye düşünüyorum. Altı yedi senedir var beylikdüzünde kablo tv ve internet.

Teşekkürler dostum bilgi için. Yarın sitedeki sorumlulara sorayım bakalım kutu var mıymış türksat'ın. Beykent gibi çok kalabalık bir yere bu zamana kadar bu hizmeti getirmemişlerse gerçekten ayıp olur.
    Eğer hizmet getirmeyip bizi superonline veya ttnet in kucağına atacaklarsa yazıklar olsun..

• Arkadaşlarhttps://online.turksatkablo.com.tr bu adresten e devlet girişi yapıyordum şuan hata veriyor Geçersiz anahtar.EDV09.078 : GECERSIZ AUTHORIZATION CODE sizde de böyle bir sorun var mı ? Uyku yok servisi alacağım alamadım sms ile alma imkanım var mı ?

Edit: müşteri numarası ve şifreyle giriş yapabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sawyer258 -- 24 Kasım 2016; 14:28:31 >
  • 
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.