Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.923
Cevap
20
Favori
77.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizlerin cihazlardada ahize sesi böyle derinden sanki kuyudan geliyormuş gibi oluyormu?
  • EU rom ile gelen telefona sadece imei atıp kullanabılırmıyız "sorunsuz".. ekran gitti kapandı.. şu sensör calısmadı.. vs.. sorunlar çıkar mı?
  • bu telefonda sinyal sorunu var mı ?
    jiayu g4 te galiba olmuştu baya, öyle hatırlıyorum. Jiayu dan uzak durmaya çalışıyordum ama Kingzone Z1 bakarken Jiayu daha güvenilir marka dediler.
  • G4s kullandim ben 1 yil.halada eşim kullaniyor. Sinyal sorunu yoktu onda onceki nesil mtk larda gps sorunu vardi zayifti bu nesilde snapdragondan iyi olmus. S3 te sinyal sorunuda raslamadim. Eu rom ne ,ne sensorunden bahsediyorsunuz anlamadim. Ahizede ses bende normal ama xda da bahsettiginiz sorundan bahsediyorlar ve rom guncelleyince gectigini soyleyen var. Duzelmedi diyende var tabi yamaha ses cipindenmiymis neymis oyle birsey.Yazılımla bir noktaya taşıdılar ses olayını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dys -- 27 Mayıs 2015; 13:48:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dys

G4s kullandim ben 1 yil.halada edim kullaniyor. Sinyal sorunu yoktu onda onceki nesil mtk larda gps sorunu vardi zayifti bu nesilde snapdrahondan iyi olmus. S3 te sinyal sorunuda raslamadim. Eu rom ne ne sensorunden bahsediyorsunuz anlamadim. Ahizede ses bende normal ama xda da bahsettiginiz sorundan bahsediyorlar ve rom guncelleyince gectigini soyleyen var. Duzrlmedi diyende var tabi yamaha ses cipindenmiymis neymis oyle birsey.

ahize sesi nasıl sizde? böyle derinden sanki kuyudan geliyor gibimi?
  • Arkadaşlar cihazı kullananlar uzun dönem deneyimlerini paylaşırlarsa bizim içinde aydınlatıcı olur. Cihazın en sevdikleri ve hiç sevmedikleri yönlerini yada kullandıkça fark ettikleri sorunlar, özellikler gibi unsurları paylaşırlarsa hepimiz için faydalı olacak kanaatindeyim.

• Xda Da bahsettikleri ne sorunu arkadaşlar. Ve romla halledilecek bir olay mı?
  • xda da bahsedilen sorun arkadaşın ses kuyudan geliyor gibi dediği tabir konuşurken hoparlörde oke var ve metalik sürtünme sesi gibi bazen değişik seslerin gelmesi. Bununda yamaha ses çipinden veya yazılımdan olduğunu söylüyorlar.Benim telefonda yok yada ben anlamıyorum ama o kadar belirgin birşey olsa anlarım heralde. Ben en son romu kullanıyorum hatta yazılarımı okursanız 05/02 romunda o tarz seslerin giderildiği yazıyor. xda sitesinde de kullanıcılardan bazıları bunu söylemiş kimisi guncelleme yapınca gitmiş kimisi devam ettiğini söylüyor. link aşağıda oradaki konuyu takip etmek isterseniz.
    http://forum.xda-developers.com/android/general/jiayu-s3-5-5-inch-1080p-hd-4g-lte-t3015809/page106

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dys -- 2 Nisan 2015; 11:25:38 >

• Bişey sorabilirmiyim,
    bu tür telefonları alınca veya getirtince bozulma halinde kimler yapıyor yani tamiratından anlayan varmı?
    Aklımda zte nubia ve oppo marka telefonlar var bunuda alabilirim belki ancak bu tamir bozulma işleri beni biraz ürkütüyor ayrıca kayıt işlemini nasıl yapıyorsunuz imei mi atıyorsunuz?
  • Telefon bozulma derken tam olarak ne olabilir ; Düştü ekran kırıldı digitizermi kırıldı display mi yoksa OGS di ikisi birden mi kırıldı. Çözümü türkiyede zor ebay yada aliexpressten ekran alıcaksınız.Değiştirebiliyorsanız kendiniz yoksa telefoncuya değiştirteceksiniz. Soketlerde temassızlık var kolay telefoncu soketi değiştirir veya lehimi tazeler. Yazılım konusundan temel olarak anlamanız lazım çöktüğünde yeni bir rom atabilecek durumda olmalısınız.Anakart bozuldu çözümü yok maşesef yeni bir telefon alacaksınız yada aynısından bir tane daha alıp bunu yedek yapacaksınız. Genelde bu tarz durumlarla karşılaşılır. Düşse ekran kırılsa garantilide olsa karşılanmaz. soket bozulması artık pek rastlanmıyor. Anakart bozulmasına ben rastlamadım ama olabilir. Genelde birçok parçasını dediğim sitelerden bulup değişim yapabilirsiniz. o tarz sitelerden alışveriş yapmayı bilmiyorsanız kılıf bile bulamazsınız.
    imei konusunu internetten araştırın artık herşeyi internette bulabiliyorsunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

G4s kullandim ben 1 yil.halada edim kullaniyor. Sinyal sorunu yoktu onda onceki nesil mtk larda gps sorunu vardi zayifti bu nesilde snapdrahondan iyi olmus. S3 te sinyal sorunuda raslamadim. Eu rom ne ne sensorunden bahsediyorsunuz anlamadim. Ahizede ses bende normal ama xda da bahsettiginiz sorundan bahsediyorlar ve rom guncelleyince gectigini soyleyen var. Duzrlmedi diyende var tabi yamaha ses cipindenmiymis neymis oyle birsey.

siz de telefon var mı? bende ki s3'te de ses konusunda bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. konuşma sırasında sesler normal .

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

quote:

siz de telefon var mı? bende ki s3'te de ses konusunda bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. konuşma sırasında sesler normal .

Var hocam cihaz 2 gündür kullanıyorum. Xiaomi den jiayu ya geçince ahize sesi biraz düşük ve derinden geliyormuş gibi. Ses seviyesini engineering moddan biraz yükselttim ancak henüz deneyemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

bu telefonda sinyal sorunu var mı ?
    jiayu g4 te galiba olmuştu baya, öyle hatırlıyorum. Jiayu dan uzak durmaya çalışıyordum ama Kingzone Z1 bakarken Jiayu daha güvenilir marka dediler.

hocam sinyal sorunu olsa ve bu genel bir sorun olsa ilk burada yazılırdı muhtemelen. çünkü insanlar aldıkları telefonda sorun yaşamazsa internete de yazmıyor. ne zaman ki bir sıkıntıyla karşılaştı yazıyorlar. dolayısıyla s3 için böyle bir sorun bende de yok.
    ikincisi DH 'den bu telefondan alan bir çok kimse oldu. sadece şebeke sinyal veya ses değil başka bir sorun olsa burada konusu var ve yazılırdı diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Var hocam cihaz 2 gündür kullanıyorum. Xiaomi den jiayu ya geçince ahize sesi biraz düşük ve derinden geliyormuş gibi. Ses seviyesini engineering moddan biraz yükselttim ancak henüz deneyemedim.

o zaman bir de yeni çıkan rom'u deneyin. açıklamalarda ses ile ilgili düzenlemeler yapıldığı yazıyor..

• kullanıcı olarak tespit ettiğim bazı eksikler; bekleme durumunda ekran kapalı iken her zaman yapmasa da sms geldiğinde bildirim ışığı yanmıyor. şarja takılı iken kırmızı ışık yanıyor ve şarjdayken sms geldiğinde bunu da göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 24 Nisan 2015; 16:42:35 >
  • quote:

kullanıcı olarak tespit ettiğim bazı eksikler; konuşma sırasında sesi dışarı vererek (handsfree) görüşme yapıyorum zaman zaman. eski telefonda sorun olmuyordu. dün ilk defa sesi dışarı verdim, karşı tarafın sesini hoparlöre veriyor ancak benim sesim karşıya ulaşmadı. ikincisi de, bekleme durumunda ekran kapalı iken her zaman yapmasa da sms geldiğinde bildirim ışığı yanmıyor. şarja takılı iken kırmızı ışık yanıyor ve şarjdayken sms geldiğinde bunu da göstermiyor. yeni rom'u yüklememiştim, handsfree olayından sonra yükleyip denemeyi düşünüyorum.

Muhtemelen yazılım kaynaklı sorunlar umarım yeni rom la düzelir. Hocam cihazın dokunmatik ekranı nasıl tepkisi algısı kötü orta iyi çok iyi mükemmel desek hangisi nı seçerdiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman bir de yeni çıkan rom'u deneyin. açıklamalarda ses ile ilgili düzenlemeler yapıldığı yazıyor..

Hangi versiyon ve hangi rom hocam ? cihazın üstünde gelen rom a otadan 30 mblik bir güncelleme gelmişti onu yaptım sadece.

• MEvcut versiyon : s3 20150319-073039 yazıyor cihazda.
  • quote:

MEvcut versiyon : s3 20150319-073039 yazıyor cihazda.

evet o son versiyon. bunlar yazıyor.

change log for 19-3-2015 update

1. Fix SIM card identifies two traffic showed unclear issues.

2. After correcting some of the application to apply for permission is denied, repeatedly prompted the question.

3. The majority of users should be required to remove Variety unlock and font MANAGEMENT, there is a need to download third-party applications on their own.

4. Fixed MTP mode phone connected to the computer to transfer data, crash prone to disruptions.

5. correction SD card storage space is full, the next phone call conversation recording, the interface error prompt dial operation to stop the problem.

6. optimize other small BUG.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 2 Nisan 2015; 22:05:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kntrli

quote:

kullanıcı olarak tespit ettiğim bazı eksikler; konuşma sırasında sesi dışarı vererek (handsfree) görüşme yapıyorum zaman zaman. eski telefonda sorun olmuyordu. dün ilk defa sesi dışarı verdim, karşı tarafın sesini hoparlöre veriyor ancak benim sesim karşıya ulaşmadı. ikincisi de, bekleme durumunda ekran kapalı iken her zaman yapmasa da sms geldiğinde bildirim ışığı yanmıyor. şarja takılı iken kırmızı ışık yanıyor ve şarjdayken sms geldiğinde bunu da göstermiyor. yeni rom'u yüklememiştim, handsfree olayından sonra yükleyip denemeyi düşünüyorum.

Muhtemelen yazılım kaynaklı sorunlar umarım yeni rom la düzelir. Hocam cihazın dokunmatik ekranı nasıl tepkisi algısı kötü orta iyi çok iyi mükemmel desek hangisi nı seçerdiniz

dokunmatik tepkisi bence güzel. parmağın ucuyla hafifçe dokununca bile algılıyor, bastırmaya gerek kalmıyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.