Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: adakif

ben de kablo tv de yok.. kablo tv için ayrı kablonet için ayrı mı tesis ücreti ödeyeceğim

evet...
  • etmez canim.kablointernet kullanici sayisi ve hizlari belli;havuz ona gore ayarlanir,Su ana kadar hickimsenin turkiyede hizlari dusmedi duzmezde.Bu kani neredne geldi anlamiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orjinalden alıntı: alvardar

Hamza Bey ile konuşuyorduk topik kapatıldı buradan devam edeyim.
    Hamza Bey kablo internetin havuz sistemi ile çalıştığını biliyorum. İzmir'de oturuyorum.Farklı şehirlerde de kablo internet kullanan arkadaşlarım var.Hızlarda sadece TT kaynaklı düşme olabilir fazla veya yoğun kullanımdan dolayı hızda şu aşamada düşme olmaz.Çünkü kablo internet kullanan kişi sayısı 30 bin civarındadır. Kablo internet şebekesi bu sayının 10 katını rahatlıkla kaldırabilir.30 bin kullanıcının tamamı birden nete yüklense bile hızda düşme olacağını sanmıyorum.

valla ne diyeyim?ben sanıyorum...sonuçta 1.000 kişinin interneti kullanması ile 30.000 kişinin kullanması az yada çok farkeder.mesela kablonete ilk üye olduğum 99 yılında ana haber bültenlerinin yayınlandığı saat internet çok yavaşlıyordu.tabii şimdi alt yapımız çok sağlam hiçbirşey olmaz diyeceklerdir,o ayrı....

• Merhaba,

Bende EP-4904SX Router var ve bua bağlı olarak 2 Adet Switch 'im var.

2 Switch ten bir tanesine 8 makina bir tanesine ise 4 makina bağlı.

Benim sorunum MSN Messenger 'da Sesli görüşme veya Web Cam bağlantısında makinaların bir süre sonra (ortalama 2-10 dk.) sonra bağlantı yavaşlığından yarıda kesilmesi yani donması meydana geliyor.

Bağlantıda herhangi bir yavaşlık olmadığı (2048 Kablonet) nı kontrol ettirdik ve trafik kontrollerinde tamamının kullanılmadığıda ortaya çıktı.

Neyse,

Bu konuya çare olarak ne önerebilirsiniz. Router mı değiştirmileyim yoksa Router içinde hangi ayarları yapmalıyım.

Bu soruna çare olması için Fireware yükseltilmeside yaptım ancak ne - ne + bir etkisi oldu.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

etmez canim.kablointernet kullanici sayisi ve hizlari belli;havuz ona gore ayarlanir,Su ana kadar hickimsenin turkiyede hizlari dusmedi duzmezde.Bu kani neredne geldi anlamiyorum.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: alvardar

Hamza Bey ile konuşuyorduk topik kapatıldı buradan devam edeyim.
    Hamza Bey kablo internetin havuz sistemi ile çalıştığını biliyorum. İzmir'de oturuyorum.Farklı şehirlerde de kablo internet kullanan arkadaşlarım var.Hızlarda sadece TT kaynaklı düşme olabilir fazla veya yoğun kullanımdan dolayı hızda şu aşamada düşme olmaz.Çünkü kablo internet kullanan kişi sayısı 30 bin civarındadır. Kablo internet şebekesi bu sayının 10 katını rahatlıkla kaldırabilir.30 bin kullanıcının tamamı birden nete yüklense bile hızda düşme olacağını sanmıyorum.

valla ne diyeyim?ben sanıyorum...sonuçta 1.000 kişinin interneti kullanması ile 30.000 kişinin kullanması az yada çok farkeder.mesela kablonete ilk üye olduğum 99 yılında ana haber bültenlerinin yayınlandığı saat internet çok yavaşlıyordu.tabii şimdi alt yapımız çok sağlam hiçbirşey olmaz diyeceklerdir,o ayrı....

peki canım.bu kanıya nereden vardığım,quote koyduğun postumda yazıyor.hızı havuzu falan bilmem.yavaşlamalara aşinayız.ayrıca internetim yavaşladı topicleride forumda kol geziyor..

• Türk Telekom saygısız ve terbiyesiz bir firmadır, yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın

http://forum.donanimhaber.com/m_8613395/tm.htm
  • Farkında mısınız bilmem, şu anda kablo internette büyük problemler var. Benim bağlantıma daha bu sabah yansıdı (Beşiktaş merkez) ama bazı bölgelerde sorun 3 gündür varmış. Türksat'ı aradım, ne zaman çözüleceği belli değil.. Çözülürse tabi..

Bu arada KabloNet artık destek ve hizmet vermiyor, boşuna aramayın. Türksat'ı arayın deniyor hemen.. Türksat şebekeye erişmelerini engelliyormuş.. Yeni abone alamıyorlar ve mevcut abonelerine de hizmet veremiyorlar. Takır takır fatura kesmeyi biliyorlar, o ayrı.. İptal ettireceğim ancak aradığımda buraya gelmeniz gerekiyor dendi, ben de bugün tatile çıkıyorum, dönünce ilk işim iptal ettirmek olacak.

Arıza Türksat'a göre elektrik arızasından, mahkemelik olduğu destek firmalarına göre Türksat'ın yetkilendirdiği taşeron firmalardan.. Sabotaj iddası bile var. Arada olan biz kullanıcıya oluyor tabi... Bana sorarsanız yıllardır tıkır tıkır sorunsuz çalışan internetin (3-4 senede 1-2 kez 10-20 dk. ancak kesilmiştir) bu olayların ardından nasıl bir anda arızalandığı başka türlü açıklanamaz.

Durumun bu noktaya geleceği belliydi. Bu ülkede öyle saçma sapan şeyler oluyor ki..

Haberlerin ayrıntıları:

http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16032
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16134
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16141
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16150

• Bir arkadaşın kablonete geçeyimmi diye bir sorusu ve bu konu için açtığı başlık olmuştu.Bende şu ara kablo sektörünün çok karışık olduğunu, sıkıntı yaşayabileceğini, beklemesini internet sektörü üzerinde bilirkişi düzeyindeki bir yazarın makalesi ile destekleyerek yazmıştım.

Ancak aklı evvel bir zat çıkıp çok kaba bir yazı yazdı."Sana ne sektörde olandan cahil cahil konuşup milleti şaşırtma" tarzında bir yazıydı.Cevap yazamadan topik kilitlendi.

Şimdi o SAYGISIZ,CAHİL arkadaş buralardaysa çıkıp cevap yazsın.Kablonette hizmetlerde aksamaya başladı.

http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16141
    http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16134

ogün için koyduğum makalede aşağıda

http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16032 (3 kısımdan oluşuyor açılan sayfanın altındaki linkten devam edilebilir.)

• evet arkadaşlar kablonette bu aralar aksamalar var.inşallah en yakın zamanda sorun hallolur.meşhur fiber optik kablolar koptuysa,birleştirilir,iyileştirme çalışmaları var ise tez zamanda bitergerçi adslde de durum pek farklı değil.gördüğüm internetim yavaşladı topicleri hep adsl müşterilerinin açtığı topicler.
  • ADSL'de problem yok. İşyerinde ADSL kullanıyorum ve herhangi bir kesilme yada yavaşlık problemi yaşamıyoruz şuan.. Bölgesel yavaşlamalar da ADSL'de hep görülen bir şey..

Sorun kablo internette.. Bu problemlerle ilgisi var ama kim doğruyu söylüyor bilmiyorum. Kimisi bilgisiz taşeronlar müdahale edip bozdu diyor, kimisi şirketler kasıtlı bozdu diyor. Diğer bölgelerde 3 gündür çözümlenemediğine ve ne zaman yapılır söyleyemediklerine göre daha çok kesinti yaşayacağız gibi geliyor bana...

Bu arada KabloNet'e hala para ödüyorsanız en kısa zamanda iptal ettirmenizi öneririm. Destek ve hizmet veremiyorken bir de para almaya kalkmaları inanılmaz..
  • ankara balgat bölgesinde de bu sabah internet kesildi
    bu ülkede olan bitenleri anlamak gerçekten çok zor, 5 sene boyunca kablo internet kullandım toplamda 2 gün bile zor arıza çıkmıştır. Ama kablo şirketlerinin sözleşmelerinin feshiyle birlikte internetim kesildi. Anlamak gerçekten mümkün değil. Hükümet belli ki kablo interneti de tekel haline getirip istediği gibi atını oynatmak istiyor. sıkıldığı zaman da afrikalı bir şirkete bi kaç fil parasına satar Türksat'ı
  • Akşam 22:00 itibariyle hiç bir şey çözümlenmiş değil.. Nedendir bilinmez internet 1 dk. var 10 dk. yok.. O 1 dakika içinde bunu acele ile yazıyorum, her an kesilebilir.
  • Türksat'a bir e-posta gönderdim. Daha önceki e-postalarımın cevaplanmış olması nedeniyle bunun da cevaplanacağını ümit ederek sabırsızlıkla bekliyorum:

quote:

Merhabalar

Çok uzun süredir Kablo TV ve Internet kullanıcısıyım. Kablo'nun Türksat kontrolüne geçmiş olması çoğu müşterinizde olduğu gibi bende de köklü değişikliklerin olacağı beklentisiyle büyük umutlar doğurdu. Gelinen son noktada ise basın organlarında sürekli aracı kurumlarla Türksat arasında süren kavgaları okumak dışında malesef anlamlı bir değişiklik göremedik. ADSL'nin tüm dezavantajlarına rağmen 1Mbit internet bağlantısını, kotalı da olsa makul bir fiyatla müşterilerine sunması, beni Kablo Internet'de neden ısrar etmem gerektiği konusunu tekrar gözden geçirmek durumunda bıraktı. Kurduğum download sayacı ile gördüm ki Internet'de hatırı sayılır bir süre geçiren bir müşteri olarak aylık 3GB'ı zorlukla aşıyorum. Bu durumda 3GB olmasa da 6 GB kotalı bir ADSL bağlantısı, şu an limitsiz 256K Kablo bağlantısına göre çok daha makul oluyor. Yaklaşık dört kat hızlanmak için buna değeceğini düşünüyorum.

Size bu mesajı yazmamın sebebi Kablo Internet'in ADSL karşısında rekabetini koruyabilmek için bir çalışmanız olup olmadığını merak etmemdir. Ümidim, Kablo müşterilerini umutlandırabilecek bir şeyler duymak.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla...

• quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

Türksat'a bir e-posta gönderdim. Daha önceki e-postalarımın cevaplanmış olması nedeniyle bunun da cevaplanacağını ümit ederek sabırsızlıkla bekliyorum:

quote:

Merhabalar

Çok uzun süredir Kablo TV ve Internet kullanıcısıyım. Kablo'nun Türksat kontrolüne geçmiş olması çoğu müşterinizde olduğu gibi bende de köklü değişikliklerin olacağı beklentisiyle büyük umutlar doğurdu. Gelinen son noktada ise basın organlarında sürekli aracı kurumlarla Türksat arasında süren kavgaları okumak dışında malesef anlamlı bir değişiklik göremedik. ADSL'nin tüm dezavantajlarına rağmen 1Mbit internet bağlantısını, kotalı da olsa makul bir fiyatla müşterilerine sunması, beni Kablo Internet'de neden ısrar etmem gerektiği konusunu tekrar gözden geçirmek durumunda bıraktı. Kurduğum download sayacı ile gördüm ki Internet'de hatırı sayılır bir süre geçiren bir müşteri olarak aylık 3GB'ı zorlukla aşıyorum. Bu durumda 3GB olmasa da 6 GB kotalı bir ADSL bağlantısı, şu an limitsiz 256K Kablo bağlantısına göre çok daha makul oluyor. Yaklaşık dört kat hızlanmak için buna değeceğini düşünüyorum.

Size bu mesajı yazmamın sebebi Kablo Internet'in ADSL karşısında rekabetini koruyabilmek için bir çalışmanız olup olmadığını merak etmemdir. Ümidim, Kablo müşterilerini umutlandırabilecek bir şeyler duymak.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla...

Yanlış anlamayın fakat bence mailiniz anlamlı olmamış. Sizi gücendirmeden fikirlerimi belirtmek istiyorum....

Zaten hali hazırda ADSL'de 3GB - 6GB gibi anlamsız kotalar bulunmaktadır. Şu an için size 3Gb kota yetebilir fakat hiç download yapmasanız bile ileride Windows Vista işletim sistemine geçtiğinizde sadece zorunlu Windows update leriniz 3GB'ı aşacaktır.

Neyse asıl konu ADSL'de zaten hali hazırda bu kotalar war iken dilerseniz ADSL'e geçebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Fakat ben yaklaşık 6 yıllık kablo internet kullanıcısı olarak kotalı bir interneti kablo şebekesinde düşünemiyorum. Şu ana kadar sorunsuza yakın bağlantısı we düşük pingleri ile tek kalemiz kablo internet kaldı. Bunu da kotalı yapacaklarsa gerçekten durum çok wahim bir hal alacak.

Zaten 20-30 bin kullanıcısı olan bir şebekede kotaya ne gerek war mevcut alt yapı zaten bunun 2-3 mislini kaldırabilir. Sizin isteğiniz doğal olarak fiyat indirimi ise bunda sonuna kadar haklısınız fakat bu indirimiz kotasız olarak bize wermeleri gerekmekte ve biz de kotasız olarak talep edip bize dikte edildiği gibi azla yetinmesini bilmek, kıta kanaat etmek gibi yersiz alışkanlıklarımızdan kurtulmalıyız.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortis -- 14 Ağustos 2006; 8:53:42 >

• Yok hayır ne gücenmesi, teşekkürler katkınız için.

Elbette haklısınız, ben illa kotalı istiyorum demedim zaten. Ama sınırlı kullanımıma rağmen şu an ADSL'den 4 kat daha yavaş hızda olmak beni rahatsız ediyor. 1Mbit kablo paketi de gücümün yetebileceği bir paket değil. Bu durumda aynı fiyata neden 4 kat daha hızlanmayayım diye düşünüyorum. 256K da tıkanıp kalmış olmak beni üzüyor.
  • haklısınız 256K çağ dışı bir hız malesef, fakat kota da bir o kadar gereksiz bir uygulama. Herkese 1mbps hızı kotasız olarak verebilecekken insanlara en kötüsünü en pahalıya wermek isteği nedendir bilinmez...

umarım kabloda da minimum hızlarda bir artış söz konusu olur dediğiniz gibi. fakat hükümetin adsl'i yaygınlaştırıp daha fazla kazanıp kablo interneti öldürmek gibi bir politikası olduğu sürece ucuza hızlı internet bizler için bir hayal olmaktan öteye geçemeyecek gibi görünmekte ne yazık ki...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortis

haklısınız 256K çağ dışı bir hız malesef, fakat kota da bir o kadar gereksiz bir uygulama. Herkese 1mbps hızı kotasız olarak verebilecekken insanlara en kötüsünü en pahalıya wermek isteği nedendir bilinmez...

umarım kabloda da minimum hızlarda bir artış söz konusu olur dediğiniz gibi. fakat hükümetin adsl'i yaygınlaştırıp daha fazla kazanıp kablo interneti öldürmek gibi bir politikası olduğu sürece ucuza hızlı internet bizler için bir hayal olmaktan öteye geçemeyecek gibi görünmekte ne yazık ki...

256 çağdışı demişsinde biz 128 lik kablonet kullanıyoruzneyse adsl birşeyler yapsında kablonetin kontrasıda belki 128 leri 256 yapmak olur

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fortis

haklısınız 256K çağ dışı bir hız malesef, fakat kota da bir o kadar gereksiz bir uygulama. Herkese 1mbps hızı kotasız olarak verebilecekken insanlara en kötüsünü en pahalıya wermek isteği nedendir bilinmez...

256 çağdışı demişsinde biz 128 lik kablonet kullanıyoruzneyse adsl birşeyler yapsında kablonetin kontrasıda belki 128 leri 256 yapmak olur

ehe sorma klonajinsky hocam ben de daha 2 hafta önce 256'ya geçtim. yaklaşık 6 yıldır 128 kullanıyorum. inan bana 128'den soora 256 bile hızlı geliyo insana ama 256 gel görki çağ dışı kaldı. milletin upload'u bile en az 768K'larda gezerken

kablo şebekesi olabilidiğine boş dururken bizlere neden 512K ya da 1mbit gibi hızlar çok görülür anlamış değilim

• Merhabalar.3buçuk senedir Bursa'da kablo internet kullanıcısıyım ilk zamanlar kesintiler olsada özellikle son 2 senedir sorun yaşamıyorum.Hızı 256 yaptırdım,25kbnin altına düşmemekle beraber bir keresinde 100mblik bir dosyayı ortalama 58kb ile indirdim(bende çok şaşırdım).Benim size bir sorum olacak,elimdeki modemi kablosuz modeme çevirebilecek bir adaptör görmüştüm bundan 2 ay önce bir açık arttırma sitesinde. Böyle bi üründen haberiniz var mı?
  • Benim kablonet.İlk msgdaki linkten girip baktım

Downstream Power -10.10 dBmV
    Upstream Power 42.50 dBmV

Ne oluyor anlamadım şimdi.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • kablonet duyy sesimizi.. 128 leri arttır.. fiyat değişmesin ma haa :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.