Şimdi Ara

ZARF FİİL EKINDEN SONRA NASIL VIRGUL GELIYORRR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
14.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BEYLER CILDIRCAM ZARFIILDEN SONRA NASIL VIRGUL GELIYOR ? BİRİ İZAH ETSİN

• kardeş ösym aradım cevap doğru
  • yav bende anlamadım. tamam cevap anahtarındaki şıktada gelmemeli ama zarf fiilden sonra da gelmez.o soru iptal edilmeli. ne içerek hazırlıyorsunuz sınavı be profesör amcalarım ?
  • Geçen yıl öyle bit soru çözmüştüm. Cevaba şaşırmıştım fakat oradan öğrendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bundan önce çıkmış soru var benzeri 2010 da sordular gelmiyor abi bu ne ya böyle işin ta...
  • Aynen öyle ben de zarf fiili görünce direk işaretledim iptal edin abi soruyu milletin hakkında girmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.Valjean -- 12 Mart 2017; 18:46:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarısına kadar okudum doğru işaretledim sonra sakata gelmesin diye tamamını okudum zarf fiil görünce çıkmış soru var kesin budur dedim yanlış çıktı :/

• Zarf fiilin yanında başka zarf fiil varsa virgül gelebilir kusura bakmayın atlamıssınız

• revolution1907 kullanıcısına yanıt
    :(((
  • Tamlamalar arasında nasıl virgül olur o şıkkı gören daha onlara mı bakar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zarf fiilin yanına gelmez ama doğru cevaptaki şık çok netti tamlamanın arasına gelmiş. O soruda resmen rus ruleti oynadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twbt1907 -- 12 Mart 2017; 18:51:42 >
  • yav oha ya bu kadar detay sorulur mu harbi abartmışlar bunu çoğu türkçe öğretmeni bile yanlış yapardı eminim...
  • 2 zarf fiili sıralamış hocam ondan öyle
  • 10. Cümlede zarf fiil eki alan sözcükten sonra virgül konmaz; fakat art arda gelen zarf fiil eki almış sözcükler varsa, bu sözcüklerden sonra virgül konulur :Olay yeri inceleme ekibi gelmeden, biz etrafı çevirip güvenlik önlemlerini alalım.
    Bu sevdaya düştüm düşeli, nefes almadan, seni düşünüp dururum.

Sınavdaki cümle : Bazılarıysa onun, DÜŞÜNMEDEN, kendine çok GÜVENEREK talihini güle oynaya izlediğine inanır.

Cevap yeterli mi hocam?
  • SayısalAgırlıklı kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam anladım sağlık olsun konu anlatım kitabın azizliğine uğradım sağlık olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.