Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (380. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.032
Cevap
95
Favori
752.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam,

Benim aracım 1.6 atmosferik motor bu sebeple benzinli turbolu 1.2 motor ile ilgili bilgi ve tecrübem yok, fakat şöyle bir durum var ki, turbolu da olsa benzinli motorlar tork değeri olarak dizellere nazaran düşük kaldıkları için bir dizel kadar ivmelenme eğilimi gösteremiyorlar, ama benzinli araç da sessiz oluyor, aslında ben sizin yazdıklarınızdan ve kullanım şekli-amacı olarak sanki 1.5dci sizi daha çok memnun eder gibi geliyor.

İki araç da size yakında ikisini de görmeye gidin ve kullanmak isteyin, biraz düz yol biraz da rampalarda kullanın, kısa bir sürüş bile size hangisini alacağınız konusunda yardımcı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Merhaba hocam,

Benim aracım 1.6 atmosferik motor bu sebeple benzinli turbolu 1.2 motor ile ilgili bilgi ve tecrübem yok, fakat şöyle bir durum var ki, turbolu da olsa benzinli motorlar tork değeri olarak dizellere nazaran düşük kaldıkları için bir dizel kadar ivmelenme eğilimi gösteremiyorlar, ama benzinli araç da sessiz oluyor, aslında ben sizin yazdıklarınızdan ve kullanım şekli-amacı olarak sanki 1.5dci sizi daha çok memnun eder gibi geliyor.

İki araç da size yakında ikisini de görmeye gidin ve kullanmak isteyin, biraz düz yol biraz da rampalarda kullanın, kısa bir sürüş bile size hangisini alacağınız konusunda yardımcı olacaktır.

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim peki siz kullandığınız için soruyorum arka koltuk diz mesafesi yani nasıl geniş mi ve yol tutuşu nasıl
    virajlarda savrulma olayı tabiki çok hızlı girilmez ama ve 2012 model var sahibinden.comda 77000 km de 56000 tl bu dizelde nasıl sizce ile rahat 200 000 km yaparmıyım ilerde sıkıntı çıkarır mı bana dedikelri dizel 150 000 km de turbo patlatır filan dediler bunda öyle bir sıkıntı olur mu
    benzinliyede bakıyorum

• Merhaba Arkadaşlar,

Aracımı 27/09'da teslim aldım. (1.6 Skypack CVT)
    Şu an 1.100 km yol yaptım toplamda ve ortalama yakıt tüketimi 7,6 lt/100 km.

Almayı düşünen arkadaşların bilgisine.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abrakadabra.

Merhaba Arkadaşlar,

Aracımı 27/09'da teslim aldım. (1.6 Skypack CVT)
    Şu an 1.100 km yol yaptım toplamda ve ortalama yakıt tüketimi 7,6 lt/100 km.

Almayı düşünen arkadaşların bilgisine.

İyi forumlar.

Benzinli mi sizinki dizel mi nissan juke Benzinli de mi çok yakar dizel de mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasangul01

quote:

Merhaba hocam,

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim peki siz kullandığınız için soruyorum arka koltuk diz mesafesi yani nasıl geniş mi ve yol tutuşu nasıl
    virajlarda savrulma olayı tabiki çok hızlı girilmez ama ve 2012 model var sahibinden.comda 77000 km de 56000 tl bu dizelde nasıl sizce ile rahat 200 000 km yaparmıyım ilerde sıkıntı çıkarır mı bana dedikelri dizel 150 000 km de turbo patlatır filan dediler bunda öyle bir sıkıntı olur mu
    benzinliyede bakıyorum

Rica ederim, arka koltuk diz mesafesi çok kötü değil ama sedan uzun bir araç genişliği beklemeyin, arkaya kimlerin bineceğine göre değişir, ben 182cm boyumla arka koltuğa bindiğimde çok da dar gelmiyor açıkçası, bundan ziyade sizin için önemini bilmiyorum ama bagajı aşırı ufak çok çok ufak, yol tutuş ve virajlarda savrulma konusunda bana hiç tedirginlik yaşatmadı, km 77.000 km hiç birşey değil, araç bakımlı mı o önemli, bakımlı ise siz de yormadan ve bakımlı kullanırsanız uzun km ler sizi götürür, tabi ki biraz da şans işi hangi marka olursa olsun 300bin km ekstra masraf çıkarmadan giden araçlarda var, daha 20binde turbo vs patlatan da oluyor, sıfır araç alsanız bile risk sıfır diye birşey yok.

• Selam beyler.Geçenlerde aracım rolantide aşırı titrediği için servise gitmiştim volanttan dediler neyse biraz pazarlık sonucu 3bin+işçilik le beraber baskı balata ve bilyayıda değiştirdiler.aracı aldım 4 5 gün hiç titreme yoktu ancak yine bir titreme başladı eskisi gibi değil ama aracın kapısını açtığımda gözle takip edilecek kadar titriyor kapı.
    Sizin araçlarda durum nasıl merak ediyorum normal mi acaba bu titreme?bu arada araç 1.5dci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufjuke -- 11 Ekim 2017; 10:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufjuke

Selam beyler.Geçenlerde aracım rolantide aşırı titrediği için servise gitmiştim volanttan dediler neyse biraz pazarlık sonucu 3bin+işçilik le beraber baskı balata ve bilyayıda değiştirdiler.aracı aldım 4 5 gün hiç titreme yoktu ancak yine bir titreme başladı eskisi gibi değil ama aracın kapısını açtığımda gözle takip edilecek kadar titriyor kapı.
    Sizin araçlarda durum nasıl merak ediyorum normal mi acaba bu titreme?bu arada araç 1.5dci.

bence geri götürün gösterin
  • quote:

hepimize inşallah Şehir içi 8-9 lt gibi (İstanbul aşırı yoğun trafik) uzun yol ise 2500 km yaptım 6.3LT gösteriyor yol bilgisayarı(klima hep açık 90-130 arası hız)

Hakimiyeti ve frenleri gayet iyi, rüzgardan vs etkilenmiyor.

100 km sabit hızla giderken devir bandı kaçta okulor acaba

• Merhaba arkadaşlar, çok severek kullandığım 2016 Peugeot 3008 Allure Elegance Pack dizel aracımı satarak Nissan Juke Skypack Benzili otomatik araç satın aldım,

Sizlere bir kaç sorum olacak

Far ampülleri H kaç?

Park ampuller H kaç?

Araca Android'li bir Multimedia taktırdı önerinin ne olur? Istanbul anadolu'da nereden ne kadara temin edebilirim montaj dahil?

Desteğiniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 15 Ekim 2017; 18:47:0 >
  • hasangul01 kullanıcısına yanıt
    Aracım 1.6 CVT Otomatik Benzinli.
    Şu an itibarıyla ortalama 1.500 km yol yaptım ve yakıt tüketimi 7.4 lt.

Benzinli mi çok yakar, dizel mi konusunda;
    Dizelin yakıt tüketiminin daha düşük olacağını düşünüyorum.
  • Leon79 kullanıcısına yanıt
    Selam @Leon79,

3008'i satma nedeniniz nedir acaba? Yeni kasa benim çok beğendiğim araçlar arasında. Merak ettim sadece :)
  • Abrakadabra. A kullanıcısına yanıt
    1.6 benzinli otomatik vites Juke var bende de. Aracım şu anda 57-58 bin km de ve bir depo benzinle Ankara içi kullanımında yaklaşık 430-450 km yol yapıyor. Benzini en son 5.20 den almıştım ve yaklaşık 40 kuruş yaktı

• Aracı alalı 20 gün falan oldu ve şu an 1.700 km yol yaptım.

Hep vardı da yeni mi fark ettim, yoksa yeni mi oldu bilmiyorum ancak;
    İlk kalkışta vitesi D'ye alıp gaza bastığımda 2-3 saniye sonra araba ilk vitesi değiştirdiğinde arabanın altından çok hafif bir "trink" sesi geliyor.
    Zorlamazsanız duyulmayacak düzeyde bir ses.

Bu durum da beni tedirgin etti açıkçası, çünkü ilk otomatik vites aracım.
    Servisi aradım, konuyla ilgili dönüş yapacaklar, bekliyorum.

Böyle bir ses duyan veya bilgisi olan varsa yazabilir mi acaba?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKS06

Selam @Leon79,

3008'i satma nedeniniz nedir acaba? Yeni kasa benim çok beğendiğim araçlar arasında. Merak ettim sadece :)

maddi sıkıntıdan dolayı ;) yoksa satılacak bir araç değil.
  • Arkadaşlar 2012 otomatik kullanıyorum atiker gold takdirdim fakat çok yakıyor gibi sizlerin lpg deki tüketim nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alenes -- 20 Ekim 2017; 18:1:4 >
  • quote:

Aracım 1.6 CVT Otomatik Benzinli.
    Şu an itibarıyla ortalama 1.500 km yol yaptım ve yakıt tüketimi 7.4 lt.

Benzinli mi çok yakar, dizel mi konusunda;
    Dizelin yakıt tüketiminin daha düşük olacağını düşünüyorum.

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama yakıt tuketiminiz şehir içi için çok iyi,aracınız 100 km sabit hızla giderken devir bandı kaçta acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Merhaba arkadaşlar, çok severek kullandığım 2016 Peugeot 3008 Allure Elegance Pack dizel aracımı satarak Nissan Juke Skypack Benzili otomatik araç satın aldım,

Sizlere bir kaç sorum olacak

Far ampülleri H kaç?

Park ampuller H kaç?

Araca Android'li bir Multimedia taktırdı önerinin ne olur? Istanbul anadolu'da nereden ne kadara temin edebilirim montaj dahil?

Desteğiniz için teşekkürler.

Oncelikle aracınız hayırlı olsun,dizel bi araçtan sonra aracın çekişi size yeterli geldimi,bende 2015 1.6 otomatik lpgli focustan 2017 otomatik juke geçmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 20 Ekim 2017; 19:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: GKS06

Selam @Leon79,

maddi sıkıntıdan dolayı ;) yoksa satılacak bir araç değil.

Yeni aldım tüp taktırmadım bende merak ediyorum sizin ne kadar yakıyor acaba

• ajf39 A kullanıcısına yanıt
    Aracımı her gün işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Bu nedenle, kullanım zamanlarım trafiğin en yoğun olduğu işçi servisi saatleri.

110 km hızla giderken devir bandı 2000'in çok az üzerinde oluyor.
  • quote:

Aracımı her gün işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Bu nedenle, kullanım zamanlarım trafiğin en yoğun olduğu işçi servisi saatleri.

110 km hızla giderken devir bandı 2000'in çok az üzerinde oluyor.

O zaman uzun yolda 120 km sabit hızla motor gürültüsü dinlemeden ilerlemek mümkün

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.