Şimdi Ara

Joker | DC Comics (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
11
Favori
44.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seneler sonra sinemaya gideceğim umarım saçma sapan tipler gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de almalı

• Bugün gittim gerçekten güzel filmdi.Arada Mr.Robot esintileri aldım.Filmde pek olay yok ama karakteri sanki yaşıyorsunuz,baya iyi işlenmiş.Kesinlikle izleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karolinax -- 5 Ekim 2019; 19:28:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler jokerin içinde bulunduğu hiçbir filmi izlememiş biri bu filmi izlerse hikaye olarak bir sorun yaşar mı ?

• Bu film fazla ezilen, ciddi psikolojik sıkıntılarla boğuşan insanları yanlış yola gitmeleri için uyarıyor, motive ediyor. Bir örnek, Batman filmini basıp insanları tarayan Joker sempatizanı Amerikalı katil..
  • Filmi İmax de izledim görüntü olarak güzel dursa da imax gerekli değil pek ancak ses konusunda muazzam bir deneyim oluyor. Film hakkında ise Joker ne kadar güzel i?lenebilecekse o kadar iyi işlemişler.
    Bu arada filme 30 dk geç gelip bütün dikkatimi bozan insanların hepsine en güzel dileklerimi yolluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukullanıcıadıuygunmu -- 5 Ekim 2019; 20:45:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sambacı Golcü

Beyler jokerin içinde bulunduğu hiçbir filmi izlememiş biri bu filmi izlerse hikaye olarak bir sorun yaşar mı ?
    Yaşamazsın çünkü Joker her filmde farklı şekilde anlatılan bir karakter. Zaten Jokerin nasıl sıradan bir insanken kötü bir hale geldiğini gösteren bir film bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 5 Ekim 2019; 20:51:40 >
  • Filmi izledim ve beğendim. Joker'in (Arthur Fleck) dramatik hayat hikayesi çok iyi işlenmiş. Yaşadığı travmalarla psikolojik olarak hızla çöken Arthur'un Joker'e dönüşümü mükemmel anlatılmış. Joaquin Phoenix kariyerinin zirvesinde bir performans gösteriyor. Bazıları Batman filmiyle ve çizgi karakter Joker ile hiç alakası yok diyor buna kesinlikle katılmıyorum.

Bu film Oscar alacaktır bence. Phoenix en iyi erkek oyuncu dalında kesin aday olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 5 Ekim 2019; 21:34:59 >
  • Az önce çıktım. Film baya başarılıydı. Psikolojik şeyleri her zaman sevmişimdir. Oyunculuk çok iyi. Artık eve gidip ders çalışabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rider30

Filmi izledim ve beğendim. Joker'in (Arthur Fleck) dramatik hayat hikayesi çok iyi işlenmiş. Yaşadığı travmalarla psikolojik olarak hızla çöken Arthur'un Joker'e dönüşümü mükemmel anlatılmış. Joaquin Phoenix kariyerinin zirvesinde bir performans gösteriyor. Bazıları Batman filmiyle ve çizgi karakter Joker ile hiç alakası yok diyor buna kesinlikle katılmıyorum.

Bu film Oscar alacaktır bence. Phoenix en iyi erkek oyuncu dalında kesin aday olur.
    Hikaye olarak alakası yok ve bence olmaması filmi hayali bir karakterden ayırıp gerçek bir karakter havasını sokuyor. Buda filmi başarılı kılan bir unsur. Gerçekte var olmuş ve yaşamış bir insanın hayat hikayesini izliyormuşsun hissi veriyor. Yani sanki bir biyografi filmi izliyorsun hissi yaratıyor.

Filmi kaliteli bir film yapanda bu zaten.

Film en iyi erkek oyuncu dalınca net aday olur ki olmaması durumda Oscar ödülleri ciddi anlamda tartışma konusu olur.
    En iyi film müziği dalında net aday.
    Özellikle Joker'in her yaşadığı olay sırasında dönüşümünü işaret eden arka fon sesi yani müziği etkileyiciydi.

En iyi senaryo
    En iyi sanat yönetmeni veya en iyi yönetmen
    En iyi film dalında net aday

• Bu film oscar almaz ise harbiden ayıptır. En kötü en iyi erkek oyuncu ödülünü almalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Bu film oscar almaz ise harbiden ayıptır. En kötü en iyi erkek oyuncu ödülünü almalı.
    Gecen sene en kötü marvel filmi olan Black Panter filmini Oscar adayı gösteren komiteden her şey beklenir.

Ama Oscar gerçekten adına leke düşürmek istemiyorsa Joker aday gösterilir ve pek çok dalda ödülü alır. Aksi durumda Oscar ödüllerine ciddi leke düşer.
  • İlk seansta gittim cuma günü arkadaş bilet almıştı yanımda cipsi sapır şupur yiyen ergen yüzünden filmden hiç bişey anlamadım 2 saat boyunca elini sapusr şupur yaladı dengesiz. Filme konsantre olamadim... Film süper oskarlik başrol Robert de biri çok sönük kalmış yardımcı oyuncu bile değil rolü oyunculuğu... Spoiler içerir
    Robert de büroyu canlı yayında TV konuk olduğu programda köklerin kafasına sıkıp vurması ve sonra gülmesi ve salondaki Kerim gülmesi trajik komikti özellikle cücenin arkadaşını da boğazından bıçaklayarak öldürürken joker daha sonra çiçeğe seninle sorunum yok gidebilirsin demesi cücenin boyu kısa olduğu için kapı cengeli açmaması salonun gülmesi gerçekten ilginçti

• quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

İlk seansta gittim cuma günü arkadaş bilet almıştı yanımda cipsi sapır şupur yiyen ergen yüzünden filmden hiç bişey anlamadım 2 saat boyunca elini sapusr şupur yaladı dengesiz. Filme konsantre olamadim... Film süper oskarlik başrol Robert de biri çok sönük kalmış yardımcı oyuncu bile değil rolü oyunculuğu... Spoiler içerir
    Robert de büroyu canlı yayında TV konuk olduğu programda köklerin kafasına sıkıp vurması ve sonra gülmesi ve salondaki Kerim gülmesi trajik komikti özellikle cücenin arkadaşını da boğazından bıçaklayarak öldürürken joker daha sonra çiçeğe seninle sorunum yok gidebilirsin demesi cücenin boyu kısa olduğu için kapı cengeli açmaması salonun gülmesi gerçekten ilginçti
    Filmi izlerken gülenler olduğunu duyunca cidden şaşırıyorum. Bizim salonda dediğiniz sahnelerde hiç gülen yoktu. Bu arada İstanbul da perşembe akşamı pek çok farklı yerde özel gösterimler yapıldı ve bunlardan birinde skandal yaşanmış.

Joker’in galasında görüntü skandalı
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/onur-basturk/jokerin-galasinda-goruntu-skandali-41344397

• Bazı insanlar devam filmi geleceğini sanıyormuş. Ama gelmeyecek.
    Zaten devam filmi gelmeyeceği için filmin sonuna The End yazısı koyulmuş.
    ar.
  • Film sadece Arthur Fleck /Joker üzerinde durmuyor. İnsani değerlerin kaybolmasını, gittikçe yozlaşan sistemi, toplumdan dışlanmayı, ezilenleri ve sonunda suça itilmeyi anlattığı için ciddi anlamda uyarıcı nitelikte aslında.

Mehmet Açar'ın aşağıdaki kritiği çok iyi.

https://www.haberturk.com/yazarlar/mehmet-acar/2527738-korkuyla-beklenen-film-gosterimde
  • 18 yaş sorununa takılmadan filmi izleyebildiğim için çok mutluyum çünkü bu tür filmler 10 senede bir geliyor, kaçırsaymışım çok şey kaybedermişim gerçekten.

Yönetmen kendini o kadar aşmış ki sinematografi çok üst kalitede herkes filmin yavaş, yavan olduğundan yakınırken ben titizlikle çekilen sahnelerin detayında zevkten dört köşe oluyordum isterdim ki hiç bitmesin o sahneler...

Filmi diğer filmlerden ayıran en önemli özelliği ise renk seçimleri Joker'in merdivenlerden çıkarken verdiği yalnızlık, dram hissi arkada ki boğuk renklerle o kadar destekleniyor ki filmin ilerleyen sahnelerinde tekrar merdivenlerden çıktığında renklendirmenin nasıl etki ettiğini anlıyorsunuz, hatta girdiği tuvalette ki ışığı loşlaştırıp orada bile karanlık atmosferi vermeye devam etmiş yönetmen, hele bir tren sahnesi var ki kelimeler kifayetsiz kalır

Aynı şekilde müziksiz 1 sahne bile yok en çok bu olayı sevdim ve müziklerin hepsi ayrı kaliteli ve özenle seçilmiş özellikle SMILE müziği o kadar iyi ki kalkıp sinemada Joker ile birlikte dans edesim geldi (zaten bir oyunu, filmi, diziyi vs yücelten ve alçaltan bence müziktir en iyi örneği Interstaller)

Ayrıca filmi izleyen kitle o kadar kaliteli ve seviyeli insanlardan oluşuyor ki 1 tane bile Spoiler'a denk gelmedim hiç bir yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 6 Ekim 2019; 1:40:5 >

• Arthur'un annesi Wayne ile birlikte olduğunu hayal mi ediyordu yoksa gerçek miydi çünkü annesinin de hastalığı var ve kapıda ki görevli "oyle bir şey yok annen hasta" diyor ve aynı repliği Wayne'de diyor acaba gerçeği saklamak için mi hasta diyorlar kadına yoksa gerçekten hasta mı? Birde makyaj yaparken kağıdın arkasında "Gülüşünü çok seviyorum TW(Wayne) " yazıyor yani kendi fotoğrafına kendisi not ekliyor anlayacağınız, bu annesinin hayal kurduğu ihtimalini benim kafamda daha çok güçlendirdi

Ayrıca annesini boğduğu sahnede çok değişik duygular hissettim, ilginç bir sahneydi gerçekten

Son olarak umarım devam filmi gelmez ve hafızamda "sanat eserleri" kısmında yer edinir kendine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 6 Ekim 2019; 1:43:53 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.