Şimdi Ara

Jax Rehberi [Yeni başlayanlar ve Ranked için 3.SEZON.]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
40.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle selamlar. Rehber hazırlamaya yeni başladım ve buna Jax ile başlamak istiyorum. Jax off tank kasıldığında gerçekten güzel bi karakter(aoe stun çok işe yarıyor.),ayrıca hybrid ve full ad de kasılabilir.
    Gelelim rehberimizin içeriğine ;
    1 - Hikaye
    2 - Artıları ve Eksileri
    3 - Skiller
    4 - Rune,Kabiliyetler
    5 - Taktikler
    ve dip not : İtemları Türkçe adıyla söyleyeceğim çünkü Türkiye serverında oynuyorum ( east'ten geçtim ) yeni başlayanlar olabilir o yüzden Türkçe kullanalım ki zorluk çekmesinler buildi yaparken.

- JAX HİKAYE.

Özet : Öncelikle şampiyonumuzun hikayesine göre oyundaki en iyi dövüşçü olarak geçiyor,Lig(leage of legends) in yüksek meclis üyesi şampiyonumuza kısıtlama getirmiş jax da protesto amaçlı pirinçten yapılma bir sokak lambasıyla dövüşmeye devam etmiştir.

- Skiller

1 - PASİF : Jax'ın arka arkaya yaptığı vuruşlar saldırı hızını arttırıyor. ( 6 kere birikebiliyor ve gayet güzel bir pasif,off tank kasmamıza rağmen backdoor atabilicek bi potansiyeli oluyor jaxın. )

2 - Q : Sıçrama Saldırısı - Jax bir birime sıçrar (kule ve inhibitör hariç herşeye zıplayabiliyor.) eğer birim rakip ise elindeki sopayla hasar verir. [ Jax ın gerek gank atmasında gerek ise kaçmasında büyük rol oynayan skil.]

3 - W : Güçlendir : Jax'ın elindeki sokak lambası parlamaya başlar ve ilk saldırısında fazla hasar verir.

4 - E : Karşı saldırı : Jax karşı rakip den gelen saldırılardan sıyrılır ayrıca sıyrıldığı saldırı başına %20 daha fazla hasar verir. 2 saniye sonra elindeki sopayı çevirerek birimleri stunlar. [ Jax ı jax yapan skil kombosuyla gerçekten harika işler çıkıyor.]

5 - R : Büyük Ustanın Kudreti.
    Pasif : Jax her 3. saldırıda fazladan büyü hasarı verir.
    Aktif : Jax büyü direncini ve zırhını arttırır. ( bu zırh ve büyü direnci oranı saldırı gücümüze ve yetenek gücümüze bağlı.)

Skill sıralamaları : İlk olarak Q yu sonra W yi ve Enson E yi fullüyoruz.( 6-11-16 levellerde ultiye vermeyi unutmuyoruz.)

Büyüler : Tutuştur ve Can basma. ( İsteğe göre flash alınabilir ama Q skiliyle gayet güzel kovalayıp kaçabiliyoruz.)

- Artıları

Alan stun,(e)
    Kolay gank atma ve kaçabilme(q)
    Kolay kombo. ( E+ W + Q )
    Early gamede kule altına girebilme.(ulti)
    - Eksileri

Team fight ta focuslanan kişi olduğunuzda stunun işe yaramaması.(daha fight a giremeden stun,korkutma vb. debuflardan dolayı stun boşa gidebiliyor)
    yada 1vs1 lerde stun açtığınızda rakibin uzaklaşıp bitince geri gelmesi vb.

Rakip çivili zırh( thornmail ) falan kasarsa pasif yüzünden canımız bayağı yanıyor.

ve bence solo top ta en etkili counter ı rammus diye düşünüyorum.

- Rune ve Kabiliyetler.

1 : 9x : Gelişmiş Zırh Damgası. ( Tanesi 0.91 zırh)
    2 : 9x : Gelişmiş Saldırı Gücü Mühürü ( Tanesi 0.43 Saldırı gücü)
    3 : 9x : Gelişmiş Büyü Direnci Mühürü ( Tanesi 1.34 büyü direnci)
    4 : 2x : Gelişmiş Zırh Cevheri ( Büyük olanlar. Tanesi 4.26 Zırh)
    5 : 1x : Gelişmiş Saldırı Gücü Cevheri.(Tanesi 2.25 saldırı gücü)

ve sonuç itibari ile oyuna
    +8 Saldırı gücü
    +12 Büyü Direnci
    +15 Zırh ile başlıyoruz early gamede gerçekten iyi rakamlar.

Kabiliyetler.

Jax Rehberi [Yeni başlayanlar ve Ranked için 3.SEZON.]

Gelelim Taktiklere.

1 - Normal oyunlar için,oyuna yeni başlayanlar için.

Oyuna başlarken

Uzun kılıç (400 altın ) , 1 hp ve 1 mana olmak üzere 2 potla başlıyoruz ve ilk olarak Q skill ini açıyoruz.
    Mümkünse 2 levele kadar minyonlara son vuruş yapıp minyon arkası kalın,karşı takım kendini eziyor zannetsin. Yanınızdaki adamla beraber 2 olduktan sonra rahat rahat farm yapabilirsiniz agresifleşmeye başlayın. top lane de 2vs2 girerken önce E yi açıyoruz Sonra Q basıp adamın üstüne uçuyoruz onlar bize dalacaklar ama korkmayın E skillimiz stunu koyuyor ve 2 side stunlanıyor o esnadada diğer adamımız geliyor ve ignite yardımı ile rahatça kill alıyoruz. Çok zorlanmadıkça 1k para olmadan base gitmiyoruz.
    Baseye gidince alınacak ilk item
    http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20091016144240/leagueoflegends/images/0/0f/Ninja_Tabi.gif

Ve para kastıkça alınacak diğer item.
    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjCkBdD8FhjshJxDVcu2dhw1bQuRObnLRWyUYgeiO5X0n1qaK3vQ

Adı hextech silah kılıç gayet güzel özellikler gereek can çalma gerek can emme ile tam jaxlık bir item.

2. ana itemimiz Malmortius un ağzı.

http://www.onrpgblog.com/wp-content/uploads/2012/03/MawOfMalmortius.jpg

Pasifi gerçekten iyi canımız %30 a düştüğünde 250 büyü hasarını emen bir kalkan veriyor.

Evet ilk 2 ana itemimizi yazdık gelelim oyun uzayınca.

Baktınız karşıdaki Ad taşıyıcı (ad carry) iyice kastı Çivili zırh kasıyoruz . Ve ultiyi basınca iyi bir tank oluyoruz.
    Ayrıca atağımızda az değil hextech ve malmortius la iyi bir attack oluyor ve ultimizin pasifide var.

Şimdi ilk 2 itemimizi mutlaka her oyunda çıkıyoruz geri kalan itemler size kalmış, karşıya göre dizeceksiniz.

---

SOLO TOP JAX.

Gel gelelim solo top jax'a gerçekten sağlam solo top yapılıyor jax la.

Donmuş Balyoz,Çivili zırh.

İlk olarak Uzun kılıç ve 2 pot ile başlıyoruz.
    Minyonlara son vuruş yapıyoruz minyonları çok ilerletmiyoruz.(Çünkü totemimiz yok her an gank yiyebiliriz.)
    Paramız küçük çizme ve birkaç pot + totem alacak kadar biriktiğinde junglerımızdan top a gank atmasını istiyoruz. Jungler geldiğinde rakibi alırsak daha avantajlı oluruz ama almasak bile dert etmeyin jungle siz yokken kulenizi koruyacaktır.

Çizme ve totemimizi alınca laneimize dönüyoruz ve sudaki çimlere totemi atıyoruz zaten bu dakikalarda karşı jungler ganke gelmeye başlamış oluyor ve totemimiz tam isabet oluyor. 6 level olunca rakibimizi kule altında bile alabiliriz. ama genede ultiye çok güvenip ramboluk taslamayalım.

Junglerınızdan sık sık gank atmasını isteyin( ama diğer lane leri ihmal etmesini sağlamayın. )

Solo top olduğumuzdan tam anlamıyla tank olmasakta ulti basıtğımızda bayağı sağlam olmamız lazım o yüzden İlk Olarak donmuş balyoz(pasifi çok iyi ) ve çivili zırh çıkmaya çalışıyoruz. Çivili çıktıktan sonra büyü direncine ve hp ye ihtiyacımız var. Başlıyoruz Banshe kasmaya Bansheyide kastıktan sonra Atma'nın mızrağını tamamlamaya çalışıyoruz zaten bu itemları aldığınızda büyük ihtimal tf de üstün olursunuz o yüzden oyun bitebilir bile. Ve rehberimiz burada bitiyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

- dip not : Solo top için itemleri resimli paylaşmadım zaten solo top genelde ranked da oynanıyor ranked atan bir adamda 30 level olduğu için itemları iyi bilir diye düşünüyorum iyi akşamlar herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-70C04709F -- 16 Şubat 2013; 23:09:58 >

• Emeğe saygı rehber op.
  • Güzel rehber eline sağlık.
  • Rehber için teşekkürler. Ama keşke resimleri link olarak vermeseydin
  • güzel rehber ayrıca resimler op.
  • Yeni başlayanlara iyi gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LıK* OP!
  • TF + Hex. GG WP.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LıK *

Teşekkürler hepsini okudum bence çok yararlı olmuş, üst konu yaptırıyorum hemen.

oha bu nedir
  • rünlerden kırmızılara zırh sarılara saldırı kasılması çok op.

• Thornmail ile Jax'ın ultisinin vurduğu magic damage bambaşka o magic damage olduğundan magic resist lazım karşısına ki onu etkilesin, armor işe yaramaz.
  • bence erkenden sheen alınmalı ve ilk w fullenmeli. (BENCE)
  • dostum jax'ı bilmiyorsun açık ve net.
  • gördüğüm en kötü rehberlerden 'sealler ad' 'solo top rammus' '2v2 top'
  • Rune haricinde rehber güzel bi aralar jax çok oynardım yeni başlayanlara çok yardımcı olabilir . He birde spellere kessinlikle tutuştur (ignite) ve sıçra (flash) alınması gerekir .
  • Can Basma dan sonrasını okumadım
  • Biri bunu üst konu yapsın lütfen yıllardır böle güzel rehber görmedim Özel For koyar mısın acaba ?
  • "top lane de 2v2" den sonrasını okumadım.
  • hextech 3nity guinso gg
  • Emeğine sağlık. Bir emek gösterip hazırlamışsın ama çok yanlışlar da var. Bi kere Rammus jungle varken niye solotop gitsin, ayrıca topta nasıl oluyor da 2v2 oluyor. Bir kaç hatan var gerisinde ve sonrasında fakat bunlar en çok göze batanlar. Gözden geçirmelisin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.