Şimdi Ara

Jant Değişimi 15'' yerine 16'' olacak Fakat ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Golf 6 trendline aracım var ikinci el olarak aldım ve üzerinde replika çelik jantlar vardı orijinal sac jantlar yoktu , yaz-kış lastikleri
    sök - tak yapmamak için orijinal sac jant aldım , replika jantlar tasarım olarak hoşuma gitmediği için lastikleri ile beraber satıyorum ,
    almak istediğim jant 16'' orijinal highline golf jantı , bu jant elbette 15'' ten ağır olacak ve 205 genişlik olacağı için yakıtı biraz etkileyecek
    forumda önceki konulardan araştırma yaptım fakat bazı sorularıma yanıt bulamadım 15'' ten 16'' e geçen arkadaşlardan yardım istiyorum ;

1) aracım atmosferik 102 beygir 16'' jant taktığım zaman çekişi tahmini olarak ara hızlanma ve 0-100 olarak ne kadar düşer ?
    (0-100 şu an 11.5 - 12 sn. , 80-120 'de 8.5 sn. civarı )

2) orijinal jant alacağım için ağır olacak ve yakıt artacak elbette fakat abartılı bir şekilde mi ? (şu an şehir içi tüpte 10 lt yakıyor .)

Not: Çap olarak 195 /65 /15 ile 205 /55 /16 neredeyse aynı yani ; aracın yerden yüksekliği hemen hemen aynı kalacak

Highline jantı:
    https://store.donanimhaber.com/39/f9/0b/39f90bbbd76215fb98ef2afd90e40da6.jpg

Jant Değişimi  15'' yerine 16'' olacak Fakat ???

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

Golf 6 trendline aracım var ikinci el olarak aldım ve üzerinde replika çelik jantlar vardı orijinal sac jantlar yoktu , yaz-kış lastikleri
    sök - tak yapmamak için orijinal sac jant aldım , replika jantlar tasarım olarak hoşuma gitmediği için lastikleri ile beraber satıyorum ,
    almak istediğim jant 16'' orijinal highline golf jantı , bu jant elbette 15'' ten ağır olacak ve 205 genişlik olacağı için yakıtı biraz etkileyecek
    forumda önceki konulardan araştırma yaptım fakat bazı sorularıma yanıt bulamadım 15'' ten 16'' e geçen arkadaşlardan yardım istiyorum ;

1) aracım atmosferik 102 beygir 16'' jant taktığım zaman çekişi tahmini olarak ara hızlanma ve 0-100 olarak ne kadar düşer ?
    (0-100 şu an 11.5 - 12 sn. , 80-120 'de 8.5 sn. civarı )

2) orijinal jant alacağım için ağır olacak ve yakıt artacak elbette fakat abartılı bir şekilde mi ? (şu an şehir içi tüpte 10 lt yakıyor .)

Not: Çap olarak 195 /65 /15 ile 205 /55 /16 neredeyse aynı yani ; aracın yerden yüksekliği hemen hemen aynı kalacak

Satmak istediğiniz lastiklerin boyutu kac acaba...

205 65 15 mi....

• Cok bir sey farketmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • almak istediğin jant kaç kg bilmiyorum ama normal şartlarda 15" den 16" e öyle abartı bir fark olmaması gerekir. Almayı düşündüğün lastik ebat olarak dıştan dışa lastik çapıyla şimdikine göre 63,5cm den 63,2cm ye düşüyor yani çapın artışıyla beraber motora binen ekstra moment direnci oluşması söz konusu değil neredeyse şimdiki lastiğin dönüş moment direncini gösterecektir. Almayı düşündüğün jant kg olarak normaline göre ağır birşeyse ise ona alternatif olabilecek başka şık ve daha hafif modeller berlirlemende seçimini o yönde yapmanda fayda var. Jantlar arasında 1-2kg ağırlık olsa bile 0-100 de ve yakıt tüketiminde %1-2 kadar fark olacaktır.

Aşağıdaki tablo az çok sana fikir verecektir.

Jant Değişimi  15'' yerine 16'' olacak Fakat ???

• hekimoglu78 kullanıcısına yanıt
    jantlar 15'' üzerindeki lastikler 195 fakat jant'a dar oluyor yani ; janta 205 15 '' lastik takılabilir. Lastik ve jantı takım halinde satıyorum
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

jantlar 15'' üzerindeki lastikler 195 fakat jant'a dar oluyor yani ; janta 205 15 '' lastik takılabilir. Lastik ve jantı takım halinde satıyorum

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.