Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.905
Cevap
242
Favori
2.702.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 32 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3114
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209231
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 247
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3114 mesaj) Max Kruse (1976 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1480 mesaj) diyar_21 (991 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15699 mesaj) Mobil (10405 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (606 mesaj)
  • @
Giriş
    331 Mesaj

İstanbul - Ataşehir - İçerenköy ilçesinde Kablo TV & Kablonet kullanıp sorun yaşayan, memnun olmayan var mı? Özellikle yeni G-Pon alt yapısı ile hizmet alıp sıkıntı yaşayan var mı?

Şimdi müşteri hizmetlerinin aklını yakan bir soruyu @serdar_ayberk hocam size sorayım, belki sizin fikriniz vardır.

24 ay taahhütlü ve Docsis modem ile yapılan abonelikte şehir değişimi yapılarak Docsis alt yapısından G-Pon alt yapısına nakil yapabiliyor muyuz hocam? Mevcutta Docsis modem bize ait olduğunda G-Pon alt yapısı için Huawei modem gerektiğinde modem değişimi olması da gerekiyor, modem dışarıdan satın alınamayacağı için G-Pon modemi Türksat Kablo'nun temin etmesi gerekiyor, taahhütlü abonelikte Türksat Kablo taahhüte ek olarak Huawei G-Pon modem kiralıyor mu tabi taahhütlü olarak hocam?

Aynen bu soruları sordum ve uzun bir sessizlik oldu. Sanırım daha önce bu kapsamda bir soru gelmemiş, yazılı olarak da gönderdim ama nasıl bir cevap gelecek tahmin edemiyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

çok üst düzey bişey aramıyorum zaten orta halli çok kötü olmayan, performansı da fena olmayan salonda ki tv de ev halkının işini görecek bişey arıyorum, bu önerdiğiniz türde bi ürün olabilir...
    Çok üst düzey bir ürün aramıyorsanız forumdaki 100 lira altındaki ve 100 lira civarındaki ses sistemlerini inceleyebilir ve bütçenize uygun 2+1 ses sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz hocam. Televizyondaki ses çıkışlarına da bakmak gerekiyor eğer televizyon çok eski ise ses sistemlerini desteklemiyor olabilir.
    |
    |
    Bahsedilenler: diyar_21

• Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Yakın değerler alıyorsanız fazla bir değişim için acele etmenize gerek yok hocam. GPON olsaydı Huawei EG8247W modem kullanacaktınız. Benim bölgede alt yapı yeni ama bende de bir geçiş olmadı, konuştuğum arkadaşlarda en az 5 sene beklersin diyorlar. GPON olsaydı ping 1-2 ms olacaktı.

GPON kullanan iki abonenin paylaştığı test sonuçlarını ekleyeyim darısı bizim başımıza diyelim hocam.

GPON Kablonet

GPON Türk Telekom

* Test sonuçları halka açık başka bir teknik forumdan alındığı için test sahiplerinin talep etmesi halinde test sonuçları mesajdan kaldırılabilir.

Alıntıları Göster
    G PON olayi nedir eve kadar fiber mi oluyor yukariki kutudan eve kadar fiber kablomu cekiliyor, bunu turksat mi yapiyor binadakiler mi G PON kullanan varmi forumda tesisat nasil oluyor, benim binada fiber var ama kutu icinde bir fiber ayirici var diyeyim ondan sonra anten kablosu geliyor eve G PON istesem turksata basvursam benim eve hat cekerler mi benim mi cektirmem lazim bilgisi olan forumdas varsa bizi aydinlatirsa iyi olur, bende turksatta tanidik biri var ulasabilirsem yarin ona soracagim bu G PON nedir nasil oluyor diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    5275 Mesaj

Bakayim resmini ceker atarim arkasini.. 10 yillik samsung tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 12 Temmuz 2020; 23:38:54 >
    |
    |
    Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: GESTAPO51

G PON olayi nedir eve kadar fiber mi oluyor yukariki kutudan eve kadar fiber kablomu cekiliyor, bunu turksat mi yapiyor binadakiler mi G PON kullanan varmi forumda tesisat nasil oluyor, benim binada fiber var ama kutu icinde bir fiber ayirici var diyeyim ondan sonra anten kablosu geliyor eve G PON istesem turksata basvursam benim eve hat cekerler mi benim mi cektirmem lazim bilgisi olan forumdas varsa bizi aydinlatirsa iyi olur, bende turksatta tanidik biri var ulasabilirsem yarin ona soracagim bu G PON nedir nasil oluyor diye.

Alıntıları Göster
    G-PON için şu mesajıma bakabilirsiniz hocam. GPON fiber teknolojilerinde kullanılan optik taşıma araçlarından birisidir. İnternet, TV, Telefon hizmetini toplu olarak veren firmaların tercih ettiği bir teknoloji. Bağlantısını paylaştığım mesajımda detayları bulunuyor.

G-PON hizmetinden faydalanabilmeniz için bölgenizde uygun alt yapının olması şart. Bu altyapı yok ise Türksat'da tanıdık olması fayda etmeyecektir. :) G-PON alt yapısı olan bölgelerde Docsis 3.0 altyapısı yerine G-PON altyapısı kullanılıyor ve modem olarak da Huawei markalı bir G-PON modemini kullanıyorsunuz. G-PON'un en büyük avantajı ping süresinin düşük olması, Docsis 3.0'da ortalam 9-10 ms'nin altına inilemiyor. G-PON modemin çalışması ve teknik detaylar Kullanıcı Kılavuzunda paylaşılmış.
    |
    |
    Bahsedilenler: GESTAPO51

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Bakayim resmini ceker atarim arkasini.. 10 yillik samsung tv
    Arka paneli ve girişleri çekmeniz yeterli hocam. Samsung ise vardır sorun olmaz, 10 yıl önceki Samsung televizyonlarda da 2+1 ses sistemleri sorunsuz çalışıyordu.
    |
    |

• Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

G-PON için şu mesajıma bakabilirsiniz hocam. GPON fiber teknolojilerinde kullanılan optik taşıma araçlarından birisidir. İnternet, TV, Telefon hizmetini toplu olarak veren firmaların tercih ettiği bir teknoloji. Bağlantısını paylaştığım mesajımda detayları bulunuyor.

G-PON hizmetinden faydalanabilmeniz için bölgenizde uygun alt yapının olması şart. Bu altyapı yok ise Türksat'da tanıdık olması fayda etmeyecektir. :) G-PON alt yapısı olan bölgelerde Docsis 3.0 altyapısı yerine G-PON altyapısı kullanılıyor ve modem olarak da Huawei markalı bir G-PON modemini kullanıyorsunuz. G-PON'un en büyük avantajı ping süresinin düşük olması, Docsis 3.0'da ortalam 9-10 ms'nin altına inilemiyor. G-PON modemin çalışması ve teknik detaylar Kullanıcı Kılavuzunda paylaşılmış.

Alıntıları Göster
    Size zahmet binanizda varsa ve imkan varsa kutunun resmini atarmisiniz kullaniyorsaniz, kutu ici resim olursa cok iyi olur birde merak ettigim eve kadar fiberi kim cekiyor turksat mi muteahit mi binada oturanlar mi turksatkablo bu sisteme yeni gecti bildigim kadariyla elimizde fazla bilgi olmadigi icin kullananlar varsa bilgi verirse bize cok iyi olur

Turksatkabloda tanidigim kisiden hat cekmesi icin degil bu sistem nedir ne degildir mesala ben ankarada ikamet ediyorum ankarada cekilen yerler varmi vs. Benim bulundugum yerde varmi cekiliyormu vs. Konularda bilgi almak icin arayacaktim.

Benim binamdaki hat 4 yillik ve fiber cok memnunum nazar degmesin bir kere bir sikinti yasadim oda kablo net de sagolsunlar servisteki arkadaslar ilgisi alakasiyla soruni cozduler ogun bugun hic sorun yasamadim hizim 100megabit hiz testinde kablolu yaptigimda 102-103 leri goruyorum :) tv kisminda hic sikinti yasamadim su arqlarda bir aydan biraz fazla oldu mi box s 4k aldim reciveri kaldirdim sikinti varsada bilmiyorum mi box s 4k isimi fazlasiyla goriyor cok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GESTAPO51 -- 13 Temmuz 2020; 0:38:17 >

• Yarbay
    5275 Mesaj

Bu şekilde hocam girişler

|
    |

https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar G-Pon alt yapsıa uygun modemin de kiralama bedeli 6 TL gözüküyor. Altyapı uygun yere taşınıldığında da 6 TL'ye kiralanabiliyordur. Modem eksiksiz iade edilmezse Docsis modemden daha pahalı,800 TL bedel ödenmesi gerektiği görünüyor.
    |
    |

quote:

Size zahmet binanizda varsa ve imkan varsa kutunun resmini atarmisiniz kullaniyorsaniz, kutu ici resim olursa cok iyi olur birde merak ettigim eve kadar fiberi kim cekiyor turksat mi muteahit mi binada oturanlar mi turksatkablo bu sisteme yeni gecti bildigim kadariyla elimizde fazla bilgi olmadigi icin kullananlar varsa bilgi verirse bize cok iyi olur

Turksatkabloda tanidigim kisiden hat cekmesi icin degil bu sistem nedir ne degildir mesala ben ankarada ikamet ediyorum ankarada cekilen yerler varmi vs. Benim bulundugum yerde varmi cekiliyormu vs. Konularda bilgi almak icin arayacaktim.

Benim binamdaki hat 4 yillik ve fiber cok memnunum nazar degmesin bir kere bir sikinti yasadim oda kablo net de sagolsunlar servisteki arkadaslar ilgisi alakasiyla soruni cozduler ogun bugun hic sorun yasamadim hizim 100megabit hiz testinde kablolu yaptigimda 102-103 leri goruyorum :) tv kisminda hic sikinti yasamadim su arqlarda bir aydan biraz fazla oldu mi box s 4k aldim reciveri kaldirdim sikinti varsada bilmiyorum mi box s 4k isimi fazlasiyla goriyor cok memnunum.

Alıntıları Göster
    Hocam benim binamda yok keşke olsa. Eve kadar fiberi Türksat Kablo çekiyor, eğer bina lüks binaysa müteahhit firma apartman girişine tüm ISS'ler için bir fiber kabin koyuyor, Superonline, Türksat Kablo gibi firmalar gelince kendi fiber bağlantılarını oraya bağlayıp gidiyor.

Hızın üst limitinin 100 mbit olup 102-103 alanı hiç duymamıştım :) herhalde Türksat Kablo'da çalışan arkadaşınız size biraz torpil geçmiş.
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Bu şekilde hocam girişler

Hocam kulaklık girişi gibi bir giriş daha olmalı 2+1'ler kulaklık girişinden çalışıyor ve yanlarında genelde usb portuna giren bir güç kablosu oluyor. Bu yoksa bile dönüştürücü aparatlar işinizi görecektir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar G-Pon alt yapsıa uygun modemin de kiralama bedeli 6 TL gözüküyor. Altyapı uygun yere taşınıldığında da 6 TL'ye kiralanabiliyordur. Modem eksiksiz iade edilmezse Docsis modemden daha pahalı,800 TL bedel ödenmesi gerektiği görünüyor.
    Teşekkürler hocam. G-Pon modem kiralanıyor sorun yok ama taahhütlü abonelikte abonelik başlangıcı ile kiralandığı söyleniyor, ben dışarıdan temin ettiğim docsis modemle abone oldum, şimdi G-Pon olan bölgeye taşınırsam G-Pon modem kiralama imkanım olacak mı aylık 6 TL'den. Müşteri hizmetlerinin beynini yakan bu soruda tecrübeli arkadaşlardan ve sizden yorum bekliyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

• Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Hocam benim binamda yok keşke olsa. Eve kadar fiberi Türksat Kablo çekiyor, eğer bina lüks binaysa müteahhit firma apartman girişine tüm ISS'ler için bir fiber kabin koyuyor, Superonline, Türksat Kablo gibi firmalar gelince kendi fiber bağlantılarını oraya bağlayıp gidiyor.

Hızın üst limitinin 100 mbit olup 102-103 alanı hiç duymamıştım :) herhalde Türksat Kablo'da çalışan arkadaşınız size biraz torpil geçmiş.

Alıntıları Göster
    Torpil falan yok hocam o arkadas dedigim kiside sagolsun bir kere bir ariza olmustu o zaman bayagi bir ilgilendi o zaman ufak bir dostluk olustu, pandemi surecinde de sagolsun bir kac arkadas abone oldugunda malum esnek calismadan dolayi uzun kurulum sureleri veriyorlardi aradim ilgilendi ayni gun kurulum yapildi yaptigi torpil bu, hizda falan torpil yok keske yapsa :) rast gele hiz testi yaziyorum googleye malum firmalar cikiyor kabloyu laptopa takip hiztesti yapiyorum 102megabit cikan hiz testi baska sitede 95megabit de cikiyor neden cikiyor nasil oluyor anlamis degilim simdi tatildeyim eve gidince hiz testi yapwr yapar siteye atarim hatta soyle bir gariplik var aksam malum 19 dan sonra hizimiz dusuyor bir sitede hiz testi yaptigimda 23 megabit cikiyor bir baska sitede 96 megabit goruyorum tatil donusu gunduz ve aksam hiz testi ceker resimleri atarim o zaman ne demek istedigim daha iyi anlasilir.

Hatta sizde hiztesti yapin farkli sitelerden farkli sonuclarin ciktigini goreceksiniz.

G PON ile ilgili vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim, daha yeni bir teknoloji oldugu icin turksakablo icin forumdan birileri kullandikca veya binalara hat cekilde nedir nasil oluyor stabil calisiyormu vs. Daha iyi anlamis olacagiz saglicakla kalin hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GESTAPO51 -- 13 Temmuz 2020; 12:47:20 >

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Torpil falan yok hocam o arkadas dedigim kiside sagolsun bir kere bir ariza olmustu o zaman bayagi bir ilgilendi o zaman ufak bir dostluk olustu, pandemi surecinde de sagolsun bir kac arkadas abone oldugunda malum esnek calismadan dolayi uzun kurulum sureleri veriyorlardi aradim ilgilendi ayni gun kurulum yapildi yaptigi torpil bu, hizda falan torpil yok keske yapsa :) rast gele hiz testi yaziyorum googleye malum firmalar cikiyor kabloyu laptopa takip hiztesti yapiyorum 102megabit cikan hiz testi baska sitede 95megabit de cikiyor neden cikiyor nasil oluyor anlamis degilim simdi tatildeyim eve gidince hiz testi yapwr yapar siteye atarim hatta soyle bir gariplik var aksam malum 19 dan sonra hizimiz dusuyor bir sitede hiz testi yaptigimda 23 megabit cikiyor bir baska sitede 96 megabit goruyorum tatil donusu gunduz ve aksam hiz testi ceker resimleri atarim o zaman ne demek istedigim daha iyi anlasilir.

Hatta sizde hiztesti yapin farkli sitelerden farkli sonuclarin ciktigini goreceksiniz.

G PON ile ilgili vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim, daha yeni bir teknoloji oldugu icin turksakablo icin forumdan birileri kullandikca veya binalara hat cekilde nedir nasil oluyor stabil calisiyormu vs. Daha iyi anlamis olacagiz saglicakla kalin hayirli gunler.

Alıntıları Göster
    Sizin hız testleri sonuçları garipmiş hocam. Bir sitenin 23 mbit diğer sitenin 96 mbit göstermesi özellikle akıllı sınırsızda akşam hız düşümü olduğu halde size akşamda 96 mbit vermeleri ilginçmiş. Benim hız testlerin aşağı yukarı her sitede benzer çıkıyor, Türkiye içi sunuculara yapılan testlerde fazla bir değişim olmuyor.

Rica ederim hocam. Zamanla yaygınlaşacaktır, hayırlı günler iyi tatiller.
    |
    |

• Yüzbaşı
    700 Mesaj

Bende de aynı durum, 100mbit hatta downloadım 102 lerde geziyor :)
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

Bende de aynı durum, 100mbit hatta downloadım 102 lerde geziyor :)
    Çok garipmiş hocam. GESTAPO51 hizmet bölgesi olarak Ankara yazmış sizinde mi Ankara acaba?
    |
    |
    Bahsedilenler: mnihatgokcek

• Yüzbaşı
    700 Mesaj

Evet, ben de Ankara'dayım.
    |
    |

Sizin hız testleri sonuçları garipmiş hocam. Bir sitenin 23 mbit diğer sitenin 96 mbit göstermesi özellikle akıllı sınırsızda akşam hız düşümü olduğu halde size akşamda 96 mbit vermeleri ilginçmiş. Benim hız testlerin aşağı yukarı her sitede benzer çıkıyor, Türkiye içi sunuculara yapılan testlerde fazla bir değişim olmuyor.

Rica ederim hocam. Zamanla yaygınlaşacaktır, hayırlı günler iyi tatiller.

Alıntıları Göster
    Aynen bende sizin gibi sasiriyorum hiz testi resimlerini tatil donusu attigimda hem gunduz hem aksam ne demek istedigim daha iyi anlasilacak ayni saatte yaptigim hiz testinde en dusuk hiz turktelekom da cikiyor en yuksek hizda turknet ve bir sitede vardi aklima gelmiyor simdi orda cikiyor, aksamlarida turktelekom 23 megabit cikarken baska sitede cok daha fazlasi cikiyor 96lari goruyorum, ankarada ikamet eten baska bir forumdasda msj yazmis oda 102megabitleri gordugunu soyluyor, hattim fiber kablom direk kutudan eve cektirdim merkezi sisteme baglatmadim binada tek kullanan benim belki ondan hic hiz kaybi vs sorun yasamiyorum.

• Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Çok garipmiş hocam. GESTAPO51 hizmet bölgesi olarak Ankara yazmış sizinde mi Ankara acaba?

Alıntıları Göster
    Mnihatgokcek forumdasimizda yanlis hatirlamiyorsamankara golbasinday di onunda hatti fiberdi.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

Evet, ben de Ankara'dayım.
    Hocam o zaman bu işe Ankara torpili diyebiliriz :) Senelerdir Kablonet kullanan arkadaşlarım var daha bir kere böyle bir sonuç görmedim, 100 mbit alıp G-PON bölgesi hariç 98 mbit hızı da geçeni görmedim. :) (G-PON 99'a kadar çıkıyor) Benim alt yapım yeni ve kabloların tamamı olabilecek en kaliteli kablolardan seçilerek kurulum yapıldı bende asla 100 mbit üstünü görmedim.

Forumda başka 100 mbit üstünü gören varsa ve Ankara'da yaşıyorsa bu hız torpili konusunu bir sonuca bağlayabiliriz. :)
    |
    |
    Bahsedilenler: mnihatgokcek

Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.