Şimdi Ara

JİNEKOMASTİ AMELİYATI SORULARI VE AMELİYAT OLANLARIN YORUMLARI (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.022
Cevap
127
Favori
870.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maltepe_16

Sorayım bugün gidecem bakalım da ameliyat yaklaştıkça içimi bi korku sarmaya başladı hocam nasıl geçirdiniz bu korkuyu ya da yaşadınız mı? :-)

Keşke mesajımı alıntılasaydınız bildirim gelmeyince geç gördüm.

Korku bende geceden başladı tek korkum nasıl bayılacağım ve anestezi farkındalık olayını yaşamak tabi böyle birşey tabiki olmadı

Ameliyat bittikten sonra anlık kendime gelmiştim yukarıda yazdığım gibi sayıkladım vs o anda göğüslerimde sargı olduğunu görünce çok mutlu olmuştum oh be bitti edasında sonra tekrar uyumuşum zaten . Sizde Ameliyatı olduysanız geçmiş olsun
  • Merhaba,

Uzun zamandır jinekomasti rahatsızlığından kurtulmak için hem o boş vakti aradım. Artık o vaktin geldiğini düşünüyorum.

Op.Dr.Defne Erkan'a daha önce ameliyat olan memnun kalan yada bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
  • Ankara Gazi 'de Burak , Alperen isimli doktorlara veya, Ankara da herhangi bir yerde jinekomasti ameliyatı olan arkadaş var mı
  • Ankara 'da birkaç özel doktora muayene oldum, Bende doku olmasına rağmen , dokuyu almaya pek yanasmiyorlar. Yağ alma yöntemiyle tedavi edeceklerini ve bunun içinde ortalama 5000 - 9000 arasi fiyat verdiler. Ankara da deneyimi olan varsa , İyi bir doktor tavsiye edebilir mi
  • Jinekomasti olan arkadaşlar sizdede memede çökme oldumu bende oldu da bu düzelir mi ilerde aynısını taşıyan varmı yada bilgisi olan
  • Fatih345555 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dün bir plastik cerrahi ile görüşmemde yağ dokusu alınması durumunda bu çökmenin meydana geleceğidir. Yüksek ihtimal ile geçmeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih345555

Jinekomasti olan arkadaşlar sizdede memede çökme oldumu bende oldu da bu düzelir mi ilerde aynısını taşıyan varmı yada bilgisi olan

Nerde oldunuz ameliyatı
  • Istanbul özelde oldum
  • Merhaba,sadece bu soruyu sorabilmek icin dh foruma uye oldum dolayisiyla nasil soru soracagimi henuz bilmiyorum kusuruma bakmayin. Yaklasik 2 hafta once ozel bir hastanenin plastik cerrahi bolumune giderek sikayetimi anlattim, doktor muayene ettikten sonra dogrudan cok kilo verip vermedigimi sordu. Bende bir meme dokusu buyumesinin olmadigini,biraz yaglanma oldugunu ama asil sorunun fazla kilo kaybina bagli deri fazlaligi oldugunu soyledi. Bunun icin circumareolar isimli bir teknigi kullandigini fakat bu islemin iz birakmadan yapilamadigini soyledi. internette biraz arastirma yaptim bazi fotograflar gercekten cok kotu :(
    Forumda yazilanlari dikkatlice okudum fakat kendi durumuma benzer bir durum dikkatimi cekmedi.Boyle bir durumla karsilasaniniz oldu mu ve sizce ne yapmaliyim ?
  • merhaba arkadaşlar.3 ocak 2018 de istanbulda dr. Ercan Demiray'a 5.000 tl karşılığında ameliyat oldum.Elimden geldiğince süreci anlatmaya çalışacağım.Öncelikle bu problem bende uzun zamandır var.Suan 24 yaşındayım ve 11 12 yaşımdan beri göğüslerim anormaldi.Bunla ilgili yaşadığım sorunları anlatmama gerek yok zaten.Özgüven, kıyafet,şakalar vs.vs.Ameliyat olmaya karar verince internette doktor aramaya başladım.Ercan beyi secmemde bi yorum etkili oldu.Yorumda daha once 2 arkadasım ona ameliyat oldu memnunlar bende ona olucam tarzı bişey yazıyodu.Tabi onun haricinde 3-4 doktorla daha görüşüp fiyat almıştım.Genelde en düşük fiyat 5.000 di daha fazla soyleyen oldu ama daha az fiyat verene ben rastlamadım.Doktor beyle görüştükten sonra ameliyatı olmaya karar verdim ve 3 ocağa ameliyat günü aldım.Ameliyattan once yapmanız gerekenleri söylüyolar zaten şu kadar saat yemek yeme su içme falan.Ameliyat oncesine dair anlatacagım pek bişey yok sizi hazırlıyolar giriyosunuz ve çıkıyosunuz zaten.Fakat yanınızda bi refakatçiniz olsun gerçekten cok faydası oluyo.Ben istememiştim babam zorla geldi yanımda iyi ki de gelmiş.Ameliyat 1.5 2 saat civarı sürmüş.Ayıldığımda göğsümde bi sargı bezi vardı.2 tarafta da direnler vardı.Ameliyattan hemen sonrası hareket kabiliyeti baya kısıtlı oluyor birinin yardımı olmadan yataktan kalkmak biraz zor ama dayanılmayacak kadar agrı sızı olmuyo.O tarz korkularınız varsa endişe etmeyin.o gün ben hastanede kaldım doktor bey istersen gidebilirsin fakat direnler için yarın sabah gelmen lazım dedi istersen de burda kal sabah cıkartayım oyle gidersin dedi ben de kalmayı tercih ettim.Ertesi gün direnler cıktıktan sonra bi korse giydirdiler ve taburcu oldum.İyişesme sürecim hızlı oldu evdeki ilk 2 3 günden sonra hareketlerimdeki zorlanmam baya azaldı.Yani ameliyat sonrası günlük hayatınıza hemen dönemiyorsunuz ameliyat oldum çıkıp işe gittim olayı yok.En azından bende öyle olmadı.8-10 gün içinde hemen hemen eskisi gibi oluyosunuz ama dediğim gibi 1 günde eskisi gibi olmayı beklemeyin.3 hafta korse kullandım.3 hafta sonunda doktor istediğim herseyi yapabilecegimi söyledi spor vs. şuan sadece dokununca çok hafif bi acı hissi var onun dışında bi agrı sızı yok.Görüntü olarak ise sonuctan memnun musun derseniz suan için tam net bi cevap veremicem çünkü sol memedeki görüntüden gayet memnunum sağ tarafta ise hafif bi şişlik var doktor zamanla düzelecegini söyledi eger o taraf da sol taraf gibi olursa gayet güzel bi sonuç olacak.sağ taraftaki şişliğin sebebi ise ameliyat esnasında oraya yağ enjekte etmeleriymiş.eşit bi görüntü olması açısından o yüzden şuan farklıymış.tabi zamanla görücez.Suanki görüntüm de bu şekilde.öncesi yok malesef.
    https://i.hizliresim.com/dOPL3r.jpg
    https://i.hizliresim.com/bBrvD0.jpg
    https://i.hizliresim.com/XP0bkj.jpg
    https://i.hizliresim.com/Md01p2.jpg

• Arkadaşlar hepinize merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Ben de bu sıkıntıyı senelerdir çeken birisi olarak nihayet ameliyat kararı aldım ve 10 gün önce ameliyatımı oldum. Karar alma sürecinde birçok dr ile teşviki mesai de bulundum, çünkü yaşım 37 ve 3. Derece jinekomasti şikayetim vardı dolayısıyla deri sarkmasından çok korkuyordum. Ameliyatın üzerinden 10 gün geçmesine rağmen ödemlerim yeni yeni azalmaya başladı ve sonuç mükemmel. Ameliyat olduğum gün taburcu oldum çünkü dr’umun değişik tekniği sayesinde dren dahi takılmadı. Sabah 8 de girdim ameliyata öğlen yemeğimi yeyip taburcu oldum ve kendi aracımı kendim kullandım. Eşim de yanımda gelmişti işe dönmeme izin vermedi şayet izin verseydi ben çok rahat işe bile gidebilirdim. Tek sıkıntı gece sırt üstü yatmak. Bir de ilk pansumanla morlukları falan görünce bir de sanki deri yapışmamış gibi bir his olunca düşüp bayılıyordum. Ağrı sancı olacak diye bu ameliyattan korkuyorsanız sakın ama sakın öteleyeyin. Vaser yöntemi ile yaklaşık 1,5 kilo yağ dokusu çıkmış ve ayrıca meme uçlarımda büyük süt bezleri varmış fakat meme uçları kesilmeden vaser için açılan kesikten süt bezleri alındı. 10 gün olmasına rağmen Allah’ıma şükürler olsun çok mutluyum(korse haricinde çünkü korse ile yaşamak çok sıkıyor beni) Hatta dün dumble’lar ile çalışmaya başladım(ama eskiden kaldırdığım ağırlığın 5’te 1’i ile :))Senelerce bu utançla yaşamış( özellikle evlendikten sonra) birisi olarak aklınıza takılan soru olursa yardımcı olabilirim. Hepinize geçmişler olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endaze34 -- 18 Şubat 2018; 14:17:36 >

• Endaze34 E kullanıcısına yanıt
    çok geçmiş olsun aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum doktor konusunda çok kararsız kaldım hangi şehir kim ameliyati yaptı bahsettiginiz teknik nedir bilgilendirirmisiniz pm den yazamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Endaze34

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Ben de bu sıkıntıyı senelerdir çeken birisi olarak nihayet ameliyat kararı aldım ve 10 gün önce ameliyatımı oldum. Karar alma sürecinde birçok dr ile teşviki mesai de bulundum, çünkü yaşım 37 ve 3. Derece jinekomasti şikayetim vardı dolayısıyla deri sarkmasından çok korkuyordum. Ameliyatın üzerinden 10 gün geçmesine rağmen ödemlerim yeni yeni azalmaya başladı ve sonuç mükemmel. Ameliyat olduğum gün taburcu oldum çünkü dr’umun değişik tekniği sayesinde dren dahi takılmadı. Sabah 8 de girdim ameliyata öğlen yemeğimi yeyip taburcu oldum ve kendi aracımı kendim kullandım. Eşim de yanımda gelmişti işe dönmeme izin vermedi şayet izin verseydi ben çok rahat işe bile gidebilirdim. Tek sıkıntı gece sırt üstü yatmak. Bir de ilk pansumanla morlukları falan görünce bir de sanki deri yapışmamış gibi bir his olunca düşüp bayılıyordum. Ağrı sancı olacak diye bu ameliyattan korkuyorsanız sakın ama sakın öteleyeyin. Vaser yöntemi ile yaklaşık 1,5 kilo yağ dokusu çıkmış ve ayrıca meme uçlarımda büyük süt bezleri varmış fakat meme uçları kesilmeden vaser için açılan kesikten süt bezleri alındı. 10 gün olmasına rağmen Allah’ıma şükürler olsun çok mutluyum(korse haricinde çünkü korse ile yaşamak çok sıkıyor beni) Hatta dün dumble’lar ile çalışmaya başladım(ama eskiden kaldırdığım ağırlığın 5’te 1’i ile :))Senelerce bu utançla yaşamış( özellikle evlendikten sonra) birisi olarak aklınıza takılan soru olursa yardımcı olabilirim. Hepinize geçmişler olsun...

çok geçmiş olsun aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum doktor konusunda çok kararsız kaldım hangi şehir kim ameliyati yaptı bahsettiginiz teknik nedir bilgilendirirmisiniz pm den yazamadım

• sameddtt S kullanıcısına yanıt
    Dostum kime olmuştun ameliyatı, gördüğüm en iyi sonuçlardan biri seninki.
  • Arkadaşlar ben de bu ameliyatı olmak istiyorum ama bütçem biraz kısıtlı yaklaşık 3bin lira kadar Ankara’da yaşıyorum. Bir kaç yere telefon edip fiyat sorduğum da en düşük 7500 lira dediler yakın zamanda bu ameliyatı ankarada olan varsa fiyat bilgisi sunabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanarslan76

Arkadaşlar ben de bu ameliyatı olmak istiyorum ama bütçem biraz kısıtlı yaklaşık 3bin lira kadar Ankara’da yaşıyorum. Bir kaç yere telefon edip fiyat sorduğum da en düşük 7500 lira dediler yakın zamanda bu ameliyatı ankarada olan varsa fiyat bilgisi sunabilir mi ?

hangi doktorlara sordunuz ankarada bende ankaradayım
  • merhaba arkadaşlar,ben de ameliyat oldum. 13. günümdeyim. liposuction yönetimi ile oldum. sonuçlardan memnunum.
    ama.. sol göğsümde problem yokken sağ gögüs ucum bariz bir şekilde koyu kahverengi oldu. bu normal midir, geçer mi acaba?
  • Merhaba arkadaşlar, bende bu sorunu yaşıyorum. Ameliyat olmak istiyorum ama sonrasında oluşacak görüntü bozukluğundan endişe ediyorum.
    Ayrıca özelde yapmayla devlette yapmak arasında ne gibi farklar var merak ediyorum. Maddi imkanlardan dolayı devlette yapmak istiyorum. Bursa'da hangi hastane ve doktoru önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Dostum kime olmuştun ameliyatı, gördüğüm en iyi sonuçlardan biri seninki.
    Evet bu arkadaşın ameliyatı güzel olmuş.Hangi şehir/doktor özelden yada burdan yazarsa güzel olurdu.
  • Arkadaşlar hayırlı ramazanlar. Bende çok kısa sürede bu illete yakalandım yaşım 30.kullandığım vereme karşı koruma ilacı (inh) ın yan etkisi olarak bendede jinekomasti daha çok yağ ağırlıklı gelişti .aynı zamanda kilo da aldım. Normalde 60 kilo iken 3 -4 ayda 70-71 kilo oldum.bu durumdan çok memnunken bir gün mememde şişme olduğunu farkettim .sonra yaptığım araştırmalar sonucu inh adlı ilaçtan olduğunu gördüm. Şimdi benim birde bel bölgesinde yağ var.size şunuda sormak istiyorum.jinekomastiye geçmeden önce benim bu bel bölgesinde ki yağlar da sanki erimiyecekmiş gibi duruyor. Bu mümkünmü.yani bel bölgesinde erimeyen yağ çeşidi varmı?

Öncelikle jinekomastim çok değil ancak tabiki rahatsız ediyor ve tsört ten belli oluyor. Çok can sıkıcı bir durum.sizden ricam ameliyatından çok memnun olup da eski haliyle suanki halinin fotosunu çekip koyabilecek varmı .en kötü şu anki halini koyabilirmisiniz.benim liposaksın ile yapılacakmış.ben olmalımıyım olmamalımıyım bilemiyorum. İlacı bıraktım etkisi geçerse inermi diye de bekliyorum. Sizlerden parasına bakmadan iyi olan doktor önermenizi istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca özelden yazan arkadaşlarada çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.