Şimdi Ara

Kablolu interneti (Ethernet) kablosuza çevirmek (Wireless)? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
36.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Peki şunu sorayım; dento35 arkadaşımız şunu söylemiş;

"access point modem'den aldığı ip'yi ona bağlı bulunan cihazlara dağıtır aracı rolü üstlenir router ise kendi başına yeni bir ip aralığından kendi ip'lerini dağıtır"

Buna göre Router belediye nin internetinde sıkıntı yapabilir mi? AP alsam daha temiz iş mi yapmış olurum sizce.
  • İlginiz için teşekkürler. Bugün hiç beklemediğim bir anda gördüğüm bir ürün bende şimşekler çaktırdı. USB'den Ethernet'e dönüştüren bir adaptör. Zamanında aldığım dandik tabletimde de böyle bir aparat vardı ve iş görüyordu. 9.90 TL'ye böyle bir adaptör satın aldım ve sanırım benim işimi ziyadesiyle görecektir. Zira benim sıkıntım netbook'ta ethernet olmamasıydı ve bu adaptörle o işi çözersem kablosuza gerek kalmıyor.

http://www.sanalxpazar.com/Usb-Ethernet-Karti-Lan-10100-Internet-Kart__isp8823264

Kablolu interneti (Ethernet) kablosuza çevirmek (Wireless)?

• Ben de kablosuz yapmak istiyorum internetim uydunet gelen modeme gelen kablonun ucu yuvarlak tp link denen aleti aldım giriş yeri yok bu yüzden iade ettim sizde ne yapmalıyım
  • router alıcaksın uydunetten cıkan etherneti router'a gireceksin routerdan interneti ister kablolu ister kablosuz dağıtacaksın
  • airties 5342 al. modemden gelen ethernet kablosunu 5342 nin Lan portuna tak. hem kablosuz yayın yapacak hemde diğer 3 porttan kabloluyu çoklayacak(switch gibi).
    cihazı accesspoint modunda kullanmış olacaksınız. ayrıca cihazın modem özelliğide vardır. yarın öbürgün evinize internet bağlatırsanız veya kullandığınız modeminiz bozulursa yedekte bi modeminiz olmuş olacak. 70 liraya hem kablosuz modem hem access point hemde switch almış oluyorsunuz. 5343 (100tl) gibi üst modelleride alırsanız saydığım tüm bu özelliklerin üstüne router moduda ekleniyor. ama routerle hiçbirinizin bi işi yok. hepinizin ihtiyacı accesspoint.
  • En iyi yöntem bir önceki yorumda bahsettiğim. daha ucuza kapatmak isteyen olursa yada arkadaş benim modeme yada switch gibi çoklamaya ihtiyacım yok kablosuz internet olsun yeter diyorsanız bir wi-fi adaptör alıp kablolu internetinizi bilgisayarınız üzerinden kablosuz paylaşabilirsiniz. (Bu yöntem biraz ayar gerektiriyor.)
  • *Ethernet kablosunu direk olarak kablosuz wireless'e dönüştürmek istiyorum derseniz almanız gereken cihaz Access point.

*Zaten kablosuz internetim var bu sinyali daha uzaklara yaymak istiyorum derseniz almanız gereken cihaz Universal Repeater özelliği bulunan Access point.

Sırf ethernet kablosunu kablosuza çevirmek için kullanılacaksa, 30'dan fazla bilgisayarın bağlı olduğu büyük ağlarda, sırf bunun için router kullanımına izin verilmez, bilginize.
  • benim modemim netmaster cxc-150 onu kablosuz yapmak için tp-link td-w8961n aldım ancak modemle routeri bağlamam gereken girişler birbirine uymuyordu... birisi telefon kablosu yani küçük kablu girişi(routerinki) diğeri ise büyük(modeminki)... bn de geri iade etmeye karar verdim ... eğer iade etmeden çözüm bulursam gerek kalmayacak.. teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaveMurray -- 21 Aralık 2014; 20:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonStar18

benim modemim netmaster cxc-150 onu kablosuz yapmak için tp-link td-w8961n aldım ancak modemle routeri bağlamam gereken girişler birbirine uymuyordu... birisi telefon kablosu yani küçük kablu girişi(routerinki) diğeri ise büyük(modeminki)... bn de geri iade etmeye karar verdim ... eğer iade etmeden çözüm bulursam gerek kalmayacak.. teşekkür ederim..

Yayin genisletmek icin modem yanlis nir secim
    Ucuz yollu bir router alin veya cihazi iade etmek istemiyorsaniz ewan destegi varsa yapilandirip nete cikarsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldığım tplink tdw8961n ürünü router değilmi ?? üstünde modem router yazıyor ... bir de ewan nedir yardımcı olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaveMurray -- 21 Aralık 2014; 22:35:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonStar18

aldığım tplink tdw8961n ürünü router değilmi ?? üstünde modem router yazıyor ... bir de ewan nedir yardımcı olur musunuz

siz uğraşmayın elinizdeki cihazı iade edip saf router alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: i'm insane

airties 5342 al. modemden gelen ethernet kablosunu 5342 nin Lan portuna tak. hem kablosuz yayın yapacak hemde diğer 3 porttan kabloluyu çoklayacak(switch gibi).
    cihazı accesspoint modunda kullanmış olacaksınız. ayrıca cihazın modem özelliğide vardır. yarın öbürgün evinize internet bağlatırsanız veya kullandığınız modeminiz bozulursa yedekte bi modeminiz olmuş olacak. 70 liraya hem kablosuz modem hem access point hemde switch almış oluyorsunuz. 5343 (100tl) gibi üst modelleride alırsanız saydığım tüm bu özelliklerin üstüne router moduda ekleniyor. ama routerle hiçbirinizin bi işi yok. hepinizin ihtiyacı accesspoint.

merhaba elimde bahsettiğiniz işlemi yaptığım tplink marka cihazım var. yalnız internette kopmalar yaşıyorum. sizin belirttiğiniz 5342 sanalpazarda 50 TL gibi çok uygun fiyata var. sizin tavsiyeniz sadece bu işleme özgü 5342 almak mıdır? yoksa aynı sorunu yaşamayacağım başka marka model tavsiyeniz var mıdır? şimdiden teşekkürler.

• sharp61 S kullanıcısına yanıt
    Sadece access point cihazı mı almak istiyorsunuz yoksa modem alayım ilerde kullanırım diye mi düşünüyorsunuz. Modem alır iseniz arkadaşıma yaptığım sistem olabilir. Air-5343 diye bir model var dublex dairesinde üst kata kablo çekip 2. portuna ( WAN hariç herhangi birine takılabilir.) taktık ip adresini manuel olarak 192.168.1.254 verdik. Wireless kullanıcısını da oluşturduk AP olarak kullanıyor. İleride ADSL modeme ihtiyaç duyduğunda onu çıkartıp kullanabilir. Ama yok sadece Access point veya repeater isterseniz. 120 metre kareye kadar bir alan için Air-4400 öneririm. Alan daha büyük ise linksys ın AC routerlarını öneririm. Air-4400'e ister kablo getirin takın direk access point isterseniz kurulumdan sonra sinyali 3 kademe gördüğünüz bi yerde elektriğe takın kablosuz alıp dağıtsın.
  • arkadaşlar benımde bunun gıbı bi sorunum var ama benımkı farklı.

ben öteki odadaki televizyonuma android minipc aldım fakat aldığım android cihazın kalitesi sebebi ile diğer odadaki kablosuz ağı düşük sinyalle çekiyor bu yüzden internet hızı çok yavaş video fln izleyemiyorum. (cihazı modemın olduğu odadaki tv ye takınca full çekiyor ve internete hızlı giriyor). bu yüzden android pc nın olduğu odaya accespoint yada routerden hangısını almalıyım. baktığım bi kaç tane ucuz accespoint ürünlerine sinyli fazla yükseltmiyor diye yorum yapmışlar bu durumda bu accespointe kabloyla internet verip wifi sinyali alsam nasıl olur. dark markalı buldum 1 tane kabloluyu kablosuza dönüştürme özelliği var diyor faka özellikler kısmında router yok diyor.http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wifi-kablosuz-kapsama-alani-arttirici-adaptorsuz-tasarim-dk-nt-wrn150/productDetails.aspx?productId=bd800231&categoryId=60004516#engine=visilabs eger kabloluyu kablosuz yapıyorsa bundan almayı planlıyorum öneriniz varmı

• Wireless Router işinizi görecektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiderturk

arkadaşlar benımde bunun gıbı bi sorunum var ama benımkı farklı.

ben öteki odadaki televizyonuma android minipc aldım fakat aldığım android cihazın kalitesi sebebi ile diğer odadaki kablosuz ağı düşük sinyalle çekiyor bu yüzden internet hızı çok yavaş video fln izleyemiyorum. (cihazı modemın olduğu odadaki tv ye takınca full çekiyor ve internete hızlı giriyor). bu yüzden android pc nın olduğu odaya accespoint yada routerden hangısını almalıyım. baktığım bi kaç tane ucuz accespoint ürünlerine sinyli fazla yükseltmiyor diye yorum yapmışlar bu durumda bu accespointe kabloyla internet verip wifi sinyali alsam nasıl olur. dark markalı buldum 1 tane kabloluyu kablosuza dönüştürme özelliği var diyor faka özellikler kısmında router yok diyor.http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wifi-kablosuz-kapsama-alani-arttirici-adaptorsuz-tasarim-dk-nt-wrn150/productDetails.aspx?productId=bd800231&categoryId=60004516#engine=visilabs eger kabloluyu kablosuz yapıyorsa bundan almayı planlıyorum öneriniz varmı

Modem marka-model nedir, firmware update yaptınızmı?

Modemi evin merkezi bir yerine taşımayı deneseniz. Çok zor şeyler değil bunlar, sinyalin daha verimli kullanılmasını sağlar. Belki hiçbir cihaz almanızada gerek kalmaz. Ufak değişikler bazen çok faydalı olabiliyor, birçok kişi gereksiz yere fazladan cihaz alıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

quote:

Orijinalden alıntı: spiderturk

arkadaşlar benımde bunun gıbı bi sorunum var ama benımkı farklı.

Modem marka-model nedir, firmware update yaptınızmı?

Modemi evin merkezi bir yerine taşımayı deneseniz. Çok zor şeyler değil bunlar, sinyalin daha verimli kullanılmasını sağlar. Belki hiçbir cihaz almanızada gerek kalmaz. Ufak değişikler bazen çok faydalı olabiliyor, birçok kişi gereksiz yere fazladan cihaz alıyor.

modemimin markası AİRTİES 6271 SO 4PORT KABLOSUZ 3-4 sene önce fln ttnet vermişti. modemin kablosuzuna telefon tablet fln her yerde 2 yada 3 anten çekmesine ragmen hızlı şekilde giriyor. modemın yerini değiştirmem için telefon kablosunu uzatıp salona getırmem lazım. modemı güncellemedim güncelleyip tekrar bi deniyim ozaman.

• Logic_Man kullanıcısına yanıt
    modem eskı modem oldugu ıcın heralde fırmware zaten son guncel durumda airtiesin sıtesınden baktım en son guncellemeyı kullanıyormusum. yukarıda bı arkadas router al demıs galıba bundan almam gerekıyor.
    http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wrt-152-150mbit-80211n-wifi-4-port-ethernet-kablosuz-access-point-dk-nt-wrt152/productDetails.aspx?productId=bd801726&categoryId=410
  • Ya ona gerek yok ucuz bi modem alın takın resimdede gösterdiğim gibi kablosuz olacak benim evden çektim o resmi apartmanın internetiydi gelen kabloyu modeme taktım kablosuz oldu acces pointe boşa para vermeyin.
     Kablolu interneti (Ethernet) kablosuza çevirmek (Wireless)?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.