Şimdi Ara

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında Bilgi Almak İsteyenler Buraya!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
15.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar,burada yazan bilgiler 3 sene önceki bilgilerdir,yazıyı tekrar düzenlemektense PM üzerinde konuşmayı tercih edeceğim. PM ile bana ulaşabilirsiniz ''artık''. Artık diyorum çünkü forumun sonuna da yazdım finalim olduğu için hiç ilgilenemedim 3. sınıfın finali efsane ne yazık ki nefes aldırmıyor.Velhasıl sorusu olanlar PM atsın :)

Arkadaşlar herkese merhaba, ben İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesinin öğrenci temsilcisiyim.

Tıp Fakültesi hakkında her türlü soruyu cevaplamak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidererek size yardımcı olmak için bu forumu açtım, DH'li olan başka arkadaşlarımız var, onlar da size yardımcı olacaklardır.

Bölüm hakkında genel olarak bilgi vermemiz gerekirse, üniversitemiz zaten ‘’büyükcek’’ bir binadan oluştuğu için ‘’fakülte binası’’ diye bir şey yok ne yazık ki. Fakat sağlıkçılar için en geç siz ikinci sınıfa geçtiğinize Medical Park’ın yakınında bir bina yapılacak ‘’deniyor’’, bunu hem üniversitenin mütevelli heyeti hem de öğretim üyelerimiz çok kez dile getirdi. Sınıf konusuna gelince muhtemelen siz dönem II öğrencilerine de bize olduğu gibi tek bir amfi verilecek ve laboratuvar dersleri dışındaki derslerin çoğunu o amfide göreceksiniz.

‘’Eğitim açısından gereksiz sayılabilecek’’ sınıf ve bina olaylarını geçtikten sonra asıl önemli konu olan öğretim görevlilerine gelelim. Şimdi bizim üniversitenin diğer üniversitelerden önemli bir farkına gelelim ‘’hoca-öğretmen ilişkisi’’. İzütıp’ta öğretim görevlileri arasında prof. yok, ilk başta çok üzülmüştüm ama sonra şunu farkettim doç. ve yard.doç.lar öğrenciye çok daha yakın oluyorlar yani prof.hocaların o hayattan bıkmış, suratsız öğrenciye karşı buzz gibi tavırları yok doç. ve yard.doç.larda.Biz hocalarımızla abi abla gibi oluyoruz tabiri caizse, onlarla sorular sınavlar vr uygulamalar konusunda çok rahat bir şekilde konuşup çözüm arayabiliyoruz. Bunu iddia ediyorum ne Ege’de ne Dokuz Eylül’de ne de başka bir üniversitede bu denli ‘hoca yakınlığı’’ bulamazsınız. Hocaların eğitim seviyesi açısından değerlendirecek olursak hiçbir üniversitenin kadrosu 5 yıldız değildir bizimkine de burada on numara beş yıldız deyip yanlış yönlendirmek olmaz, hocalarla anlaşamadığımız konular yıl içerisinde oldu ama sorunun çözülebilmesi için hocalarımız her zaman ellerinden geleni yaptılar, ama şuna emin olun ki sene sonunda ‘’hocalar kötüydü ondan kaldım’’ tarzı birşeyler söylemezsiniz ,her tıp fakültesinde olduğu gibi ‘’çalışırsanız geçersiniz !! ( hocalarımız gayet iyiler arkadaşlar )

Laboratuvar ortamlarımız gayet güzel, kullanılan teknolojik aletler( mikroskop vb. ) bir tıp fakültesi öğrencisi için kesinlikle yeterli düzeyde. Yani modern tıp eğitimi neyi gerektiriyorsa o ihtiyaca uyan laboratuvarlarımız var, ne histolojide ne biyokimyada ne de mikrobiyoloji gibi diğer derslerin uygulamalarında gerek kişi başına düşen mikroskop sayısı gerek preparat sayısı olsun sıkıntı çekmezsiniz. Anatomi laboratuvarlarına gelince maketlerimiz tek kelimeyle mükemmel daha yepyeniler zaten hala plastik kokuyorlar. Kadavra konusunda 9 Eylül Üniversitesi’ne uygulama derslerinde kadavra görmeye gittik arkadaşlar, okulumuzda kadavra yok ama öğretmenimiz ( kendisi mükemmel biridir ) kadavra görmeniz için her şeyi yapacaktır, bizde olduğu gibi siz de kadavra göreceksiniz. Kaldı ki zaten seneye ‘’oldukça tuzlu olan’’ plastinize kadavramız gelecek. ( kesin gelecek ) Plastinize kadavrada diseksiyon yapamıyorsunuz ama 9 Eylül veya Ege’de olsanız da bir öğrenciye diseksiyon izni verilmez.(diseksiyon=kadavrayı kesippp biçmeee ) Plastinize kadavranın en büyük avantajı kokmuyor ve o iğrenç formaldehit olmadığından gözleriniz yaş içinde kasları veya kemikleri bulmaya çalışmıyorsunuz.

Para meselesine gelecek olursak ilk sene 25.000 ile başladı bu sene 30.000 oldu, bu astronomik artış konusunda mütevelli heyetiyle görüşmeler yapıldı ( görüşenler arasındaydım, yazacağım bilgiler kulaktan dolma değildir ).Rektör yardımcısı bize söylediğini aynen yazıyorum: ‘’Tıp fakültesi için bir ayar yapmamız gerekiyordu o yüzden böyle bir artış yaptık, bundan sonra asla ÜFE-TÜFE ortalamasını geçecek düzeyde bir artış yapılmayacak, bunu sıradan bir memurdan duymuyorsunuz ben ‘’’doğanata’’’ soyadını taşıyan biri ve rektör yardımcısı olarak bu sözü size veriyorum.’’Bu lafı söyleyip de sözünde durmamazlık etmezler heralde,o yüzden sonraki yıllarda gelecek artışlar konusunda içiniz rahat olabilir ( onların söylediklerine göre )

Kütüphanemiz küçük ama çalışmak için ideal, kaldı ki tıbbi yayınlar getirtmek için bir tarafımı yırtıyorum, her sene daha da güzelleşecektir.

Son olarak Medical Park ile afiliasyona ( ortaklık ).Medical park ile ortaklık her şey demek arkadaşlar, o hastaneden yapılan seminerler olsun, uygulama sınavları olsun her şey mükemmel. İzmir’in en sevilen hastanesi olarak geçiyor.3. sınıfın yarısında ve 4. sınıftan sonraki tüm senelerde eğitim hayatımızı orada geçireceğiz ve öyle bir hastanede eğitim görmek mükemmel bir şey olacak.

SORMAK İSTEDİKLERİNİZ OLABİLİR,HER TÜRLÜ SORUYU EN KISA ZAMANDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞACAĞIM…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Athelas_ -- 11 Temmuz 2015; 11:27:33 >

• hocam aldığınız eğitimden memnun musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

hocam aldığınız eğitimden memnun musunuz ?

Ben memnunum, yukarıda da yazdığım gibi hiç bir şey on numara beş yıldız olmaz tabi ki ama hocalarımız birşeyler öğretebilmek için çırpınıyorlar,böyle üniversite hocalarını bulmak da kolay değil tabi ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

quote:

Ben memnunum, yukarıda da yazdığım gibi hiç bir şey on numara beş yıldız olmaz tabi ki ama hocalarımız birşeyler öğretebilmek için çırpınıyorlar,böyle üniversite hocalarını bulmak da kolay değil tabi ki...

çok teşekkürler cevap için
  • Sadece tıp değil diğer bölümlerin hocaları da aynı şekilde çok iyi, hocalarla öğrencilerin arasında çok iyi bir çizgi var, bu (gelişmekte olan?!) okul için iyi birşey....
  • quote:

Orijinalden alıntı: writeitright

Sadece tıp değil diğer bölümlerin hocaları da aynı şekilde çok iyi, hocalarla öğrencilerin arasında çok iyi bir çizgi var, bu (gelişmekte olan?!) okul için iyi birşey....

Evet İZÜ'nün en güzel özelliği bu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

quote:

çok teşekkürler cevap için

Ne demek her zamann

• Tercih etmek isteyenlere ben de yardımcı olurum
  • Hocam özellerde vaka görülmüyor doktorlukta sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz diyorlar o yüzden özellere karşı önyargılıyım Gerçi okulunuz mezun vermedi sanırım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Hocam özellerde vaka görülmüyor doktorlukta sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz diyorlar o yüzden özellere karşı önyargılıyım Gerçi okulunuz mezun vermedi sanırım ama

Hocam öncelikle Medikal Park'da çok önemli cerrahlar var. Mesela hastanemizdeki el cerrahı Türkiye'nin en iyilerinden, 9 Eylul'den geldi, o yüzden gayet özel ameliyatlar yapiliyodur tahminimce, ha daha birinci sinifta olup 5-6 ameliyata girenler var, danisman hocalari sayesinde, ameliyati vakayi dert etme, ne zaman ne verilmesi gerekiyorsa Izmir Üniversitesi Tıp Fakültesi onu verir, bu konuda sonuna kadar desteklerim uni.min çok modern bir eğitim anlayışı vardır...

• 7500 sıralama yaptım ve İzmir Üni,Katip çelebi ve celal bayar dan birine gireceğim.İzmir Üniversitesi istiyorum,içimden gelen bu.Fakat herkesten duyduğumuz gibi özel üniversite olduğu zaman genelde ''Ama burslu'' şeklinde ekleme yapılır.Özel üniversitelerin yarattığı bir imaj düşüklüğü var yani.Ayrıca şu medikalpark anlaşmasının süresi nedir? Ben 4.sınıfa geldiğimde anlaşma bitmiş ve ben sıradan bir özel hastanede bulmayayım kendimi?

Esas sorum şudur yani,Bu bölüm medikalpark tarafından mı açılmıştır yoksa izmir üniversitesi reklam olsun diye medikalparkla mı anlaşmıştır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alykayhan

7500 sıralama yaptım ve İzmir Üni,Katip çelebi ve celal bayar dan birine gireceğim.İzmir Üniversitesi istiyorum,içimden gelen bu.Fakat herkesten duyduğumuz gibi özel üniversite olduğu zaman genelde ''Ama burslu'' şeklinde ekleme yapılır.Özel üniversitelerin yarattığı bir imaj düşüklüğü var yani.Ayrıca şu medikalpark anlaşmasının süresi nedir? Ben 4.sınıfa geldiğimde anlaşma bitmiş ve ben sıradan bir özel hastanede bulmayayım kendimi?

Esas sorum şudur yani,Bu bölüm medikalpark tarafından mı açılmıştır yoksa izmir üniversitesi reklam olsun diye medikalparkla mı anlaşmıştır?

Sorunun cevabı söylediğin iki şey de değil. Necdet Doğanata tıp fakültesinin açılması için MedicalParkl'la anlaştı ve bu şekilde İzmir Üniversitesi MedicalPark Tıp Fakültesi açıldı, hiçbir özel üniversite tıp fakültesine reklam yapmak için özel bir hastaneyle anlaşamaz eğitim sürecine ortak olmak için anlaşır.

• quote:

7500 sıralama yaptım ve İzmir Üni,Katip çelebi ve celal bayar dan birine gireceğim.İzmir Üniversitesi istiyorum,içimden gelen bu.Fakat herkesten duyduğumuz gibi özel üniversite olduğu zaman genelde ''Ama burslu'' şeklinde ekleme yapılır.Özel üniversitelerin yarattığı bir imaj düşüklüğü var yani.Ayrıca şu medikalpark anlaşmasının süresi nedir? Ben 4.sınıfa geldiğimde anlaşma bitmiş ve ben sıradan bir özel hastanede bulmayayım kendimi?

Hocam öncelikle özelde imaj düşüklüğü görmedim ben, hatta medical park deyince imaj yükselmesi bile oluyor... ;)

Hocam anlaşmanın süresi olur mu hiç ? "İzmir Üniversitesi Tıp Fakultesi" bizim bölümümüzün adı, fakülte var olduğu sürece hem izmir üniversitesi hem de medical park olacak

Ayrıca her özel üniversitenin "garantör" üniversitesi vardır, bizimki de Ege'dir, açıkta kalmazsın merak etmee :))

Son olarak ne isme bak ne de cisme, eğitime bak kardeşim niteliksiz tıp egitimi yüzünden hekimliğin saygısı yerlerde ne yazık ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Athelas_ -- 14 Temmuz 2013; 0:41:56 >

• Temel tıp bilimleri eğitiminin verildiği ilk 1-2-3 kaç sene ise artık,hangi binada,nerede geçiriliyor? Ve 3.5 sınıftan itibaren tamamen o hastanede mi olunacak artık?

Pazartesi fakültenizi ve çevre 1-2 fakülteyi ziyaret etmek amacıyla izmire doğru yola çıkıyorum,açıkçası içimden burası geçiyor işte sorular sorular
  • quote:

Temel tıp bilimleri eğitiminin verildiği ilk 1-2-3 kaç sene ise artık,hangi binada,nerede geçiriliyor? Ve 3.5 sınıftan itibaren tamamen o hastanede mi olunacak artık?

Pazartesi fakültenizi ve çevre 1-2 fakülteyi ziyaret etmek amacıyla izmire doğru yola çıkıyorum,açıkçası içimden burası geçiyor işte sorular sorular

hocam merhabalar, gidebildin mi universiteye ben bir turlu universiteye gidemedim sadece medical park'i iyice gezme sansi buldum gayet donanimli ve şık bir hastane gibi geldi benim de izmir tıp fakultesi olacak buyuk bir surpriz olmazsa, hepimiz icin hayirlisi olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: brsykslr

quote:

Temel tıp bilimleri eğitiminin verildiği ilk 1-2-3 kaç sene ise artık,hangi binada,nerede geçiriliyor? Ve 3.5 sınıftan itibaren tamamen o hastanede mi olunacak artık?

hocam merhabalar, gidebildin mi universiteye ben bir turlu universiteye gidemedim sadece medical park'i iyice gezme sansi buldum gayet donanimli ve şık bir hastane gibi geldi benim de izmir tıp fakultesi olacak buyuk bir surpriz olmazsa, hepimiz icin hayirlisi olsun

Şuan planlanana göre 2014te yani seneye medicalparkın yanında bir bina ayarlanacak ve tüm tıp fakültesi eğitimini orada görecek ama biz ilk girenler olarak bu sene ve 2.sınıfı üçkuyularda göreceğiz seneye siz de gelirseniz siz de 1.sınıfı üçkuyulardaki binada okuyacaksınız ama diğer sınıfları medicalparkın yakınlarında ayarlanacak olan binada okuyacaksınız , bizim okula gelecekseniz kampüs ya da fakülte için gelmeyin , eğitim için gelin , ki zaten tıp okuyorken gezmeye pek de vaktiniz olmayacak, hepinize bol şanslar

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeKIRCA

quote:

quote:

Şuan planlanana göre 2014te yani seneye medicalparkın yanında bir bina ayarlanacak ve tüm tıp fakültesi eğitimini orada görecek ama biz ilk girenler olarak bu sene ve 2.sınıfı üçkuyularda göreceğiz seneye siz de gelirseniz siz de 1.sınıfı üçkuyulardaki binada okuyacaksınız ama diğer sınıfları medicalparkın yakınlarında ayarlanacak olan binada okuyacaksınız , bizim okula gelecekseniz kampüs ya da fakülte için gelmeyin , eğitim için gelin , ki zaten tıp okuyorken gezmeye pek de vaktiniz olmayacak, hepinize bol şanslar

İzmirdeyim şu an,burada oturan arkadaşım medicalparkın yeri için çok kötü bir çevresi var dedi,bayraklı deniyormuş sanırım.Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Bir de yurt olayı barınma konusunda tecrübesi olanlar var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İzmirdeyim şu an,burada oturan arkadaşım medicalparkın yeri için çok kötü bir çevresi var dedi,bayraklı deniyormuş sanırım.Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Medicalpark Bayraklı'da değil Karşıyaka'da arkadaşın yanlış biliyor , hastanenin önünden geçen dolmuşlarla karşıyaka sahile 5dk da varabiliyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Medicalpark Bayraklı'da değil Karşıyaka'da arkadaşın yanlış biliyor , hastanenin önünden geçen dolmuşlarla karşıyaka sahile 5dk da varabiliyorsun.

+1905

• Hocam yeni kurulmuş özel bir tıp fakültesine ilk giren biri olarak hangi sıkıntılarla karşılaştınız?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.