Şimdi Ara

JEEP mi OTOMOBİL mi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
19.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: xxxxerdalxxxx

Jeep çünkü kaza falan olduğu zaman jeep tipi araçlar fazla hasar almazlar bide Jeep kaliteli bi markanınsa daha iyi

evet dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: robespierre

Arkadaşım ben sadece görüşümü söyledim katılırsın katılmazsın.
    Onu diyorun bunu diyosun diyip uyarmak ne oluyor.
    Ayrıca biraz dikkatli okursan bu söylediğim araçlar aynı sınıftadır karşılaştırılabilir demedim.
    Benden önceki arkadaşlar bu araçları yazdıkları için Discovery'nin bunlara göre beğendiğim özelliklerini yazdım.
    Önce postları sabırla okuyalım ve anlamaya çalışalım.
    Daha sonra cevap yazalım (bir de yazarken mirc icq lisanı ile olmazsa daha rahat okuyabiliriz)

quote:

Orjinalden alıntı: 1679fbhju

quote:

top gear, fifth gear, 4channel, autoexpress vb sitelerin tek geçtiği bir araç
    Ne range, ne infinity, ne X5 ne de cherokee

LAND ROVER DISCOVERY

yeni kasası müthiş.
    Böyle bir şey görmedim.
    Freelander gibi güçsüz, Range Rover gibi aşırı lüks değil.
    Tamamıyla araziye hakim aracı.
    www.landrover.com.tr de aracı gördüm inanılmaz.

rangerover gibi aşırı lüks degil dıyosun g.cherokee rangeroverın sınıfında fakat discoveryden daha ucuz freelander gibi gücsuz dıyosun kompakt 1 jipten ne bekliyosun kı mitsubishı QUTLANDER turbo yla mı karsılastırıyosun

iyide ben o 2aracı kullanmam dan biliyorum sen rangerover falan aşırı lüks deyince mudahale ettim bendesem eniyi bılmemne kımse bısey demez ama yoksu kotu yok bu boyle dersem mudahaleler olur tabi yınede senden özür

• sehir icinde yasiyorsam otomobil

sehir disinda yasiyor,yada sehir disi yollarda kullaniyorsam Jip tercih ederim.

marka bütceye göre degisir
  • Estağfurullah özre hiç gerek yok dostum.
    Sadece tartışalım ve fikirlerimizi birbirimizle paylaşalım yeter.
    Saygılar.

quote:

quote:

Ayrıca biraz dikkatli okursan bu söylediğim araçlar aynı sınıftadır karşılaştırılabilir demedim.
    Benden önceki arkadaşlar bu araçları yazdıkları için Discovery'nin bunlara göre beğendiğim özelliklerini yazdım.
    Daha sonra cevap yazalım (bir de yazarken mirc icq lisanı ile olmazsa daha rahat okuyabiliriz)

quote:

quote:

LAND ROVER DISCOVERY

yeni kasası müthiş.
    Böyle bir şey görmedim.

rangerover gibi aşırı lüks degil dıyosun g.cherokee rangeroverın sınıfında fakat discoveryden daha ucuz freelander gibi gücsuz dıyosun kompakt 1 jipten ne bekliyosun kı mitsubishı QUTLANDER turbo yla mı karsılastırıyosun

iyide ben o 2aracı kullanmam dan biliyorum sen rangerover falan aşırı lüks deyince mudahale ettim bendesem eniyi bılmemne kımse bısey demez ama yoksu kotu yok bu boyle dersem mudahaleler olur tabi yınede senden özür

• Şehir içi trafikte 1.4 dizel bir aracla rahatlıkla gidebileceğin bir mesafe için W8 4.2 hacimli 4x4 jeep kullanmak kadar garipsediğim bişey yoktur... Biras daha duyarlı olmakta fayda var arkadaslar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

Subaru Forester 2.5 Turbo harika bir SUV-CROSSOVER-STATION hepsine de benziyor...

230bg, 0-100 5.7 sn
     JEEP mi OTOMOBİL mi?

+1904
  • quote:

Orjinalden alıntı: ErTech

Jeep tabiki ama Porsche cayane turbo olursa... hem performans hem konfor hemde karizma sahibi bir araç...
    sahip olmak isterdim..

(no smoke)

süper olur
  • ok
    quote:

Estağfurullah özre hiç gerek yok dostum.
    Sadece tartışalım ve fikirlerimizi birbirimizle paylaşalım yeter.
    Saygılar.

quote:

quote:

quote:

quote:

LAND ROVER DISCOVERY

yeni kasası müthiş.
    Böyle bir şey görmedim.

• yılbaşından önce arkadasla boşboş geziorz 2miz varız gece 4-5 gibi bsydi havanın aydınlanmasını bekliorz sonra izmite döncez altımızda da 2004type r var...cuma gecesiydi sanırım ya da cumartesi biraz trafik vardı tam boş degildi yol..ark. dedi ki emniyet şeridinden bi deli gelio...yanımızdan bi geçişi vardı...ne oldugunu anlamadık hızımız 100-110..tek farkettigim xenon u oldugu ve hayvan gibi bsy oldugu bu kadarını gördüm...biz de kaptırdık arkasından ne oldugunu merak ediorz kapısmak degil mesele..bence x5 4.6is'di dedim ark. da yeni cayenne turbo dedi...neyse bastık peşinden ama hiç bsy yok...bütün arabaları geciorz saglı sollu ama görünür de hızlı giden bsy yok...220-230olduk kaptrıorz görünür de bsy yok...2.köprüye girdik yolu takip edip köprüde 200le gidiorz dedik heralde saptı byre yoksa imkansız...köprüden cıktık 2miz de aynı anda gördük en soldan emniyete bi geçişi vardı ahaaa o dedik 2miz de aynı anda ve aramızda 1km e yakın mesafe var..biz de emniyete girdik peşindeyiz ama ara azalmıor hatta uzuor bile diebilirim...biz yalan olduk dedik artık çünkü cidden yetişemiorz ark. delirdi emniyette 240la gidiorz...biraz kalabalıklasır gibi oldu yol ve gördük sonunda jeep cayenne t..ama bariz t idi s olup ta t yazdıranlardan degildi gidişinden belliydi...plaka 42(konya) ben dedim kesin otoyola gircek içimden gercekten de girdi biz gişelere gelmeden önüne geçtik bunun ogs den de önce geçtik o arkamızda...biz makasa giriorz o da arkamızdan girior baya yaklastı neyse emniyete geccez gecemiorz çünkü paso kamyon var-tır var o hızda gidilmez die soldan kaptırdık..bu dipimize kadar girdi biz 240 olduk hala dipimizde xenonu sag aynadan gözümde patlıo...sagda ortada full kamyon var ark önümü göremiorm a.k dedi ben de göremiorm ama xenonu gözümde patlıo bu bi de uzunları caktı üzerine bizim görüş 0oldu ama ciddi 0oldu..heryer mavi Allaha emanet gidiorz..ben byre girip ölcez dedim içimden kendimi de teselli etmeye calısıorm zaten zamanım gelmişti die falan...ark. 4lüleri yaktı frene basa basa 150e falan düştük ama adam hala dipimizde saga gecmio uzunları da kesmio bizim görüş 0..ark. dayanamadı ortaya gectik o da yanımızdan geçti gitti..ben hayatımda böle bsy yasamadım adam resmen s.kti gitti bizi ortaya geçtigimizde benim gözde hala mavi şimşekler gelip gelip gidiodu geri kalan yolu 100le gittik inanın arabadan soguttu bizi bu olay...harbi pis bi anıydı gün gelir de arkanıza bi jeep dip yaparsa üstüne bi de uzunları cakarsa xenonlu ne demek istedigimi anlarsınız..umarım yaşamassınız ama

•  JEEP mi OTOMOBİL mi?

http://trucks.about.com/library/photo/bl_jeep_d5_11.htm

Gerçi yukarıda başka resmini de vermiştim ama bu jeepte 4 tekerlek bağımsız peki nasıl kumanda ediliyor süper bir olay be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakka -- 30 Ocak 2006 9:48:00 >

• KIA SORENTO ŞU ANDA EN GÖZDE ARAÇLARDAN.İMKANIM OLSA JEEP KULLANIRDIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakka
    peki nasıl kumanda ediliyor süper bir olay be.

Burnunla, dilinle, alnınla... Nereye dokunsan bir yere döner ahi...
  • nah alacağım tek jip bu olur gerisinin havasını yiyim gözümde beş para etmez x5 ciddi söylüyorum x5 i sevenler
    beni anlayamaz ama gerçekten öyle.. Verseler satıp alacağım araba yine toyota lc olur..
    Ama jip tarzım olmadığı için otomobil derim ben ..
     JEEP mi OTOMOBİL mi?
  • Peh Peh gerçekten güzelmiş... Çok sağlam bir his veriyor insana hani taş gibi dedikleri...
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

arazi aracını asfatta kullanan = maganda

budur. gerekçe belirtmeyin, tartışmam.

AYNEN

KEDİ ULASAMADIGI CİGERE MUNDAR DERMIS
  • quote:

Orjinalden alıntı: steal_heard

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

budur. gerekçe belirtmeyin, tartışmam.

AYNEN

KEDİ ULASAMADIGI CİGERE MUNDAR DERMIS

Avrupa-Amerika maganda dolu desene !

• son zamanlarda jeeplerde çok güzel dizayn edilmeye başladı.
  • insanlar hyundai , kia gibi araçların jeep lerini alıp kendilerini kandırıyor :) .. resmen görgüsüzlük başka birşey değil ... bu aletlerin jeeplerle özellikle 200 300 milyarlık jeeplerle hiçbir alakası yok ... birde içleri o kadar dar ki resmen enayilik ... freelander gibi bir jeepin içi bile oldukça dar ... ama millet o kadar saf ki allah yardımcıları olsun diyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

kullanım amacına uygun kullanmayacaksan:
    yani şehir içinde CR-V rav4 gibilerine bineceksen yaptığın şey akıl karı iş değildir.
    70-80 milyara millet oyuncak gibi 4x4 alıyor
    bi de "havası var" diyorlar
    ne havası varsa

Onlar jip bile değil Porsche Cayenne, Kia Sorento bunlar jip değil arkadaşlar. 4x4 demek jip demek değildir. Arazi vitesi ve tork konventörü olmak zorundadır. Bunlar bu arabalarda yok. Cheroke, Range Rover, Land Rover Discovery gibi "ARAZİ ARAÇLARI" nda vardır. Ötekiler suvdur, ve suvlarda şehir içi içindir. Ama Porsche Cayenne almanın ne mantığı var onu merak ediyorum. Bağdat caddesinde oturuyorum, hep öyle arabalar dolaşıyor ama sadece CADDEDE dolaşıyolar düm düüüz yolda

• quote:

budur. gerekçe belirtmeyin, tartışmam

Saçmalık,alakası yok.

Jeep ( Grand Cheroke) gibi arabalar felan, tam arazi aracı. Arazi vitesleride var zira, koskoca Chrysler üretiyor., tamam hyundai felan yaramaz ama, hem aile arabası hemde arazi aracı olarak kullanıyoruz biz bunu. Bu klansmanda daha geniş bir araba yok. Kalkıp VW Transporter almıcaımıza göre bunu aldık, birde ara sıra dağlara çıkmamız gerekiyor onun için. Ama %90 asfaltta kullanıyoruz. Şimdi biz MAGANDAMI olduk?

Jeep ile Suv terimleri farklıdır. Sen onu caddede Porsche Cayenne kullanıp kalkış yapanlara diceksin birader.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.