Şimdi Ara

Java öğrenmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Türkçeyi katletmek ile Türkçe olmayan sözcükler kullanmak özdeş neslerdir demedim.

Bir sözcük TDK sözlüğe girmişse kullanamazsın da demedim.

Demediğim nesleri ben demişim gibi üfürüyorsun :)

"katletmek ile öldürmek farklı şeylerdir" demişsin ancak her ikisi özdeştir, aç Arapça sözlüğünü bak:

Katletmek katl'den gelir onun sözlük anlamı öldürmektir. Sözlük yanlış biliyor, doğrusunu ben biliyorum mu diyorsun yoksa :)

Katil, katliam, maktul, öldüren, genel öldürme, öldürülmüş kişi demektir, sırasıyla.

Katletmek = %100 öldürmek ancak sen "ikisi değişiktir" diyorsun

Senin savına göre katil dediğimiz kişi esasında hiç kimseyi öldürmemiş kişi oluyor

Maktul dediğimizde de o kişi esasında ölmemiş oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 26 Nisan 2022; 12:16:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlar Java hakkında çok değerli bilgiler. Bir yere yazayım. :)

• arkadaşlar kolay gelsin spring boot + angular da yapmış olduğum bir web sitesi var yayınlamak istiyorum ancak türkiyede spring boot desteği bulunan bir hosting bulamadım heroku + digitalocean gibi yurt dışı kaynaklı sitelerde dolar bazlı olduğu içini fiyatları çok yüksek türkiyede spring desteği olan bir firma var mı? Yoksa mutlaka sunucu kiralayıp mı yayına almam gerekiyor

• akabar93 A kullanıcısına yanıt
    Kullanabileceğin en ekonomik seçenek AWS'den parasız katman (free tier) EC2 ayarlayıp üstüne JDK kurmak. Parasız katmanda 1GB RAM 8GB saklama alanı veriliyor, bu da Spring Boot için yeterli olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.