Şimdi Ara

Kabil'in Soyu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malumunuz Hz.Adem'in oglu kabil kardesi habili oldurdukten sonra alip basini uzaklara gitmis, merak ettigim o zamanlar adem havva ve kabilden baska insan yoksa(şit sonradan doğmuş) Bu adamın soyu nasıl ilerledi

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kabil'in Soyu: Günümüze Kadar Devam Ediyor

Kabil, Tevrat'a göre Adem ve Havva'nın ilk oğluydu. Kardeşi Habil'i öldürdükten sonra lanetlenmiş ve dünyanın dört bir yanına sürgün edilmiştir. Ancak Kabil'in soyu, günümüze kadar devam etmektedir.

Tevrat'a göre Kabil, sürgündeyken Adah ve Zillah adında iki kadınla evlenmiştir. Adah, Yabal ve Yubal'ı, Zillah ise Tubal-Kayin ve Naamah'ı dünyaya getirmiştir. Bu çocuklar, Kabil soyunun atası olarak kabul edilir.

Kabil'in soyundan gelenler, dünya çapına yayılmıştır. Bazı tarihçiler, Kabil soyunun bazı gruplarının Asya, Avrupa ve Afrika'ya göç ettiğine inanır.

İslam inancına göre Kabil, şeytanın babası olarak kabul edilir. Bazı Müslüman alimler, Kabil'in soyundan gelenlerin şeytani özellikleri taşıdıklarına inanır. Ancak bu iddia, bilimsel kanıtlarla desteklenmemektedir.

Günümüzde Kabil soyunun devam ettiği düşünülmektedir. Ancak bu konuda kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Genetik çalışmalar, Kabil soyunun günümüze kadar gelmiş olabileceğine dair bazı ipuçları sağlasa da, bu iddiayı doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ben yerimi alayım
  • İlerlememiş olma ihtimali yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan - Drake

İlerlememiş olma ihtimali yok mu?

Yalniz basina olup gitti saniyodum nette soyagacina rastladim ayriyeten şitle kabilin soyundan gelenlerin arasindaki anlasmazliklari okumustum onceden
  • Habil öldüğünde ve kabil kaçtığında zaten evli ve çocukluydular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sauron

Habil öldüğünde ve kabil kaçtığında zaten evli ve çocukluydular.

Habilin cocugu olmamistir kabilin ise evli oldugunu duymadim hic

Edit: hafif trolluk sezdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kool Giancana -- 13 Ekim 2016; 15:37:41 >
  • Kool Giancana kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim Kabil in hoşuna giden kız ile Habil evlendiği için Kabilin Habil e garezi vardı.
  • nuh'un karısından.
  • quote:

Benim bildiğim Kabil in hoşuna giden kız ile Habil evlendiği için Kabilin Habil e garezi vardı.

Benim bildigim adak meselesi ikiside Allah'a adak adamis habilin hayvani kabul edilmis kabilin meyve sebzeleri reddedilmis soylenene gore curuk ezik yiyecekler sunmus Allah'a.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kool Giancana -- 13 Ekim 2016; 15:44:27 >
  • Kabil Hz.Ademin çocuğudur doğru ama ilk çocuğu degil tek cocuguda degil

O zamanlar cok fazla Hz.Ademin çocuğu var . Habil son cocukları diye biliyorum . Internetten arastir zaten bulursun iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kool Giancana

quote:

Benim bildigim adak meselesi ikiside Allah'a adak adamis habilin hayvani kabul edilmis kabilin meyve sebzeleri reddedilmis soylenene gore curuk ezik yiyecekler sunmus Allah'a.

Benim bildigime gore de ikinizde haklısınız hemen anlatayım.

Hz.Ademin cocuklari hep ikiz dogar ve bu ikiz cocuklarin birbiriyle evlenmesi yasaktır. Bir sonraki ikiz çocuklarla evlenirler

Habile kadar hep böyledir ama habil tek doğar .Habil tek doğduğundan kendinden önceki kabilin ikizini eşi olması gerekir ama kabilin eşi yoktur.Kabilin eşi olmadığından kendi ikiz kardesiyle evlenmek ister ama yasaktır kavga ederler.

Allah habil ile kabilden kurban vermelerini ister kabil , cılız kötü yani pek işe yaramayan bir kurbanligi kurban eder. Habil guzel bir kurbanligi kurban eder.

Allah habilin kurbanı kabul ederken kabilinkini kabul etmez .Kızı habil alır , kabil eşsiz kalınca cıldırır habili öldürür bundan sonra insanoglunun her isledigi gunahtan da kendisine günah yazılır diye biliyorum . Mobilden yazdım biraz özet gectim yanlışım varsa af ola yanlışım varsa geri dönerseniz sevinirim ama dogrusu bu diye biliyorum iyi günler

• galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Habil son cocuklari degil ondan sonra sit gelmis onun disinda mantikli, konu silinebilir
  • Hz.Adem in de babası da vardı.
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Hakı olabilirsiniz, ancak bunlar Kuran gibi Gerçek Müslümanların güvendiği kaynaklarda bu b6 kadar ayrıntılı geçmez, o yüzden de bana göre kesin değildir.
  • tövbe et
  • Bu adamlar böyle yaparsa kuzenine hallenenlerin suçu ne la
  • quote:

Orijinalden alıntı: relazier

Bu adamlar böyle yaparsa kuzenine hallenenlerin suçu ne la
    çabuk ensestciler gelmeden :)
  • O zamanlar dolar 1.20 ymiş
  • quote:

Dostum mantığını kullan dünya üzerinde bir tek sen annen baban ikizin ve kız kardeşin var soyunu devam ettirmen gerekli tabiki kız kardeşinle soyunu devam ettireceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

quote:

Dostum mantığını kullan dünya üzerinde bir tek sen annen baban ikizin ve kız kardeşin var soyunu devam ettirmen gerekli tabiki kız kardeşinle soyunu devam ettireceksin.

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.