Şimdi Ara

İzmirde Grafik Tasarım Kursu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmirde grafik tasarım kursu veren yerler neresi.Fiyatı fazla olmayan bir yer arıyorum.Tavsiye edebileceğiniz veya gittiğiniz yerler varsa söylerseniz çok iyi olur.1-2 hafta içinde başlamak istiyorum kursa.

• Türkiye'nin hiç bir tarafında grafik tasarım kursu yok. Mesleği teknik anlamda öğreten kursların adı masaüstü yayıncılık kursudur. Diğerleri ise yalan yanlış bilgisayar programı öğretirler. Ama o programla ne yapacağını bilmen için tasarım bilmen gerekir. Onu da öğreten sadece üniversiteler ve ustalarıdır.
    Örneğin ben yakında bir tasarım ofisi açacağım. Stajyer lazım. Güzel sanatlar fakültesinden arıyorum nedeni de şu. Adam tasarım ve çizim bilecek zaten ben kendisine programları ve işi öğretince de 4, 4 lük eleman olacak. Sen sen ol kurs verenlere hiç kanma izmirde de bu işi hakkıyla veren 2- 3 firma var onlarında fiyatları da yüksek. Sakın 2 ayda 5 program öğretiyorum diyen yerlere kanma mümkün değil. Benim 10 yıldır kullandığım programlar var hala yeni yeni şeyler öğreniyorum. Bu çok uzun bir süreç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 20 Nisan 2012; 16:53:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Türkiye'nin hiç bir tarafında grafik tasarım kursu yok. Mesleği teknik anlamda öğreten kursların adı masaüstü yayıncılık kursudur. Diğerleri ise yalan yanlış bilgisayar programı öğretirler. Ama o programla ne yapacağını bilmen için tasarım bilmen gerekir. Onu da öğreten sadece üniversiteler ve ustalarıdır.
    Örneğin ben yakında bir tasarım ofisi açacağım. Stajyer lazım. Güzel sanatlar fakültesinden arıyorum nedeni de şu. Adam tasarım ve çizim bilecek zaten ben kendisine programları ve işi öğretince de 4, 4 lük eleman olacak. Sen sen ol kurs verenlere hiç kanma izmirde de bu işi hakkıyla veren 2- 3 firma var onlarında fiyatları da yüksek. Sakın 2 ayda 5 program öğretiyorum diyen yerlere kanma mümkün değil. Benim 10 yıldır kullandığım programlar var hala yeni yeni şeyler öğreniyorum. Bu çok uzun bir süreç

Peki bana neyi öneriyorsun.Yani güzel sanatlara gidemedim diye bu işi yapamıycam mı? Ben daha önce matbaada çalıştım.Ofset baskıda.O firmada birçok grafiker vardı ve hiçbiri güzel sanatlar fakültesi mezunu olmayı bırak çogu lise yada aöf mezunuydu.Bence kendini geliştirmekle alakalı birşey.

• Bu alanda ilinizin İzmir olması çok güzel. Size benim de gittiği ve hala devam ettiğim bir kursu önereceğim. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezine bağlı Bilimsel Akademi Eğitim Merkezi. Konak Pier'in karşısında Ağahan iş hanı 2.kat.
    Gidip görüşebilirsiniz, ücret olarak da çok uygun fiyatları var. Türkiye'de bu kursdan daha da kalitelisini bulmanız da çok zor işin açığı.
  • izmirde bilgeadam var ama bilge aadam bu işi paraya dökmüş belediye kurslarını takip etmeniz gerekicek yada yeni açılacak proje kurslarını inceleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcdazlak

izmirde bilgeadam var ama bilge aadam bu işi paraya dökmüş belediye kurslarını takip etmeniz gerekicek yada yeni açılacak proje kurslarını inceleyin

İzmebin kurslarına bakmıştım ama sadece resim branşında eğitim veriyorlar.Yani grafikerlik değil.Ama ilerde bu resim kursunada katılmayı düşünüyorum.368 saat gibi büyük bir eğitim veriyorlar.Hemde ücretsiz.Grafik tasarım kursundan sonra inşAllah bu kursada gidip kendimi bu konuda iyice geliştirmek istiyorum.
  • Hangi kursa giderseniz gidin grafik tasarım öğrenemezsiniz. O matbaada çalışan arkadaşların tasarım tarafları iyi olsaydı kalkıp düzgün huzurlu bir ajansa, ofise giderlerdi emin ol. Creatif yönü gelişmiş bir adam (istisnalar kaideyi bozmaz) matbaada durmaz. Bilgeadam gibi yerlerde de bilgiler veriliyor fakat anormal pahalı.

Eğer grafik tasarımdan kastın program öğrenmekse bunu evdede kitap ve internet yardımıyla yaparsın. Ama gerçekten tasarım öğrenmek istiyorsan ilgilenirsen ismini verebilicem 5 -10 kadar kitabı al. Sonra eli yüzü düzgün ajansların kapılarını aşındır de ki para istemiyom bana işi öğretin ayakbağı olmam de. Ama buraya dikkat ajans diyorum. Matbaa, dijital baskıcı, promosyoncu, çantacı değil.

Bu arada ben de okullu değilim kendi kendimi yetiştirdim. Elbet kendini yetiştirebilirsin. Ama daha masaüstü yayıncılık eğitimiyle grafik tasarım eğitimini ayıramayan yerlerden uzak dur. Düşünsene adam ne kursu verdiğini bilmiyor.

• feylosoft kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba,

Ben de bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Bahsettiğiniz kitapları çok merak ettim. Paylaşabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: habzikabzi

Hocam Merhaba,

Ben de bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Bahsettiğiniz kitapları çok merak ettim. Paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bkz:
    HANGİ ONLINE KAYNAKLAR ÖĞRETİCİ OLABİLİR?
    https://forum.donanimhaber.com/m_101904606/tm.htm
    http://www.idefix.com/Kitap/Tipografinin-Temelleri/Gavin-Ambrose/Sanat-Tasarim/Fotograf-Grafik-Sanati/urunno=0000000416589
    http://www.idefix.com/Kitap/Grafik-Tasarimda-Tipografi/Gavin-Ambrose/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000606389

• Eğer gerçekten amacın sırf program öğrenmek değilse ve tasarım nedir tasarım kriterleri vs öğrenmekse mizampaj öğrenmekse hemen ne yap et istanbul'da Kariyerist Akademiye git. Oraya gittim bnm sınıfımda bir dünya üniversiteye grafik bölümüne giden veya mezun olmuş arkadaş vardı. yeditepeden kültürden ticaret ünivden fırat ünivden onlar dahi üniversitede öğrenemediklerini Kariyerist Akademi'de öğrendiler düşün. Ama Kariyerist'deki hocaların Marmara çıkışlı olması uzun yıllar reklam ajansı yönetmiş olmalarını sayesinde farklı iyi bir eğitim aldık, bu işin hem piyasa hem teknik hem tasarım yönünün çok iyi biliyorlar. Eğer İzmirden gelemezsende Online eğitimde veriyorlar herşeyi yine sınıfta gibi öğrenebiliyorsun.. Ben zaman zaman gidemediğim zaman online tarafına geçerek eğitimi götürebilmiştim. şu siteleri incele bir bakwww.kariyeristakademi.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.