Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: engineer.man Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.904
Cevap
242
Favori
2.702.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3114
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209222
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 247
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3114 mesaj) Max Kruse (1976 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1480 mesaj) diyar_21 (991 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15698 mesaj) Mobil (10404 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (606 mesaj)
  • @
Giriş
    12438 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Tavsiye ederim al müdürüm
    Teşekkür ediyorum hocam durumdan haberdar ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok teşekkürler. Fiber gelince bina kutusuna kadar kablolar ve binadaki kutu değişti. Sonraki kabloları değiştirmediler. Kablonun bina kutusundaki kısmını göremiyorum da eski olduğundan kutu değişimi yaşandı, binada yeni abone olanlar oldu, bu gibi durumlarda yıprandı mı bilemiyorum. Türksat binada geçirirken kablolar plastiğin içinde. Ama daireye giren kısmında renk değişimi var. Evin içindeki kablolar daha yeni de binadan daire içine kadar olan kablo daha eski.
    |
    |
    Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Taahhütüm bu ay bitiyor. Müşteri hizmetleri ile görüşeceğim. Bu görüşmede kişiye özel paketler önerebiliyorlar mı yoksa standart paket ne ise onun dışına çıkamıyorlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bende evdeki 20 senedir kullandığım kabloları ve bölücüleri yenilemek istiyorum. Görüntü kalitesinde artış olacağını düşünüyorum. Kablo TV servisi yenileme işi yapıyormu ya da dışarıdan bu işleri yapan bir firmayamı yaptırayım. İstanbul anadolu yakasında sizin anlattığınız kalitede malzeme kulanarak tüm tesisatı yenileyecek önereceğiniz bir yer varmı ?
    |
    |

Digital yayın mi kullanıyorsunuz analog mu

|
    |
    CARTEGENA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Kesinlikle katılıyorum.Fiyatların altında almışim Ama genede kaliteli bir kablo. Umarım bu fiyatlar uç noktalara ulamaz,Herkez temin etsin inşallah kayıp yaşamam 40 metre bu yüzden aldım.
    Alabileceğiniz en kaliteli kablolardan birini aldınız hocam. Her şeyin fiyatı uçtuğu gibi kıymetli madenlerinde dolayısıyla kablolarında fiyatları uçtu. İnsanlar altın aldım, gümüş aldım, platin aldım, bakır aldım, nikel aldım fiyatları arttı bende para kazandım sanıyor ama kıymetli madenler kablodan bilgisayara, telefondan inşaata kadar her şeyde kullanıldığı için bunlardaki artış fiyatlara yansıyor ve alım gücü düşüyor. Bu sebeple kıymetli madenlerindeki bu denli yüksek artış birçok sektörü olumsuz etkiliyor.

50 metreye kadar kablo tek parça olduğu için sorun yaşamazsınız hocam.
    |
    |
    Bahsedilenler: Max Kruse

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Çok teşekkürler. Fiber gelince bina kutusuna kadar kablolar ve binadaki kutu değişti. Sonraki kabloları değiştirmediler. Kablonun bina kutusundaki kısmını göremiyorum da eski olduğundan kutu değişimi yaşandı, binada yeni abone olanlar oldu, bu gibi durumlarda yıprandı mı bilemiyorum. Türksat binada geçirirken kablolar plastiğin içinde. Ama daireye giren kısmında renk değişimi var. Evin içindeki kablolar daha yeni de binadan daire içine kadar olan kablo daha eski.
    Hocam dağıtım kutusundan daire içine kadar olan kablo aslında en önemlisi. Uydu olsun kablolu yayın olsun dairenize ulaşana kadarki olan kısmı en önemlisi. Bu kısımda kablo doğru yerden geçirilmediyse, elektrik, asansör veya doğalgaz tesisatına paralel döşendiyse ve uygun kablo kullanılmadıysa parazit oluşuyor. Yine size ait olan Kablonet konusunda modem arayüzünde hata alan ve düzeltilmemiş tablosu olan kullanıcılar var. Downstream ve upstream kablo kalitesinden ve aradaki ayırıcı kalitesinden direkt olarak etkileniyor. Eğer bina içinde dağıtım yapan kablo 10 seneyi geçtiyse değiştirmenizi tavsiye ederim.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: CARTEGENA

Bende evdeki 20 senedir kullandığım kabloları ve bölücüleri yenilemek istiyorum. Görüntü kalitesinde artış olacağını düşünüyorum. Kablo TV servisi yenileme işi yapıyormu ya da dışarıdan bu işleri yapan bir firmayamı yaptırayım. İstanbul anadolu yakasında sizin anlattığınız kalitede malzeme kulanarak tüm tesisatı yenileyecek önereceğiniz bir yer varmı ?
    Hocam Analog Kablo TV kullanıyorsanız görüntü kalitesinde artış olur ama Dijital Kablo TV kullanıyorsanız görüntü kalitesinde gözle görülür bir değişim olmayacaktır. Kablonun ve ayırıcıların kalitesi Kablonet kısmında fark ediyor. Kablo tv servisleri ücreti karşılığında değişim yaparlar ama ellerindeki malzeme ne ise onunla yaparlar. İstanbul için bilgi sahibi değilim hocam, Bursa veya civarında olsaydınız yer önerebilirdim.
    |
    |
    Bahsedilenler: CARTEGENA

• Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Geçmiş olma ihtimali yüksek. Kurulum sırasında yenileme yapıldı mı yapılmadı hatırlamıyorum. Kabloya bakınca değiştirimemiş gibi görülüyor. Geçirilme şeklinde ve geçirildiği yerlerde sıkıntı yok.
    |
    |

quote:

Geçmiş olma ihtimali yüksek. Kurulum sırasında yenileme yapıldı mı yapılmadı hatırlamıyorum. Kabloya bakınca değiştirimemiş gibi görülüyor. Geçirilme şeklinde ve geçirildiği yerlerde sıkıntı yok.
    10 seneyi geçtiyse değiştirmenizde yarar var hocam. Servis talep ederseniz değiştirir ama elinde ne kablo varsa onunla değiştirir, tanıdık işini iyi yapan bir elektrikçi tanıyorsanız kaliteli bir kablo ile ona değişim yaptırabilirsiniz. Yüksek ping, düzeltilemeyen tablolar gibi sorunlarınız yoksa değiştirmenize gerek yok.
    |
    |

• Yarbay
    4504 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Düzeltilmeyen tablo ile yüksek ping sorunu yok. O nedenle acele etmiyorum. Teşekkürler. Söylediğiniz gibi değiştirmenin faydası da olur.
    |
    |

Forumdaş merhaba, tel no vermediğim için özel mesajlara geri dönüş yapamıyorum, buradan yazayım. Attığınız resimde NBA TV yayını var, ara ara öyle gözüken kanallar oluyor, sonradan kayboluyor.
    |
    |
    denile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim ilginiz için.

|
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Düzeltilmeyen tablo ile yüksek ping sorunu yok. O nedenle acele etmiyorum. Teşekkürler. Söylediğiniz gibi değiştirmenin faydası da olur.
    Rica ederim hocam. Docsis yapısı gereği ping en fazla 9 ms'ye kadar düşüyor eğer ping bu değerlere yakınsa kısa vadede değiştirmeye gerek yok. Mesajınızda fiber geldi demişsiniz GPON altyapısına mı geçtiniz hocam? Huawei modem mi kullanıyorsunuz?
    |
    |

• Yüzbaşı
    332 Mesaj

İkisinide kullanıyorum.
    |
    |
    maaart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zaman ayırıcıları değiştirsem yeterli olur herhalde. Kablo net kullanmıyorum. Ayırıcı olarak hangi marka önerirsiniz.
    |
    |

Yakın değerler alıyorum. Siz söyleyince şimdi de hız testi yaptım.

Huawei modem kullanmıyorum. GPON altyapısına geçilmediğini düşünüyorum. Geçilseydi güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 11 Temmuz 2020; 11:8:57 >
    |
    |

Kablonet ile birlikte verilen Kablo TV decoderini küçük odalardan birine kurdurmuştuk. Şimdi Digiturk'ü iptal edince Kablo TV'yi salona aldırmak için teknik servis çağırdık. Müşteri Hizmetleri bu işlemin ücretli olduğunu söyledi ama ücretini servisten öğrenebilirsiniz dedi. Bilgisi olan var mıdır?
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: CARTEGENA

O zaman ayırıcıları değiştirsem yeterli olur herhalde. Kablo net kullanmıyorum. Ayırıcı olarak hangi marka önerirsiniz.
    Dijital Kablo TV kullanıyorsanız daire içi kablolamayı ve ayırıcıları değiştirmeniz yeterli olur. İstediğiniz marka ayırıcı bulmak kolay değil, Kablonet'in eskiden kullandığı OFT C serisi ayırıcılar çok kaliteliydi, servislere ellerinde varmı sorabilirsiniz.
    |
    |
    Bahsedilenler: CARTEGENA

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Yakın değerler alıyorum. Siz söyleyince şimdi de hız testi yaptım.

Huawei modem kullanmıyorum. GPON altyapısına geçilmediğini düşünüyorum. Geçilseydi güzel olurdu.
    Yakın değerler alıyorsanız fazla bir değişim için acele etmenize gerek yok hocam. GPON olsaydı Huawei EG8247W modem kullanacaktınız. Benim bölgede alt yapı yeni ama bende de bir geçiş olmadı, konuştuğum arkadaşlarda en az 5 sene beklersin diyorlar. GPON olsaydı ping 1-2 ms olacaktı.

GPON kullanan iki abonenin paylaştığı test sonuçlarını ekleyeyim darısı bizim başımıza diyelim hocam.

GPON Kablonet

GPON Türk Telekom

* Test sonuçları halka açık başka bir teknik forumdan alındığı için test sahiplerinin talep etmesi halinde test sonuçları mesajdan kaldırılabilir.
    |
    |

Reklamlar
bankalar.org
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.