Şimdi Ara

Kablolu interneti (Ethernet) kablosuza çevirmek (Wireless)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
36.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarımda wireless yok, ethernet kablosu ile internete bağlanıyorum, ADSL Modeme de erişemiyorum.
    Ben bu interneti masaüstünde kablolu ve diğer yandan wireless olarak laptop'uma dağıtabilirmiyim ?

Router, Access Point, Adaptör vs. hangi cihazlarala bunu sağlıyabilirim, teşekkür ederim.

• kablosuz modem al..onu ethernet kablosuyla bilgisayara baglarsin, ayni zamanda evin icindede wireless kullanirsin..gayet guzel olur..router ne alaka kanka:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abksystem32

kablosuz modem al..onu ethernet kablosuyla bilgisayara baglarsin, ayni zamanda evin icindede wireless kullanirsin..gayet guzel olur..router ne alaka kanka:)

Modem benim değil modemin wireless'i var fakat bana ulaşmıyor çok uzakta, sadece kablo çetik.
    Bilgisayarıma ethernet kablosu ile gelen interneti masaüstü bilgisayarında kablolu(ethernet) ve laptop'a wireless olarak yaymak istiyorum.

Edit: Sanırım bunu kablolu olarak, modemden gelen ethernet kablosunu "Switch" denen cihazla bölerek yapabiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noitu -- 25 Nisan 2012; 10:49:53 >
  • bu cihazlar işinizi görür
    http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WR543G
    http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=244&model=TL-WR340G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dento35 -- 26 Nisan 2012; 22:43:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dento35

bu cihazlar işinizi görür
    http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WR543G
    http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=244&model=TL-WR340G

Saolun Wireless Router alacağım fakat aklıma takıldı Wireless Router ile Access Pointe birbirine çok benziyor aradaki fark nedir?
    Bu cihazlar ile paylaşım yaparken wireless bağlantı yapmakta mümkünmü acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Revue

quote:

Orijinalden alıntı: abksystem32

kablosuz modem al..onu ethernet kablosuyla bilgisayara baglarsin, ayni zamanda evin icindede wireless kullanirsin..gayet guzel olur..router ne alaka kanka:)

Modem benim değil modemin wireless'i var fakat bana ulaşmıyor çok uzakta, sadece kablo çetik.
    Bilgisayarıma ethernet kablosu ile gelen interneti masaüstü bilgisayarında kablolu(ethernet) ve laptop'a wireless olarak yaymak istiyorum.

Edit: Sanırım bunu kablolu olarak, modemden gelen ethernet kablosunu "Switch" denen cihazla bölerek yapabiliyoruz.

telefondan giriyorumda, link atamiyorum.. 2 veya 3 ( 5 de olabilir tam bimiyorum)portlu access point alabilirsin..ethernet portuna takarsin gelen etherneti, daha sonra kalan portlardan kendine koblolu internet cekersin..hemde wireless yayin yapar..onlarin switch ozelligide oluyor..

• access point modem'den aldığı ip'yi ona bağlı bulunan cihazlara dağıtır aracı rolü üstlenir router ise kendi başına yeni bir ip aralığından kendi ip'lerini dağıtır
  • Dostum ayni sikinti bende de vardi is yerimde.. Bir tane hub aldim dandiklerinden (10$) birde airtiesin acses point vardi elimde.. Bilgisayara giren interneti hub'a gir sonra hubdan bir bilgisayara birde acses pointe iki kablo ile cikis yap..

İsin inceligi acses pointin ayarlarindan "tekrarlayici" ozelligini acman.. Boylece subdomaibde bile interneti wireless olarak coklayabiliyorsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İp adresi atıyor ise router çok daha mantıklı.
    Dün switch aldım ethernet kablosunu yediye kadar çoğaltabiliyorum şuan. Kablonun birine wireless router bağladığım da wireless olayınıda çözeceğim büyük ihtimal. Çok saolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noitu -- 28 Nisan 2012; 7:48:37 >
  • Aynı işlemi bende yapmak istiyorum. wireless ın yetersiz geldiği alana kablolu olarak interneti taşıyıp orada cihaz yardımı ile(access point ve ya router hangisini tavsiye ederseniz) wifi ye çevirip hem wifi ile hemde kablolu olarak kullanmak istiyorum.
    Yani kablo ile taşınmış olan internet tekrar dağıtılırken hem wifi ile laptop,tablet,cep telefonu hemde kablo ile masaüstüne*2 dağıtım sağlayabilmeli.
    Hangi marka hangi modeli önerirsiniz?Şimdiden teşekkürler...
  • modemi değiştirmeyeceksen böyle birşey daha uygun olur
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR743ND
  • düşündüğünüz olay hem router hemde access point lede olur. Lakin bu kullanımda router daha mantıklı. Tplink 740n gibi 40 tl. Lik bir cihaz gayet yeterli.
    Amacınız sadece internetse 4 port kablo ve kablosuz yayınınız olur. Yok dosya paylaşımıda yapıcaksanız 3 port kablo ve kablosuz yayınınız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 29 Nisan 2012; 17:40:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dento35

modemi değiştirmeyeceksen böyle birşey daha uygun olur
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR743ND

Merhaba modemi değiştirmeyeceğim ancak yarın bigün ihtiyaç olursa tekrar modemde aramayayım arada fazla fiyat farkıda yok. şimdilik işimi göreceğini düşündüğüm için aşağıdaki cihazı aldım.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-td-w8950nd-150mbps-wireless-adsl2-4-port-modem/productDetails.aspx?productId=bd100759&categoryId=3009801#Gorseller

hayırlı olsun bana:)

• hayirlisi olsun iyi gunlerde kullanin
  • Beyler bende de aynı sorun var şöyle izah edeyim;
    Bendeki modem airties rt-204v2 1 port. Bize switch den 2 tane ethernet kablosu geliyor evde iki arkadaş kalıyoruz. Ama gelen ethernet kablosu ile ikimizin bağlanması sorun oluyor kablolar kısa olduğu için acaba elimdeki modeme gelen ethernet kablosu ile internet verip wiress dan faydalanabilirmiyiz? ethernet kablosunun ucu modemin net girişine uymuyor büyük geliyor. Acaba ethernet kablosunu modeme( net girişine) bağlamak mümkünmü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutheyo

Dostum ayni sikinti bende de vardi is yerimde.. Bir tane hub aldim dandiklerinden (10$) birde airtiesin acses point vardi elimde.. Bilgisayara giren interneti hub'a gir sonra hubdan bir bilgisayara birde acses pointe iki kablo ile cikis yap..

İsin inceligi acses pointin ayarlarindan "tekrarlayici" ozelligini acman.. Boylece subdomaibde bile interneti wireless olarak coklayabiliyorsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirmerciless

Beyler bende de aynı sorun var şöyle izah edeyim;
    Bendeki modem airties rt-204v2 1 port. Bize switch den 2 tane ethernet kablosu geliyor evde iki arkadaş kalıyoruz. Ama gelen ethernet kablosu ile ikimizin bağlanması sorun oluyor kablolar kısa olduğu için acaba elimdeki modeme gelen ethernet kablosu ile internet verip wiress dan faydalanabilirmiyiz? ethernet kablosunun ucu modemin net girişine uymuyor büyük geliyor. Acaba ethernet kablosunu modeme( net girişine) bağlamak mümkünmü ?

ethernet kablosunu modemin net girişine diil ethernet girişine takarak kablosuz dağıtım yapabilirsin.
  • Selamlar, benim de benzer konuda yardıma ihtiyacım var.

Eşim tarım danışmanı olarak bir kasabada çalışıyor ve çalıştığı odaya internet ethernet ile Belediye'den geliyor. Eşimin netbook'unun ethernet girişi yok. Bu yüzden benim istediğim sadece odasına kablo ile gelen interneti aynı oda içinde kablosuza çevirmek.

Belediye'de kablosuz yok ve bize kablosuz bağlantı lazım. Ben aşağıda linkini verdiğim kablosuz router'a belediyeden gelen Ethernet kablosunu taksam ve ayarlarını yapsam, belediyeden kablo ile gelen interneti kablosuz olarak dağıtabilir miyim? Belediyenin internetine de bir zarar vermeyelim bu arada.

Ya da sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Teşekkürler...

http://www.gold.com.tr/tp-link-tl-wr740n-router_u

Kablolu interneti (Ethernet) kablosuza çevirmek (Wireless)?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 21 Temmuz 2013; 15:03:21 >

• hocam ayarlarda sıkıntı yaşamayacağınıza eminseniz ürünü tavsiye ederim tabiki belediyenin netinde etra güvenlik veya başka bir router veya acces point engelleyici birşey var ise malesef bağlantı olmaz

ama yüzde 80 ayarları düzgün yaptığınız takdirde sorunsuz kullanabilirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.