Şimdi Ara

Tıpta yatay geçiş

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
21.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tıpta yatay geçiş imkanları, istanbuldaki üniler uludag kocaeli vs tıp fakültelerinin şartlari, gerekli ortalama hakkında bilgi sahibi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim üniversitesine göre değişmekle beraber %80 ^90 ösym puanı etksi %10 %20 arası okul puanı etkiliyor bazı üniversiteler 88-90 üstü puan istiyor özel şartlar koyuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: erbaris2406

Kardeşim üniversitesine göre değişmekle beraber %80 ^90 ösym puanı etksi %10 %20 arası okul puanı etkiliyor bazı üniversiteler 88-90 üstü puan istiyor özel şartlar koyuyo

Bazı uniler ösym puanina bazilari ortalamaya mi bakiyor yoksa ikisi de değişik oranlarda mı etkiliyor? Bir de universitelerin sartlarini nerden bulabilirim acaba biliyor musunuz

• Belli tarihler belirliyor üniversiteler başvuru için ki bu tarihler genelde temmuz ayı içerisinde olur.Temmuz-ağustos diyelim. Her üniversitenin sitesine girip takip etmen gerekiyor bu tarihleri kaçırmaman için.Yani anlayacağın her üniversitenin aynı zamanda olmuyor. Üniversiteler başvuru koşullarını, gerekli belgeleri ve kontenjanları zaten yayınlıyorlar. Gerekli ortalama başvuran kişilere göre değişir fakat şansının fazla olması için 90 üstü yapmanda fayda var. Asıl önemli olan hangi üniversitede okuduysan o sene gördüğün derslerin geçmek istediğin üniversiteyle uyumlu olması. Tıpta her sene maalesef her üniversite aynı dersleri aynı konuları vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bsrsnyl

Belli tarihler belirliyor üniversiteler başvuru için ki bu tarihler genelde temmuz ayı içerisinde olur.Temmuz-ağustos diyelim. Her üniversitenin sitesine girip takip etmen gerekiyor bu tarihleri kaçırmaman için.Yani anlayacağın her üniversitenin aynı zamanda olmuyor. Üniversiteler başvuru koşullarını, gerekli belgeleri ve kontenjanları zaten yayınlıyorlar. Gerekli ortalama başvuran kişilere göre değişir fakat şansının fazla olması için 90 üstü yapmanda fayda var. Asıl önemli olan hangi üniversitede okuduysan o sene gördüğün derslerin geçmek istediğin üniversiteyle uyumlu olması. Tıpta her sene maalesef her üniversite aynı dersleri aynı konuları vermiyor.

Peki ortalamam yettiği halde kurul basvurumu kabul etmeyebilir mi? Ve her üniversitede lys sıralamasına bakılıyor mu?

• Sheeran kullanıcısına yanıt
    Ortalamanın yetip yetmeddiği önceden belli değildir zaten başvruabilmen için ya 60 ya 70i geçmen gerekir. Kabul edilmen sadece başvuranlara bağlı diyebiliriz. Önemli olan başvuranlar arasında ilk 4 e girebilmek. Her üniversite sonuç belgeni istiyor zaten bunu istemesinin nedeni de birtakım hesaplamaları yapmaları... not ort ve ösym sonucun hesaplanıyor bir şekilde ki başvuracağın üni hesaplama sistemini gösteriyor başvuru koşullarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bsrsnyl

Ortalamanın yetip yetmeddiği önceden belli değildir zaten başvruabilmen için ya 60 ya 70i geçmen gerekir. Kabul edilmen sadece başvuranlara bağlı diyebiliriz. Önemli olan başvuranlar arasında ilk 4 e girebilmek. Her üniversite sonuç belgeni istiyor zaten bunu istemesinin nedeni de birtakım hesaplamaları yapmaları... not ort ve ösym sonucun hesaplanıyor bir şekilde ki başvuracağın üni hesaplama sistemini gösteriyor başvuru koşullarında.

Teşekkür ederim hocam

• Ben de samsuna yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama almıyorlar galiba sitelerinde tıp fakültesi için yatay geçişle ilgili bir şey yazmıyor. Galiba her üniye yatay geçiş yapmak mümkün değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazuro

Ben de samsuna yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama almıyorlar galiba sitelerinde tıp fakültesi için yatay geçişle ilgili bir şey yazmıyor. Galiba her üniye yatay geçiş yapmak mümkün değil.

Az önce bir konuda okudum. Samsunda pdö sistemi olduğu için yatay geçiş şansı yok yazmışlar. Ne kad ar doğru, pdö sistemi nedir bilmiyorum ama evet her uniden her uniye olmuyormuş. Yök atlasta yatay geçişle gidenlerin ve gelenlerin sayisi yazıyor. Ordan da faydalanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheeran

quote:

Orijinalden alıntı: Kazuro

Ben de samsuna yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama almıyorlar galiba sitelerinde tıp fakültesi için yatay geçişle ilgili bir şey yazmıyor. Galiba her üniye yatay geçiş yapmak mümkün değil.

Az önce bir konuda okudum. Samsunda pdö sistemi olduğu için yatay geçiş şansı yok yazmışlar. Ne kad ar doğru, pdö sistemi nedir bilmiyorum ama evet her uniden her uniye olmuyormuş. Yök atlasta yatay geçişle gidenlerin ve gelenlerin sayisi yazıyor. Ordan da faydalanabilirsin.

Eyvallah hocam çok teşekkürler bir bakayım şu yök atlasa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.