Şimdi Ara

JETTA 2011 MODEL TANITIMI 'AUTOSHOW 2010'DA YAPILDI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
17.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu yapmayın bre dostlar, niyetimiz yeni kasa 1.6 TDi DSG almak. Hatta (sunroof+xenon+arka cam perde+alarm+metalik renk) full+full sipariş için bekliyorum. Ama 1.2 TSi hem de manuel 42000'den başlarsa, bana ne fatura çıkacak? Kıyaslama yaparsak 70000'ler gibi enteresan bir seviye görünüyor. Bu durumda sektör geneli ile karşılaştırıldığında fiyat biraz ütopik kalmayacak mı? C sınıfı bir araca 70000 verilir mi? Bu paraya çok rahat VW ya da farklı marka bir D segmenti araç alınabilecektir. Doğuş fiyat politikasını belirlerken böyle fahiş rakamlarla piyasaya çıkmaya cesaret/cüret edebilir mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ascentarium -- 28 Kasım 2010; 10:26:29 >
  • quote:

Golf 1.4 TSI Trendline'in 40.300 TL oldugunu goz onune alirsak, bence Jetta 1.2 TSI Trendline icin 42.000 TL Dogus icin bile biraz dengesiz olur.

Doğuş Oto'nun dengesiz fiyat politikalarına insanlar alıştığı için her türlü uçuk fiyata hazırlıklılar.Geçen sene yine bu zamanlar yeni Polo gelmek üzereydi zannedersem.İnsanlar 30.000 liranın altında bir baz fiyat beklerken 32.000 liralık etiket karşısında hayal kırıklığı yaşadılar.Halen de 31000 lira civarından satılmasına rağmen talep çok fazla.
    Taze taze ithal edilmeye başlanan yeni Passat'ı örnek alarak hesaplama yaparsak,51900 lira olan TR baz fiyatını aynı özelliklere sahip Almanya fiyatına bölünce(24825 euro) sonuç 2.09 olarak çıkıyor.Bunu da aynı düz mantıkla yeni Jettaya uyarlarsak 20900x2.09=43680 lira ediyor.Yani bizim tahmimlerimizin de ötesinde bir rakam.Bunu da aşağıya çekmek için daha önce de belirttiğim gibi baz donanımı da törpülemeleri kuvvetle muhtemel bir durum.
    Bir de 40.000 liranın altında olur diyen arkadaşlara şunları söylemek istiyorum.Yeni model bir aracın ilk başta biraz yüksek bir etiketle satılması Türkiye'deki tüm distribütörler için istisnalar dışında rutin bir uygulamadır.Yeni Jetta'da 1.2 TSI teknolojili yeni bir motorun kullanılacağını da hesaba katarsak ucuza satılma ihtimali tamamen ortadan kalkıyor maalesef.Ama pahalı olsa da-ekonomide olağanüstü bir durum yaşanmazsa-Polo gibi peynir ekmek misali satılacağı kanaatindeyim.Zira aynı zamanda şirket aracı olarak da çok rağbet gördüğü için fiyatı ne olursa olsun gelir gelmez bikaç aylık sıra oluşur gibime geliyor.
    Saygılar....

• Ascentarium, 70.000 olmaz herhalde, ama olursa da bence degmez, cunku dizelin tek esprisi ekonomik olusu. Karsilastirirsak, 75.000'e C180 aliniyor. O fiyata Jetta akil kari degil.

Bayilerden alinan bilgiler ne olcude saglikli, bilemiyoruz. Iki hafta once bana Ankara Dogus ilk gelecek parti 1.4 TSI demisti. Inanir olmadim. Ote yandan, 3 ay sonra arac teslimatlari sirasinda Euro, piyasa vs. ne duzeyde olacak, o da baska bir degisken. Sonucta Hobbiest da hakli cikabilir.
  • araçlar meksikada üretildiği için dolar fiyatı daha önemli bence
    1.2 tsi 38000 diyorum başka da bişey demiyorum
    ayrıca dsg düşünmeyen arkadaşlara da 1.2 tsi tavsiye ederim.
    babam için beyazını düşlüyorum. artık efsane kasa corollayı değiştirme vakti geldi.
    belki ben de ileri doğru 1.4 tsi dsg tercih edebilirim.
  • Yahu beyler genelde şu hatalar yapılıyor sanırım?Ya da ben garipsedim.

Bu araç 60bin civarı olursa ve passat 1.4 tsi dsg comfortline 62bin ise neden jetta da diretiyorsunuz.bence passat a gecmek daha akıllıca olmazmı o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Yahu beyler genelde şu hatalar yapılıyor sanırım?Ya da ben garipsedim.

Bu araç 60bin civarı olursa ve passat 1.4 tsi dsg comfortline 62bin ise neden jetta da diretiyorsunuz.bence passat a gecmek daha akıllıca olmazmı o zaman ?

60.000 TL olan dizel otomatik Jetta,
    Passat'a 100.000 TL de versen 1.6 TDI - DSG alamıyorsun. Bu yüzden insanlar Jetta'ya bu kadar para veriyor olabilirler mi ?

Passatla fiyat kıyaslarken aynı motor-şanzuman ikilisiyle kıyaslayın.
  • Bugün jetta TDI DGS ye bakmaya gittim ellerinde sadece benzinli vardı, Aralığın 2'si gibi yenilerin fiyatlarının açıklanacağını ve tahmini benim baktığım 51.750 civarındaydı 3.000-4.000 TL arası fiyat farkı olabileceğini söyledi,
    Bir bayide aradığım aracı buldum bir tane kalmıştı, ne dersiniz alsam mı yoksa 4.000 TL fark varsa yeni kasayımı beklesem,
  • Bekleyin yeni kasa alın.
    Kesinlikle.
  • Bence de yani, bu kadar bekledikten sonra biraz daha sabredip yeni kasaya yeşillenmek daha mantıklı olacaktır.
  • Bu gün sordum oda satılmış, ellerinde sadece navgasyon ve sunrooflu özel sipariş birtane TDI kalmış, onada 63.500 diyorlar, bende eski kasa jettaya 63.500 verene kadar yeni kasa TDI passat alırım kalsın dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

Passat'a 100.000 TL de versen 1.6 TDI - DSG alamıyorsun. Bu yüzden insanlar Jetta'ya bu kadar para veriyor olabilirler mi ?

:)

aynı motor ilekıyaslama zaten yapmaya gerek yok:)
    1.4 dsg daha performanslı gozukuyor.hele birde chipile 160olursa performans vites ikili bunlar cabası:)
    bence :)
    kıyas budur gerisi yalan birisi c birisi d segmenti daha neyi kıyaslayacagız ki
    ?

• quote:

quote:

quote:

1.4 dsg daha performanslı gozukuyor.hele birde chipile 160olursa performans vites ikili bunlar cabası:)
    ?

Passat 1.4 TSI - DSG ile kıyas yapacaksan Jetta 1.4 TSI - DSG ile fiyatları karşılaştıracaksın. Bir modelin en pahalı halini alıp, diğerinin en ucuz modeliyle kıyaslamak kadar saçma birşey olabilir mi? Öyleyse herkes en ucuz D segmenti araçları satın alsın; mesela 42.000 TL 'ye Hitler motorlu eski kasa passat alsınlar ne de olsa D sınıfı.........

İstediği kadar bir sınıf üstte olsun, otomatik vites olmayan D sınıfı araba olmaz...

• VW Türkiye'nin açıklaması bugün facebook üzerinden geldi arkadaşlar:

Biliyoruz, Yeni Jetta ile tanışmak için sabırsızlanıyorsunuz. Siz Volkswagen severlere güzel bir haberimiz var. Yeni Jetta ile buluşmaya çok az kaldı. Detaylar 13 Aralık’ta burada, Yeni Jetta’lar ise Ocak ayında Yetkili Satıcılarımızda.

http://www.facebook.com/vwturkiye
  • quote:

quote:

quote:

quote:

?

Passat 1.4 TSI - DSG ile kıyas yapacaksan Jetta 1.4 TSI - DSG ile fiyatları karşılaştıracaksın. Bir modelin en pahalı halini alıp, diğerinin en ucuz modeliyle kıyaslamak kadar saçma birşey olabilir mi? Öyleyse herkes en ucuz D segmenti araçları satın alsın; mesela 42.000 TL 'ye Hitler motorlu eski kasa passat alsınlar ne de olsa D sınıfı.........

İstediği kadar bir sınıf üstte olsun, otomatik vites olmayan D sınıfı araba olmaz...

Zaten adı üstünde 1.4 tsi dsg zaten buda otomatik:)türkiye de en cok passatın manuel vitesli modelinin satıldıgını bilseniz sanırım bu kadar saf bir yorum yapmazdınız.
    Bahsi geçen motor zaten performans olarak 1.6 tdi dsg den performans olarak zaten çok ileride.Dizel diye bu kadar ayıklanmaya gerek yok.
    2.0 tdi motordan zaten bahsetmedik ki tr de zaten 2.0 tdi olarak bir emsal jetta olmayacak.o yüzden 1.6tdi jetta ile 1.4 tsi passat ı karşılaştırmıştım.
    Saçmalak değildi gayem.O yuzden aytrıntılara takıldım.

• Benim bildiğim yeni jettaların fiyatları dün açıklanması gerekirdi ama halen bir ses seda yok. bilgisi olan var mı acaba?
  • 14 aralık 2010 tarihli fiyat listesi açıklandı, yalnız 1.2 tsi motor seçeneği nerde :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihkah

14 aralık 2010 tarihli fiyat listesi açıklandı, yalnız 1.2 tsi motor seçeneği nerde :S

vw nin sitesinde yok.nerede açıklanmış acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz58

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkah

14 aralık 2010 tarihli fiyat listesi açıklandı, yalnız 1.2 tsi motor seçeneği nerde :S

vw nin sitesinde yok.nerede açıklanmış acaba?

14 aralık fiyat güncellemesi yapmışlar.yalnız jetta için olan fiyatlar halen eski kasa için
  • Herhalde eldeki Jetta'lar daha bitmedi. Belki Yeni Yil ile birlikte Yeni Jetta?
  • vw türkiye bizimle dalga mı geçiyor? yoksa facebookta resmi hayran grubudur yazan sayfa sahte mi? kendi itibarlarını zedelemekten öteye gidemiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.