Şimdi Ara

Jamo A 102 HCS 5 - Logitech z5500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm bu 2 ses sistemi hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaşlara cok tesekkur ederim..

genel olarak müzik ve film icin almayı düşünüyorum.. Maddi durumumu eger degecekse jamo için birazdaha zorlayabilirim...

iyi forumlar.....

• ses kalitesi açısından jamo bass olarak z5500 genel olarak jamo
  • müzik için jama,film-oyun-multimedia için z-5500 hangisi baskınsa ona göre seçim yap
  • Jamo A 102'de kullanılan uydular Jamo i300 modeli ile aynı. Şu anda Jamo i300 kullandığım için uyduların gücünü biliyorum. Gerçekten inebildikleri frekanslar çok iyi. Sub olarak da A 102'deki 8 inchlik sub yeterince iyi olacaktır. Sonuçta Jamo, Creative veya Logitech'in modellerinden daha üst bir ürün. Yalnız, bu set için amfi almanız gerekiyor. Bunu da göz önünde bulundurun.
  • jamo'nun amfiye ihtiyac duydugunu bilmiyordum o zaman z5500 diyebilirim peki o zaman bu fiyatlara alabilecegim z5500 harici baska nasıl bir sistem olabilir fiyat olarak 1000 tl ye kadar cıkabilirim....
  • F/P Olarak Z5500 ama Amfi Alacaksanız Jamo A 102 Hcs 5 Tavsiye Ederim.
  • Eğer sizin için Dijital Dekoder önemli ise Z5500'den daha iyisi olmaz. Fakat, bütçeyi biraz daha arttırıp Jamo alırsanız müzik zevki olarak çok daha iyi bir seçim olur. Hatta maliyeti düşürmek için ikinci el amfi bakabilirsiniz.
  • ben olsam z5500 alırdım.Çünkü başka masrafı yok.Girişleri çıkışları decoderi fln belli bir seviyede.Seni uzunca bir süre idare eder.Ama unutma jamo daki netliği alamazsın.Z5500le baya ses çıkarırsın ortalık inler müziklerde filmlerde fln ama detaydan yoksundur.Küt çalar.Seçim senin.Jamo alırsan anfide almak zorunda kalacaksın.Jamoları alırsan ilerde bas üniteni değiştirebilirsin.Yeni modellerini takabilirsin.Diğer markalardanda ekleyebilirsin.Fakat z5500 sanmıyorum.İyi günler
  • eğer seslere karşı çok hassas değilsen müzikte z-5500 dede oldukça keyif alırsın..filmleri saymıyorum bile dolby-dts film ve müzikler seni çok memnun eder..z-5500 ün tek eksiği bana göre midler
  • peki tesekkür ederim arkadaşlar z5500 almanın zamanı geldi.....
  • @Batmanbegins kardeşim son olarak ne karara vardın? Jamo A 102 HCS 5 + amfi almaktan vazgeçip
    Z5500 mü almaya karar verdin? Bende pc 'de müzik dinlemek ve film izlemek için bir set almak
    istiyorum ama Z5500 müzikal açıdan tavsiye edilmiyor pek. Jamo A 102 HCS 5 + amfi ikilisi bizi
    Z5500'e kıyasla daha çok ihya edecekse, mutlu edecekse Jamo alalım. Ama benim Jamo hakkında
    bilgim yok. Sen bizi konuda aydınlatabilir misin? Jamo set nasıl ve hangi amaçla kullanılmalı,
    alınacak amfi ne olmalı, nerden alınmalı, artıları ve eksileri gibi konularda bilgilendirirsen iyi olur.

@groll kardeşimiz diyor ki ''Z5500'ün tek eksiği midler''. Bizler bu mid konusunda, (mesela ben oto set satan
    dükkanlarda görüyorum, pioneer mid ve tizler) bu mid ve tizlerden alsak ufak ahşap kabinlere yerleştirip
    kullansak iyi bir fikir midir, yoksa amele işi mi olmuş olur, mid ekleyip kullanan vatandaş var mı forumda?

Ayrıca bu set çıkalı ne kadar süre oldu bilmiyorum ama bu seti tasarlayan uzmanlar, müzikal açıdan
    (mid-tiz gibi) iyileştirmeler yapıp yeni bir set (mesela Z6600) sürecekler mi piyasaya böyle bi duyum
    var mı? Genel olarak yapım aşamasında bazı ürünlerin fotoları nete düşüyor da ... Beklenmeli mi?

• Z5500'ün midleri eksik, doğrudur. Bundan dolayı da iyi bir müzik zevki vermesi beklenilmemeli. Müziğin yapı taşını oluşturan mid seslerdir. Mid kalitesi vasat olan bir kaynakda ne yaparsanız yapın zevk alamazsınız. Zaten Z5500'ün de kaliteli müzik dinletmek gibi bir iddiası yok. Daha çok film ve oyun için tasarlanan bir set. Jamo ise müzik konusunda da iddialı bir set. Jamo A 102 HCS 5'te kullanılan frontlar (A102 kodlu) şu anda kullandığım Jamo i300 sette kullanılan frontlar. Uyduların inebildiği değer 150 hz. Ki bu rakam gerçek bir rakam. 150 hz'e indiğini iddia eden hiçbir Logitech-Creative-Philips seti aslında bu değere yaklaşamıyor bile. Laf olsun diye verilen değerler hep aynı "20 hz-20 khz". Koca bir yalan. Jamo A102 uyduların midleri de gayet sağlam, tizleri de.

Olaya ekonomik yönden bakarsak; bir arkadaşım Jamo A 102 HCS 5'in MediaMarkt'ta 560 liraya satıldığını görmüş. En ucuz sinema amfisi yaklaşık 600 lira civarında. Jamo için yaklaşık 1200 lira harcamak zorundasınız. Z5500 ise sanırım 700 lira civarında. Aradaki farka değer mi? Sizin bütçeniz önemli. Ama bence Jamo daha sağlıklı olacaktır çünkü Z5500'de parça değiştiremezsiniz. Uyduları başka uydular ile değiştiremezsiniz. Ama amfiye bağlı bir setiniz olduktan sonra istediğiniz parçayı çok kolay yenileyebilirsiniz. Subwoofer yetersiz gelirse başka bir subwoofer alıp takabilirsiniz. Veya, daha iyi ses almak için ön uyduları değiştirebilirsiniz. En güzel özelliği tamamen kişiselleştirilebilmesi olayıdır. Tabii illa gidip Jamo almanız da gerekmez. Her parçayı tek tek alıp yine sinema sisteminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Hatta, forumdan yardım alarak piyasadaki multimedia setlerden kat be kat daha kaliteli bir sisteminiz olabilir. Olay tamamen size kalmış.

• @paramparca arkadaşın hangi mediamarkta görmüş bu fiyatı acaba. Bu fiyata süper A102.
  • duncan21: MediaMarkt Beylikdüzü'nde, bir aydan fazla olmuştur. Belki fiyatlarda oynama olmuş olabilir.
  • bende görmüştüm hatta paket halindeydi 5+1 jamo + yamaha amfi 1200 felandı
  • quote:

electronica

evet mid takviyesi yapan olmuştu forumda z-5500 e.geçen sene nickini hatırlamadım şimdi bir arkadaşımız takmıştı..
    şunada açıklık gerek z-5500 müzikte kötü değildir yanlış anlaşılmasın özellikle dd ve dts müzikler oldukça tatmin edicidir..z-5500 ün müzik perf. sadece o fiyata satılan müzik için yapılmış sistemlere göre daha sönüktür o kadar.çünkü z-5500 film+müzik+oyun kısaca multimedia için tasarlanmış digital bir settir.eğer kulağın çok hassas değilse hiçbir şekilde rahatsız olmassın aksine mutlu olacağına eminim..
    z5500 den sonra logi daha üstünü duyurmamıştır şu andada duyurması beklenmiyor z6600 veya z7700 gibi.ancak yeni ses formatları yaygınlaşınca (dts-dolby türevleri)o zaman anca yeni bir platform gelir.şu anda z5500 fazlasıyla tatmin edicidir.

• evet arkadaşlar z5500'de karar kıldım ve aldım yalnız su an audigy vaule ile kullanıyorum yani tam olarak iyi bir ses kartım yok ama yinede tatmin edici en azından benim açımdan iyi bir ses kartı aldıgım zaman detaylı olarak deniyeceğim.... bu arada ilk şikayetimi aldım sistemi kuralı 1 saat bile olmamıştı hehee.....
  • Verdiğiniz bilgiler, kattığınız yorumlar için teşekkürler ...
    @groll kardeşim, bu setle sen bana mutluluğu vadettin, bakalım alırsam inşallah öyle olur.
    @batmanbegins kardeşim, hayırlı olsun diyorum. Ben daha karar veremedim ne alacağıma..
    Forumda yazılanları takip ediyorum, farklı alternatifler varsa onları değerlendirmek isterim.
    Kararımda değişiklik olmaz ise Z5500 ve X-Fi titanium ikilisini almak isterim.
    Şu anda nette araştırıyorum, bilgisayar parçalarında ötv indirimi var mı yok mu diye.
    Dün akşam haberlerde başbakan bilgisayar derken, hazır satılan pc'leri mi kastetti yoksa
    tüm parçaları kapsıyor mu? Böyle bir avantaj olursa bizler için çok iyi olur.
  • quote:

@groll kardeşim, bu setle sen bana mutluluğu vadettin, bakalım alırsam inşallah öyle olur

estağfurullah kardeşim ne demek pişman olcağın bir set değil z-5500 özellikle dts ve dd5.1 film ve müziklerde belki bu güne kadar duymadığın net ses duycaksın...hayırlısı olsun senin için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.