Şimdi Ara

Jaguar - Land Rover - Jeep

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki modeller arasında tercih yapmak için nasıl bir yol izlenmeli?

Jaguar E Pace (Dynamic S)

Land Rover Evoque (S)

Jeep Compass (Compass e-Hybrid 1.5 130hp S Limited) veya (Compass S Limited 1.3 PHEV 240hp AT 4xe)

Özellikle bakım, arıza olarak tercih yönünde önerileriniz var mı?

Aslında gönlümdeki araba Mercedes E180 ama siparişte ciddi bir miktar ödeme ile ancak Haziran ayına söz veriyorlar. O yüzden artık bu modellere dönüş yaptım.

Jaguar E Pace'i gördüm. Konsol ekranı büyük ve güzel. Vites kolu direksiyondan vitese alıştığım için biraz kullanışsız geldi ama küçük ve yumuşak olması kısa zamanda alışırım gibi hissettirdi. Arabanın dış görünüşü de güzel, iç tasarım biraz sade.

Land Rover ve Jeep Compass'a önümüzdeki hafta bakacağım.

Land Rover'ın çok sorun çıkardığını duymuştum daha önce, Jeep PHEV ise hibrit olması bakımından uygun gözüküyor.

Bu modeller ile ilgili bilgi veya deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

• 1.5 mhev compassı bir kaç gün ikame araç olarak kullandım. Ziyadesiyle kalitesiz bir iç mekana sahip. Sinyal kolları vs egea gibi. 130hp de biraz yetersiz geldi bana. Platform kardeşi tonale benzer fiyatlarda 160hp ve daha kaliteli

Diğerleri için yorum yapamıyorum
  • jeep için herkes aynı şeyi söylüyor, ben kendim gidip görmedim ama iç kalitesi o kadar kötüyse bilemiyorum

offroad'da diğerlerine göre daha iyi performansı var anladığım kadarıyla ama benim aradığım offroad değil konfor

1.3 phev modeli 240 hp veriyor ama elektrikli motora güvenemedim bir türlü arıza çıkarsa kime tamir ettireceğiz bilmiyorum

• Sundance77 S kullanıcısına yanıt

Phevin menzili çok düşük. Sürekli dolu olması lazım sanırım 240hp alabilmek için. Böyle bir ortamınız var ise düşünülebilir. Phev tonale kullanan forumdaşımız uzun dönemde 2lt/100km tüketimden bahsediyordu. Bataryayı sürekli dolu tutamayacaksanız hem performans hem de ekonomik kaybınız olur

Ayrıca güncel platform offroada uygun değil. Şehir suv'si artık jeepler, tıpkı diğerleri gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 24 Mart 2024; 16:11:19 >
  • Araçlar zaten garantili olacak hangisi hoşunuza gidiyorsa alın geçin
    Yalnız bu üçlüdeki garip araç jeep,arazi aracı da istemiyorum demişsiniz
    Jaguar land Rover konuşuyorsunuz en azından tonale gelir bu listeye
  • Jaguar ve Land Rover aynı tornadan çıkıyor anladığım kadarıyla

Türkiye şartlarında garantiye de çok güvenemiyorum, garanti uzatımı konusunu görüşeceğim tekrar görüştüğümde

Şimdilik ağır basan Jaguar

• Sundance77 S kullanıcısına yanıt

Markanjn verdiği resmi garantiye güvenmemek gibi bir mantık olamaz,ha şunu düşünüyorsanız işte hatalı araç gelir sorun yaşarım falan az km yapmış ikinci ellere bakın.

Exper yaptırma Şansı da olur.

Jaguarin 5 yıl 150 bin km garanti vermesi güzel bir olay

• Jeep'in içi daha az albenili oluyor. Bu biraz da amerikan tarzından kaynaklı. Benzer parayı vereceksen evoque bence daha albenili duruyor. Jaguar dışarıdan albenili bir araç ama diğer iki markaya göre servis ağı nasıldır bilemiyorum.

Jeep araçlar eğer servis bakımı, onarımı vs. istiyorsanız fiat grup içerisinde baya yaygın bir ağı var diye biliyorum. Ayrıca özel servis/sanayide usta olması gibi olayları da diğer markalara göre daha fazla gibi.

Ha ben jeep kullandığım için biraz ön yargılı yorum da yapmış olabilirim tabi ona göre değerlendirin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.