Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.869
Cevap
241
Favori
2.700.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3113
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209057
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 246
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Deleted User (92 mesaj) TheGuardian (16 mesaj) Guest (5 mesaj) tersagun (4 mesaj) kartal (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15680 mesaj) Mobil (10387 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (604 mesaj)
  • @
Giriş
    2013 Mesaj

Dostum reçber kablo aldım tavsiyelerinize uydum evet çok kaliteli bir ürün 👍👍👍👍👍👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Dostum reçber kablo aldım tavsiyelerinize uydum evet çok kaliteli bir ürün 👍👍👍👍👍👍

Alabileceğiniz en kaliteli kablolardan birini almışsınız hocam hayırlı olsun. Bende Kablonet tesisatımda Reçber ve Erse kullanıyorum hem ping düşük hem sinyal kalitesi çok yüksek.
    |
    |
    Bahsedilenler: Max Kruse

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

• Yarbay
    2013 Mesaj

Teşekkürler hocam bilgileriniz için .
    İyiki Sizler varsınız bilmedigimiz konularda çok yardımcı oluyorsunuz.👏👏👏👏
    Bu saatten sonra Bu kablodan alıcam hem görünüşü şik hemde çok sert bir kablo .

|
    |

quote:

Teşekkürler hocam bilgileriniz için .
    İyiki Sizler varsınız bilmedigimiz konularda çok yardımcı oluyorsunuz.👏👏👏👏
    Bu saatten sonra Bu kablodan alıcam hem görünüşü şik hemde çok sert bir kablo .
    Rica ederim hocam. Kablo konusunda kafanızı kurcalayan bir soru olursa özelden de sorabilirsiniz. Tesisatı döşerken de kabloyu çok eğip bükmeyin, mümkün olduğunca oval bir şekilde köşelerden geçirin. Kabloyu özellikle keskin L şeklinde bükerseniz kablonun içinde hasar meydana gelebilir, dış sarım telleri kopabilir bu sebeple kablo performansı düşebilir. Servisçiler buna pek dikkat etmez haldur huldur çekip bitireyim der bu yüzden iş yapılırken mutlaka başında durun.

Kablo bir yerden dönecekse o dönüş kısmında kabloyu en fazla bu kadar bükün. Bundan daha fazla kesinlikle bükmeyin ve bükülmesine izin vermeyin.

Kablonun sert olmasından ziyade içerisinde ve dışarısında kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir. Reçber özellikle dış cephede kablo fazla etkilenmesin diye genelde dert PVC kullanıyor ama kablonun kalitesi buradan değil içinde kullandığı bakır elementlerden geliyor.

Kablonun çatıda kalan kısmı içinde spiral boru alırsanız tesisatınız uzun yıllar sorunsuz çalışır. Tek kablo geçecekse 14 mm (14'lük) spiral boru yeterli olur, metresi yaklaşık 50 kuruştur. Elektrikçiye veya nalbura içinden uydu kablosu geçirmek için spiral boru alacağım derseniz size yardımcı olurlar. Bu boru sayesinde kablonun dış mekanda ıslanması ve tesisatınız yağmurdan etkilenme ihtimalide düşecektir hocam. Kablonun evin içinde kalan kısımları içinse spiral boruya gerek yoktur.

|
    |

• Yarbay
    2013 Mesaj

Dediklerinize harfiyle uyacagım.Başinda bekliycem servisin enfazla sizin eyim şekillerini bil hassa gösterecegim ,umarım bu hassasiyeti servis elemanı gösterecekmi bakalım ,göstermezse hassasiyeti ben kelimelerimle gösteririm.😂 Bakalım nasıl bir işçilik gösterecekler.

Her şey için çok Teşekkürler hocam iyi çalişmalar.

|
    |

Bu konuları benden daha iyi bilenler var. Kablodan memnun kalmanıza sevindim. Kaliteli bir kablo almışsınız.

@Wakanda kablo kurulumu konusunda bizleri de bilgilendirmiş oldu. Bükülme konusunda verdiği bilgiler önemli. Daire içini mi değiştirdiniz yoksa bina kutusu sonrası kabloyu teknik ekip yardımıyla mı değiştirdiniz? Binadan daireye olan kısımları Kablo TV'nin belli süre geçtikten sonra yenilemesi gerekiyor. Uzun süredir (10-15 yıl) aboneliği olanlar bu nedenle de sıkıntı yaşayabiliyor. Ev içi tesisatı değiştirse de sinyal kaybı gibi sorunları çözülmemiş oluyor. Fiber daire girişine kadar gelse sinyal kaybı sorunu yaşanmayacaktır. Binalara fiber değişimi yapılırken daire girişine kadar değişimi yapabilirlerdi. Böylelikle bireysel arıza da daha az yaşanırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 9 Temmuz 2020; 20:7:55 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Wakanda , Max Kruse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizede çok teşekkür ederim Dostum Serdar Ayberk .

|
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim
    |
    |
    Max Kruse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Dediklerinize harfiyle uyacagım.Başinda bekliycem servisin enfazla sizin eyim şekillerini bil hassa gösterecegim ,umarım bu hassasiyeti servis elemanı gösterecekmi bakalım ,göstermezse hassasiyeti ben kelimelerimle gösteririm.😂 Bakalım nasıl bir işçilik gösterecekler.

Her şey için çok Teşekkürler hocam iyi çalişmalar.
    Rica ederim hocam. Bende yıllarca servisçilik yaptığım ve çok genç yaşta bu işlere başladığım için servisçi arkadaşlarımızın nasıl çalıştığını biliyorum. Onlara da haksızlık yapmak istemem, günde en fazla 2-3 kurulum yapmaları gerekirken aynı zaman diliminde 5-6 kurulum verildiğinden en kısa sürede kurulumu bitirip başka kuruluma geçmek istiyorlar, acele edildiği içinde kurulumlarda yeteri kadar özen gösterilmiyor olabilir.

@rapidos hoca iyi bir kurulum için gerekenleri daha önce şuradaki mesajında açıklamış. Bende bunlara ilave yapayım hocam. Uydu kurulumu olsun kablolu yayın kurulumu olsun dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

1- Kullanılan teknolojiye göre kaliteli koaksiyel kablo seçilmeli. (RG6 U6 gibi)
    2- Bina dışında kalan kablolar spiral boru ile koruma altına alınmalı.
    3- Bina içinde açıkta kalan kablolar mümkünse kablo kanalından geçirilmeli.
    4- Bina dışında kalan kablolar yıpranmaya karşı özelleştirilen kablolardan seçilmeli. (PE gibi)
    5- Kurulumda asansör boşluğu kullanılacaksa kablolar asansör boşluğundaki yan duvarlara u çivi ile çivilenmeli, boş bırakılmamalı.
    6- Kurulumda asansör boşluğu kullanılacaksa çatı üstüne çıkış asansörün tam motor kısmı yerine en az 30 cm alttan yapılmalı.
    7- Kurulumda bina bacaları kullanılacaksa sadece havalandırma bacaları veya havalandırma boşluğu kullanılmalı.
    7- Kablo bağlantı uçlarının tamamında sıkmalı konektör kullanılmalı.
    8- Kablolar doğalgaz tesisat borularına yapıştırılmamalı, doğalgaz tesisatından ayrı bir yol izlenmeli.
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Bu konuları benden daha iyi bilenler var. Kablodan memnun kalmanıza sevindim. Kaliteli bir kablo almışsınız.

@Wakanda kablo kurulumu konusunda bizleri de bilgilendirmiş oldu. Bükülme konusunda verdiği bilgiler önemli. Daire içini mi değiştirdiniz yoksa bina kutusu sonrası kabloyu teknik ekip yardımıyla mı değiştirdiniz? Binadan daireye olan kısımları Kablo TV'nin belli süre geçtikten sonra yenilemesi gerekiyor. Uzun süredir (10-15 yıl) aboneliği olanlar bu nedenle de sıkıntı yaşayabiliyor. Ev içi tesisatı değiştirse de sinyal kaybı gibi sorunları çözülmemiş oluyor. Fiber daire girişine kadar gelse sinyal kaybı sorunu yaşanmayacaktır. Binalara fiber değişimi yapılırken daire girişine kadar değişimi yapabilirlerdi. Böylelikle bireysel arıza da daha az yaşanırdı.
    Hocam binadaki ilk aboneyim ve kutumuz yeni. Bina dağıtım kutusundan daireye kablo çekerken servis benim verdiğim kablo ve ekipmanları kullanarak kurulumu tamamladı. Bina dağıtım kutusundan daireye kadar gelen kabloda dış cepheye uygun Reçber kablo kullanıldı, kablo daire içindeki ayırıcıya kadar geldikten sonra ayırıcıdan daire içindeki dağıtımında ise Erse'nin daha ince ancak çift sarım yüksek ve düşük parazitleri azaltan kablosu kullanıldı. Sıkmalı f konektörler içinde artık novacom kullanmadıkları için novacom sıkmalı f konektörleri ben tedarik edip taktım.

Fiber daire girişine kadar gelmiyor GPON bölgesinde değilim Docsis kurulum yapıldığı için tüm dağıtım klasik koaksiyel kablo ile yapıldı. Ping Türkiye içi 9 ms ve docsis için olabilecek en iyi değer. Yine en iyi IP aralığı olan 24.1xx IP aralığını ve en iyi çıkış olan Superonline (İstanbul - Amsterdam) aralığını kullanıyorum. (Bu Marmara için geçerlidir, Kablonet konusunda itiraz gelmişti, sizin bölgenizde doğal olarak en iyi IP seti veya en iyi yurt dışı çıkışı farklı olabilir)

Bina dağıtım kutusundan gelen kablo kaliteli ise, kablonun dışında spiral boru varsa veya kablolar kablo kanalının içinden geçiyorsa 10 senede geçse sorun olmayacaktır. Benim kablolarım benim tarif ettiğim yerden ve benim istediğim şekilde geçiyor. Daire içinde de her duvarın içinde kablo kanalım mevcut, tüm kablolar daire içinde güvenli şekilde ilerliyor ortalıkta kablo bulunmuyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: serdar_ayberk

• Yarbay
    12378 Mesaj
    quote:

kaça aldınız

“If it is important to you, you will find a way. If not, you’ll find an excuse.”

• Yarbay
    2013 Mesaj

40 metresine 100 TL verdim. Çok pahalanmış kablolar.
    Ama böylesi bir kabloya 100 TL verilir.

|
    |
    MERNEPTAH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam link varmı yoksa piyasadanmı aldınız ?

“If it is important to you, you will find a way. If not, you’ll find an excuse.”
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Çok ucuza almışsınız hocam. Şu an toptanda metresi 2.6 lirayken siz metresini 2.5 liradan almışsınız. Geçen senenin fiyatından vermişler size.
    |
    |

• Yarbay
    2013 Mesaj

Modadan aldım elektirikçi Dükkanından llinki olsaydı ,atardım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2013 Mesaj

Oov Öylemi Hocam bilmiyordum kablo fiyatlarını demekki abimiz bize kıyak çekmiş ,Elktirikçiden temin ettim.İnternetten sipariş etseydim pahalıya alırdım demek ,Güzel abimiz bize kıyak yapmış.

|
    |
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

quote:

Oov Öylemi Hocam bilmiyordum kablo fiyatlarını demekki abimiz bize kıyak çekmiş ,Elktirikçiden temin ettim.İnternetten sipariş etseydim pahalıya alırdım demek ,Güzel abimiz bize kıyak yapmış.
    Elinde eski mal vardır hocam ve size geçen seneki fiyattan vermiş. Hocam şimdi çoğu esnaf elinde eski mal olsa da mal bittiğinde pahalıdan tedarik ettiği için yeni fiyatlardan veriyor. Kabloların içinde değerli metaller olduğu ve bu metallerin işlenebilir haldeki gram ücretleri de iki kat arttığı için kablo fiyatları da arttı. Şimdi 500 metrelik top alındığında metresi 2.6 liraya geliyor esnafta genelde metresini 4 lira civarından veriyor.

İnternet sitelerinde malı bitirip yeni maldan satmaya başlayanlar metraj olarak 4.40 civarında satış yapıyorlar. Ucuz satanda var ucuz satanlara malı hangi tarihte aldığını sormak gerekiyor. 2016 - 2017'de aldığı kabloyu satanlar var, uygun saklama koşullarında saklanmayan kablolarda verim düşer bu sebeple eski üretim kablo almak risk taşıyor. 500 metrelik topun üstünde kablonun üretiliği hafta (ay değil) ve yıl yazar. Örnek vereyim 20-0017 yazıyor. Bu 2017 mayıs ayında üretildi demek oluyor. (Markalara göre farklılık gösterebilir)

*https://www.hepsiburada.com/recber-rg6-u6-tv-kablosu-cu-cu-1-metre-pm-HB00000EY2UK
    *https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/uydu-anten-kablosu-yesil-bakir-kablo-recber-marka-1-metre-fiyati-P40222442
    |
    |

• Yarbay
    12378 Mesaj
    quote:

Modadan aldım elektirikçi Dükkanından llinki olsaydı ,atardım.
    Eyw hocam ben bakıyorum

• Yarbay
    2013 Mesaj

Kesinlikle katılıyorum.Fiyatların altında almışim Ama genede kaliteli bir kablo. Umarım bu fiyatlar uç noktalara ulamaz,Herkez temin etsin inşallah kayıp yaşamam 40 metre bu yüzden aldım.

|
    |

Tavsiye ederim al müdürüm

|
    |
Reklamlar
Bitcoin
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.