Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1571. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: MajörParite
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.162
Cevap
275
Favori
3.120.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maczone

Discovery showcase ve dtx kanalları neden çıkartıldı anlamak güç. Kanallar kapanacak dendi ama kapanmayacakmış ve yayınları devam ediyor. DTX içeriği belki hoşlarına gitmiyordur ama Discovery Showcase'de ne sıkıntı vardı onu anlamak güç.

Discovery Showcase kanalını sevip izlemeye devam etmek isteyenler en ucuz şekilde Filbox modül veya Filbox hemen ile izleyebilirler. Filbox hemen senelik 50-55 lira civarı ve N11'den kuponlar daha da ucuza alınabiliyor.

https://www.filbox.com.tr/Kanal/Discovery-Showcase

Türksat Kablo'yu artık İnternet olarak düşünmek lazım İnternet konusunda adresinde fiber olmayan aboneler için hala rakipsiz fiyatlar sunuyorlar. Yanındaki TV paketi de artık hediye gibi düşünülebilir.

size katılıyorum sayın maczone
    (Türksat Kablo'yu artık İnternet olarak düşünmek lazım İnternet konusunda adresinde fiber olmayan aboneler için hala rakipsiz fiyatlar sunuyorlar. Yanındaki TV paketi de artık hediye gibi düşünülebilir.)
    bu sözünüze
    kablolu tv den başka olanağı olmayanlar için bilemem ne kadar doğrudur
    ama başka alternatifi olanlar için sadece tv olarak düşünülmeyen bir paket
    gel gelelim sadece internet+analog tv abonesi olmak daha pahalı diyebilirim aynı kategoriler için
    işte bu nedenledir ki yanında hediye olarak verilince sanki dahada ucuza geliyor
    ben de bu nedenledir ki aboneliklerimi hep internet +tv olarak yenilemekteyim daha avantajlı oluyor
  • 132. RTG INT kanalında test color bar var sizde durum nerdir?

• gderebasi kullanıcısına yanıt
    Ankara'da da test bar var. 970 numaralı test kanalında da şifreli yayın var.
  • gderebasi kullanıcısına yanıt
    Kocaelinde durum ayni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

quote:

Discovery showcase ve dtx kanalları neden çıkartıldı anlamak güç. Kanallar kapanacak dendi ama kapanmayacakmış ve yayınları devam ediyor. DTX içeriği belki hoşlarına gitmiyordur ama Discovery Showcase'de ne sıkıntı vardı onu anlamak güç.

Discovery Showcase kanalını sevip izlemeye devam etmek isteyenler en ucuz şekilde Filbox modül veya Filbox hemen ile izleyebilirler. Filbox hemen senelik 50-55 lira civarı ve N11'den kuponlar daha da ucuza alınabiliyor.

Türksat Kablo'yu artık İnternet olarak düşünmek lazım İnternet konusunda adresinde fiber olmayan aboneler için hala rakipsiz fiyatlar sunuyorlar. Yanındaki TV paketi de artık hediye gibi düşünülebilir.

Hocam kesin bilgi mi? Önce Discovery World gitti sonra ID Xtra HD gitti şimdi de Showcase HD ve DTX HD gitti yazık gerçekten..
    Bahsi geçen kanalların tamamı Türkçe dil desteği ile 0.8° W ve 4.8° E de devam ediyor..

Kesin bilgi derken kanalların kapanıp kapanmayacağından bahsediyorsanız İngilizce olanlarının kapanmayacağı kesin bilgi. Yayın grubu ile e-posta ile iletişim kurarsanız kapatma gibi bir niyetleri olmadığını açıkca söylüyorlar. Türkçe yayın içinse Türkiye'deki talebe bağlı ama Digiturk, Filbox ve Tivibu anlaşmaları devam ediyor. Bu anlaşmalar devam ettiği sürece Türkçe yayınlarında kapanacağını sanmıyorum.

Digiturk bölümünde konuyu Digiturk'e sormuşlardı ve kanalları çıkartmak gibi bir niyetleri olmadığını söylemişlerdi. Tivibu ve Filbox ne yapar o konuda bir bilgiye sahip değilim.

Bahsettiğiniz uydularda Türkçe yayınlar devam ediyor ve birçok cihazda bu kanalları açtığı için sorunsuz izlenebiliyor. Türksat Kablo bu kanalları neden çıkarttı anlamak güç.

BBC HD'de kapanacak diyerekten çıkarılmıştı Digitürk'te yayınları hala devam ediyor, Kablo TV yazık ediyor kendine gerçekten.. Bu cihazlar ne kadar hocam bir de ne yapmak gerekiyor izlemek için, izleyebileceğimden değilde, yayınları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gderebasi

132. RTG INT kanalında test color bar var sizde durum nerdir?

Belki de HD si gelecek hiç sanmam da
  • engineer.man E kullanıcısına yanıt
    https://www.numberone.com.tr/2018-02-10/number1dan-4k-yayin/ Number 1 4K yayına başlamış. Belki o olabilir diyeceğim de kanalın uydu yayını yok. İnternetten aktarılma yapılabilse Animaux HD gelirdi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam kesin bilgi mi? Önce Discovery World gitti sonra ID Xtra HD gitti şimdi de Showcase HD ve DTX HD gitti yazık gerçekten..
    Bahsi geçen kanalların tamamı Türkçe dil desteği ile 0.8° W ve 4.8° E de devam ediyor..

Kesin bilgi derken kanalların kapanıp kapanmayacağından bahsediyorsanız İngilizce olanlarının kapanmayacağı kesin bilgi. Yayın grubu ile e-posta ile iletişim kurarsanız kapatma gibi bir niyetleri olmadığını açıkca söylüyorlar. Türkçe yayın içinse Türkiye'deki talebe bağlı ama Digiturk, Filbox ve Tivibu anlaşmaları devam ediyor. Bu anlaşmalar devam ettiği sürece Türkçe yayınlarında kapanacağını sanmıyorum.

Digiturk bölümünde konuyu Digiturk'e sormuşlardı ve kanalları çıkartmak gibi bir niyetleri olmadığını söylemişlerdi. Tivibu ve Filbox ne yapar o konuda bir bilgiye sahip değilim.

Bahsettiğiniz uydularda Türkçe yayınlar devam ediyor ve birçok cihazda bu kanalları açtığı için sorunsuz izlenebiliyor. Türksat Kablo bu kanalları neden çıkarttı anlamak güç.

BBC HD'de kapanacak diyerekten çıkarılmıştı Digitürk'te yayınları hala devam ediyor, Kablo TV yazık ediyor kendine gerçekten.. Bu cihazlar ne kadar hocam bir de ne yapmak gerekiyor izlemek için, izleyebileceğimden değilde, yayınları?

Öyle Kablo TV yazık ediyor. Cihazlar oldukça ucuz hatta Bim, A101 gibi marketlerde de satılıyor ama bu konuda size özelden bilgi vereyim çünkü pek hoşuma giden işler değiller.

İşin içinde çanak varsa biraz zor zaten Hocam, belki ilerde, şifreleme sistemi değişmezse. Bilgi için sağolun hocam..
  • 132. RTG INT tekrar yayın gelmiş.
  • Kotalı paketleri ve zamları yüzünden artık eskisi kadar tercih edilir değil.
  • Bilgiler için teşekkür ederim.Ben daha çıkartıldığında inanmamıştım.Yayinlar kapatılsa zaten diğerleride kapatılırdı,zaten grup kanallari bunlar.Dediğiniz gibi interneti yinede diğerlerine göre fiyat için iyi. Ancak kanallar getiriliyor,iyi olanlari hep böle bir süre sonra çıkariyorlar,bu sefer düşük seyirli yayinlar platforma yapışıyor.Rtller,vox hepsi böyle gitti.İş tamamen maddi bence. kardan zarar etmemek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 10 Şubat 2018; 23:19:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • claudecan kullanıcısına yanıt
    claudecan iyi akşamlar Digiturk'te bu kanallar hala var.Digital kablo TV bana göre artık bir anlam ifade etmiyor.
    Dijital platformda olması gereken kanallar yok.mazeret üretmekte üstüne yok Turksat platformun.
    Kaliteli kanallar getireceğine vizyonunu üst seviyeye çıkarmak için hamleler gelmedi.

Yıl 2018 hiç bir özel Avrupa kanalı Yok .
    Bu platformda vızyondan bahsetmek zor artık.

Digital platformlar sırasında sıralama yapacak olursak.Digiturk , D-Smart,Tivibu, Türkcell TV ( Turksat digital en sondadır)

Digital kablo TV sadece ismi var ama içerik olarak ve yaptıklarıyla uyuşmuyor.

Turksatı bu hale getirenler düşünmeli artık bizler dusunmemeliyız bu platformu ?

Yeterince musade edildi hep düzelir diye bizler bekledik maalesef fiyasko!

Dostum ben Digiturk uyesi olarak keyfi bir başka Digital platformu kullandığını hissediyorsun.

Giden kanallar dan bir liste yapsak ikici listeyi kullanırız.neler gitti neler.

Biran önce sende geç Digiturk'e) bu gerici bir platformda kalma. FX kanalları için bende tutuyorum bu kanallarda giderse hemen iptalini veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 10 Şubat 2018; 23:51:39 >
  • İyi akşamlar
    Taahhüt bitince,internet hariç,bende geçeceğim,daha 1,5 yili var,bizim evdekiler yenilediği için malesef.
    Maczone aynen dediğinize katılıyorum.İyiye gidişat olur diye temenni edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 11 Şubat 2018; 0:25:40 >
  • Kayit ozelligi ile ilgili bir sorum olacakti. Samsung Tvye modulle teledunyayi bagladim. HDD olan usbyi tvye taktigimda usbnin kayit yapmak icin testi gecemedigi yaziyor. Kablo TV modulle kullanimda tvden izlerken kayit yapmaya izin vermiyor mu usbden yoksa usbnin ayarini mi degistirmem lazim?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler
  • batuak29 B kullanıcısına yanıt
    Samsung cihazın ve harddiskin usb biçimi fat32 yada ntfs biçimi istiyor olabilir.

Ayrica her kanal ticari ve telif olayi sebebinden izin vermeyebiliyor diye biliyorum.Ben atv de usb den yapmıştım.Cihaz Philips tv bende modül var

• batuak29 B kullanıcısına yanıt
    Yayınlar Conax şifreli olduğu için kayıt yapmaya izin vermiyordur.
  • Getirilmesi kanallar var. Eksiklikler giderilse iyi bir platform olacak. Üst pakete zam gelmesine rağmen kanal getirilmedi. Tersine üst paketten kanal çıkarıldı.

Bir de diğer platformlar fiyatı düşürürken, Türksat zam yapınca TV kısmı diğer platformlardan daha pahalı oldu. Diğer platformlar derken Digitürk'ü konunun dışında tutuyorum. İnternet abonesi olmayıp yalnızca TV için üye olacaklar için platform cazibesini yitirdi. Eksiklikler giderilse tekrar cazip hale gelebilir. Bu konuda da ne yazık ki adım atılmıyor. Adım atılsa eksikler giderilse tekrardan cazip hale gelebilir.

Ücretsiz kanaların HD'lerin olmaması sorunu halledildi gibi. Bir tek TRT Müzik HD kaldı. O da zaman alsa da gelecektir. Eksik ücretli HD kanalların getirilmesi ve ücretli SD yayın yapan kanalların HD'ye dönüştürülmesi kaldı.
  • Selam.
    Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum.

Siz Digitürk için çalışan bir hafiye misiniz? Yoksa çalışıyorsunuz da biz mi bilmiyoruz.

Tamam Türksat Kablo platformu kendini geliştirmeyebilir. Yeni kanal eklemeyebilir. Hatta sevilen kanalları bile çıkaradabilir. Biz bunları hep birlikte usulune uygun eleştiriyoruz, tartışıyoruz. Sorunlarımıza cevap arıyoruz. Ancak sizin neredeyse her iki mesajınızda bir "Digitürk" yazmanız bence konu içeriğine uygun değil.
    Siz zaten "Digitürk"teyseniz bence oranın başlığına yazmanız daha makul olacaktır. Hem kendinizi de durduk yere sıkıntı ve strese sokmamış olursunuz.

Sakın beni yanlış anlamayın. Bu sadece bir öneri. Bence siz de o konuya geçiş yapmalısınız platformunuz gibi.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdanis -- 11 Şubat 2018; 1:34:12 >
  • muratdanis kullanıcısına yanıt
    Ben Digiturk çalışanı degilim!
    Ben sadece olması gerekenleri yazıyorum platformlar arasındaki kaliteli ve vizyonu söylüyoruz.sizde yanlış anlamazsanız sizde de bu konuda saygı beklerim.turksat gerçeyıni bir tek ben yazmıyorum.bırakında bunun kararını ben yapayım sizdegil.

Hayata biraz gerçekçi bakmak gerekir.
    Hayal dünyası cok geniş kaybolmayın.
    Arkadaşım.saygılar.

• arkadaşlar...astra 1 kr uydusundan yayın yapan ve beğeniyle cc-cam server card sharing üzerinden seyrettiğim 1000 e yakın şifresiz+şifreli avrupa televizyonlarından biri olan syfy hd espana şifreli özel ispanyol kanalı ülkemizin kablolu yayın platformuna türkçe altyazı ayrıcalığıyla keşke eklenebilseydi tabi benim düşüncem hayal çünkü tahmin ettiğim kadarıyla pahallı kanal bizimkiler yani kablolu yayın yönetimi yüksek ücretli parayı ispanyollara vermeye yanaşmazlar....syfy hd espana gerçekten şahane televizyon sürekli güzel diziler ve filimler gösteriyor şuan uydu alıcımdaki epg bilgi barına baktığım vakit kanalda el dragon princesa isimli sinema oynuyor ekranın sol alt köşesinde turuncu kare içerisinde +16 ikazı vardır anlaşılan yapım şiddetli sahneler içeriyor...bilginize sunarım donanım haber uydu forumu...saygılar... ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartilkisi -- 11 Şubat 2018; 2:3:14 >
  • 
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.