Şimdi Ara

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
17
Favori
23.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    delid varmı hocam işlemcide
  • _BReaTH_ kullanıcısına yanıt
    Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Aynen bencede delid var gibi yoksa 90lari vururdu işlemci
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi birkaç gün önce delid ettim..
    Delid öncesi de 7/24(adaptive) 5.000 Mhz de(anlık peaklerde max79°C) stabil çalışıyordu işlemci ama saat hızını 5.200mhz´ye çıkarmayı denememiştim hiç..

Bu da işlmci delidsizken aldığım SSlerden biri
    ^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^
  • gerçekten güzel degerler
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    90-100 oluyordu

sonra 300-500 300-500 diye devam ediyordu..
    bakma bu intel işlemciler çöp de amd işlemciye param yetmedi ondan intel aldım overclock da yapılmıyo zaten 1000 Mhz overclock mu olurmuş yaptın mı şöyle 3000-5000 yapıcaksın.. ama ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor, deniyorum işte karınca kararınca kusruma bakma abi
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim... Soğutmaya itina göstermeye çalıştım sanırım ondan.. Yoksa beslediğim voltajlara göre işlemcime loto vurmamış gibi pek... Belki amorti..
    ama 2 tane radyatör 10-12 tane fan kullanılıyor soğutmada.. Gerçi aynı loopta GPU da soğutuyorum..
    Estafirullah değerleriniz çok güzel maşallah diyelim

İStanbuldaysanız işlemci geçti elimede birtane onu delid yapcam bende Coollaboratory Liquid Ultra lazim
    İstanbuldayım ama termal macun olarak liquid Ultra yerine cam macunu kullandım ben ekonomik olsun diye..

Şaka bir yana; bahsettiğiniz markanın ürününü kullanmadım, dolayısıyla elimde yok..
    Borularla ilgili çok ciddi sayılabilecek, belki de sayılamayacak sorunlar yaşadım ..
    Bilgisayarı parçalamak zorunda kaldım...

Borulara her baktığımda içimdeki karanlığı görüyordum
    Bilirim hocam bende zamaninda çok uğraştim birde çok sık işlemci değiştiren sök tak yapan birisiyim o yüzden biraz sök tak işi meşakatli oluyor custom soğutmalarda bu yüzden tekrar hava soğutmaya döndüm
    Birde delid yapınca işlemciye hava soğutmayla sıvı soğutma performansı yakalayabiliyorsunuz aradaki farkı kapatıyor delid işlemi bi 20 derece düşüş sağlıyor buda delidsiz h100i kullananla delidli işlemciyle hyper212evo kullanan ayni sicaklıklara geliyor kısmen
  • dün bi kaç deneme yaptım 8700k ile
  • 5.0 & 5.2 ghz
    ^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 17 Kasım 2017; 9:47:10 >

• Ya arkadaşlar hayatımda ilk defa intel islemci kullaniyorum i5 8600k ile z370 tomahawk aldim.Biosuna çok yabancıyım bana yardım edebilecek varmi ? 4.5 4.7 civari sabitleyip oyle kullanmak istiyorum hangi ayar acilir hangisi kapanir bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • INTEL X79TO 2011 LGA ANAKART INTEL XEON E51620 V1 İLE O.C 7.2 GHZ stabıl...ınanması güc ama gerçek:))) tabi oyunlarda bf1 denememde kendı askerım koşarken sankı bıraz yavaş:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreambox271980 -- 4 Şubat 2018; 21:32:42 >

• dreambox271980 kullanıcısına yanıt
    O nasil bir islemcidir oyle. 7.2ghz stabil fakat neyle sogutuyorsunuz islemciyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

O nasil bir islemcidir oyle. 7.2ghz stabil fakat neyle sogutuyorsunuz islemciyi.

Resimden de anlayacaginiz uzere enteresan bir sekilde

Islemci 7.2 ghz de isinmadan gerekli benchmark testlerini mavi ekran hatasi vs reset atmadan tamamliyor.

Aksine islwmci isinmiyorda zaten sorun olsa 7.2 ghzde windowsun bile acilmamasi gerekir.

Thermatake water 3 sivi sogutma kullaniyorum

Sadece batfield 1 oynadigimda hafif yavaslams sorunu oluuor oyunda

Oyun harici sorun yoktur..

• dreambox271980 kullanıcısına yanıt
    Evet cok ilginc. Hadi carpanda yada girilen mhz de sorun var yada yanlıs okuyor diyelim ama cpu z tekil cekirdekte muazzam puan almıs. Cok sanslısınız ne diyelim gule gule kullanın.
  • Tesekkur ederim.

Sanirim 7.2 ghz goren baska bir islemci yoktur.

Konu sahibi arkadas siralamaya benide ekler sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreambox271980 -- 5 Şubat 2018; 18:53:36 >
  • aynen üstad ben gömedim şahsen
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.