Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (378. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.032
Cevap
95
Favori
752.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabayı ciddi ciddi satmayı düşünüyorum.Yakıt tüketimi olsun performansı olsun üzmüyor ama aşırı kalitesiz iç kısım takır takur sesler canıma yetti. Qashqai ye geçmeyi düşünüyordum ama servisin yetersizliği fikrimi değiştirdi. Bundan sonra arabayı satayım nissan benden uzak dursun.
  • yusufjuke kullanıcısına yanıt
    Bende aynı düşüncelere sahibim. Arabamı harbi seviyorum da ama Nissan'nın bizi enayi yerine koyması ve dediğiniz gibi aşırı kalitesiz malzeme kullanıldığını farkedince arabayı sat gitsin diyorum. Fakat 6 ay önce ciddi bir kaza yaptım ve hasar tutarı satmamı engelliyo maalesef :)
  • Merhabalar benim bir sorum var.

Nissan Juke bagaj hacmi koltuklar yatırılınca 354 litreden 1000 küsür litrelere çıkıyor ya... işte bana koltuklar yatırıldıktan sonrasının litre hacmi değil de eni ve boyu bilgisi lazım.

2 metreye 130 cm en ve boyutunda standart şişme yataklar ve yastıkları var. Sığar mı merak ediyorum. Sitede bilgi bulamadım.

2015 sonrası Juke larda. Arka koltuklar yatırılıp ön koltuklar öne çekilince ortaya çıkan düz ve boş bagaj alanının taban bilgisi olarak eni ne kadar? Boyu ne kadar?

Yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkürler 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar.. 2011 1.5 dci juke sahibiyim.. Aracim 57 750 km de.. Yaklasik 4 ay once turuncu motor ariza isigi yandi servise goturdum 3 numarali enjektor sorunlu degismeli dediler yuksek bir maliyeti oldugu icin degistirmedim sadece ariza lambasini sondurtup devam ettim olaydan 45 gun sonra tekrar ayni hatayi verdi yine ariza isigini sildirip devam etttim..inceledigim kadariyla enjektor arizasi belirtilerinin hicbiri yok ( sabah gec çalışma tekleme cekis dususu fazla yakma siyah duman atma gibi bir problem yok) hatta bosch enjektor servisine götürdüm o an ariza isigi yanmiyordu ben olanlari anlattim, araca bakmadilar bile bu sorun degil devam et dediler yine de kafam takildi...son 4 ayda 3 defa bu arizayi aldim benzer problem yasayan var mi ? Varsa cozum bulabilen oldu mu ? Iyi gunler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernandina -- 12 Ağustos 2017; 9:18:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKS06

Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum, belki başınıza gelirse aklınızda olsun diye.

Seyir halindeyken frene biraz sert bastığımda el frenini çektiğimizde yanan kırmızı ünlem işareti yanıyordu. Arada sırada sarı araba işareti olan ve altında kayma belirtisi olan bir simge geliyordu. Servisi aradım, fren hidroliği azalmış olabilir ya da balata ve disklerde sorun vardır dediler.

Hemen götürdüm servise, arkadaş inceledi. Fren balataları ve disklerin değişmesi gerektiğini söyledi. Zımpara yapıyoruz ama kurtarmaz dedi. Hidrolik yağı azalmış ona da ekleme yaparız dedi.

Ne kadar doğru bilemiyorum tabi, oraya kadar gidipte adamlar sorunu söyledikleri zaman yok değiştirmeyelim diyemiyoruz. Canımızı taşıyouruz sonuçta.

Sonuç olarak ön diskler ve balatalar değişti. 900TL fiyat çıkardılar.

Aracımız 2015 model ve 49 bin km de.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Konu hakkında pek bilgisi olan kimse yok sanırım :)

Hava da kaldı sanırım. Bu arada 50.000 bakımım geldi. Tepretoğullarında 50.000 bakımı için 726 TL istediler.

Bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için yazıyorum bu bilgileri.

• Arkadaşlar araniza yeni katildim. 2012 otomatik araç 31binde şanzıman yağını aldığım kişiye sordum ama net bir cevap alamadim. Sizce değiştirmem gerekir mi?

• Öncelikle memleketin en güzel görüntülü arabalarından birini kullanan arkadaşlara selamlar.

2. El Juke almayı düşünüyorum. ortalama 53 bin TL bütçem var (maksimum). Bendeki bu bütçe ile ikinci el fiyatlara bakaraktan 2011-2012 model 1.5 dCi ya da 2011-2012-2013 1.6 benzinli sahibi olunabilir diye düşünüyorum ve bu arabanın çok büyük hayranıyım. Otomatik vites düşünmüyorum. 3 aylık araştırmam neticesinde 1.5 dizel sahipleri turbo hortumunun sürekli arıza çıkartmasından çok şikayetçi. Ayda ortalama 1000 KM yol yapıyorum. Bu sebepten benzinliye yöneldim. Yakıt konusu her ne kadar problem olsa da katlanılabilen bir problem olacağını düşünüyorum. Benzinlide de uzun yolda 100 KM hızın 3000/3200 devirde olduğunu söyleyen kullanıcılar var. Bu gerçekten büyük problem 98 model 1.6 polo sahibiyim. LPG'de 100 KM hızı 2400-2500 devirde yakalıyorum. JUKE'da nasıl oluyor da 3000/3200 devirde 100 KM hız oluyor anlayabilmiş değilim. Bu devir ile motor sesi içeri rahatsız ettiğini söylüyor JUKE sahibi arkadaşlar. Sırf bu sebepten dolayı JUKE almaktan vazgeçmek üzereyim. Lütfen 2011-2012-2013 Manuel 1.6 benzinli JUKE sahibi arkadaşlar cevap verebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum, belki başınıza gelirse aklınızda olsun diye.

Seyir halindeyken frene biraz sert bastığımda el frenini çektiğimizde yanan kırmızı ünlem işareti yanıyordu. Arada sırada sarı araba işareti olan ve altında kayma belirtisi olan bir simge geliyordu. Servisi aradım, fren hidroliği azalmış olabilir ya da balata ve disklerde sorun vardır dediler.

Hemen götürdüm servise, arkadaş inceledi. Fren balataları ve disklerin değişmesi gerektiğini söyledi. Zımpara yapıyoruz ama kurtarmaz dedi. Hidrolik yağı azalmış ona da ekleme yaparız dedi.

Ne kadar doğru bilemiyorum tabi, oraya kadar gidipte adamlar sorunu söyledikleri zaman yok değiştirmeyelim diyemiyoruz. Canımızı taşıyouruz sonuçta.

Sonuç olarak ön diskler ve balatalar değişti. 900TL fiyat çıkardılar.

Aracımız 2015 model ve 49 bin km de.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Konu hakkında pek bilgisi olan kimse yok sanırım :)

Hava da kaldı sanırım. Bu arada 50.000 bakımım geldi. Tepretoğullarında 50.000 bakımı için 726 TL istediler.

Bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için yazıyorum bu bilgileri.

Merhaba, ben de 2015 juke kullanıyorum 24.000 km'de dediğiniz gibi frene basınca el freni uyarı ışığı yanmaya başladı servise gittim balatalar bitmişti disklerde sıkıntı yoktu balataları değiştirdim, siz 49.000 km'ye kadar Balata değiştirmediniz mi eğer öyleyse balatalarınız çoktan bitmiş ve diski yemiş anlaşılan

• araba hakkında bilgi alim diye girdim.
    forumda hep alım satım muhabbeti var son sayfalarda:)))
    çok sabit kullanan yokmu anlamadım.
    sorunlu bir arabamı?
    neden alan satıyormuş gibi bir hava sezdim.
  • Size öyle gelmiştir, alıp kısa sürede satan görmedim. Ben alalı yaklaşık 2 yıl oldu Şia'na kadar en uzun süre kullandığım araç. Merak ettiğinizi sorun bildiğimiz kadarıyla yardımcı olalım diğer taraftan facebook grubu var orası daha canlı oradan da yardım alabilirsiniz

• Arkadaşlar
    2017 1,5 SKYPEAK için multimedia olarak Pioneer AVIC-F940BT aldım. Pioneer bayisine kaça takarsın dediğimde uçuk bir rakam söyledi. 700 liraya geri görüş ve Direksiyon kumandası dahil yaparım demişti.

Karar verdim ve kendim takmayı düşünüyorum. İzmirde bir yer buldum direksiyon kumandası için. 50 TL dedi fiyatına. 40 TL ye de bir geri görüş kamerası alacağım. Kendim bir çerçeve de yapacağım. Bana maliyeti 90 TL

Pioneer AVIC-F940BT cihazını gittigidiyor.com dan 1499 TL sıfır aldım. İkinci ellerine baktığımda sıfır fıyatlarına bakım öyle görüşelim diye yazmışlardı. Bende bakmakla kalmadım cihazı da aldım.

Pioneer AVIC-F940BT 2013 sürümü vardı ve benim olduğum bölgede hiç yol yokmuş gibi görüyordu. 2015 güncellemesini yaptım, düzeldi. Yarın da 2017 güncellemesini yapacağım.

Keyifli sürüşler

• sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    Benimde 1,5 yıl oldu benzinli otomatik gayet memnunum sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz daha geçen hafta 2500 km lik bir tatil turundan geldim aracımla, şehir içi ve uzun yol ile ilgili her şeyi cevaplayabilirim

• Arkadaşlar herkese merhabalar. 2017 Nissan Juke 1.6 CVT SkyPack kullanıcısıyım. Aracı alalı 3 ay falan oldu bir iki sıkıntım var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1- Aracı çalıştırırken P'den D'ye alış sırasında tak diye bir ses geliyor, bunu nasıl aşabilirim.
    2- Aracın lastik basınç uyarı lambası yanıyor. Sol ön kapıdaki gibi önler 36 arkalar 32 şeklinde şişirdim ama sönmedi, bunun sebebi ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Economist

Arkadaşlar herkese merhabalar. 2017 Nissan Juke 1.6 CVT SkyPack kullanıcısıyım. Aracı alalı 3 ay falan oldu bir iki sıkıntım var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1- Aracı çalıştırırken P'den D'ye alış sırasında tak diye bir ses geliyor, bunu nasıl aşabilirim.
    2- Aracın lastik basınç uyarı lambası yanıyor. Sol ön kapıdaki gibi önler 36 arkalar 32 şeklinde şişirdim ama sönmedi, bunun sebebi ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba

1.sorunuz için cevabım; aracı park edince önce N ye alın el frenini çekin ayak frenini bırakın ve sonra P ye alın, bu şekilde mi yapıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvole -- 4 Eylül 2017; 14:35:30 >
  • Arkadaşlar
    Juke için aldığım Pioneer AVIC-F940BT cihazımı 2017 olarak güncellemek istedim fakat şifre girdikten sonra SD kart hatası verdi. Cihaza yeniden 2015 güncellemesi yükledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Benimde 1,5 yıl oldu benzinli otomatik gayet memnunum sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz daha geçen hafta 2500 km lik bir tatil turundan geldim aracımla, şehir içi ve uzun yol ile ilgili her şeyi cevaplayabilirim

teşekkür ederim,
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin imşallah.
    şehir içinde benzin tüketimi nedir?
    özellikle mesela istanbul trafiğinde, yol bilgisayarında gösteren miktar nedir?

uzun yolda, yola hakimiyeti sizce iyimi, güvenilirmi?
  • sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    hepimize inşallah Şehir içi 8-9 lt gibi (İstanbul aşırı yoğun trafik) uzun yol ise 2500 km yaptım 6.3LT gösteriyor yol bilgisayarı(klima hep açık 90-130 arası hız)

Hakimiyeti ve frenleri gayet iyi, rüzgardan vs etkilenmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husosuh

Öncelikle memleketin en güzel görüntülü arabalarından birini kullanan arkadaşlara selamlar.

2. El Juke almayı düşünüyorum. ortalama 53 bin TL bütçem var (maksimum). Bendeki bu bütçe ile ikinci el fiyatlara bakaraktan 2011-2012 model 1.5 dCi ya da 2011-2012-2013 1.6 benzinli sahibi olunabilir diye düşünüyorum ve bu arabanın çok büyük hayranıyım. Otomatik vites düşünmüyorum. 3 aylık araştırmam neticesinde 1.5 dizel sahipleri turbo hortumunun sürekli arıza çıkartmasından çok şikayetçi. Ayda ortalama 1000 KM yol yapıyorum. Bu sebepten benzinliye yöneldim. Yakıt konusu her ne kadar problem olsa da katlanılabilen bir problem olacağını düşünüyorum. Benzinlide de uzun yolda 100 KM hızın 3000/3200 devirde olduğunu söyleyen kullanıcılar var. Bu gerçekten büyük problem 98 model 1.6 polo sahibiyim. LPG'de 100 KM hızı 2400-2500 devirde yakalıyorum. JUKE'da nasıl oluyor da 3000/3200 devirde 100 KM hız oluyor anlayabilmiş değilim. Bu devir ile motor sesi içeri rahatsız ettiğini söylüyor JUKE sahibi arkadaşlar. Sırf bu sebepten dolayı JUKE almaktan vazgeçmek üzereyim. Lütfen 2011-2012-2013 Manuel 1.6 benzinli JUKE sahibi arkadaşlar cevap verebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Mesajımı pek umursayan olmamış sanırım herkes Juke'dan bıktı :-)

1.6 manuel Juke sahibi arkadaşlar kısaca öğrenmek istediğim araç 5 viteste 100 km hıza hangi devirde sahip oluyor? 3200-3300 diye söylentiler var aracı kullanmak nasip olmadığı için yorum yapamıyorum zahmet olmaz ise manuel juke sahibi arkadaşlar cevap verebilir mi ?

• husosuh H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 1.5 dci var. 3200 devirlerde felan olmuyor o. 5. viteste 2800 devir civarında 110km oluyor hatırladığım kadarı ile. Ayrıca 6.vitesin olduğunu da söylemem gerek :)

Benim de bir sorum olcak: Dizel motorları 10bin km'de bir mi götürmemiz gerek acaba bakıma? Bana verdikleri kitapçıkta bulamadım, tatildeydim araba 10700 km'ye dayandı sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernandina

Merhaba arkadaslar.. 2011 1.5 dci juke sahibiyim.. Aracim 57 750 km de.. Yaklasik 4 ay once turuncu motor ariza isigi yandi servise goturdum 3 numarali enjektor sorunlu degismeli dediler yuksek bir maliyeti oldugu icin degistirmedim sadece ariza lambasini sondurtup devam ettim olaydan 45 gun sonra tekrar ayni hatayi verdi yine ariza isigini sildirip devam etttim..inceledigim kadariyla enjektor arizasi belirtilerinin hicbiri yok ( sabah gec çalışma tekleme cekis dususu fazla yakma siyah duman atma gibi bir problem yok) hatta bosch enjektor servisine götürdüm o an ariza isigi yanmiyordu ben olanlari anlattim, araca bakmadilar bile bu sorun degil devam et dediler yine de kafam takildi...son 4 ayda 3 defa bu arizayi aldim benzer problem yasayan var mi ? Varsa cozum bulabilen oldu mu ? Iyi gunler dilerim

Arkadaslar alintiladigim mesajimda yazdigim sorunu yasayan var mi acaba ( 3 numarali enjektor problemi) ? Yakit tuketimi ise yol bilgisayarinda ort 7.6 gosteriyor fiilen ise sehir ici 29 kurus civari yakit tuketimi oluyor.. 1.5 dci icin bu degerler sizce normal mi?

• 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.