Şimdi Ara

Java hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
20.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

çalıştığım firmanın muhasebe departmanı e-beyanname programı kullanmakta bugüne kadar pek bir sorun yoktu ama program içerisinde bi uygulama açılınca

"org.mozilla.javascript.javascriptexception.java.lang.nullpointerexception"

şeklinde hata alıyorum programı ve javayı kaldırdım java cachelerini temizledim kayıt defterini de temizledim programı ve javayı tekrar kurdum yine hata verdi başka pc ye kurunca sorunsuz çalışıyor

bu problem hakkında bir fikri olanlar paylaşırsa çok sevinirim

• bu tür java hataları neden se format atmadan düzelmiyo kaldır yükle regedit temizle bişe farketmiyo sistem geri yükleme diycem ama zaten onuda denemişsindir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: reptile_34

bu tür java hataları neden se format atmadan düzelmiyo kaldır yükle regedit temizle bişe farketmiyo sistem geri yükleme diycem ama zaten onuda denemişsindir...

yorumun için teşekkürler

format mı

vaaay bee ya şu devlet daireleri doğru düzgün program bulamıyorlar mı

o 2 pc yi bu yakın zamanda formatlamam çok zor

teşekkürler
  • ilk once ayni hata uyarısı ile bende karsılastım ... neler neler yaptım duzelmedi en etkili cozumu yaptim...
    ______________________________________________________________________________________________

bugun farklı bir hata gedli ...bendeki hata dos ekranı geliyor 3 sn sonra kapaniyordu

javayı kaldırdım... JRE Kurulum 1.4.2_05 kurdum pcyi yeniden baslattım sorun cozuldu ..

birde dikkatimi çeken bu hatalar hep java kendini update edip kurdugunda oluyor ?( reg'den java update'ti iptal ettim) eger sorunu cozebilirsen buraya yazarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 18 Mart 2009; 20:30:55 >
  • sorun çözüldü

mali müşavirin dediğine göre devletin sitesinde hangi sürüm varsa onu kullanmalıymışız daha güncel sürümler programı çalıştırmıyormuş ayrıca pc de javanın kendi sitesinden yüklenen java 6 vardı uzun bir süre ikisi ile çalıştı ama bugün hata ile karşılaştım

çözüm basitmiş ama ikisi birarada çalıştığından aklıma java 6 yı kaldırmak gelmedi yani sadece java 2 1.4 (tam sürümünden emin değilim evdeyim şu an) var pcde

herkesin dediği gibi java manyak gıcık birşey
  • haklısın yukarıda dedigim gibi JRE 1.4.2_05 kurunca sorun düzeliyor updatede iptal ettimm..

bıktım cunku bu ebayanname programının hatasından.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AL[e]N

haklısın yukarıda dedigim gibi JRE 1.4.2_05 kurunca sorun düzeliyor updatede iptal ettimm..

bıktım cunku bu ebayanname programının hatasından.

hocam sen de mi uğraşıyorsun ebeyanname ile

benim başımda sadece o program da yok ki cambrige üniversitesi tarafından gönderilen sınav veri programı var tipine bakan dandirik program der ama kurarken pc minimum 6 kez restart oluyo hep database hatası veriyo çeşitli toollarla tamir etmeye çalışıyorum

tavsiyelerin için teşekkürler iyi akşamlar
  • iyi aksamlar sana kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.