Şimdi Ara

Java öğrenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar, bilgisayar mühendisliği öğrencisi 2.sınıf öğrencisiyim ve okulda javadan temel algorithmayı oop prensiblerini ve data structures öğrendik. Ve her şeyi konsoldan öğrendik. Javayı seviyorum ve javadan ilerlemek istiyorum fakat ne öğreniceğimi bilmiyorum şuanda. Java ile web programlama öğreniyim dedim ama bir şekilde kafamda kurup anlıyamadım nerden başlıyacağımı. İngilizcemde var. Olaya giricem ama nasıl giriceğimi bilmiyorum birisi spring framework öğren diyor ama çok soyut kalıyor şuan için her şey. Ve böyle oluncada illallah diyorum bir noktada napıcağımı bilemiyorum.

• android programlama calisabilirsin. daha somut olur.

• Hazır frameworklere hemen girme derim. Java yeterince hazır zaten.

Java nın en popüler olduğu alan Android. Eddy bahsetmiş.

Sonrasında Web için JSP/JSF ile ilgilenebilirsin. En son seçenek olarak ise masaüstü için JavaFX.

Ancak şunu bilmen gerekir ki aynen C# gibi Java da da öncelikle makine kodu değil bytecode üretilir. Böylece kod güvenliğinden gerçek anlamda bahsedilemez.

Ha bu arada İngilizcen varsa gerisi zaten hikaye...

• Spring boot , hibernate öğren. Sql bilmiyorsan temel şeyleri öğrenmende fayda var.

Önyüz tarafı için react,angular ve vue en popüler frameworkler. Typescript öğrenmeni tavsiye ederim.

• Lentus kullanıcısına yanıt
    Spring Boot ile yaptığınız bir proje var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spring ogren.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alice3 tam aradığın şey.

• Öncelikle olarak, OCA ve OCP sınavları için hazırlanmış dökümanları sınava hazırlanıyormuş gibi oku. En güzel şekilde öğrenirsin, sana hiçbir kurs yada hoca vermez o bilgileri. Sonra web programla için Spring tekonojilerine bak. Ama java != spring bunu unutma.
  • Eğer Java programlama dilini hiç bilmiyorsan

1. Head First Java
    2. Head First Design patterns

Bu iki kitabı okuduktan sonra:

• Youtube veya herhangi bir video platformundan veya yine bir kitap olabilir, spring framework'unu öğrenmeye başla
    • Basit web sitesi yapmaya çalış

Spring framework ile paralel olarak şu kitabı tavsiye ederim:

Son olarak:

• Effective Java

Eğer temel olarak Java'yı biliyorsan Head First Java'yı es geçebilirsin.

• Hocam ben de şunu sorsam size: Android Developer olmak ile Java Back End Developer olmak arasında çok fazla fark var. Back End için çok daha fazla şey bilmek gerekiyor. Android Developer'lar ise onlara kıyasla daha dar alanda bilgiyle proje çıkarıyorlar. Maaşlarına baktığımda ise aynı olduğunu gördüm. Bu bir yanılgı mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: scientia

Hocam ben de şunu sorsam size: Android Developer olmak ile Java Back End Developer olmak arasında çok fazla fark var. Back End için çok daha fazla şey bilmek gerekiyor. Android Developer'lar ise onlara kıyasla daha dar alanda bilgiyle proje çıkarıyorlar. Maaşlarına baktığımda ise aynı olduğunu gördüm. Bu bir yanılgı mıdır?

bu tamamen yaptigin isin sorumlulugu, isin zorlugu ve yine o isi yapabilen kisi sayisi ile cok alakali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 20 Ocak 2021; 1:19:50 >
  • Material design kullanan, geniş bir aygıt yelpazesinde çalışabilen, geniş bir Android API aralığında çalışabilen, pil tüketmeyen, her ekran boyutunda güzel ve düzgün görünen, native Android framework kullanan, birden çok dil desktekli app geliştiren kişi değme backend programcıdan daha değerlidir bana göre.

• öncelikle Türkçe'yi öğrenin. "öğreniceğimi", "anlıyamadım" gibi kelimeler Türkçe'de yoktur. teknolojiyi öğrenirken kültürü katletmeyin.

ne öğreneceğine gelince, spring boot ile başlayabilirsin. youtube'da spring boot ile ilgili Türkçe-ingilizce dersler var onlara bakabilirsin. udemyde de güzel kaynaklar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: nixarsoft

öncelikle Türkçe'yi öğrenin. "öğreniceğimi", "anlıyamadım" gibi kelimeler Türkçe'de yoktur. teknolojiyi öğrenirken kültürü katletmeyin.

ne öğreneceğine gelince, spring boot ile başlayabilirsin. youtube'da spring boot ile ilgili Türkçe-ingilizce dersler var onlara bakabilirsin. udemyde de güzel kaynaklar var.

Güzel söylemişsin ama sen de cümlelere başlarken bir zahmet büyük harf kullanabilsen daha iyi olacak 

• nixarsoft kullanıcısına yanıt
    Katletmek, Türkçe bir sözcük değil. Arapça "katl" den gelir, "katl etmek" in tek sözcüğe indirilmişidir. Türkçede sonu "etmek" ile biten fiillerin önemli kısmı başka dillerden gelmedir örneğin "hatim etmek, check etmek, monte etmek," gibi. Bu arada "kelime" sözcüğü de özgün Türkçe değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Katletmek, Türkçe bir sözcük değil. Arapça "katl" den gelir, "katl etmek" in tek sözcüğe indirilmişidir. Türkçede sonu "etmek" ile biten fiillerin önemli kısmı başka dillerden gelmedir örneğin "hatim etmek, check etmek, monte etmek," gibi. Bu arada "kelime" sözcüğü de özgün Türkçe değildir.

ona bakarsan ingilizcede yoğurt yogurt olarak alınmış. bir dilin başka bir dilden kelime alması kötü birşey olsaydı hiçbir dil kelime almazdı. sen mevzuyu çok yanlış anlamışsın. başka?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stack

Güzel söylemişsin ama sen de cümlelere başlarken bir zahmet büyük harf kullanabilsen daha iyi olacak 

Alıntıları Göster

keşke benim de böyle dertlerim olsaydı

• nixarsoft kullanıcısına yanıt
    Yoghurt daha sık kullanılan sürümüdür. ingilizce nin yoğurtu olduğu gibi almalarının sebebi eşdeger tanımlayan bir sözcük olmaması.

katletmekin türkçede eşdegeri var. örneğin en basitinden öldürmek fiili.

kelimenin de eşdegeri var: sözcük.

Asıl siz konuyu cok yanlış anlamışsınız. Bu arada mevzu değil, konu. Etkileyici olmak adına arapça kökenli sözcük kullanacaksak ben de etkileyici görünmek adına fransızca kökenlilerden gidebilirim

• kardeş konuyu nerden nereye getirdin. istediğin kelimeyi kullan banane. istersen marsa git ordan uzaylı bul onlardan kelime getir hiç umrumda değil. sırf altta kalmamak için klavye delikanlılığı yapmaya ne kadar meraklısınız ya. hadi yürü git işine bak.

• Türkçeyi katletmek ile kökeni Türkçe olmayan kelimeleri kullanmak farklı şeyler.. bir kelime TDK sözlüke girmişse kullanırsın, sorun yok.

Ayrıca katletmek ile öldürmek farklı şeylerdir.

Elde tutulur argümanın yok, tartıştığını sanıyorsun.

Sen çok cahil bir adamsın, ben bunu defalarca tespit ettim, temel eğitiminde boşluklar var senin (Alamancı falan mısın?), bunları idrak edip düzeltmek yerine inatla ukala tavırlar sergileme ihtiyacından bir türlü vazgeçemiyorsun, ki bu da öfkeli ve inatçı cahil bir kesimde son 20 yılda moda oldu. Eskiden cahil adam "ben bilmiyorum, susayım en iyisi" derdi, ve öğrenene eksiklerini kapatana kadar pek ortalıkta dolaşmazdı, en azından zamanın kıymetini bilirdi. Sizlerde o da yok. Hep aynı yerde sekiyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.