Şimdi Ara

Jeep Grand Cherokee 5.2 Yakıt (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
42.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ortalamada 15 lt yakıt yakıyor teknik özelliklere göre lpg de 19 lt yakıyor desek
    2.65x 19 lt =50 kuruş tüketir km de tabi moroeun duruunada bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Stonewall ile konuşmalarıma göre şehir dışında 20 litre yakabiliyormuş. Hatta top speed denerken 40 litrelerden bahsediyor.
    Şehir içini soruyorum. Sorma diyor.
    Şöyle de bir olay varmış, GC'de kuruş hesabı yapılmaz. Lirayla konuşacaksın.

Değil mi Stonewall?

Teknik verilerde 15 diyor ancak 15 gören varmı bilmiyorum doğrusu. 20 - 25 litre arası normal yakıyor araç. Kickdown falan yapayım dersen yakıt tüketimi uçar Sakin kullanımda 20 litre falan yakar ama.

• quote:

Stonewall ile konuşmalarıma göre şehir dışında 20 litre yakabiliyormuş. Hatta top speed denerken 40 litrelerden bahsediyor.
    Şehir içini soruyorum. Sorma diyor.
    Şöyle de bir olay varmış, GC'de kuruş hesabı yapılmaz. Lirayla konuşacaksın.

Değil mi Stonewall?

Yarildimmmmmm mm

Tuketimde Veyrona rakip olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 28 Nisan 2014; 22:15:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde 95' GC var, araç 0kmden beri bizde 310k milde, çok masraf cikariyodu zamaninda ama icini komple elden gwcirdik, saglamda bi boya attirdik.Arada suruyorum ama 25ltnin altini gormek zor oluyor, ha bu arada tup yok

• Ne 50 kuruşu benzinde basmassanız 1 tl yakıyor bastınmı içiyor W12 Bir Ferrari ile yarışır yakıt içmede LPG'de bile 60-70 kuruşu gören şükür etsin.Çok pis boğaz bu 5.2 Cherokee zaten yukarıda sahibi yazmış.1 Saat dip gaz yapın Koskoca tanker gibi depoyu içiyor
  • Jeep dizelleri tavsiye ederim. 100 km de 9-10 litre mazot yakar. Çok basarsanız 11-12 olur bu

• Gündelik kullanım için zararlı bi araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtdoganci

Gündelik kullanım için zararlı bi araç

Sadece hafta sonu ve az bir kullanım söz konusu ise bence çok iyi bir araç, genişlik konfor ve teknoloji , ne teknolojisi diyebilirsiniz ama bu arabalarda koltuk ısıtmadan, hız sabitlemeye, sunroof a kadar dolu araçlar :)

• K@RUB kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmasın bu araçların en büyük hayranıyım diyebilirim sahip olmayı çok isterim fakat ben günde ortalama 100 km yol yapıyorum :) ocağıma incir ağacı diker valla :)
    ama motor sesine hayranım...
  • kullanan bir arkadaşım vardı ki araba al satı yapsa da kendinde mutlaka bu araçtan tutuyordu, yaktığı yakıt da öyle 60-70 kuruşlar değil lpg de bir 2.0 benzinli aracın benzinde yakacağı rakamlardı, araç zaten neredeyse gaza basmadan normal gidebiliyor, sakin kullanılırsa düşük değerler görebilen bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

kullanan bir arkadaşım vardı ki araba al satı yapsa da kendinde mutlaka bu araçtan tutuyordu, yaktığı yakıt da öyle 60-70 kuruşlar değil lpg de bir 2.0 benzinli aracın benzinde yakacağı rakamlardı, araç zaten neredeyse gaza basmadan normal gidebiliyor, sakin kullanılırsa düşük değerler görebilen bir araç

Tamam 2.0 benzinli araba kullanıyorum (LPG var ama benzinli kullanıyorum) 60 kuruş civarı yakıyor. Kış lastiği, biraz da ben ekonomi kasmıyorum 15 litrelere kadar çıkıyor.
  • quote:

quote:

kullanan bir arkadaşım vardı ki araba al satı yapsa da kendinde mutlaka bu araçtan tutuyordu, yaktığı yakıt da öyle 60-70 kuruşlar değil lpg de bir 2.0 benzinli aracın benzinde yakacağı rakamlardı, araç zaten neredeyse gaza basmadan normal gidebiliyor, sakin kullanılırsa düşük değerler görebilen bir araç

Tamam 2.0 benzinli araba kullanıyorum (LPG var ama benzinli kullanıyorum) 60 kuruş civarı yakıyor. Kış lastiği, biraz da ben ekonomi kasmıyorum 15 litrelere kadar çıkıyor.

Hocam ben yukarıda bahsi geçen araca sahibim bu değerlerde kullanıyorum, 🤔 Ciddisiniz herhalde 2.0 motor ile 15 litre de?
     Jeep Grand Cherokee 5.2 Yakıt

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam bi yukarıdaki yazdığım mesajı da dikkate almanızı rica ederim 😬

• quote:

Orijinalden alıntı: mtdoganci

Yanlış anlaşılmasın bu araçların en büyük hayranıyım diyebilirim sahip olmayı çok isterim fakat ben günde ortalama 100 km yol yapıyorum :) ocağıma incir ağacı diker valla :)
    ama motor sesine hayranım...

Hahahah :) hocam bende aylık en fazla 250 km yaparım o da sağ sola koşturacak işim varsa, 150 km ortalama en fazla aylık yol kapasitem var, yılda bir kez istanbul-Balıkesir yaparım tatil için 1000km ☺ O nedenle tabiri caiz ise kağıt gibi arabaya binmektense aslana güvenmem ondan birazcık 😏

• quote:

Orijinalden alıntı: K@RUB

quote:

quote:

Hocam ben yukarıda bahsi geçen araca sahibim bu değerlerde kullanıyorum, 🤔 Ciddisiniz herhalde 2.0 motor ile 15 litre de?
     Jeep Grand Cherokee 5.2 Yakıt

Elbette hocam. Kışlık lastik, yokuşlu yol, kısa mesafe kullanım ve yer yer dur kalk trafikte daha fazlasını bile gördüğüm oldu.
    Aracımda yol bilgisayarı yok ve henüz benzinde net bir ölçüm yapamadım ama sadece "çok yaktığını" biliyorum. Onun dışında yaz aylarında sakin kullanımla birlikte LPG'de 12 litrelerde geziyordu. Benzinde 10'a kadar düşmesi mümkün.

• Kışın neden lpg de kullanmıyorsun hocam

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Motorda bir sorun, bujiler , sensörler vs bir problem mevcutmu araçta? Yani bu kadar yakması doğal değil, ya benim problemim var araçta ya sizin, bunu bulmamız lazım 😬 Kaç model aracınız mobil kullanıyorum volvo olduğunu gördüm aracınızın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

5.9'u tüpte 60 kuruş yakıyor.

Yuhh benim s600 benzinli 70 kuruş yakıyo Cherokee hem yakar hem gitmez :)
  • 25 litre az ya en az 50 60 litre yakar... abartmayin ayaginizin ayari varsa arac da bakimliysa 20 litreyi geçmez

• 99 model 3.0 aracım istanbul'da 12.9, 13.3 ortalamalarda geziyor. Yol bilgisayarını hiç sıfırlamam. Haftasonları ormanlarda, kar kış yağmur çamur demeden geziyorum. Hafta içi de işe git gel. Normal kullanımda sakin kullanırım ama kalkışlarda falan sert kalkarım. Motorun sesini duymak keyif veriyor.

Cherokee'lerin de abartıldığı kadar yakacağını sanmıyorum. Tabii, gaz fren performanslı kullanımda olabilir ama normal kullanımda yakmaz o kadar. 15 - 18 litre civarı tahminen.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.