Şimdi Ara

Jujutsu Kaisen (2020) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
5
Favori
13.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sezonun bu kadar puan almasının tek sebebi shounen aç kalmış gözü dönmüş fanboylar. Bu fanboylar olmasa 2.69 luk bir sezondu. Çoğu bölümde diyaloglar yerdeydi. Zaten ilerde bu puanı koruyacağını düşünmüyorum fanboy olmayan normal insanlar izlemeye başladıkça 3 e doğru düşer puanı.

Anlamayanlar için ironi: https://forum.donanimhaber.com/re-zero-kara-hajimeru-isekai-seikatsu-anime-tanitim-ana-konu--119540931-16#148493349

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Nisan 2021; 14:41:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

crunchyroll de yılın en iyisi seçilince hemen ekledim listeye dün başladım şuan 5nci bölümdeyim. Genel olarak animede havada kalan bişeyler var sanki herşey oldu bittiye gelmiş gibi. Yarıda bırakan arkadaşlara hak veriyorum çünkü daha iyi animeler var. Ben bu animede MOB Pyscho 100 havası aldım iki anime versusunda mob jujutsuyu 100e çarpar içinden geçer gerek komedi gerek eğlence gerek aksiyon mob 100 de bunların alayı var. Bakalım jujutsu belki sonlara doğru toparlar buraya kadar geldim yarıda bırakmak olmaz. Bitirince bu iletiyi editleyeceğim.

Her yıl abartılan başka bir balon shounen işte, çocuklar 2-3 tane animasyon görünce hemen etkisinde kalıyorlar.

İlk bölümler yine en iyi bölümleri sonlara doğru tamamen sıkıcı shounen'e dönüyor.

Mob'u tekrar izleyin daha iyi hocam, Jujutsu izleyeceğinize zaten özgünlüğü yok. Karakterleri, hikayesi, diyaloğu her şey kopya JJK'nin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Her yıl abartılan başka bir balon shounen işte, çocuklar 2-3 tane animasyon görünce hemen etkisinde kalıyorlar.

İlk bölümler yine en iyi bölümleri sonlara doğru tamamen sıkıcı shounen'e dönüyor.

Mob'u tekrar izleyin daha iyi hocam, Jujutsu izleyeceğinize zaten özgünlüğü yok. Karakterleri, hikayesi, diyaloğu her şey kopya JJK'nin.

Alıntıları Göster

Şimdi 7nci bölümü bitirdim animenin %30 luk kısmı yani. Kesinlikle abartıldığını düşündüğüm bir anime. Dr stone veya great pretender bu animeden çok daha başarılı. Jujutsudaki kopukluğu buldum sanırım herşey çok hızlı ilerliyor tam duygu geçmiyor yas tutmaları bile 30 saniye çok ciddi bir konu konuşulurken komik bir değişkenle güldürmeye çalışılmış ama oda havada kalıyor. Overall ; top 1 olmayı hak etmeyen bir anime bence. Fanboyları vardır seveni edeni vardır onlara bişey diyemem ama şunu söyleyebilirim ki aynı yıl çıkan daha sağlam animelerde mevcut.

edit: bi üstteki mesajı şimdi gördüm fanboyların sevme sebebi sukuna karakteridir diye düşünüyorum keza sukuna harici animede başka sevilecek villain karakter yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 7 Nisan 2021; 17:50:18 >

• quote:

Şimdi 7nci bölümü bitirdim animenin %30 luk kısmı yani. Kesinlikle abartıldığını düşündüğüm bir anime. Dr stone veya great pretender bu animeden çok daha başarılı. Jujutsudaki kopukluğu buldum sanırım herşey çok hızlı ilerliyor tam duygu geçmiyor yas tutmaları bile 30 saniye çok ciddi bir konu konuşulurken komik bir değişkenle güldürmeye çalışılmış ama oda havada kalıyor. Overall ; top 1 olmayı hak etmeyen bir anime bence. Fanboyları vardır seveni edeni vardır onlara bişey diyemem ama şunu söyleyebilirim ki aynı yıl çıkan daha sağlam animelerde mevcut.

edit: bi üstteki mesajı şimdi gördüm fanboyların sevme sebebi sukuna karakteridir diye düşünüyorum keza sukuna harici animede başka sevilecek villain karakter yok.

Alıntıları Göster

Jujutsu Kaisen genel olarak sıkıntısı dediğiniz gibi karanlık olaylar oluyor ama hemen üstüne komedi yapıyorlar. Karakterlerin ölmeyeceğini anlıyorsunuz ve bu bütün ortamın ciddiyetini bozuyor. Her şey hızlı geçiyor, sürekli boş komedi yapılıyor. Seride Villain'ler bile komedi için varlar yani bana göre çocuk eğlendiren başka bir shounen. Karakterleri başka serilerden araklama, hikaye desen yok zaten. Ben 23 bölüm izledim, hikayesi yok.

2020'nin en iyi animesi Re:Zero'dur izlemediyseniz tavsiye ederim ben ve çoğu eleştirmenlerin 1. sırasındadır o yıl. Great Pretender aynı şekilde harika bir anime sonu hariç.

• Okeanix kullanıcısına yanıt

Re zero şu lelouchun olduğu robotların kapıştığı transformers benzeri anime değilmi. Son sezonlara doğru bozduğu için yeni çıkan sezonu izlemedim. Food wars ta aynı şekilde uzayınca tadı bozuluyo maalesef.

• quote:

Re zero şu lelouchun olduğu robotların kapıştığı transformers benzeri anime değilmi. Son sezonlara doğru bozduğu için yeni çıkan sezonu izlemedim. Food wars ta aynı şekilde uzayınca tadı bozuluyo maalesef.

Yok dediğiniz anime Code Geass. Food Wars'ı ben izlemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Nisan 2021; 20:48:35 >

Fotondaki beyaz saçlı subaru gerçek mi ? eğer gerçekse nasıl böyle bir hale geliyor bana anlatsana merak ettim. Saçını mı boyatıyor yoksa ani stresten birden saçlarımı beyazlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

Fotondaki beyaz saçlı subaru gerçek mi ? eğer gerçekse nasıl böyle bir hale geliyor bana anlatsana merak ettim. Saçını mı boyatıyor yoksa ani stresten birden saçlarımı beyazlıyor.

Evet fotomda ki Subaru'dur ama daha fazla bilgi vermeyeceğim merak eden gidip okusun  

• quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Yok dediğiniz anime Code Geass. Food Wars'ı ben izlemedim.

Alıntıları Göster

evet şimdi hatırladım code geass tı sonraki sezonlar ismi değişmişti galiba. Food wars çok eğlenceli bir anime eğer mutfakla yemekle gastronomiyle ilgileniyorsanız çok eğleneceğinizden eminim. Yani masterchef yerine food wars izlemek çok daha eğlenceli bence :D Dediğiniz anime re zeroyu ilk defa duyuyorum listeye ekliyim onuda bu bitince ona başlarım. Jujutsudan önce izlediğim anime cowboy bebop tu eğer izlemediyseniz tavsiye ederim zamanın ötesinde bir animedir.

• Mangasında güncele geldim. Anime de Shibuya arcını göreceğimiz zaman bu seri daha da patlayacak. Satışları daha da artacak. Kuduranlar o dönem daha da kuduracak  

• quote:

Orijinalden alıntı: D.

Mangasında güncele geldim. Anime de Shibuya arcını göreceğimiz zaman bu seri daha da patlayacak. Satışları daha da artacak. Kuduranlar o dönem daha da kuduracak  

Demon Slayer 2. Sezon ve Chainsaw Man gelince unutulacak bu seri, satış rekorunu da bu saydığım seriler ele alacak.

Yeni Shounen serilerde her zaman en son çıkan daha popüler olur çünkü hepsi birbirinden kopya unutulabilir seriler.

Ben mangayı okumadım ama ilk 25 bölüm için izlediğim en kötü shounenlerde baş sıraya oynar.

Edit: daha Bleach var unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Nisan 2021; 0:18:18 >
  • İkinci sezonu daha da iyi olacak çünkü insanlara tutorial mahiyetinde ne nedir gibi JK evrenini tanıtmakla uğraşmayacaklar.

Daha çok parmak, daha çok special grade curse, daha çok entrika ve kavga dövüş olacak.

Üçüncü sezon ise daha çok itadori'nin yolu üstüne yoğunlaşacak gibi duruyor.

Bu başlıkta serinin sürekli kötülenmesi de çok yanlış. İnsan göze batan eksikleri bir yazar iki yazar sürekli bu kötü bu kötü şöyle böyle denince

bu forumdaşların da tadını kaçırır! İnatlaşmanın gereği yok, gerek prodüksiyon kalitesi gerek animasyonlarlar olsun seri cidden kaliteliydi ve izleyici de beğendi.

Mangasını okuyan zaten serinin kalitesini, ne durumda olduğunu biliyor.

Bir de başka animeyi gelip de burada yarıştırmak falan çok gereksiz.

Fall 2020 başlığı açılır, seriler orada tartışılır. Tartışmanın kralı orada rahatça yapılabilir.

Adidas uniforia top konusunda nike seitiro topun daha iyi olduğunu ısrarla anlatıp herkesle iddialaşmak gibi.

2020 fall için her kim ısrarla en iyi anime şu yada bu diyorsa biri konusunu açsın tartışalım.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    "Mangasını okuyan zaten serinin kalitesini, ne durumda olduğunu biliyor."

Bunla ilgili komik bir bilgi vermek istiyorum Animesi çıkmadan önce Manga'nın puanı 8'in altındaydı. Bütün normie influencerlar tarafından Twitter vs.'de övüldü (hepsi milyonlarca takipçili hesaplar) o yüzden bu kadar patladı bu anime yoksa bir shounen'e bir şey kattığı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Nisan 2021; 13:23:20 >

Shounen öncülerinden fist of northstar ne kattı peki? Patlayan kafalar mı?

İnsanlar izleyip geçiyor işte, beğenen oyluyor kendine göre.

İnsanlar felsefi şekilde oylayacak değil ya, herkesin kendi subjektif görüşleri var.

Bana ne kattı? Karizmatik karakter Sukuna ve Satoru Gojou.

Domain expansion adında varyasyonlu ultiler, Hanami adlı bir cursed spirit karakteri vs..

Shounen'e ne kattığı izleyici açısından çok önemli mi? Kimi 10 anime izlemiştir kimi 100 kimi 1000 tane.

Bir seriden bahsedildiği zaman akılda kalıcı bazı öğeleri varsa o seri ağızda bir tad bırakmıştır işte.

Sürekli burada bu animeyi kötülemen hatta başka serilerin bunu geçtiğini bastıra bastıra iddia etmen doğru mu?

Sen animasyon yapıyor musun? Zk games adı altında yaptığın just survive oyununda bile domuzun yürüme animasyonu yok.

Shounen tarifi nedir? 12-18 yaş arasına hitap eden, genelde baş karakterin erkek olduğu aksiyon, mecha vs tarzındaki animeler.

Kimsenin böyle bir beklentisi yok. Sen yaptığın oyununda mobil genre'ye ne kattın?

Mobil Genre benim bir şey katmamı gerektirmeyecek kadar çöp bir platform. Yani milyon tane Jujutsu Kaisen varmış gibi düşün, aralarında istediğin kadar özgün veya kaliteli bir oyun yapmaya çalışsan bile asla para kazanamazsın. Yani arada fark var. İnsanlar gidip yine PUBG vs. oynar.

Ben ne katıyorum? Evet Just Survive özgün bir oyun değil, ben özgün bir oyun demiyorum zaten ama Mobil Platform'da olmayan Rust oyununun singleplayer haline benziyor. Domuz animasyonu yok demişsin sanırım çok eski bir trailer videosu izlemişsindir çünkü oyunun güncel hali çok farklı.

Yani benim oyunum Rust kopyası mı? Gurur duyarım çünkü Rust büyük bir firma tarafından geliştirilmiş devasa bir PC oyunu, Just Survive ise benim Rust'dan esinlenerek tek başıma geliştirdiğim bir oyun. Rekabet bile yok çünkü benim oyunum mobil oyun ve Rust PC oyunu aynı platform değiller.

Sorunun cevabına gelirsek bu çöp platform'a kaliteli oyunlar katıyorum, dandik bir şey atıp üstüne reklam basıp geçmiyorum (diğer Rust'dan esinlenme oyunlar ile benimkini karşılaştırırsan uçurum fark olduğunu görürsün). Ben oyunlarıma reklam bile basmam param olduğu halde çünkü oyunlarım o kadar beğeniliyor ki kendi kendini reklam edebiliyor. Yeni çıkacak oyunum büyük ihtimal bana milyonlar kazandırabilir göreceğiz artık.

Şimdi bu örneği Jujutsu Kaisen'den verelim. Ayni platformda milyon tane aynı seriden var. Yazarlar niye özgün veya kaliteli bir şey çıkarmaya uğraşsın ki Jujutsu Kaisen gibi Bleach'i kopyala geç para yapıyorsun. Aynı saçmalık Mobil Platform'da da var senden 1000 kat daha dandik emek verilmemiş oyunlar 1000 kat daha fazla para kazanıyor çünkü kapitalizm. Sence diğer japon vs. yazarların Jujutsu Kaisen gibi bir şey çıkaracak yeteneği yok mu?

Yani benim sürekli Jujutsu Kaisen kötülediğimi ima ediyorsanız sürekli Re:Zero'yu kötülemeniz de aynı şeydir burada ikiyüzlü davranmıyor musunuz birazcık? En azından ben mantık çerçevesinde neden beğenmediğimi açıklıyorum sizin aksinize. Benim eleştirime yukarıda cevap vermek isteyen verebilir ve detaylı tartışabiliriz.

Alıntı

metni:
    Shounen tarifi nedir? 12-18 yaş arasına hitap eden, genelde baş karakterin erkek olduğu aksiyon, mecha vs tarzındaki animeler. Kimsenin böyle bir beklentisi yok.

FMA vs.'de bir shounen örnek. Benim beklentim var.

Sırf Shounen diye özgün veya iyi bir şey çıkamacak diye bir şey yok aynı şekilde sırf Isekai diye özgün veya iyi bir şey çıkamıcak diye bir şey yok bunların hepsi kendinizi kısıtlandırmanız ve çoğunluğa göre yargılamanız. Çok çöp yapılıyorsa daha fazla çöp yapalım saçma bir mantıktır, aksini savunmadığınız için güzel işler çıkmıyor zaten veya çok iyi serilerin devamı gelmiyor.

Bu olaya biraz kafayı taktığımı kabul ediyorum ama bunun sebebi kendi işimden dolayı emek vermenin nasıl bir şey olduğunu biliyorum ama JJK'da ben bir emek göremiyorum başarısına rağmen. Jujutsu Kaisen'den 100 kat daha iyi yazılmış ve emek verilmiş serilerin JJK'ın %1'i kadar para kazanamaması beni üzüyor. Diğer yazarlarla empati yapın biraz

Ayrıca komik bir video durumu özetleyen;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Nisan 2021; 14:13:14 >

Bu konuyu daha fazla kötüleme mesajıyla doldurmamanı rica ediyorum, forum kültürü bu değildir!

Rust mevzusunu da hiçbir şekilde söylemedim, sen açtın, karşılaştırma gibi bir imada bulunmuyorum. JK da çöp değildir MAPPA yapıp masaya vurmuş, olay bu kadar basit.

Bu adamlar yaparsa ikinci sezon çok daha güzel olacak gidişat belli.

En iyisi sevdiğin animelere katkıda bulunman, beğenmediğini de belirtip eksikleri yazman ve nefretle konuyu boğmaman.

;;Ekliyim sen yazılımcı ve programcısın, bu adamlarla aynı şeyi yapmıyorsun öyle bir sempatiye girmene gerek yok. Japonya'da bu sektör bambaşka bir ölçekte.

Sen asset prop kullanırsın, varsa animayon bulup karakter rigine yazar, programlayıp oyun yaparsın. Sektörde zaten modelci, ışıkçı, renderci vs bunlar bile ayrı gruplardır.

Ben animasyon yapıyorum Gummybear, Mondoyan gibi uluslararası projelerde de çalıştım, bildiğin animatörüm yani ama kendimi 2d sanat fakültesi mezunu çalışanlarla bir tutamıyorsam

senin bahane etmen mümkün değil bence, alakası yok çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 11 Nisan 2021; 14:21:3 >

Dediğim şey sadece Anime, Oyun vs. için geçerli değil her şey için geçerli bir şey. Kitap vs.'de olur. Sen dünyanın en iyi fantastik kitabını yazarsın yanında dandik kişisel gelişim kitabı daha fazla satar falan yani bunları bu kadar övmenin anlamı yok.

Anime sektörünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz ama gerçekten yaptıkları işi sanat görüp, emek veren yazarlarda mevcut onların hakkı yenmemeli. Jujutsu Kaisen yazarı çok mu düzgün adam gidip esinlendiği Bleach'e sen daha düzgün kadın karakter yazamıyorsun ehühehü yapıyordu. Kopyaladığın serilere gelen eleştirileri düzeltip bir şey çıkartmak çok mu zor bence değil. Dediğim gibi Manga'nın puanının Anime çıkmadan önce çok düşük olması zaten abartıldığının bir kanıtıdır.

Tabi ki ben aynı şeyi yapmıyorum benim yaptığım iş bundan 10 kat daha zor ve emek gerektiren bir iş. Bir senaryoyu kopyalamak çok kolaydır yazarlıkta ama bir oyunda sen git bakalım AAA oyunu kopyalamaya çalış, beceremezsin yani fark belli. Benim kafama taktığım yer genel sorun her şeyi kapsayan, insanların düşünce tarzıyla alakalı.

Yaptığınız iş nasıl 10 kat daha zor? Kağıt kalem alıp 15 saat sadece 1 frame üzerinde mi çalışıyorsunuz? Aylarca 15-20 saniyelik animasyon üzerinde mi çalışıyorsunuz? Bunlar sadece işin 'key' kısımları. Daha gölgelendirme, renklendirme, çevre detayları, sahneler arası etkileşimler, zamanlama... Benim aklıma gelmeyen bir sürü şey.

Yaptığınız işi küçümsemiyorum da '10 kat daha zor' vs. çok gereksiz dayanağı olmayan söylemler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

Yaptığınız iş nasıl 10 kat daha zor? Kağıt kalem alıp 15 saat sadece 1 frame üzerinde mi çalışıyorsunuz? Aylarca 15-20 saniyelik animasyon üzerinde mi çalışıyorsunuz? Bunlar sadece işin 'key' kısımları. Daha gölgelendirme, renklendirme, çevre detayları, sahneler arası etkileşimler, zamanlama... Benim aklıma gelmeyen bir sürü şey.

Yaptığınız işi küçümsemiyorum da '10 kat daha zor' vs. çok gereksiz dayanağı olmayan söylemler.

Anime olarak bahsetmiyorum. Manga olarak gidelim, haftalık çiziyor adam bunları ve ortaya başka shounenlerden gördüğü bir hikayenin değişik versiyonunu yapıyor. Benim yaptığım iş yüzlerce alana kadar bölünebilen devasa bir çalışma alanı. Bir oyun şirketinde Pazarlamasından tut Programcısına her türlü eleman işe yarar. Ben tabi kendim yapıyorum bunları yani bir sürü alanda kendimi geliştirmiş biri olarak hem Modelleme & Animasyon & Programlama & Pazarlama & Ses Tasarımı vs. vs. çok fazla alanda çalıştığım için yaptığım işin sadece manga paneli çizmekten daha zor olduğunu söylüyorum.

Ben mesela Cyberpunk oyununu kopyalamak istesem, kopyalamam imkansız ama biri gidip Jujutsu Kaisen kopyalamak istese yüzleri farklı tekrar çizer ve olur sana yeni seri. Arada ki fark budur burada zorluğun farkı anlaşılıyor.

Alıntı

metni:
    Aylarca 15-20 saniyelik animasyon üzerinde mi çalışıyorsunuz?

Bundan daha karmaşık ve kompleks şeylerde yıllarını veren oyun geliştiriciler var. Meslek zorluğu ve yetenek açısından karşılaştırılamaz bile. Burada Mangakaları vs. küçümsemiyorum ama Oyun Sektörü dünyanın en büyük sektörlerinden biri ve benim gibi bir çok alanda kendini geliştirmiş kişi sayısı çok azdır. Kısacası İyi bir Artist olsanız Manga çizersiniz ama oyun yapmak için sadece Yazılımcı veya Artist vs. olmak yetmiyor.

Firmalar bunu biliyor yani Kimetsu No Yaiba gibi çok başarılı serileri yazsanız bile o parayı büyük firmalar aralarında bölüşüyor (anime masrafları, film masrafları, yayınlama masrafları) vs. ve size çok küçük bir pay bırakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Nisan 2021; 17:7:17 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.