Şimdi Ara

jiYU G4S brick oldu sanırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • son çıkan sürümü yüklemek istedim orj sürüm sp flah tool bir kaç defa hata verdi sonra teli açamadım bir daha telde hiç bir tepki yok pc ye takınca aygıt yöneticinde görünüyor geri gidiyor gelip gitme süresi degişiyor sp tool ile format atınca formatı yiyot çünkü format kısa sürüyor ama room yüklemeye gelince yükleme sırasında aygıt yöneticinden kayboluyor ve hata veriyor yabancı forumlara baktım aynı olayı yaşayan bir zopo kullanıcısı sp flah tool usb ayarını hızlıya almış ve roomu atmayı başarmış ama benim jiayu room atmaya kalkınca kayboluyor varmı bu durum başına gelen çözüm yoları kurtarabilirmiyim teli

• Driverları tam yükleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Driverları tam yükleyin.

yükleymeyi kaldırıp tekrar yükledim aynı zaten bilinmeyen aygıt konumundada gidiyor
  • Şu linteki Flash Tool programını dener misiniz ? :
    https://mega.co.nz/#!A8FmzBqB!L6Lk7METZem9cxTxPbcjFDq7oUZizOIwiQidIn51DsY
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Şu linteki Flash Tool programını dener misiniz ? :
    https://mega.co.nz/#!A8FmzBqB!L6Lk7METZem9cxTxPbcjFDq7oUZizOIwiQidIn51DsY

bu versiyon scater dosyasını seçince hata veriyor sp flah tool un eski versiyonlarıda aynı hatayı veriyor yeni versiyonlarda sorun yok
  • 4.2 den 4.4e geçmek istiyorsanız, firmware upgrade seçeneğinin aktif olması gerekiyor, böyle bir sorun olabilirmi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevyil -- 15 Temmuz 2014; 21:16:26 >
  • G4S'iniz 1GB mı yoksa 2GB ram'li versiyon mu?
    ben 1GB ramli versiyona Jiayu.es'deki 4.4'ü yada 4.2'yi kurmaya kalkınca benzer bir şey gelmişti başıma. SP'den yüklemeye çalışınca hep hata verdi, telefon da açılmadı falan.

şu anda G4S diye ortalıkta olan rom'ların %90'ı 2GB ramlı normal G4S için olanı. 1GB versiyon ile uyumsuz.

1GB versiyon için (rom sitelerinde G4SL diye geçiyor)

4.2 olarak bunu kurabilirsiniz
    http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4sl/

aynı sitede 4.4 olarak bu da var ancak şimdilik bug olarak sd kartı görmediği belirtilmiş.
    http://www.needrom.com/mobile/4-4-official-g4s-kitkat/

öncelikle jiayu.es'de G4S bölümünden "Drivers Preloader CDC...G4S"' dosyasını indirin. içindeki "USB VCOM Driver" klasöründe XP,Vista,Win7 klasörleri vardır. işletim sisteminize göre ilgili klasörü kullanacaksınız.
    sonra bilgisayarınızda denetim masasından aygıt yöneticisini açın. telefonun pilini çıkartın. ardından usb ile PC'ye bağlayın. windos driver arama ekranı çıkacaktır. yada sağ alt köşede ikon olarak gözükür. Windows driver aramaya çalışırken durdurun. kendim bilgisayardan yükleyecem diyin. klasör olarak yukarda bahsettiğim klasörü gösterin. onu yükleyecektir. sonra telefonu USB'den ayırın. pc'yi restart edin. sonra yeniden aygıt yöneticisini açın. batarya takılı değilken telefonu tekrar PC'ye bağlayın. alet kısa bir aramadan sonra telefonu görecektir. bunu aygıt yöneticisine gelen yeni satırdan anlayabilirsiniz. fakat bu satır kısa bir süre gözükür sonra tekrar kaybolur. sorun değil. usb’yi her söküp taktığınızda bu kısa süreli tanıma ve yok olmalar olacaktır.

bu işlemleri sorunsuz yaptıysanız artık SP'den doğru rom'u yükleyebilirsiniz. SP'den önce telefona format atın. sonra da download seçeneği ile rom yüklemeyi başlatın. download tuşuna bastıktan hemen sonra telefonu bataryasız olarak PC'ye bağlayın. SP o esnada telefonu görecektir ve işleme devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melrock -- 15 Temmuz 2014; 23:15:22 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melrock -- 15 Temmuz 2014; 23:12:49 >
  • hocam 1 gb versiyonu yarin söylediklerinizi uygulayıp sonucu yazıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.