Şimdi Ara

Japonya şuan lise ve üstü tahsili olan vatandaşa oy kullandırıyormuş, doğru mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • her yerde boyle olmali. bizde de yuksek lisans esik degeri olarak kabul edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

her yerde boyle olmali. bizde de yuksek lisans esik degeri olarak kabul edilmeli.
    Beyefendi yüksek lisans mezunu ya kendini yeterli görüyor. Bu söze çok şey söylenir de karşında anlayacak biri olursa!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asıl önemli olan öğretim değil eğitim aslında, japonlar liselerde öğrencilerine yeterli kültürü verebiliyor aklını kullanmayı öğretebiliyorlarsa çok güzel bir davranış. Ama bizdeki gibi tarih dersinde savaşların tarihlerini ezberlet kimle kim arasında olmuş kim kazanmıştan başkasını anlatma şeklindeyse bir anlamı olmaz. Üniversitelerin şimdiki kadar çok olmadığı bir dönemde ülkenin iyi okullarından birinde okudum bizim okulda bile aklını kullanmaktan aciz bir ton adam vardı.

platonun demokrasi konusundaki fikirlerine kesinlikle katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 5 Kasım 2018; 3:20:42 >
  • Burada da uygulanmalı aynısı ama Japonya okuma yazma oranının %99 olduğu bir ülke ve dünyanın en çalışkan toplumu en az lise mezunu olmayan ne kadar kişi vardır ki, 100-120 yaşına kadar yaşayanlar var Japonya'da belki onların arasında vardır ilkokul mezunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

Asıl önemli olan öğretim değil eğitim aslında, japonlar liselerde öğrencilerine yeterli kültürü verebiliyor aklını kullanmayı öğretebiliyorlarsa çok güzel bir davranış. Ama bizdeki gibi tarih dersinde savaşların tarihlerini ezberlet kimle kim arasında olmuş kim kazanmıştan başkasını anlatma şeklindeyse bir anlamı olmaz. Üniversitelerin şimdiki kadar çok olmadığı bir dönemde ülkenin iyi okullarından birinde okudum bizim okulda bile aklını kullanmaktan aciz bir ton adam vardı.

platonun demokrasi konusundaki fikirlerine kesinlikle katılıyorum
    Zaten demokrasi doğru bir şey olsaydı, bilimde kullanılırdı şu an.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.