Şimdi Ara

JABRA ELITE 85T vs SENNHEISER MOMENTUM TW2

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bluetooth kulaklık almak üzereyim ancak bir türlü karar veremiyorum. Kulaklığı alma sebebim müzik dinlemek.

Çok cıstak cıstak müzik dinleyen biri değilim.

Sade, Simply Red, Rhye, LP, MFÖ, Angus&Julia Stone, Adele, Phil Collins, Chris Rea gibi isimleri dinlerim. Ses akustiği vs konularda kulağım oldukça hassas ancak bassları bir tık fazla seviyorum diye düşünüyorum.

İnternette okumadığım makale kalmadı ancak ses kalitesi konusunda bu iki model sürekli kafa kafaya. 85T'nin ses kalitesi olarak sennheiser'a yakın olduğu ancak daha iyi basslar ile öne çıktığı izlenimini edindim.

Sennheiser Momentum TW2'de zayıf bass sorunu yaşar mıyım ?

Sennheiser Momentum TW2'de maksimum sesin düşük kaldığını söyleyenler olmuş. Yine düşük ses seviyesi sorunu yaşar mıyım?

Jabra Elite 85T'de yüksek bassların bazen sorun yarattığını da okudum.

85T çok yeni bir model olduğu için henüz çok fazla kıyaslama videosu yok. Hele ki Türk kaynaklarda neredeyse hiç yok.

İki cihazı da deneyimlemiş kişilerden değerli yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulçocuğu -- 20 Ocak 2021; 19:56:43 >

• Güncelleme:

Momentum TW2 aldım ancak ses çok zayıf geldi. Dinlerken elim sürekli istemsiz olarak sesi arttırma tuşuna gitti. Maksimum ses düzeyi çok zayıf. İade işlemlerini başlattım.

Jabra 85T ile şansımı deneyeceğim bakalım. Umarım 85T'de de hayal kırıklığı yaşamam

• Bahsi geçen modelleri test etmiş biri olarak özellikle bassları seven biri için Jabra 75T modelini tavsiye ederim.

Aynı kalitede ses üreten kulaklıklara 2 katı fiyatlar ödemeyin. 85T yerine kesinlikle 75T alın derim.

Premium markalar arasında kaliteli bluetooth kulak içi kulaklık almak istiyorsanız en iyi fiyat performans ürünü Jabra 75T modelidir.

Her insanın duyma eşiği ve duyma frekans tepkisi farklıdır önemli olan düşük seslerde verilen maksimum detay ve frekanslardır.

Sennheiser Momentum 2 bir tık daha geniş sahnesi olan mükemmel bir kulaklık ama arada 2 kat fiyat farkına değecek bir farkı yok.

https://www.headphonecheck.com/best/best-of-true-wireless-in-ears//

https://www.cnet.com/reviews/jabra-elite-75t-review/#:~:text=Search-,Jabra%20Elite%2075t%20review%3A%20Improved%20over%20time%2C%20better%20sound%20than,the%20top%20true%20wireless%20models.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 27 Ocak 2021; 10:43:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Bahsi geçen modelleri test etmiş biri olarak özellikle bassları seven biri için Jabra 75T modelini tavsiye ederim.

Aynı kalitede ses üreten kulaklıklara 2 katı fiyatlar ödemeyin. 85T yerine kesinlikle 75T alın derim.

Premium markalar arasında kaliteli bluetooth kulak içi kulaklık almak istiyorsanız en iyi fiyat performans ürünü Jabra 75T modelidir.

Her insanın duyma eşiği ve duyma frekans tepkisi farklıdır önemli olan düşük seslerde verilen maksimum detay ve frekanslardır.

Sennheiser Momentum 2 bir tık daha geniş sahnesi olan mükemmel bir kulaklık ama arada 2 kat fiyat farkına değecek bir farkı yok.

https://www.headphonecheck.com/best/best-of-true-wireless-in-ears//

https://www.cnet.com/reviews/jabra-elite-75t-review/#:~:text=Search-,Jabra%20Elite%2075t%20review%3A%20Improved%20over%20time%2C%20better%20sound%20than,the%20top%20true%20wireless%20models.

Yalnız 85t'de 12 mm sürücü, 75t'de 6mm sürücü var. Ben aynı sesi vereceklerini hiç zannetmiyorum.Şu ana kadar o kadar kulaklık kullandım, sürücüsü küçük olan kulaklıklarda her zaman dar bir akustik hakim olmuştur. Bunda da farklı olacağını zannetmiyorum.

• GT_55 kullanıcısına yanıt

ikisinide dinlemenizi tavsiye ederim. 75t bu ikili arasında en mantıklı seçim.

Bass konusunda da yine 75t çok ilginçtir ki yarısı kadar bir sürücü ile daha doyurucu bass performansı sergiliyor.

Jabra 75t bana Apple Airpods Proları sattırdı. O kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 18 Mart 2021; 13:43:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

ikisinide dinlemenizi tavsiye ederim. 75t bu ikili arasında en mantıklı seçim.

Bass konusunda da yine 75t çok ilginçtir ki yarısı kadar bir sürücü ile daha doyurucu bass performansı sergiliyor.

Jabra 75t bana Apple Airpods Proları sattırdı. O kadar iyi.

Ben bass olarak bahsetmedim. Eğer bass seven biri ise 75t tercih edilebilir. Benim burda bahsettiğim ses boyutunun genişliği, 6mm ne kadar kaliteli olursa olsun boyutundan dolayı, büyük sürücüye göre daha dar bir akustik sese sahip olacaktır. Bir çok kulaklık denedim ve tecrübe ettim, aksini gösteren bir kulaklığa denk gelmedim.Genelde bass kulaklıklarda, mid ve tiz frekansı sönük olur.Bu da diğer tür müzik dinleyenler için bir handikaptır. Müzikte sadece bass yoktur, enstruman sesleri, vokal sesleri, tiz performansı daha önemlidir.75t her ne kadar daha yoğun bass'a sahip olsada, bass boyutu yine o darlığa takılacaktır. Murat Gamsız'da bir yıl boyunca 75t kullanmış, 85t'den 75't ye dönünce benim dediğim olayı yaşamış.

Sizin vermiş olduğunuz videodaki arkadaşta sanırım bass ağırlıklı kulaklık seven biri. O yüzden 75t tercih edilebilir. Ama benim gibi detaya, geniş akustiğe, sahne performansına dikkat eden biri için 85t tercih edilir. Ben şu an anker liberty 2 pro kullanıyorum.Dediğim özellikleri bana fazlasıyla veriyor.

• Jabra yıllardan beri konuşma bazlı bir kulaklık üreticisi, bünyesinde müzik açısından pek de iyi geliştiricilerin olduğunu sanmıyorum.

Sennheiser 75 yıldır ses-stüydo ekipman üretimi sektöründe lider markalardan biri. Eğer müzik odaklı kulaklık istiyorsan kesinlikle Sennheiser almalısın. Ben Momentum True Wireless modelini kullanıyorum almadan önce Jabrayı da araştırdım ama neredeyse herkes bassın diğer sesleri perdelediğini söyledi. Kısacası daha ayrıntılı, net ve temiz bir müzik deneyimi arıyorsanız Jabra yanlış seçim olur.

Eğer kaliteli konuşma yapabileyim, müzik de çalsın çok da detaycı değilim bu konuda dersen Jabra alabilirsin bence.

• Evde kafaüstü wireless olarak Sony WH-1000XM3 kulanıyorum ve detay, sahne, vokal, enstrüman, tiz kalitesi nedir sizi gayet iyi anlıyorum.

75t nin genel performansı gerçekten çok güzel. Sahnesi bir WH-1000XM3 gibi tabi değil bu bariz anlaşılıyor ama 85t yi dinleyip tekrar 75t dinlediğimde kararımı 75t den yana kullandım. Denemenizi ve dinlediğiniz müzikal kaliteyi hissetmenizi tavsiye ederim. Tabiki Sadece testlere bakarak karar verilmez asıl sonuç son kullanıcı deneyiminde ve o kişiye ait müzik zevkinde biter.

https://www.tomsguide.com/us/best-wireless-earbuds,review-6160.html

https://www.headphonecheck.com/test/jabra-elite-75t/

https://us.cnn.com/2021/03/24/cnn-underscored/jabra-elite-active-75t-vs-airpods-pro/index.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.