Şimdi Ara

Js mod ju7000, ju7500 ve 2015 Tvler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
8
Favori
1.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ju7000, ju7500 ve 2015 model tvlerinizi js mod yaparak js9000 e çevirebiliyorsunuz. Ben 65ju7500 için yaptım ve görüntü acayip değişti. Özellikle beyazlar ve siyahlarda inanılmaz farklar var. Bu iş nasıl yapılıyor diye mesajlar geliyor o yüzden bildiğim kadarını yazmak istedim ve YAPILAN İŞLEMDEN DOLAYI SORUMLULUK KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM. Bunu yaparken service menüsüne girmek gerekiyor.

Service Remote Control
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wolf.servicercsam

1. indirip android cep telefonunuza kurun ve tv açıkken Service Remote Control programını çalıştırın önce S1 sonra S2 ye basın. Karşınıza service menüsü gelecek

2. SW Model kısından UJS9000 seçilecek

3. Menuden geri yaparak çıkın ve MRT option a girin.

4.MRT option içinde Front Color kısmından U-UHD-H9K,yada U-T-CL-M68, yada U-FHD-H8K yada U-UHD-H8K den birisini seçin. Ben hepsini denedim bu sizin tvnizin renk ayarını verecek hangisi güzel gözüküyorsa onu seçin. Benim panele U-FHD-H8K tam uydu ve onun üzerinden işlem yaptım.

5. seçtikten sonra sw model kısmına kadar geri yapın ve tv nizin kapatın ve tekrar açın.

Açılış logosu artık SUHD olarak açılacak artık renk ayarlarınızı siz kendinize göre yaparsınız.. Bu arada Resim seçenekleri içerisinde artık Sinema karanlık seçeneği gelmiş olacak bunu açarsanız filmlerde çok fark ediyor.

NOT: Bu ayarları yaptıktan sonra tekrar eski haline döndürebilirsiniz aynı ayarları tekrar orjinal moda çevirmeniz gerekiyor. Bunun içinde bu ayarları yapmadan önce ayarları değiştirdiğiniz yerde orjinalinde ne vardı diye bence fotosunu çekinki unutmayın.

Bu arada bu js modu yapınca hub çalışmıyor sadece huba yüklediğiniz programlar çalışıyor yani huba girip program yükleyeyim deyince çalışmıyor ama onun içinde wifi bölge kodunu filan değiştirmek gerek ama ben önce kullandığım programları yükledim sonra hub ile işim kalmadığı için pek kurcalamadım.

Sorularınız varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guguk -- 16 Haziran 2017; 18:57:59 >

• Teşekkürler. Yalnız bende, Android telefon yok. Android tablet bulsam, yeterli olur mu?
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    olur hocam yada orjinal tuşlu kumandası varsa oda olur
  • Anlatım için teşekkürler hocam,

Hub tan uygulama yüklenmiyor demişsiniz, peki yüklü uygulamalar güncelleniyor mu hocam? Youtube vs

Bir de TV nin yazılımını nasıl guncelliyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 28 Mayıs 2017; 22:21:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Yüklenenler güncelleniyor sorun yok yazılım güncellemeyide tvyi eski haline çevirip güncelleyip tekrar mod yapıyorum 5dk almıyor zaten yazılım 4 ayda bir filan çıkıyor ama görüntü için değer .
  • abi goruntu okadar fark ediyormu gercekten yani bu isleme degermi?

• Programı kurdum. S1 ve S2'ye basınca, sol altta "uygun değil" hatası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theraptorx -- 29 Mayıs 2017; 19:11:24 >
  • Benim tv ju6500 curved bu js olayı olur mu?

• Linkini attığınız program kaldırılmış sanırım, ben bastığımda bulunamadı hatası alıyorum.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    https://m.downloadatoz.com/service-remote-control/com.wolf.servicercsam/ birde bunu deneyin isterseniz
  • Birde programı kullanmak için, IR özellikli android telefon ya da tablet gerekiyor. Ondan sonra, TV girişinden denemeniz gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

https://m.downloadatoz.com/service-remote-control/com.wolf.servicercsam/ birde bunu deneyin isterseniz

Yaptım biraz evel. Ju daki renk ayarlarımında resmini çekmiştim onlarıda ayarladım oldukça değişti bana göre renkler. Daha doğal ve siyah dengesini daha iyi buldum. Teşekkürler.

Siz sinema karanlık ı hep açık tamı tutuyorsunuz yoksa sadece film izlerken mi?

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Herzaman açıkta bırakın. Yukarıda dediğim gibi paneline uygun renk paletini buluna gerçekten çok güzel görüntü veriyor özellikle siyahlarda ve beyazlarda daha canlı renkler sunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Herzaman açıkta bırakın. Yukarıda dediğim gibi paneline uygun renk paletini buluna gerçekten çok güzel görüntü veriyor özellikle siyahlarda ve beyazlarda daha canlı renkler sunuyor

Renk paletini sizinkiyle aynı seçtim, zaten otomatik o seçili çıktı, değiştirmedim.

Oldukça memnun kaldım, 65JU7000 kullanıyorum, zaten iyiydi daha iyi oldu. Tekrar teşekkürler.

• Ses sorunu, bir bende oldu sanırım. Modlamadan sonra, ses boğuklaştı. Orijinal haline getirip, sıfırlamam gerekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Ses sorunu, bir bende oldu sanırım. Modlamadan sonra, ses boğuklaştı. Orijinal haline getirip, sıfırlamam gerekti.

Ben reciever ile passthrough yaptığım için direk tv den almıyorum sesi. Eğer seste farklılık olduysa da ondan farkedememişimdir.

• Bende de las950m soundbar var sesi tv den almadığım için fark varmı yokmu bilemiyorum ama forumlarda ses ile ilgili bir sorundan bahsetmiyorlardı. Tek sıkıntı hub çalışmıyor ama huba yüklemiş olduğunuz programlar sorunsuz çalışıyor youtube netfilix vs.
  • merhaba,bende 55ju7500 tvimde denemek istedim ama apk kumanda proğramını indiremedim bir türlü başka bir proğram varmı acaba.
  • Konuyu açan abim bu yararlı bigiyi bizlerle paylaştığınız için öncelikle çok teşekkür ederiz...
    Bende samsung 65ju7500 kullanıcısıyım...
    Bu kadar güzel bir konuyu hem ayrı bir başlık altında toplamışken hemde görüntüde süper bir farklılık yakalamışken rica etsek bu yaptığınız işi ayrıntılı bir şekilde videoya aktarıp burada paylaşırmısınız...
    sAYGILAR...
  • Abim rica etsek videolu anlatım yaparmısınız...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.