Şimdi Ara

JİNEKOMASTİ AMELİYATI SORULARI VE AMELİYAT OLANLARIN YORUMLARI (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.022
Cevap
127
Favori
870.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam bilgim yok ancak korseden kaynaklı içeri çökmüştü gibi gözüküyor olabilir şuan başlarıysa ameliyatin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar benim meme uclarim sisik ve disari dogru duruyor.kimse farketmiyor bile fakat ben cok rahatsizim bu sis meme uclarimdan.benimle benzer durum yasayip ameliyat olan var mi.varsa yardim etsin.biktim artik.ayrica kilolu degilim

• 100 kiloyum ama bir çok kez kilo vermeme rağmen inmeyen memem var bir çok kadınla mememi kapıştırıyorum tabi benim memitolar kazanıyor bende gidicem ama kilodandır derlerse beni sinir etmelerinden korkuyorum sizce gidiyim mi denize gidemiyorum artık utancımdan kilom tamam fazla ama 130 kiloluk arkadaşımdan sıfır meme var sinir oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 6 Ağustos 2017; 21:57:34 >

• Ameliyat öncesi ve sonrası olun kurtulun.😆

• Arkadaşlar herkese iyi günler bugün bende ultrason oldum ama doktora gösteremedim acaba tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ne anlama geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan1923 -- 8 Ağustos 2017; 17:35:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

100 kiloyum ama bir çok kez kilo vermeme rağmen inmeyen memem var bir çok kadınla mememi kapıştırıyorum tabi benim memitolar kazanıyor bende gidicem ama kilodandır derlerse beni sinir etmelerinden korkuyorum sizce gidiyim mi denize gidemiyorum artık utancımdan kilom tamam fazla ama 130 kiloluk arkadaşımdan sıfır meme var sinir oluyorum

ben 116 kiloyum ve oldum. çok da güzel oldu
  • eski gata şimdinin abdülhamid hastanesine aldım randevu pazartesi gidicem bakalım ne diyecek
  • Değerli arkadaşlar öncelikle CERRAHPAŞA HASTAHANESİ'nden uzak durmanızı öneririm. Bugün bu hastalık için gittiğimde resmen dalga geçer gibi davrandılar. En basitinden doktora acaba heyet raporu alsam bu ameliyatı ücretsiz olma şansım var mı ? diye sorduğumda bana, heyet benim sen raporu bana gönder ben reddederim nasılsa diyerek dalga bile geçti. Bağcılar hastahanesi inanın buradan çok, çok kaliteli.

Ayrıca bu ameliyatı istanbulda 1000-1500 lira civarı yapabilecek bir yer var mı ? Ya da rapor, ssk vs ile. Çünkü her gittiğim yer 3500-4000 liralardan kapı açıyor ve bu meblağ bu şartlarda beni çok zorlayacak gibi.
  • Arkadaşlar salı günü üniversitede oluyorum ameliyatı. Hoca yapacak iyi bir hoca gibi görünüyor bölüm başkanı. Devlet karşılıyor ameliyatı özel hasta olduğum için korse dahil 1500 kaat ödeyeceğim

Sorun şu son sınıf öğrencisiyim okulum pazartesi açılıyor. Hızlandırma olarak ön çalışmalar yapılacak önemli yani, pzt günü sınava girip salı günü ameliyat olup perşembe günü tekrar okula gideceğim. İki gün kaçıracağım yani. Telafi ederim orası sıkıntı değil de sıcak memleketteyim iki günlük ameliyat ile her gün okula gidip 5-6 saat durup geri dönmek kitap taşımak 500m yol çıkmak var işin ucunda bunları yapabilir miyim. Nedir günlük hayata devam etmek için gereken süre.

Ameliyat kesi artı lipo ile yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markidos -- 16 Ağustos 2017; 4:35:43 >
  • Kesi+Lipo ise sen 3 gün sonra bırak okula gitmeyi yerinden zor doğrulursun. Ben 1 hafta doğru dürüst kımıldayamıyordum bile. Öyle bir acı oluyor kalkarken. Bu ameliyat olacak adam en az 15 günü gözden çıkarsın özellikle KESİ varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: markidos

Arkadaşlar salı günü üniversitede oluyorum ameliyatı. Hoca yapacak iyi bir hoca gibi görünüyor bölüm başkanı. Devlet karşılıyor ameliyatı özel hasta olduğum için korse dahil 1500 kaat ödeyeceğim

Sorun şu son sınıf öğrencisiyim okulum pazartesi açılıyor. Hızlandırma olarak ön çalışmalar yapılacak önemli yani, pzt günü sınava girip salı günü ameliyat olup perşembe günü tekrar okula gideceğim. İki gün kaçıracağım yani. Telafi ederim orası sıkıntı değil de sıcak memleketteyim iki günlük ameliyat ile her gün okula gidip 5-6 saat durup geri dönmek kitap taşımak 500m yol çıkmak var işin ucunda bunları yapabilir miyim. Nedir günlük hayata devam etmek için gereken süre.

Ameliyat kesi artı lipo ile yapılacak

Kesi sıkıntı hocam. Sadece lipo ile 6 saat sonra kalkıp hastanenin terasında çay sigara yaptım ama kesi de bir kaç gün kendinize zor gelirsiniz.

• Hocam belli bir miktar meme dokusu olduğu için kesi yaptırmak zorundayım. 66 kiloyum sırf jino yüzünden bir yıl spor yaptım inanılmaz kilo verdim ve kas yaptım sonra o kası beslenmeyip gene kaybettim ama jinoda gram değişiklik olmadı bana mısın demedi. Sadece lipo işine girersem asıl problem gene orada duracak kaldı ki yağ çok az öyle bazılarındaki gibi %80 problemi yağla çözüp geri kalan %20lik meme dokusu şişliğine razı olmak gibi bir durumum yok çünkü büyüklüğün %20si falan yağdır anca bende

• Arkadaşlar özel mi daha iyi devlet mi? Ayrıca fiyatlar ne alemde? Özelde ameliyat olsak en iyi yer nere. Bu arada benim ultrasonda sadece yap var dedi doktor. Zaten 2 kez kan testi yaptılar hormonal bozukluğum yok. Boyum 176 kilom 92 94 arası şuan.

• markidos kullanıcısına yanıt
    Ben sadece lipo oldum 15 gun sonra gidebildim derse sen dusun zorlanirsin hocam.

• Ssk karşılıyor arkadaslar plastik cerraha gidiyorsunuz ultrason cektiriyor bir kagıt yazıp imzalıyor.heyete çıkıyorsunuz buyuk ihtimal onaylıyor ameliyati. Mersin sehir hastanesinde oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snake8951 -- 21 Ağustos 2017; 22:47:32 >
  • Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Bariz yağ olduğunu düşünüyorum. Bence bir yıl düzenli spor yap kendini kestirmeden önce. 92 kilo çok fazla boyun için. 178im 78 kilodan 66ya geldim gram küçülme olmadı, jinekomasti buna denir işte. Bugün ameliyata giriyorum.

• Evet arkadaşlar salak sekreter bana 11 den sonra yemeyi kes dediği için saat 10da güzeeel bir kahvaltı yaptım ve şuanda büyük ihtimal ameliyat iptal oldu. Anestezi uzmanının geri dönüşünü bekliyoruz salak bir bilgilendirme hatası yüzünden bütün programım alt üst oldu, bugün veya yarın ameliyat olamazsam okulum da aksamaktan mahvolacak.

Siz siz olun doktoru değil sekreteri iyi bir hastane seçin..

• Oldum arkadaşlar, tek tavsiyem ufaksa ve ciddi anlamda sizi etkilemiyorsa olmayın.

Küçücük şikinliğin hayatınız üzerineki etkisini düşünün. Ve o kadar da önemli olmadığını, kızlar beni beğensin erkekler taşşak geçmesin diye çıkış yolunun kendinizi kestirmek olmadığını bilin.

İnternette yazılanlara aldırış etmeyin çoğunu doktorlar yazıyor. Kesinlikle hareket kabiliyetiniz oldukça kısıtlı. Ağrı yok. Fakat olmaması için yapacağınız şey çok. Eğer elini bile yıkayacak olursan ağrı olmasa da bi hareketlenme hissediyorsun ve bu hoşuna gitmiyor çünkü oradaki derinin altının yapılmamış ve boş olduğu en ufak bir harekette kayacağını hissediyorsun. Kuruntu değil bildiğin hissediyorsun.

Bugün pansuman için açtığımızda bir şey fark ettim. Her kalbim attığımda derim böyle çarşaf gibi dalgalanıyor. Titriyor lan bildiğin. Ödemden zaten eski halinden şiş duruyor. Doku yanlış kaynamasın (yapışmasın) diye sürekli korseye dikkat ediyorsun. Doğru şekilde mi basıyor diye. Doktorun taktığı korse bir beden büyük olduğu için çünkü beyefendi sadece kalın ameliyat bandajı ile kullanacağımı düşünüyordu galiba. Korse sürekli aşağı doğru düşme eğiliminde. Düşmüyor tabi ama aşağı doğru uygulanan baskı acaba memelerim aşağı bakacak şekilde yamuk mu yapışır korkusunu beraberinde getiriyor.

Bunların boş takıntı olduğunu düşünebilirsiniz fakat jinekomasti sahibi çoğu kişi zaten memelerinden dolayı psikolojisi zayıf ve takıntılı kişiler. Zayıflığında en büyük pay sahibi olan büyük memelerin yerine gelen ödemli yapışmamış memelere acaba iyileşecek mi? geçecek mi? Doğru iyileşmesi için neye dikkat etmem gerekiyor? Gibi düşüncelerle haftalarca maruz kalmak durumundasınız.

Bir kaç hafta önemli işiniz yok, boş vaktiniz çok, her şeyi deneyipte hala memelerinizin tek sorun olduğunu düşünüyorsanız olun. Fakat baştan uyarayım bandaj kalktıktan sonraki göreceğiniz şey umduğunuz gibi olmayacak

• markidos kullanıcısına yanıt
    Aptal saptal bir doktora ameliyat olduysan bu senin sorunun dostum bu durumda sıkıntı çeken insanları çaresizliğe teşvik etme.Bu sene üniversiteye gidecem ve tatilimden feragat edip bu ameliyatı oldum 10.günden sonra kesinlikle ağrı mağrı hissetmedim.ilk başta şiddetli ağrılar olduğu doğrudur.Sen takıntıdan bahsetmişsin belki de en büyük takıntı sende bir ameliyatta 6 aya kadar ödem görebilirsin bu çok doğal sabretmesini bilmiyorsan bu senin sorunun.Bende de hiç ödem oluşmadı mesela onu napcaz? korse çıktığında istediğim görüntü tam da istediğim gibiydi.Jinekomastiyi kafasına takan insanın psikolojisi zayıftır diyosun neye dayanarak bu kanıya vardın? insan bedensel bi sorununu kafaya takınca psikolojisi zayıf mı oluyor? Ameliyat olacağın gün birşey yeme dendiğinde onu umursamayıp güzeeel bi kahvaltı yaptım diyerek psikolojinin ne kadar güçlü olduğunu mu kanıtlıyorsun :) süpersin
  • emrecan1752 E kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlasan bana yanlış bilgi verildiğini keyfimden yemediğimi anlardın. Ayrıca doktorum alanında ustalaşmış haberlere çıkmış üniversitede bir hoca, doçent kendisi.

Ameliyatı güzel bir şekilde yaptı. Sadece liposuction olduysan bilemem ama ufak da olsa bu bir ameliyat. İyileşme süreci uzun ve ilk başları çok rahatsız edici. Hiçkimse ameliyatı oldum ertesi gün masabaşı işime döndüm muhabbeti yapmasın, doktor olduğunu ifşa eder. Korse kullanmak, sırt üstü yatmak, kolunu kaldırırken tekrar düşünüp yarıda kesmek, kurtuldun sanıp aylarca ödem olacağını görmek hiç öyle anlatıldığı gibi basit değil. En azından 5 gün oldu yeni toparladım. Hala bir çok işten mahrumum, ağrı değil rahatsızlık hissi var. Kimseye kesinlikle olmayın diyen yok, bunları göze alın artı eksi değerlendirin diyorum. Senin benim gibi üniversite sınavına girecek adamın hazırlık döneminin başında bu sorunları çekmesine değecek kadar kötü mü bunları düşünmesi lazım.

Nereden çıkardın demişsin.
    Eğer sütün gelmiyorsa devletin bu ameliyatı karşılamasının tek sebebi anksiyete ve psikolojik zayıflığa yol açıyor olması. Aksi halde zaten hassas olmayan adam dış görüşünden kaynaklı özgüven sorunu yaşayıp tek çareyi bu ameliyatta aramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markidos -- 28 Ağustos 2017; 23:52:9 >

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.