Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2063. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.163
Cevap
275
Favori
3.120.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serdar _ Ayberk merhaba bir konuda bilgi.almak istiyorum.
    R6 u6 Kablo botech kablo nasıldır.
    Astra uydusuna almayı düşünüyorum.
    Bu kablo yu sizce almalıyım ,sizin önericeginiz bir kablo varmı .sizden bilgi almak istiyorum .

Hızlı cevap alabilirsem sizden hemen alıcam dükkandayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 8 Temmuz 2020; 18:22:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Max Kruse kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Mesajınızı yeni gördüm. Forumda kablo konusunu benden daha iyi bilenler var. Yine de iyi bir kablo olduğu söylenmişti ve önerilmişti,kullananlarda kablodan memnundu. Ben yazana kadar aldıysanız da hayırlı olsun,iyi olmuş. Almadıysanız da alabilirsiniz. Konuyu benden daha iyi bilenlerin daha iyi önerileri de olabilir.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Açıkçası almadım sizden haber bekledim serdar Ayberk dostum,ben bu konuda uzman degilim Emin olun Ama önerineceginiz bir kablo ismi varsa alıcam bugün geçti.
    Yarın tüm kablo ları degiştiricem çünkü her şeyin kalitesini almak istiyorum.

👍👍

• Max Kruse kullanıcısına yanıt
    Güveniniz için teşekkür ederim. Konunun uzmanı değilim. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım. Söylediğiniz kablonun iyi olduğu söyleniyor. Kablo konusunu daha iyi bilenler belki daha iyi bir öneride bulunurlar,daha dayanıklı ve kaliteli ürün önermiş olurlar.
    Rica ediyorum ne demek tabiki güvenecegim size hiç şüpeniz olmasın.Serdar Ayberk dostum.
    Dediginiz gibi bir danışalım uzman arkadaşları mıza.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Degerli Dostlarım Bana kaliteli bir uydu kablosu önerirmisiniz.(r6 u6 ) Botech kablo haricinde sizlerden yardım bekliyorum yarın tamamen Kabloları yenilemem lazım bu yüzden tecrübeli dostlarımdan bilgillerini paylaşmasını bekliyorum. Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Degerli Dostlarım Bana kaliteli bir uydu kablosu önerirmisiniz.(r6 u6 ) Botech kablo haricinde sizlerden yardım bekliyorum yarın tamamen Kabloları yenilemem lazım bu yüzden tecrübeli dostlarımdan bilgillerini paylaşmasını bekliyorum. Saygılarımla.
    Eski bir servisçi olarak size kablo önereyim.

Ören, Reçber, Klas, Temka, Erse markalarından birini alabilirsiniz. Bu firmalar TSE ve TSEK standartlarında ürün üretiyorlar. Eğer üretilen kablo için Türkiye bir standart belirlediyse onun üstünde TSE yazar, Türkiye o üretim için bir standart belirlemediyse ancak üretim yine kontrol aşamalarına uygun yapılıyorsa o kablonun üstünde TSEK yazar. Kablo tercihi yaparken TSE yazanları tercih ediyorum.

Şimdi hocam kablo alırken neye bakacağız size ilk önce o bilgileri vereyim.

* Kablonun üstünde CU/CU yazıyorsa o kablonun iç teli de dış teli de bakırdır ve en iyi kablodur.
    * Kablonun üstünde CU/CSS yazıyorsa o kablonun dış teli bakırdır, içteki teli ise metal üzerine bakır kaplamadır.
    * Kablonun üstünde PE yazıyorsa o kablonun dışındaki plastik daha serttir. Çatıda kullanmak için daha uygundur, daha geç yıpranır.
    * Kablonun üstünde HFFR yazıyorsa o kablo zor alev alan bir kablodur, çok sıcak olan illerde çatıda kullanıma daha uygundur.
    * Kablonun üstünde Trishield yazıyorsa o kablo çift sarım folyoludur, sinyali yüksek gürültüden de korur.

Yazdıklarımın dışında birkaç kablo seçeneği daha var, nikelde kullanılan kablolar var ama o kablolar bizim ev kullanımında gerekli değil. Bunların dışındaki ek seçenekler için ek bir masraf yapmaya gerek yok.

Koaksiyel anten kablosu alırken RG6 U6 ilk bakacağımız kısım. RG6 U6 CU/CU alırsak daha yüksek sinyal kalitesi olacak ve düşük elektriksel gürültüden (parazitten) korunacağız. RG6 U6 CU/CU Trishield alırsak yüksek elektriksel gürültüden (parazitten) de korunacağız. Kablonun bir kısmı apartman çatısında açık şekilde kalacak ise RG6 U6 CU/CU Trishield'a ek olarak kabloda PE yazması da kablonun yıpranma süresini azaltacaktır. HFFR yangın ihtimali yüksek olan özellikle çok sıcak olan illerde tercih edilebilir.

Bütçenize göre size en uygun ve en bol özellikli kabloyu seçebilirsiniz. Türk markalarının kablo kaliteleri yüksektir ve AB'ye satış yaptıkları için AB standartlarında üretim yaparlar. Bu sebeple kalitesiz uzak doğu kablolarından ve uzak doğuda kalitesiz kablo üreten yerli markalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Kaliteli Kore, Tayvan kabloları da var ama bizim yerli kablolardan ucuz değillerdir. Bu sebeple AB standartdaki TSE damgalı kabloları tercih edebilirsiniz.
  • Wakanda W kullanıcısına yanıt
    Bana botech koaksiyal kablo RG6 U6 CCS AL 75 ohm 30 O6 2020 (3,BD .158 ) 10264 CU+CU MADE İn Türkey 3445 mt

Önerdiler sizce almalımıyım.kalitesi nasıldır bilemiyorum standartlara uyuyormu.Dostum

• KABLO TV   [ANA KONU]
    Hatta resminide paylaşayım çekmiştim.

Üstat alıyımmı ne dersin ,al derseniz alıcam sabah.
    Yok alma derseniz almıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 8 Temmuz 2020; 23:12:46 >
  • Wakanda dostum kablo bu kablonun üstündeki yazılarda bu şekilde sen ne dersen saygı duyarım sizi bekliyorum mesajınızı alıyımmı almayımmı bu resimdeki kablo yu.

• quote:

Wakanda dostum kablo bu kablonun üstündeki yazılarda bu şekilde sen ne dersen saygı duyarım sizi bekliyorum mesajınızı alıyımmı almayımmı bu resimdeki kablo yu.
    Hocam Botech bildiğim bir marka değil. Kablonun üstünde de hem CCS/AL hem CU/CU yazıyor. CCS/AL Alüminyum örgü demek, CU/CU Bakır örgü demek. Kabloda bunlardan bir tanesi olmalıydı sanki üstüne hepsini basmışlar gibi. Bilmediğim, denemediğim ve üstünde garip şekilde hem CCS/AL hemde CU/CU yazan bir kablo konusunda yorum yapmam doğru olmaz. Karar ve tercih sizin hocam.
  • arkadaşım...max cruse...astra uydusunda sinyallerin vasatmı?...yani niçin kaplo değişikliği için masrafa giriyon dostum?...ne gerek var cepinden para harcıyon yawu boşver bence değmez şayet almanya kanallarını net şekilde izliyosan çünkü biz astra uydusunu gayet düzgün şekilde çekiyoz...şimdi sana bilgi vermek için televizyonu ve uydu alıcıyı açtım sinyal:...yüzde 87...kalite:...yüzde 72...sizde vaziyet neymiş sinyalin ve kaliten vasatmı?...
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartilkisi -- 9 Temmuz 2020; 2:56:34 >
  • kartilkisi kullanıcısına yanıt
    Kartilkisi dostum bendeki vasat valla.
    Samsung kendi uydu alıcısı var içinde Samsung mu 7000 4k uhd 55 inç.
    Sinyal kalitesi %30
    Sinyal seviyesi % 45 berbat.işte büyüzden değişlikliği yapayım dedim. Standart uydu alıcım yok.

Dostum reçber kablo aldım tavsiyelerinize uydum evet çok kaliteli bir ürün 👍👍👍👏👏👏
    KABLO TV   [ANA KONU]
    KABLO TV   [ANA KONU]

• quote:

Dostum reçber kablo aldım tavsiyelerinize uydum evet çok kaliteli bir ürün 👍👍👍👏👏👏

Alabileceğiniz en kaliteli kablolardan birini almışsınız hocam hayırlı olsun. Bende Kablonet tesisatımda Reçber ve Erse kullanıyorum hem ping düşük hem sinyal kalitesi çok yüksek.
    Teşekkürler hocam bilgileriniz için .
    İyiki Sizler varsınız bilmedigimiz konularda çok yardımcı oluyorsunuz.👏👏👏👏
    Bu saatten sonra Bu kablodan alıcam hem görünüşü şik hemde çok sert bir kablo .

• quote:

Teşekkürler hocam bilgileriniz için .
    İyiki Sizler varsınız bilmedigimiz konularda çok yardımcı oluyorsunuz.👏👏👏👏
    Bu saatten sonra Bu kablodan alıcam hem görünüşü şik hemde çok sert bir kablo .
    Rica ederim hocam. Kablo konusunda kafanızı kurcalayan bir soru olursa özelden de sorabilirsiniz. Tesisatı döşerken de kabloyu çok eğip bükmeyin, mümkün olduğunca oval bir şekilde köşelerden geçirin. Kabloyu özellikle keskin L şeklinde bükerseniz kablonun içinde hasar meydana gelebilir, dış sarım telleri kopabilir bu sebeple kablo performansı düşebilir. Servisçiler buna pek dikkat etmez haldur huldur çekip bitireyim der bu yüzden iş yapılırken mutlaka başında durun.

Kablo bir yerden dönecekse o dönüş kısmında kabloyu en fazla bu kadar bükün. Bundan daha fazla kesinlikle bükmeyin ve bükülmesine izin vermeyin.

KABLO TV   [ANA KONU]

Kablonun sert olmasından ziyade içerisinde ve dışarısında kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir. Reçber özellikle dış cephede kablo fazla etkilenmesin diye genelde dert PVC kullanıyor ama kablonun kalitesi buradan değil içinde kullandığı bakır elementlerden geliyor.

Kablonun çatıda kalan kısmı içinde spiral boru alırsanız tesisatınız uzun yıllar sorunsuz çalışır. Tek kablo geçecekse 14 mm (14'lük) spiral boru yeterli olur, metresi yaklaşık 50 kuruştur. Elektrikçiye veya nalbura içinden uydu kablosu geçirmek için spiral boru alacağım derseniz size yardımcı olurlar. Bu boru sayesinde kablonun dış mekanda ıslanması ve tesisatınız yağmurdan etkilenme ihtimalide düşecektir hocam. Kablonun evin içinde kalan kısımları içinse spiral boruya gerek yoktur.

KABLO TV   [ANA KONU]
    Dediklerinize harfiyle uyacagım.Başinda bekliycem servisin enfazla sizin eyim şekillerini bil hassa gösterecegim ,umarım bu hassasiyeti servis elemanı gösterecekmi bakalım ,göstermezse hassasiyeti ben kelimelerimle gösteririm.😂 Bakalım nasıl bir işçilik gösterecekler.

Her şey için çok Teşekkürler hocam iyi çalişmalar.

• Bu konuları benden daha iyi bilenler var. Kablodan memnun kalmanıza sevindim. Kaliteli bir kablo almışsınız.

@Wakanda kablo kurulumu konusunda bizleri de bilgilendirmiş oldu. Bükülme konusunda verdiği bilgiler önemli. Daire içini mi değiştirdiniz yoksa bina kutusu sonrası kabloyu teknik ekip yardımıyla mı değiştirdiniz? Binadan daireye olan kısımları Kablo TV'nin belli süre geçtikten sonra yenilemesi gerekiyor. Uzun süredir (10-15 yıl) aboneliği olanlar bu nedenle de sıkıntı yaşayabiliyor. Ev içi tesisatı değiştirse de sinyal kaybı gibi sorunları çözülmemiş oluyor. Fiber daire girişine kadar gelse sinyal kaybı sorunu yaşanmayacaktır. Binalara fiber değişimi yapılırken daire girişine kadar değişimi yapabilirlerdi. Böylelikle bireysel arıza da daha az yaşanırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 9 Temmuz 2020; 20:7:55 >
    Sizede çok teşekkür ederim Dostum Serdar Ayberk .

• 
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.