Şimdi Ara

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ OKUNUR MU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne zamandır bu mesleği araştırıyorum çok hoşuma gidiyor böyle toprakta çalışmayı felan severim tercihlerini gemi makineleri muh makine muh ve jeoloji muh yazmayı düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bölüm hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Jeoloji Mühendisliği Okunur Mu?

Jeoloji mühendisliği, Dünya'nın yapısını, oluşumunu ve kaynaklarını inceleyen bir mühendislik dalıdır. Jeoloji mühendisleri, yer altı suları, petrol ve gaz kaynakları, madenler ve jeotermal enerji gibi doğal kaynakların keşfi, çıkarımı ve yönetiminde çalışırlar. Ayrıca, doğal afetlerin etkilerini azaltmak ve insan yapımı yapıların jeolojik risklere karşı güvenliğini sağlamak için çalışırlar.

Jeofizik mühendisliği, Dünya'nın fiziksel özelliklerini ve süreçlerini inceleyen bir mühendislik dalıdır. Jeofizik mühendisleri, sismik dalgaların yayılmasını, yerçekimi alanlarını ve Dünya'nın manyetik özelliklerini kullanarak yer altı yapılarını haritalar ve Dünya'nın kaynaklarını keşfederler. Ayrıca, petrol ve gaz rezervlerini değerlendirmek ve jeotermal enerji projelerinde çalışmak için jeofizik yöntemleri kullanırlar.

Jeoloji ve jeofizik mühendisliği, Dünya'nın kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde yönetmek ve doğal afetlere karşı toplumları korumak için hayati öneme sahiptir. Bu alanlarda eğitim almak, öğrencilere bu zorlu ve ödüllendirici kariyerlere giden yolu açar.

Jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları, öğrencilere sağlam bir matematik, fizik ve yer bilimleri temelinin yanı sıra bu alanlardaki özel bilgi ve becerileri kazandırır. Öğrenciler, arazi çalışmaları, laboratuvar deneyleri ve bilgisayar modellemeleri yoluyla uygulamalı deneyim edinirler.

Jeoloji ve jeofizik mühendisliği mezunları, madencilik, petrol ve gaz, çevresel danışmanlık, jeotermal enerji ve devlet kurumları gibi çeşitli sektörlerde çalışabilirler. Ayrıca, araştırma ve geliştirme alanında kariyer yapabilir veya yüksek lisans veya doktora dereceleriyle akademik kariyerlerine devam edebilirler.

Jeoloji ve jeofizik mühendisliği, Dünya'mızı anlamamıza ve kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde yönetmemize yardımcı olan büyüleyici ve önemli alanlardır. Bu alanlarda eğitim almak, öğrencilere gelecekte başarılı ve ödüllendirici bir kariyer için gerekli bilgi ve becerileri kazandırır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Celal Şengör olma da MazAllah.

• o adam yaşıyor mu hala hocam :)

• benim amcam da mühendis şuan profesörlük yapıyor.değişik bi meslek
  • ReiseReise kullanıcısına yanıt
    Hocam çok hoşuma gidiyor birde tercih sıramı okuduysanız makine hariç böyle spesifik alanları seviyorum ayrıca puanlar neden düşük anlamadım

• İş yok diye biliyorum artık yönelme azaldı o yuzden puanlari dustu, ozelde is yok,devlette zaten alimlari belli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ünlü düşünür İsmail Yk şappur şuppur adlı makalesinde de dedigi gibi "İş yok güç yok, para yok "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiteraryN -- 20 Mart 2016; 22:17:39 >
  • Hocam hacettepe felan puanları baya düşük ama ünide güzel iş sıkıntısından mı yani yazsak böyle bi üniden kendimize katarak iş yapamaz mıyız

• İnşaat oku, jeoloji okursan sürünürsün

• kendine güveniyorsan yaparsın. iş yok diye birşey yok. millet maaş beğenmiyor. her yeni mezun 3000 tl maaşla başlama hayal dünyası içinde olursa iş yok diye ağlar tabi. İş yokmuş. He he öyle.
  • Hocam benim babam ve annem itu jeoloji bolumunde profesorler bende oraya gidebiliyorum gercekten guzel fakat tabi is yok yani bi isletme muhendisliginden mezun olmak var bide jeoloji muhendisligi...Is yok anca universitede hoca olmalisin iyi bi is icin o da super degil tabi fakat seviyosan bence girmelisin ayrica itude girmen yararina olur kutuphane yuzme havuzlari basketbol sahalari futbol sahasi amerikan futbol takimi tenis kortlari say say bitmez ben itu lojmanlarinda kaliyodum eskiden suan tasindik da gercekten harika bi kampusu var bulamicagin hicbisey yok yurtlari da cok temiz kizlari da 10 numara :)

• Biyolojibenim B kullanıcısına yanıt
    Evinde 2 prof var ve iş bulamayacağını mı düşünüyorsun? Gerçi annen jeofizikçi senin, biraz normal yani böyle düşünmen.

Başka konuda yazdıklarımı tekrar yazıyorum. Jeoloji Mühendislik adını sonradan almıştır. Esasen Anabilim dalıdır. En iyi eğitim İÜ ve ÇÜ dedir. İÜ Jeoloji müzesi olan tek okuldur. Bir üniversiteyi içindeki havuza göre seçmek biraz mantıksız olur. Yaşına veriyorum.

Saygılar.
  • niye celal sengor olmasin ben onu anlamadim kardes.. turkiyeyi amerika bilimler akademisinde temsil eden basarili bir bilim adamidir kendisi

• quote:

Orijinalden alıntı: belkibasarabilirim

niye celal sengor olmasin ben onu anlamadim kardes.. turkiyeyi amerika bilimler akademisinde temsil eden basarili bir bilim adamidir kendisi

Celal sengor ateist

• ben de biliyorum da ateist olunca ne oluyor yani onu anlamadim.. su yobaz fikirlerinizi alip da gidin burdan artik

• quote:

ben de biliyorum da ateist olunca ne oluyor yani onu anlamadim.. su yobaz fikirlerinizi alip da gidin burdan artik

Arkadasim ben demesim bana niye atar yapiyon ben sadece bilgilendirdim seni ayriyeten adam demiski insaallah atesit olmassin demis bu arada inanmak yobazliksa en büyük yobaz bizleriz

• baska bir adam umut ediyorum ki musluman olmazsin diyince islam karsiti oluyor ama

• istanbul üniversitesi jeoloji müh. okuyorum şu an daha doğrusu hazırlık ama bıraktım , iş imkanları açısından değil ilgimi çeken bir bölüm değil seven insan için çok eğlenceli bir meslek işsiz kalacağınıda düşünmüyorum ama iş sahaları şehir dışında hep.
  • 35bna 3 kullanıcısına yanıt
    Tekrar mı hazırlanacaksın? Benim okuldaymışsın =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedeftipdis

quote:

niye celal sengor olmasin ben onu anlamadim kardes.. turkiyeyi amerika bilimler akademisinde temsil eden basarili bir bilim adamidir kendisi

Celal sengor ateist

ne güzel işte, peri masallarına inanmayacak kadar zeki. adamın yayınlanmış yüzlerce bilimsel makalesi var:
    ülkemizin en bilge insanlarından biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atreidex -- 8 Mayıs 2016; 12:03:08 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.