Şimdi Ara

Jaguar X-type (01-09) Sahipleri Buraya.. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
25
Favori
78.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

konuyu baştan sona okudum. Bende 2002 model bir 2.5 benzinli almayı düşünüyorum. araç çok hoşuma gidiyor ford altyapısı olması avantaj. Özellikle Smudge ve Zeusincage arkadaşların paylaşımlarının sürmesini bekliyorum. aracı alırsam zaten Zeusincage in yaptığı modifikasyonların ikisini de hemen yaparım heralde.

Alacğım aracın önce neyine bakmalıyım?
    En sık karşılaştığınız soru nedir?
    Bana çıkacak en maliyetli sorun nedir?
    2002 model 2.5 benzinli araca kasko yaptıran var mı acaba? kaç para tutuyor kaskosu?
    2.5 kullanıcıları MTV olarak ne kadar ödüyor acaba. araç ruhsatta 2499 cc olarak mı geçiyor ? (2501 lik dilime girmeden)
    Araç senserlerden çok sık arıza çıkarıyor mu? başka noktalardan çıkarıyor mu? yolda giderken trim denilen parçalardan konsoldan vs çıtırtı sesi geliyor mu

Otomatik şanzıman bir araç belirgin bir otomatik şanzıman sıkıntısı var mı? İzlediğim ingiliz çekimi youtube videolarında şanzımanın mondeo ile aynı olduğunu öğrendim.

@osentatoglou hocam biz peugeot cular olarak bu tarz arızalara oldukça alışkınız. Genellikle çok çok basit kablo soket çıkmalarından kaynaklanır. Ecu beynini resetlemenizi öneririm. soketlerin durumunu incelemenizi soket temizleyici sprey ile her soketi temizleyip kir pas korozyondan arındırmanız bile işe yarayacaktır. Mesela smudge hocamın belirttiği kaput açma kolunun önünde bulunan ECU kabloları nemlenmiş olabilir görevini yerine getiremiyor olabilir.

Mesela bakın 2. sayfada ustanın "turbonun değişmesi lazım" dediği arıza bir hava akış borusnunun yerinden çıkması olayının sonucuymuş. "turbonun değişmesi" dediği 2000 liralık masraf.
    Unutmayın her tamir atolyesi olana "usta" denmez bunlar simsar ve tırnak içinde "dolandırıcı" takımıdır. çoğu zaman sorunu görür bilirler ama söylemezler. En maliyetlisi ne ise onu söylerler. Bu yüzden forum paylaşımları çok ama çok önemlidir.

cevaplar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 11 Şubat 2016; 4:29:15 >

• arkadaşlar elime yeni 2008 dizel geçti.Aracın resimlerini paylaşıyorum ki çift egzoz ve makyajlı kasa ön panjuru hakkında bilgi edinmeniz için paylaşıyorum.

• Kilometresi nedir. Satıyon mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32 33 civarı temiz 2.0d bakıyorum.

• jintintin kullanıcısına yanıt
    Satıyor musunuz

• evet inşallah bugun öğlen gibi devrini vereceğiz. 2008 155 binde araç.
    Hayırlı olsun kaça verdiniz

• kapora aldık adam çıkışamadı krediyi falan. bugun tekrar zorlicakmış 44e
  • 32-33 e temiz jago her daim alabilirim.ekmek yediriyor jaguarın temizi. 10 adet jaguara kadar limitim çıkar 32 li fiyatlara.
  • 32-33 e temiz jago her daim alabilirim.ekmek yediriyor jaguarın temizi. 10 adet jaguara kadar limitim çıkar 32 li fiyatlara.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jintintin -- 18 Şubat 2016; 16:22:15 >

• Tavanda kaplama mı var?
  • evet. daha önce mat kaplandığından vernik atması olmuş.boyattırmadik kaplattık.
  • Merhaba arkadaşlar

35 civarı x type ya da s type alacagım.

bir tane 2002 model 2.5 motor s type gördüm ilanda, iç konsol güncel olanlardan x type stili

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-tasar-otomotivden-2002-model-jaguar-stype-271210157/detay

biraz pazarlık yapıp aracı almak istiyorum ya da bu fiyatlara biraz daha üst model x type almak istiyorum. burda jaguar servisi var.o konuda sıkıntı yok

sormak istedigim birkaç soru var.

x type ile s type arasında bariz konfor ve sürüş keyfi var mıdır ?
    -ikisi de aynı fiyatlarda oldugu göz önüne alınırsa hangisini almak mantıklıdır?
    -parça sorunu x type deki gibi ford altyapısı vs vs kolay bulunur mu ?
    -son olarak e60 kasa 2013 model yeni kasa 3.20 kullandım inanılmaz konforluydu.konfor konusunda 2002 s type 2013 3.20den konforlu mudur ?.
    yoksa üzerine biraz daha koyup 52-53 e yeni kasa 5.20 almak mı mantıklı ?

• Merhaba arkadaşlar. 2002 model 2.5 X-Type aracım var. Yeni aldım. Böyle kupon arabaları seviyorum, bana Passat gibi her yerde gördüğümüz arabalardan çok daha güzel geliyor. Bundan önce de 2007 model dizel Alfa 159'um vardı. Acil para lazım olduğu için sattım. Mükemmel bir arabaydı.

X-Type ile henüz tanışamadık ama V6 motoru ile beni çok heyecanlandırıyor. Önümüzdeki cumartesi bir aksilik çıkmaz ise tüm bakımlarını yaptıracağım. Bostancı oto sanayide Serkan diye bir Jaguar ustası varmış. Bir de Maslak'da İsmail usta var. İkisine de gidebilirim.

Bakımdan sonra yine yazarım. Herkese kazasız arızasız günler.

32 li fiyatlar dediginiz 2.0d mi diger motorlarmi yoksa dalga mi geciyorsun 32 li fiyatlara temiz jaguar varsa bizde alalim

• Merhabalar. Başlık biraz daha canlanmış sevindim. :)
    Benim bu aralar ufak bir sorunum var lakin sorunum olan sesi nasıl anlatacağımı bilemedim. aracı çalıştırırken marşa bastığımda 'çiufff' diye bir ses geliyor tam olarak ıslık sesi gibi de gelmiyor ancak motor sıcakken bunu yapmıyor. Buna benzer bir sorun yaşayan var Mıdır? ( araç 2.0 dizel) Umarım anlatabilmişimdir, selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar12 -- 2 Mart 2016; 18:54:44 >
  • @stability63

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar, 2008 model xtype 2.0 benzinli aracım var, 2009 dan beri LPG li olarak kullanıyorum,
    formdaki arkadaşların hepsine teşekkür ederim zira problemlerimizi paylaşmak güzel
    x type modeli BMW 3 serisi ve Mercedes c serisine rakip olarak çıkarılmış bir araç, yürüyen aksam olmak üzere pek çok ford (mondeo) parçası kullanmakta
    sürüş konforu bakımından da pek çok araçtan daha iyi olduğunu söyleyebilirim ,
    söylenecek çok şey var ancak şimdilik bir kaç problemden bahsedeyim
    gözüme takılan problemlerden biri gearbox fault problemi,
    bir kaç kez ben de yaşadım ancak hata kısa süre sonra kendiliğinden gitti, tahmin ettiğim kadarı ile sıcak havalarda yüksek performans kullanımında olabiliyor,
    ayrıca 100-150 bin km den sonra şanzuman yağının değiştirilmesinin yararlı olacağı kanaatindeyim ancak hangi yağın konulacağını iyi araştırmak gerek,
    ben Shell marka bir şanzıman yağı kullandım çok iyi performans aldım
    benim aracım orijinal olarak navigasyonlu değil, xtype için internetten orijinal navigasyonu aldım ama maalesef şuan kullanamıyorum sonra ayrıntısından bahsederim
    şu an aracımda P0305 code "misfire detected cylender 5" hatası alıyorum , bu arada aracımda elm 327 obd2 cihazı takılı,
    ancak aracında problem olan arkadaşlara tavsiyem, xtype araçlarını tam olarak gören bir cihaza bağlatmalarıdır, zira
    arızanın ne olduğunu nokta atışı olarak tespit etmek gerekir böylelikle gereksiz masraftan kurtulabilirsiniz
    jaguar ın fazlaca karmaşık bir elektronik sisteme sahip olduğunu söyleyebilirim
    dediğim gibi söylenecek çok şey var ancak şimdilik bu kadar

• Smudge2103 kullanıcısına yanıt
    merhaba çok şükür bi forum bulabildim bir jaguar sahibi olarak. 2.0 dizel x type sahibiyim.Araç gaza yüklenince çok siyah duman atıyor. Genel yollarda gördüğüm x type dizellerde de aynı sorunu görüyorum kronikmidir acaba. Zengin karışımdan dolayı oluyor diyenler var fakat diğer arabalar zengin karışım yapmıyor mu. Sizde de aynı sıkıntı var mı.

• egr valfini kontrol ettir.Eğer anlarım diyorsan söküp temizleyip takmak çok basit bir işlemdir.Sök balata spreyi ile temizle tak.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.