Şimdi Ara

Jaguar X-type (01-09) Sahipleri Buraya.. (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
25
Favori
78.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhablar, sanirim marş motoru takiliyor. Marşçıda bakım yaptirmanozda fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar aracim 2.5 v6 2003 model 142binde komple boyali tavanda vernik atmasi var lpg 120 binde takildi sanirim bobinlerden 1 tanesi arizali, birde direksyonda titreme var lastik ve sadt balansina bakildi bi ariza bulunamadi... yavas yavas arabayi yaptiriyorum. Ama bir yandan da satmayi dusunuyorum kullanicilar olarak ne fiyat dusunursunuz ?

• Merhaba;
    foruma yeni katıldım ve 2007model 2.0d almayı düşünüyorum ve yazdıklarınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu.
    2 sorum olacak
    istanbul anadolu yakasında almayı düşündüğüm aracı kontrol ettirebileceğim iyi bir usta önerebilirmisiniz. Birde araçtaki maun döşemeyi piano black rengi olanla değiştirme imkanı varı o işlemi yapabilecek bir yer biliyormusunuz veya tahmini kaç paraya mal olacağını.

şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • Bu araca mondeo demek başlı başına hata olur. Tam manasıyla bir jaguar dir. Türk halkına teşekkürler sayelerinde bu fiyata böyle üst düzey bir araca biniyoruz. BMW X5 chrysler 300c range rover vb gibi birçok araç sahibi oldum ama jaguar gibisi olmadı.
    Motor asla dört mondeo da kullanilmamaistir. Yürüyen aksam baştan tasarlanmıştır kasa itibarı ile ama global parçalar mevcuttur ki bu muhteşem avantajlı bişey. X type özellikle sınıfının çok üzerindedir Öyle uyuduruk bomboş oyuncak plastik disemeli Bmw ve mercedes e benzemez citirti asla duymazsiniz önündeki logo ya dört lastik cant alırsınız diğer araçların

• Bostancı oto sanayide Jaguar konusunda uzman, kronik problemleri bilen bir usta tavsiye edebilir misiniz. Sizin gidip memnun kaldığınız usta varsa o da olur. Teşekkürler.
  • Aracınız da bir sorun mu var yoksa genel itibarıyla kronikleşmiş sorunları mi öğrenmek istiyorsunuz

• Arkadaşlar selamlar,

Aranıza yeni katıldım. Ben de 2005 model otomatik 2.5 V6 X-Type sahibi olarak ilgili arkadaşların deneyimlerinden faydalanmak üzere bir kaç soru yönelteceğim.

-Temel olarak aracımda rahatsız eden en belirgin durum geri vitese geçme esnasında ''tak'' diye bir ses belirmesi ve diğer vites geçişlerinde bu durum söz konusu değil. Araç Boshc yetkili servisinde bilgisayara bağlandığında şanzımanda herhangi bir sistemsel hata görünmüyor. Akabinde aracı Maslak'ta özel bir servise gösterdiğimde yaşadığım durumdan bahsettim. Çok detaylı bakamasalarda ağır bakımları için araç üzerinde çalışırlarken şanzımana da göz atıp görünen herhangi bir mekanik problem (aşınma,çapaklanma vb) olmadığından fakat detaylı bakılması gerektiğinden bahsettiler.

-Aynı süreçte direksiyondan da tam tur halindeyken ince bi ses geliyordu direksiyon kutusu tamiri yapıldı fakat eskisi kadar olmasa da zaman zaman aynı sese maruz kalıyorum. Ustanın söylemesine göre elektronik olmayan bu kutularda bu tip durumlar yaşanıyor olması normalmiş fakat ben pek tatmin olmadım.

Konuya ilişkin fikri olan, aynı durumu deneyimlemiş veya çözüm önerisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhos -- 12 Haziran 2016; 20:09:14 >

• Selamlar Arkadaşlar,
    Böyle bir paylaşım noktasını arayıp duruyordum, zira hem aracı alırken bulamamıştım jaguara ait bir forum hemde genel bilgi. Bende 2002 2.5 xtype var, alırken herkes gibi terettüt içerisindeydim, lakin aldıktan sonra çok memun kaldım, 1 senedir. Bu araç bir harika dostum, birde az yaksa çok iyi olacak.

Lakin ben çok büyük bir hata yaptım, kendisine jaguar servisi diye bir adama araca bakım yaptırdım, düzenli gittim bir servisim olsun dedim, o gün bugundur arabanın kıçını doğrultamadım, incik boncuk bir sürü sıkıntı yaşadım.

Eğer ankarada olanlar varsa bir servis motordan da iyi anlayan birilerini tavsiye ederseniz sevinirim.

yardımlarınız için teşekkürler.
  • Selam arkadaşlar,

Ben de bugün Jaguar X-type 3.0 ile katıldım aranıza 2002 model.

Lpg taktırma konusunda çok kararsızım.
    Prins 4.500 TL fiyat veriyor.
    Atiker, performansta farkedebileceğim seviyede en ufak bir düşüş olmayacağı konusunda kendinden çok emin konuşuyor ve 2.000 fiyat veriyor.

Bir süre benzinle bineceğim sanırım karar verene kadar.
  • iyi günler herkeze

yeniyim burada

öncelikle 2002 jaguar x type 2.5 v6 sport modeli var elimde alalı 3 ay oldu

lpg taktırdım.son bir aydır araç benzine geçicne hata veriyor gazda bi sıkntı yok resetliyorum 5 6 gün sonra tekrar benzinde boğuluyo gibi çalışıyo

başıına böle bişi gelen varmı acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: csmx

Selam arkadaşlar,

Ben de bugün Jaguar X-type 3.0 ile katıldım aranıza 2002 model.

Lpg taktırma konusunda çok kararsızım.
    Prins 4.500 TL fiyat veriyor.
    Atiker, performansta farkedebileceğim seviyede en ufak bir düşüş olmayacağı konusunda kendinden çok emin konuşuyor ve 2.000 fiyat veriyor.

Bir süre benzinle bineceğim sanırım karar verene kadar.

bende 2.5 2002 var ve prince takılı, benzin ve lpg arasında hiç fark yok diye bilirim. sadece aşırı performanslı kullanmak istediğinde benzine göre minik bir fark oluyor ki bu anlaşılması epey zor. ama diğer markalar hakkında fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozziy77

iyi günler herkeze

yeniyim burada

öncelikle 2002 jaguar x type 2.5 v6 sport modeli var elimde alalı 3 ay oldu

lpg taktırdım.son bir aydır araç benzine geçicne hata veriyor gazda bi sıkntı yok resetliyorum 5 6 gün sonra tekrar benzinde boğuluyo gibi çalışıyo

başıına böle bişi gelen varmı acaba...

sıralı lpg sistemi olmalı aracındaki, bu da araç ilk çalışıtırıken hep benzin ile çalışıyor olması demektir. ilk çalışma esnasında ki problem muhtemelen bobinlerden kaynaklanıyordur. ustaya gittiğinde cihaz bağlandığında hangi bobinlerinde ateşleme sorunu var görecektir. aniden düşük devire geldiğin de tekleme yapıyor ise problemin bundan kaynaklandığını destekler. böyle bir sebep dışında eğer aracın lpg sisteminden kaynaklı da olabilir, eğer sistem hatası var ise.

• Yaz lastiği önerisi alabilir miyim arkadaşlar sizden? Lastik işinden pek anlamam, ne alayım bilemedim.
    Performansı ve konforu iyi olan bir lastik arıyorum.

Araç Jaguar X-type 3.0.

Bu arada araca Atiker Gold V6 taktırdım. Bugün kısmetse alacağım aracı servisten. Bu akşam deneyip performans konusunda izlenimlerini paylaşacağım burada benim gibi ihtiyaç duyan arkadaşlar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csmx

Yaz lastiği önerisi alabilir miyim arkadaşlar sizden? Lastik işinden pek anlamam, ne alayım bilemedim.
    Performansı ve konforu iyi olan bir lastik arıyorum.

Araç Jaguar X-type 3.0.

Bu arada araca Atiker Gold V6 taktırdım. Bugün kısmetse alacağım aracı servisten. Bu akşam deneyip performans konusunda izlenimlerini paylaşacağım burada benim gibi ihtiyaç duyan arkadaşlar için.

Hayırlı olsun, umarım memmun kalırsın.

ben genel olarak michaelen ve continental tercih ediyorum özellikle continental, yazlıkları da kışlıkları da gayet memun edici sonuçlar doğuruyor. Diğer markaları aynı yoğunlukta kullanmadığımdan net şeyler söyleyemeyeceğim.
  • Merhaba sayın üyeler, uzun süre ayrı kaldığım konuyu çok özlemişim.. Yeni üyeler, yeni paylaşımları gördükçe faydalı bir iş yaptığımızı düşünüyorum.. Herkese hayırlı kandiller dilerim..

• @Smudge2103 Kesinlikle etkili ve aktif bir paylaşım platformu oluşuyor, konu başlığı için fikrinize sağlık.

Acaba gelecekte Jaguar kullanıcıları,meraklı ve ilgilileri için çeşitli/detaylı bilgi paylaşımı,fikir telakki,servis-parça temini vb durumlar için toplantılar düzenlenir mi? Bu vesileyle bi Türkiye Jaguar Club oluşturulur mu? diye ütopik fikirlerden insan kendini alamıyor :) bknz:http://jaguar.id/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhos -- 14 Temmuz 2016; 23:47:08 >
  • hocam ben daha ankarada güvenilir bir usta bulamadım jaguar cluba daha çok var :)
  • Usta sıkıntısını ben İstanbul'da bile yaşıyorum malesef ama bu Jag club'a mani olamaz heralde

@kent290lf gibi gerçekten çok değerli bilgi ve paylaşımları olan üyeler var aramızda..

Parça temini için zaten yurtdışı kaynaklar kullanmamız gerekiyor mecburen..

El fren teli ve sol arka teker abs kablosu siparişi vericem yakın zamanda.. Fiyat, zaman falan paylaşırım inşallah..

İyi akşamlar, saygılar..

• Smudge2103 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız bir kaynak varmı yurt dışı teminler için,

Açıkcası ben bu aralar elektronik oladuğunu düşündüğüm bir arıza ile karşı karşıyayım, araç bir anda motor ve şanzuman arızası veriyor ve klitleniyor,
    1- aracı çalıştırabiliyorum fakat motor korumasından kayanaklı olarak gaza basamıyorum sadece rolantide çalışıyor
    2- şanzuman klitlendiği için sadece park-boş-geri-ve 3 viteslere geçiş yapıyor.

daha öncede 4-5 defa karşılatığım bir sorun bu. Daha önce gittiğim servise götürdüğümde nedeni bulamıyorlar fakat teslim ettiklerinde araçta problem olmuyor.
    usta farklı beyin ile falan denediğini iletmişti. kablo kontrolleri de yapıldı ama sonuç böyle.

bir hafta kutup başı sökülüp bekledim ama aynı sorun devam ediyor. ustaya tekrar gitmek istemiyorum çünkü sorunu bulamıyor.
    Fikirlerniz varsa paylaşabilir misiniz.

Ayrıca bu problemi atlata bilirsem, kapsamlı motor bakımına gireceğim :D

• wildceno W kullanıcısına yanıt
    Continental Premium 5 aldım hocam, aynen söylediğiniz gibi çok da memnun kaldım. Harika bir yaz lastiği.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.