Şimdi Ara

Jetta+dsg+lpg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir arkadaşıma otomobil alıcaz arkadaş jetta da ısrarcı 30000-35000 civarı araç düşünüyor

Jetta ların hangilerinde dsg şanzıman var bunu nasıl anlarız
    Dsg + Lpg ye tam uyumlu benzin yakmayan model hangi modeldir ve kaç model olan araçlardır.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: embayo

Merhaba arkadaşlar.

Bir arkadaşıma otomobil alıcaz arkadaş jetta da ısrarcı 30000-35000 civarı araç düşünüyor

Dsg + Lpg ye tam uyumlu benzin yakmayan model hangi modeldir ve kaç model olan araçlardır.

Merhaba. LPG'ye en uyumlu motor 1.6 motordur. Halk arasında 'Hitler Motor' olarak bilinir. 1.6 motor DSG bulabilirsiniz ancak tüp olmazsa ocağınıza incir ağacı dikebilir. Çoğu kişinin 1.6 almasının sebebi uyumlu olması fakat son teknolojiler ile FSİ motorlara da LPG takılabilmekte. 2005-2010 arası bir jetta bulabilirsiniz 30-35 K fiyatlara. Mümkünse Comfortline olsun Boşline aracı 35k vermeyin. DSG ilk sahibinin isteğine kalmış her modelde bulunabilir, ancak DSG pek iyi bir vites değil eski bir kullanıcısı olarak pek tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkebay

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Merhaba. LPG'ye en uyumlu motor 1.6 motordur. Halk arasında 'Hitler Motor' olarak bilinir. 1.6 motor DSG bulabilirsiniz ancak tüp olmazsa ocağınıza incir ağacı dikebilir. Çoğu kişinin 1.6 almasının sebebi uyumlu olması fakat son teknolojiler ile FSİ motorlara da LPG takılabilmekte. 2005-2010 arası bir jetta bulabilirsiniz 30-35 K fiyatlara. Mümkünse Comfortline olsun Boşline aracı 35k vermeyin. DSG ilk sahibinin isteğine kalmış her modelde bulunabilir, ancak DSG pek iyi bir vites değil eski bir kullanıcısı olarak pek tavsiye etmem.

Eklemek istediğim birkaç husus;

1.6 Hitler motorlu Jetta'larda hem DSG hem de klasik otomatik vitesli olanlar vardır ve her ikisi de tiptroniktir yani manuel kullanıma da izin verir. DSG olduğunu anlamanın yolu vites kolu üzerindeki DSG yazısına bakmaktır. Elbette kolun orijinal olduğunu varsayıyorum. Vites kulları birbirine uyuyorsa (ki bunu bilmiyorum) çakma DSG olma ihitmali de olur.

LPG olacaksa FSI motora hiç bulaşmayın. Uygulamalar var ama maliyet, uyum ve tasarruf açısından aynı tadı vermez.

Fiyat işi bambaşka bir olay. 7-8 yaşında ve adamakıllı ne performans ne de donanım sunan C sınıfı araca 30 küsür bin TL neden verilir benim aklım almıyor ama Jetta işte.

• quote:

Merhaba arkadaşlar.

jettayı sanırım eski kasa alacak güzel tercih.
    Tiptronik araçları tercih etsin,kesinlikle dsg ye bulaşmasın.
    Bulaşacaksa da siz beraber araç alımına gitmeyin,destek vermeyin,ben senin yanlışına ortak olamam valla kardeş diyin.
    Neden?
    Çünkü o şanzıman patladığında ilk küfürü servis veya firma değil siz yiyeceksiniz.
  • 1,6 hitler motor ve 7 ileri DSG çok uyumlu ikili ,
    motor torku 150 olması DSG şanzumanı sorunsuz çalıştırıyor .
    2011eskı kasa 1,6 +DSG jetta aracımız 40 000 km oldu ,dsg de sıkıntı yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Bulaşacaksa da siz beraber araç alımına gitmeyin,destek vermeyin,ben senin yanlışına ortak olamam valla kardeş diyin.
    Neden?
    Çünkü o şanzıman patladığında ilk küfürü servis veya firma değil siz yiyeceksiniz.

Millet bas bas bağırıyor forumda dsg çok güzel vites geçişlerini hissttirmiyor diye o yüzden dsg diyoruz. Bizde 2011 corolla mmt var millet dsg mmt den çok daha iyi diyor ısrarcı bir şekilde. Yani dsg tavsiye etmiyorsunuz sonuç olarak

• quote:

Bizde 2011 corolla mmt var millet dsg mmt den çok daha iyi diyor ısrarcı bir şekilde.sonuç olarak

önceki mesajımı tekrar okuyun,dsg li araç alacaksa yanında gitmeyin.
    buzdolabınıza 1 sürahi soğuk su koyun,arkadaşınız dsg diye küfür etmeye başladığında o dsg yi savunan fanboylarla beraber verirsiniz afiyetle içerler.
  • 2007 confort 1.6 tiptronik (6 ileri) vites (DSG değil) aracım var yaklaşık 20 bin km dir lpg li kullanıyorum. araç halen 40 bin km de prins marka lpg var. halen LPG 2.50 den aldığımda şehiriçi 330 krş yakıyor km de bir arkadaş donanım fakiri performans yoksunu demiş bu araçlar için bu performanstan ve donanımdan ne beklediğiniz/anladığınızla alakalı bir şey, LPG takacaksanız 1.6 motor olacak piyasada bunların az km li ve DSG viteslisini bulmanız zor gibi. TSİ motorlara LPG takılıyor anjak daha az tasarruflu ve LPG kitleri pahalı.
    DSG'den sorun yaşayanlar olduğu gibi hiç sorun yaşamayanlarda var, arkadaşımda 2008 TSİ DSG 140 beygir jetta var bugüne kadar DSG'den hiç sorun yaşamadı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalekale -- 24 Şubat 2013; 8:54:40 >
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Neden?

Millet bas bas bağırıyor forumda dsg çok güzel vites geçişlerini hissttirmiyor diye o yüzden dsg diyoruz. Bizde 2011 corolla mmt var millet dsg mmt den çok daha iyi diyor ısrarcı bir şekilde. Yani dsg tavsiye etmiyorsunuz sonuç olarak

MMT'den tabii ki güzel, ancak DSG güzel bir vites değil. Bol bol ısınma sorunu yaşar arkadaşınız, yolda giderken aracını bir anda sağa çekmeye hazırlıklı olsun.

• Arkadaşların yazdığı gibi,
    1.6 hitler+iyi bir kit+iyi bir usta ile süper olur.
    Ama çok seri olmaz. Zaten hitler çok seri değil.
    Ben gibi sakin kullanan biri için gayet yeterli, keyifli bir araç olur...
  • quote:

Neden?

6 ileri yağlı DSG ler gayet sağlam ;))
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

hatta soslusunu da çıkardılar.
    Hatta yağlı dsg ye yurt dışında patlamaz lisansı verip 2 yıl,kurusuna patlar diye 10 yıl veriyorlarmış garantiyi.
    Gözünüzü seveyim dsg den bahsetmeyin bana yahu.
  • quote:

quote:

Hatta yağlı dsg ye yurt dışında patlamaz lisansı verip 2 yıl,kurusuna patlar diye 10 yıl veriyorlarmış garantiyi.
    Gözünüzü seveyim dsg den bahsetmeyin bana yahu.

• Yav he he dsg patlar çatlar kırılır yırtılır bsg sıktınız artık.Rahatlıkla alabılırsınız 1.6 Motorda ki DSG ye hiç bir şey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkebay

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Neden?

MMT'den tabii ki güzel, ancak DSG güzel bir vites değil. Bol bol ısınma sorunu yaşar arkadaşınız, yolda giderken aracını bir anda sağa çekmeye hazırlıklı olsun.

MMT den iyi demişsiniz hemde ısınma sorunu yaşar diyorsunuz. 2 yıldır corolla mmt kullanıyorum hiç sıkıntısız canavar gibi gidiyor. Bir arkadaşta lpg ile 33 kuruş yakıyor demiş lpg ile 33 kuruş yakan araca o kadar para verilirmi ne edip edip arkadaşı jetta dan caydırmam lazım galiba.

• Bende lpg düşünüyorum. Yoksa inciri dikecek yakında bana Yeni aldım ikinci el olarak, bakımı da geldi, + kışlık lastikleri var şu an üzerinde. Ankara'da, şehir içi trafiğinde 100/km 10-11 litre verisi var. Lpg'de 25-30 kuruş yakacak sanırım. 2009 + Dsg..
  • 1.6 Hitler+Dsg+Prins gayet iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikinci el dsg vosvos araba almak yerine ben burdan atlarım yarışmasına katılmanı tavsiye ederim

cesaretine hiç olmazsa puan verirler
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

ikinci el dsg vosvos araba almak yerine ben burdan atlarım yarışmasına katılmanı tavsiye ederim

cesaretine hiç olmazsa puan verirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 14 Nisan 2013; 22:06:59 >

• Arkadaş ben DSG'den anlamam sadece 1 kez test aracında kullandım, ama LPG işini iyi bilirim; LPG düşünüyorsan hitler motor almalısın.

TSI-FSI'a lpg olmaz olursa da pahalıya kaçar ekonomisi az olur benzin enjektörlerini eline verebilir.

Hitlere taktıracak olursan da BRC-Prins-Za..li taktır atikere falan bulaşma derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.