Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.905
Cevap
242
Favori
2.702.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 34 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3114
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209231
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 247
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3114 mesaj) Max Kruse (1976 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1480 mesaj) diyar_21 (991 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15699 mesaj) Mobil (10405 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (606 mesaj)
  • @
Giriş
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: GESTAPO51

Aynen bende sizin gibi sasiriyorum hiz testi resimlerini tatil donusu attigimda hem gunduz hem aksam ne demek istedigim daha iyi anlasilacak ayni saatte yaptigim hiz testinde en dusuk hiz turktelekom da cikiyor en yuksek hizda turknet ve bir sitede vardi aklima gelmiyor simdi orda cikiyor, aksamlarida turktelekom 23 megabit cikarken baska sitede cok daha fazlasi cikiyor 96lari goruyorum, ankarada ikamet eten baska bir forumdasda msj yazmis oda 102megabitleri gordugunu soyluyor, hattim fiber kablom direk kutudan eve cektirdim merkezi sisteme baglatmadim binada tek kullanan benim belki ondan hic hiz kaybi vs sorun yasamiyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam sizin kombinasyonla benim kombinasyon benzer sayılır. Kablo bölünmeden en kaliteli kablo modeme geliyor, alt yapı yeni olmasına rağmen asla 100 mbit üstünü görmedim. Başka şehirde de 100 mbit üstünü gören yoksa Ankara kaynaklı bir durum olabilir.
    |
    |
    Bahsedilenler: GESTAPO51

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

• Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Hocam o zaman bu işe Ankara torpili diyebiliriz :) Senelerdir Kablonet kullanan arkadaşlarım var daha bir kere böyle bir sonuç görmedim, 100 mbit alıp G-PON bölgesi hariç 98 mbit hızı da geçeni görmedim. :) (G-PON 99'a kadar çıkıyor) Benim alt yapım yeni ve kabloların tamamı olabilecek en kaliteli kablolardan seçilerek kurulum yapıldı bende asla 100 mbit üstünü görmedim.

Forumda başka 100 mbit üstünü gören varsa ve Ankara'da yaşıyorsa bu hız torpili konusunu bir sonuca bağlayabiliriz. :)

Alıntıları Göster
    Baskent olamizdan dolayi torpil yapiyor olabilirler :-) serdarayberk hocam forumdasimda ankarada ikamet ediyor diye biliyorum hatti fiberse birde ona sormak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Modem kiralamada taahhüt olmasının ya da olmamasının bir önemi yok. Taahhüt olmasa bile zam gelmediği sürece 6 TL'den kullanmaya devam ediliyor. Modeminiz arızalandı kiralamak istediniz 6 TL'den Docsis modem temin ediyorlarsa aynısı G-Pon içinde olmalı. Stoklarında G-Pon modem kalmazsa nasıl olur onu bilemeyeceğim :)

GESTAPO51 binaya kadar fiber geliyor da hızım 50 mbps. (Akıllı sınırsız değil,taahhüt bitene kadar AKN sonrası hız düşmesi yok,sınırsız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 13 Temmuz 2020; 14:24:13 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör GESTAPO51

kırmızı beyaz audio out var üstte, oradan her türlü cihaza ses çıkışı alabilirsiniz...
    |
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: GESTAPO51

Baskent olamizdan dolayi torpil yapiyor olabilirler :-) serdarayberk hocam forumdasimda ankarada ikamet ediyor diye biliyorum hatti fiberse birde ona sormak lazim.

Alıntıları Göster
    Olabilir @GESTAPO51 hocam :) Hatırladığım kadarıyla @serdar_ayberk hocanın sizdeki gibi bir test sonucu yok. :)

@serdar_ayberk hocam teşekkür ederim. Sizin Türksat Kablo'ya personel olarak alınmanız ve sorulan her soruya sizin veya yetiştireceğiniz kişilerin cevap vermesi gerekiyor. O zaman müşteriler doğru cevaba en kısa yoldan ulaşabilir :)

Taahhüt olmadan modem kiralanabiliyorsa modem kiralamak mantıklı. Modemin aynısını yurt dışından vergi dahil 400 lira civarına tedarik edebiliyorum, kiralamak daha mantıklı. Satın alındığında modem kendisini 67 ayda amorti ediyor ve 68. ayda kar etmeye başlıyorsunuz ancak bu süreçte modem bozulursa yine dezavantajınıza oluyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk , GESTAPO51

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: maaart

kırmızı beyaz audio out var üstte, oradan her türlü cihaza ses çıkışı alabilirsiniz...
    Hocam orayı kullanabilmesi için aşağıdaki dönüştürücü aparatı alması gerekiyor. Satın alacağı 2+1 ses sisteminde sadece 3.5 mm erkek jack bulunuyor. Televizyonda kulaklık çıkışı varsa ve sağ sol ayarını destekliyorsa ek bir dönüştürücü alıp masraf yapmadan oradan da 2+1 ses sistemi için ses alabilir.

|
    |
    Bahsedilenler: maaart

• Yarbay
    5275 Mesaj

Tamamdir teşekkür ederim, bakayım bir duruma göre sorup fikir alirim tekrar...

|
    |
    Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

Tamamdir teşekkür ederim, bakayım bir duruma göre sorup fikir alirim tekrar...
    Eğer televizyonda sağ sol destekli ses aktarımını destekleyen bir kulaklık çıkışı varsa başka bir şeye ihtiyaç yok hocam. Eğer yoksa @maaart hocanın bahsettiği çıkışlara, 3.5Mm Dişi çıkışı 2x RCA erkek çıkışa dönüştüren bir kablo alıp 2+1 3.5mm ses sistemlerini kullanabilirsiniz.

Böyle parçaları da genelde internette en ucuz kodmax satar onun ilanından ve başka bir ilandan örnek vereyim.

*https://urun.n11.com/kablolar/2-rca-erkek-35mm-stereo-disi-ses-donusturucu-P139740495
    *https://urun.n11.com/kablolar/35mm-stereo-to-2rca-tos-kablosu-4823a-stereo-ses-disi-erkek-cevi-P175106702
    |
    |
    Bahsedilenler: diyar_21

• Yarbay
    5275 Mesaj

Evet hocam jack girisli kablo oldugu icin dönüştürücü lazim dediginiz gibi, dvi audio in girisini jack girişi saniyordum ama oyle degilmis, onun disinda jack girisi yok tv uzerinde...

|
    |

quote:

Evet hocam jack girisli kablo oldugu icin dönüştürücü lazim dediginiz gibi, dvi audio in girisini jack girişi saniyordum ama oyle degilmis, onun disinda jack girisi yok tv uzerinde...
    Hocam o zaman benim paylaştığım dönüştürücüden almanız gerekiyor veya aldığınız ses sisteminin RCA girişlerini de desteklemesi gerekiyor.
    |
    |

• Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Rica ederim :))

Taahhüt yapılsa bile modem taahhüt bitmeden eksiksiz teslim edildiğinde cayma bedeli almıyorlar. iKutu'da indirim yapıldığı için onun durumu daha farklı. Caymada aradaki farkı isterler. iKutu'nun kiralama bedelini daha düşük tutulabilirlerdi.

Hız testi yüksek çıkıyor denilen sitede hız testi yaptım, İstanbul'da durum nasıl bilmiyorum da, test yapılan sitede hızlar yüksek çıkıyor. Kablosuz da test yaptım, 49,5 gibi hıza ulaştı.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Rica ederim :))

Taahhüt yapılsa bile modem taahhüt bitmeden eksiksiz teslim edildiğinde cayma bedeli almıyorlar. iKutu'da indirim yapıldığı için onun durumu daha farklı. Caymada aradaki farkı isterler. iKutu'nun kiralama bedelini daha düşük tutulabilirlerdi.

Hız testi yüksek çıkıyor denilen sitede hız testi yaptım, İstanbul'da durum nasıl bilmiyorum da, test yapılan sitede hızlar yüksek çıkıyor. Kablosuz da test yaptım, 49,5 gibi hıza ulaştı.
    Bilgiler için teşekkürler hocam. Bu test sitesi hangi site bende Bursa için deneyeyim. 50 mbit bağlantıda kablosuz 49,5 çıkmaz o sitede değerler doğru olmayabilir.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

• Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Rica ederim. Linkini gönderdim:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 14 Temmuz 2020; 10:5:42 >
    |
    |

Kiraladığım Tv box iade etmek istiyorum. isteğe bağlı olarak vazgeçme hakkım var mı ?

Not: Uydu modül dsmart kullanacağım.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Rica ederim. Linkini gönderdim:))
    Teşekkürler hocam. Bu 100 mbit'lerin 103, 104 mbit nasıl çıktığı şimdi belli oldu.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

• Yarbay
    5275 Mesaj

Buda ayni işi gorur mu ??

|
    |

quote:

Buda ayni işi gorur mu ??
    Fotoğraf tam seçilmiyor ama 2 giriş RCA, 1 çıkış 3.5mm jack ise işinizi görür. Fotoğrafta da o şekilde görünüyor.
    |
    |

• Yarbay
    5275 Mesaj

Aynen o sekilde bir aparat :) kardeşim yolladi da görmüş, gostereyim dedim sorup... teşekkürler

|
    |

quote:

Aynen o sekilde bir aparat :) kardeşim yolladi da görmüş, gostereyim dedim sorup... teşekkürler
    Bilgisayardan baktım şimdi bilgisayarda çok daha net görünüyor, mobil sürüm fotoğrafları KB cinsinden küçültüp kalitesini bozuyor galiba. Bu aparat işinizi görür hocam ama ne kadar kaliteli ses çıkışı alırsınız bilemiyorum. Rica ederim hocam.
    |
    |

• Yarbay
    5275 Mesaj

Haklisin hocam mobilde bayaa sorunlar var, öbür tip olanlardan alirim olmadi alacagim zaman...

|
    |
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.