Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: jasmin_cingo

Benim kablonet.İlk msgdaki linkten girip baktım

Downstream Power -10.10 dBmV
    Upstream Power 42.50 dBmV

Ne oluyor anlamadım şimdi.Yardımcı olursanız sevinirim.

verilerin oldukça iyi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortis

quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orjinalden alıntı: fortis

haklısınız 256K çağ dışı bir hız malesef, fakat kota da bir o kadar gereksiz bir uygulama. Herkese 1mbps hızı kotasız olarak verebilecekken insanlara en kötüsünü en pahalıya wermek isteği nedendir bilinmez...

umarım kabloda da minimum hızlarda bir artış söz konusu olur dediğiniz gibi. fakat hükümetin adsl'i yaygınlaştırıp daha fazla kazanıp kablo interneti öldürmek gibi bir politikası olduğu sürece ucuza hızlı internet bizler için bir hayal olmaktan öteye geçemeyecek gibi görünmekte ne yazık ki...

256 çağdışı demişsinde biz 128 lik kablonet kullanıyoruzneyse adsl birşeyler yapsında kablonetin kontrasıda belki 128 leri 256 yapmak olur

ehe sorma klonajinsky hocam ben de daha 2 hafta önce 256'ya geçtim. yaklaşık 6 yıldır 128 kullanıyorum. inan bana 128'den soora 256 bile hızlı geliyo insana ama 256 gel görki çağ dışı kaldı. milletin upload'u bile en az 768K'larda gezerken

kablo şebekesi olabilidiğine boş dururken bizlere neden 512K ya da 1mbit gibi hızlar çok görülür anlamış değilim

bilmukabele

• quote:

Orjinalden alıntı: mhmtpkr

Benim size bir sorum olacak,elimdeki modemi kablosuz modeme çevirebilecek bir adaptör görmüştüm bundan 2 ay önce bir açık arttırma sitesinde. Böyle bi üründen haberiniz var mı?

Ne gördüğünüzü tam olarak tahmin edemedim ama öyle "adaptör" tarzı küçümen birşey olduğunu da zannetmiyorum. Sizin ihtiyacınız en basitinden/verimlisinden bir "Kablosuz Erişim Noktası" (Access Point - AP ). Şu an piyasada birkaç model bulabiliyorsunuz: USR-5451, AirTies AP-300. (hepsiburada.com'u bir ziyaret edin, başka çeşitler de bulacaksınız ama bunlardan hangileri daha "verimli" olacaktır; denemek lazım...) Hatta bunların Router'lı ve arkasında 4 Enet portu olan versiyonları da var: USR-5461, C-Net CWR-854 gibi...

Sizin gördüğünüz belki de Asus 330 model ve oldukça minyatür bir AP'dir.
    Şöyle, iki üç adet splitter genişliğinde ve iki splitter boyunda hoş bir oyuncak ama şu an piyasada artık yok. Bir-iki yerde (örneğin Istanbul Maslak'daki Office SuperStore'da) vardı amma fiyatları da boyutuna göre astronomikdi ($ 120+KDV'nin üzerindeydi...).

Bilginize.

• bende evimdeki kablonet baglantımı wireless olarak kullanmak icin USR 5461 router almak istiyorum. print server ozelligi de bulunuyor sanırım bu router ın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

Sizin gördüğünüz belki de Asus 330 model ve oldukça minyatür bir AP'dir.
    Şöyle, iki üç adet splitter genişliğinde ve iki splitter boyunda hoş bir oyuncak ama şu an piyasada artık yok. Bir-iki yerde (örneğin Istanbul Maslak'daki Office SuperStore'da) vardı amma fiyatları da boyutuna göre astronomikdi ($ 120+KDV'nin üzerindeydi...).

Bilginize.

Bugün yolun Office2Superstore'a düştü (Istanbul-Maslak). Asus WL-330G2ler kuzu kuzu orada yatıyorlar; en az 10 tane var. Fiyat KDV dahil $ 99'a inmiş ama o fiyat dahi yüksek ve en son iki ay öncesine göre ya bir tane satmışlar ya da hiç!... Ne yazık ki bu yavru AP'u satan başka yer kalmadı (Istanbul'da) zannedersem...

• Galiba beni kast ettiniz o yüzden cevap veriyorum.
    Öncelikle size karşı 'cahil' diye bir tabir kullanmadım.
    Türksat firması ile gelir paylaşım ortağı firmalar arasında (GPO) yapılan sözleşmelerde geçiş döneminin tüketicinin aleyhine bir durum oluşmayacak şekilde hizmetin aksamayacağı belirtilmiş. Ruhsatlar alındıktan hiç büyük bir probleme ratlamadım. İzmir Bornova'da eski Topaz bölgesinde oturuyorum ve hiçbir şekilde bağlantım TT dışında bir arızadan kopmadı, yavaşlamadı. Neden sadece Türksat ile ihtilaflı yerlerde sorun çıkıyor tabi bunu anlamamak için salak olmak lazım. Zaten mahkemelik oldular Kablonet şirketine haddi bildirildi. Kıllık yapanlar ise sırada. İnşallah bağlantınız düzelmiştir. Öyle çok ters bir durum yok zannımca.
    Son olarak ben de bir link vereyim:
    Türksat Kablo'daki Gelişmeler için Açıklama Yaptı:http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16221

quote:

Orjinalden alıntı: CrImInAl

Bir arkadaşın kablonete geçeyimmi diye bir sorusu ve bu konu için açtığı başlık olmuştu.Bende şu ara kablo sektörünün çok karışık olduğunu, sıkıntı yaşayabileceğini, beklemesini internet sektörü üzerinde bilirkişi düzeyindeki bir yazarın makalesi ile destekleyerek yazmıştım.

Ancak aklı evvel bir zat çıkıp çok kaba bir yazı yazdı."Sana ne sektörde olandan cahil cahil konuşup milleti şaşırtma" tarzında bir yazıydı.Cevap yazamadan topik kilitlendi.

Şimdi o SAYGISIZ,CAHİL arkadaş buralardaysa çıkıp cevap yazsın.Kablonette hizmetlerde aksamaya başladı.

http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16141
    http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16134

ogün için koyduğum makalede aşağıda

http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16032 (3 kısımdan oluşuyor açılan sayfanın altındaki linkten devam edilebilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvardar -- 29 Ağustos 2006; 1:50:19 >

• 128K abonesiyim sinyalim 19DBMV ama sorunlarım yok. Bi etkisi varmıdır hıza 15K rahat geliyor

Kablosuz çözüme gelince çok daha ucuz ve uygun yöntem olan usb stick yada pci card yöntemi yapmak istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa buraya yazarsa sevinirm başlıkta açtım ama kimse yorum yazmamış

Desktop pcm var diğer laptoba kablosuz paylaştırmak için PCme usb wirelless stick alsam yada PC wireless card taksam Desktop pcdeki internet bağlantısını laptoba kablosuz olarak paylaştırabilirmiyiz? Asıl soru NASIL olur bu

• ..En büyük yanlış faturlarda 9 YTLnin(vergileriyle 12 YTL oluyor)ayrıca destek hizmet bedeli olarak gösterilmesidir.Buna karşı büyük tepki de bu yüzdendir.Yoksa asıl bedelin içerisinde hukuki zemin altında bu gideri gösterseler hiçbir kablonet üyesinin bu 9YTL yi ödemem diyeceğini sanmıyorum.Kaldı ki fiyatı ve performasnı değerlendirildiğinde en mantıklısı kablo net(kesintisiz)..AMA bahsettiğimiz konunun hukuki boyutu en can alıcı noktasıdır.Şu anda borçlar kanunu na aykırı bir hizmet söz konusu.Bununla ilgili açılmış bir davaya rastlamadım şimdiye kadar(9 ytl için dava açmak) ve dolayısı ile hiçbir zaman temyiz konusu olmadı ve bununla ilgili bir Yargıtay kararına ulaşamadım..Ama şunu da belirtmek istiyorum; ek hizmet bedeli verilmediği için her yıl sözleşmesini yenilediğimiz bir hizmette yaşanan problem sonucunda (modemden ya da bağlantıdan kaynaklanan) şirket tarafından teknik destek verilmemesi ayıplı hizmettir.(tekeffül hükümleri)..Bu eve aldığınız ve garanti süresi 2 yıl olan bir klima gibi algılanmamalıdır.Burda bahsedilen her daim sözleşme ile birlikte yenilenen ve beraberinde gelen hizmettir ve karşılıklı edimler yükler..Her halükarda 9 YTL verilimese de arıza kaydı alınıp er geç bu arıza giderilmelidir..Bu uygulama açıkça hukuka aykırıdır..Devletin hemen her kurumunda en az böyle uygulama ve hak ihlallerinin benzerlerini görmemiz, bu hukuka aykırı duruma da göz yumulmasını gerektirmez."Ucuz etin yahnisi" yorumunu yapan arkadaşa da bir hukukçu olarak katılmak mümkün değildir..

• Eee daha daha ne oluyo yenilik yokmu kablonete ? ben 1-2 haftadır sürünüyorum kablonet konusunda ankara eski interaktif abonesi 256k
  • Temmuzda Kablonet abonesi oldum 128k.Hızı fena deil memnunum ama bi sorum war.Şirket bize dinamik ip mi yoksa statik ip mi weriyo? merak ettim ve 4 gündür kontrol ediyorum ip numaram aynı.Kablo modemde bilindiği gibi reset tuşu da olmadığından reset te yapamıyoruz ip nomu değiştirmek için statik mi dnamik ip mi kullandığımı nasıl öğrenebilirim??
  • Ara sıra IP değişiyor ama ne zaman değişiyor bilmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: mert_elo

Temmuzda Kablonet abonesi oldum 128k.Hızı fena deil memnunum ama bi sorum war.Şirket bize dinamik ip mi yoksa statik ip mi weriyo? merak ettim ve 4 gündür kontrol ediyorum ip numaram aynı.Kablo modemde bilindiği gibi reset tuşu da olmadığından reset te yapamıyoruz ip nomu değiştirmek için statik mi dnamik ip mi kullandığımı nasıl öğrenebilirim??
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert_elo

Temmuzda Kablonet abonesi oldum 128k.Hızı fena deil memnunum ama bi sorum war.Şirket bize dinamik ip mi yoksa statik ip mi weriyo? merak ettim ve 4 gündür kontrol ediyorum ip numaram aynı.Kablo modemde bilindiği gibi reset tuşu da olmadığından reset te yapamıyoruz ip nomu değiştirmek için statik mi dnamik ip mi kullandığımı nasıl öğrenebilirim??

ip'niz dinamik ip. siz başwurmadığınız sürece size statik ip wermezler. ip'niz modeminize giren coaxial kabloyu çıkarıp bir süre bekledikten soora tekrar kabloyu modeminize taktığınızda değişir.
  • kablonet baglantimi kablolu bicimde desktop ta ve wireless olarak da notebook da kullanmak icin USR 5461 wireless router almak istiyorum ancak nereye gitsem farkli yorumlarla karsilasiyorum. kimi olur diyor kimi kablonette kullanamazsiniz diyor. acikcasi kafam karıstı.

USR 5461 kullanan var mı? ya da kesin bilgisi olan?
  • ip im statik aylardır hatta senedir aynı...
    hiç bir şey söylemedim ek ücret ödemedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rouvax

ip im statik aylardır hatta senedir aynı...
    hiç bir şey söylemedim ek ücret ödemedim.

eğer servis sağlayıcınız size sabit bir ip wermedi we siz o ip'yi network connections'ta ip satırına yazmadıysanız, DHCP ile alınan ip nasıl sabit oluyor ilginç bir durum. benim her modemi resetleyişimde we kabloyu çıkardığımda DHCP yeni bir ip atıyor bana.
  • kablonette dinamik ip de mi var?!benim ip de yıllardır aynı
  • quote:

Orjinalden alıntı: EliasGS

kablonet baglantimi kablolu bicimde desktop ta ve wireless olarak da notebook da kullanmak icin USR 5461 wireless router almak istiyorum ancak nereye gitsem farkli yorumlarla karsilasiyorum. kimi olur diyor kimi kablonette kullanamazsiniz diyor. acikcasi kafam karıstı.

USR 5461 kullanan var mı? ya da kesin bilgisi olan?

ben kullanıyorum aynı senin dediğin şartlarda (kablonet + usr 5461) uzun süredir ve çok memnunum
  • Yaw arkadaşlar Kablonet'e üye olmayıpta (sadece kablo tv ye aboneyim) kablo internet faturası gelen insanlar için de bişeyler yapılıyomu bu forumda?Bana 8 aydır abone olmadığım halde kablo internet faturası geliyo da...:)
    Yani bunu engellemek için yapmadığım şey kalmadı.Adamlar otomatik ödemeden 8 ay para tahsil etmiş.Faturalar düzensiz geldiği için,ayrıca banka hesaplarındaki çok büyük olmayan azalmaları dikkatle inceleme huyumuz olmadğından 8 ay sonra farkettik bunu.Sanırım bunu önlemenin tek çaresi var.Artık başka çözüm bulamıyorum ya.Ne dersiniz ADSL yi iptal edip kablonet e mi üye olsam?Nasıl olsa 8 aylık peşin ödedik sayılır.Artık benden de para alacak değiller ya.
  • Arkadaşlar daha öne yazıldı mı bilmiyorum ama ben bulamadım.Bendeki net&sys mng 2005 kablo modemin değer okuma sayfasına giremiyorum şifre istiyor.Bilen arkadaşlar paylaşır ise sevinirim...
  • bu usr 5461 i kullanarak kablonet bağlantısı nasıl kablosuz yapılır peki?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.