Şimdi Ara

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^ (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
17
Favori
23.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 5 ghz de ring ratio olayiniz nedir sizde dynamic mi kullaniyosunuz fixed mi. Dynamic kullaniyosaniz islemci 5 ghz deyken ring ratiodaki ghz 4.2 de falan mi. Birde benim islemci de su spike denilen sorunun babanesi var sanırım. Afterburnerda islemci sicakliklari kafayi yemis sekilde indili ciktili gözüküyor. 66c 82c ye cikiyor iniyor sürekli değişiyor. Sorunlu işlemci mi denk gelmiş bize anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Dinçere güzel işlemci denk gelmiş ama daha iyileri de var. Mesela linkindeki işlemci 1.152v ile 5.0GHz 55 dereceyi geçmiyor tabii ki işlemci delidli.

Bazen arada esiyor öyle 3770K'yı satayım alayım 7700K vurayım kırbacı.

Gaza getirme kendini daha devam ileriki seriyi görmek lazım. İntel ryzene karşı cevap vermek zorunda.Sadece oyunla olmaz bu iş. Bence mimari değişecek. Core i mimarisini değiştirecek gibime geliyor.

Aynen hocam oyun icin islemci alinicaksa sahsen ryzen olucaktir secimim oyunlarda dikkat edin intel islemci kullanimi kopek gibiyken ryzemde ise yari yariya daha az.intel 6700k 1080ti Ucu ucuna yeterken ayni fiyat ve performanstaki ryzen islemci 1080ti sli bile rahat kaldiriyor gerisini siz düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 25 Ekim 2017; 21:24:11 >

• izmitcarsi kullanıcısına yanıt
    bi ss at bakalım neymiş ne degilmiş
  • 1.340 voltaj verdim yarım saati bitirdi biraz daha düşürmeyi denicem şimdi.

Yalnız elle voltaj atadığımız da voltaj düşmüyor sabit kalıyor. Hani düşük hızlarda sürekli yüksek voltaj da çalışmasın istiyorum bu sefer adaptive moduna alıyorum voltaj düşüyor ama yük altında bu sefer verdigim voltajdan daha fazlasını vermeye başlıyor 1.40 lara kadar çıkıyor. Bu durumu nasıl çözeriz acaba ya

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 18 Haziran 2017; 12:5:34 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    7700K 1080ti darboğazmı.? Neye göre söylediniz bunu.?
  • Z170 PRO GAMING bios güncelleme sonrası 4.6 ghz 1.320 v ile çıkarken ve daha performanslı çalışırken BIOS 3402 güncellemesi sonucu aynı değerlerde 4.6 ghz de çalışmaması ve benc programlarında performans düşüklüğü ?

Bu tarz bi durumla karşılaşan varmıdır ?
  • Comaa kullanıcısına yanıt
    4,6 için 1,320 çok degilmi yaaa o voltajı ben 5.0 ghzde veriyorum hero vııı anakart
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

7700K 1080ti darboğazmı.? Neye göre söylediniz bunu.?

Sli demek istedim hocam 1080ti sli stock 7700k dqrbogaz gormustum bir videoda zaten tek 1080ti bile 7700k %80lerde sinirlarda besliyor kaldiki sli?5ghz overclock kurtarır ama oldu islemci dakoz cikarsa

• Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    valla hocam normal daha eski bios sürümlerinde 4.5 ghz için daha yuksek volt vermek zorunda kalıyodum
  • Benim 6600k da ya bi sorun var yada bi yerde yanlışlık var 4,2 ghz de 1,200 cpu vid değerinde stabil çalışırken 4,5 ghz için 1,400 vid değerine çıkmama rağmen bir türlü stabil olmadı. Anakartın oto 4,4 ghz çıkaran ayarda bile bırakın stabil çalışmayı windows bile açılmıyor.Birde cache frekansı tam olarak nedir benim anakartta yok mudur anlayamadım(kart z170x gaming 7 son bios)
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackteam1

Benim 6600k da ya bi sorun var yada bi yerde yanlışlık var 4,2 ghz de 1,200 cpu vid değerinde stabil çalışırken 4,5 ghz için 1,400 vid değerine çıkmama rağmen bir türlü stabil olmadı. Anakartın oto 4,4 ghz çıkaran ayarda bile bırakın stabil çalışmayı windows bile açılmıyor.Birde cache frekansı tam olarak nedir benim anakartta yok mudur anlayamadım(kart z170x gaming 7 son bios)

4,5ghz o voltajin yetmemesi takoz olabilir yada biraz ince ayarlarla oynayın anakartta belki sitabilite yakalayabilirsiniz powersave ile ilgili olan herşeyi kapatin anakart biosundaki bide öyle deneyin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 20 Ağustos 2017; 8:12:49 >
  • K siz i7 2600 overclock stok 3.8ghz ben çikarttım 4.4ghz

https://valid.x86.fr/bench/kp4re2/8

• Birde 8700k lari görsek daha iyi olacsk

• quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

Birde 8700k lari görsek daha iyi olacsk

Oda olur hacı yalnız intel 3binlira (999usd den)dan assagi satmaz heralde onları

• yok yaaa 1800 tl civarı trde
  • 8.nesil i5 8600k ilk test benden gelsin 5.ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 5 Kasım 2017; 20:53:13 >

• Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    1.3v 5ghz hea seni gidi şansli seni delid yaparsan tadindan yenmez hava soğutmayla bile 5ghz kullanırsın
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    1.3 degil bi tık daha altı ama ısılar gayet iyi
  • i7 7700K 4.2GHz Stock 5.2Ghz OC

idle da 30- 40 arası ...
    full yükte 68 dereceye kadar çıkıyo

• ^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.