Şimdi Ara

İzmir Oto Pazarı!..(Aman Gitmeyin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
22.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün kardeşimle birlikte İzmir Gaziemir OtoKent' in yakınındaki oto pazarına gittik. Tecrübelerimi herkesle paylaşmak istiyorum ki, hiçkimse boşuna vaktini ve parasını kaybetmesin.

İlk olarak söylemem gereken şu sanırım; yüksek model bir kaç ticari aracın dışındaki arabaların hiçbiri beş para etmezdi. Tamponu farı yerinde ve boyası düzgün bir araba göremedik saatlerce. Zaten pazarın %90' ı otokentte yer alan galericiler tarafından işgal edilmiş durumdaydı. Kendi arabasını satmaya gelmiş insan sayısı ise 5-10 kişiden fazla değildi herhalde.

Yıllar yılı İzmir, İstanbul, Bursa' da sayısız kez oto pazarına gitmiş bir insan olarak Gaziemir' deki kadar kötü bir pazar gördüğümü hatırlamıyorum. Eskiden Balçova tarafında gayet düzgün bir oto pazarı vardı, malesef yerinde yeller esiyor şimdi.

Bir kaç kişiyle sohbetimizden anladık ki, bölgenin oto pazarı Kemalpaşa' ya taşınmış. Düzgün arabalar ve normal satıcılar orada oluyormuş.

Aman diyorum arkadaşlar, sakın ola Gaziemir oto pazarına gitmeyin.

Bir sözüm de otokent' teki galericilere: el insaf be arkadaş. Hiç mi utanmıyorsunuz satmaya çalıştığınız arabadan? Hiç mi utanmıyorsunuz hurdaya 5 kala satışa koyduğunuz arabaya normalin %20-30 üstünde fiyat çekmekten?

• quote:

Bir sözüm de otokent' teki galericilere: el insaf be arkadaş. Hiç mi utanmıyorsunuz satmaya çalıştığınız arabadan? Hiç mi utanmıyorsunuz hurdaya 5 kala satışa koyduğunuz arabaya normalin %20-30 üstünde fiyat çekmekten?

Eeee Galerici bu..

Kor tuttugunu ..... misali
  • Daha kaç kişi bu konu hakkında başlık açacak bakalım ...
  • Forumda yaptığım aramada İzmir Oto Pazarı ile ilgili bir başlık bulamadım. Eğer var ise, gösterin lütfen oraya yazalım. Ancak bu çok önemli bir konu.

Orada insanlar yanına eşini, çoluğunu çocuğunu almış, bütçeme göre bir araba bulabilirmiyim diye ümitle gezerken bazı çakallar dişlerini biliyor. Yalanın bini bir para!.. Hal böyle olunca buralara taşınması gereken bir konu. Okuyup yoldan dönen bir kişi bile olsa kar değil midir?

60-65 yaşında bir amca, baktığı Vectra' da klima var mı diye soruyor, galerici ''Amma yaptın beybabam, 1600 arabada klima mı olur? Çeker mi bu motor klimayı?'' diyor. Utanmadan da ekliyor ha, varmış da motoru bayıyor diye ilk sahibi çıkarttırmış klimayı!.. Eyvahlar olsun!.. Yuh!..
  • ben 2 ay önce büyük ümitle gittim,senin gibi hayal kırıklığına uğradım...zaten halk da öğrenmiş,pazar da hiç hareket yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZMY3435

Forumda yaptığım aramada İzmir Oto Pazarı ile ilgili bir başlık bulamadım. Eğer var ise, gösterin lütfen oraya yazalım. Ancak bu çok önemli bir konu.

Orada insanlar yanına eşini, çoluğunu çocuğunu almış, bütçeme göre bir araba bulabilirmiyim diye ümitle gezerken bazı çakallar dişlerini biliyor. Yalanın bini bir para!.. Hal böyle olunca buralara taşınması gereken bir konu. Okuyup yoldan dönen bir kişi bile olsa kar değil midir?

60-65 yaşında bir amca, baktığı Vectra' da klima var mı diye soruyor, galerici ''Amma yaptın beybabam, 1600 arabada klima mı olur? Çeker mi bu motor klimayı?'' diyor. Utanmadan da ekliyor ha, varmış da motoru bayıyor diye ilk sahibi çıkarttırmış klimayı!.. Eyvahlar olsun!.. Yuh!..

GUİDE ARKADAŞ HAKLI DAHA ÖNCE AÇILDI BU KONU.....

http://forum.donanimhaber.com/m_13657559/mpage_1/key_otokent//tm.htm#13710928

• Böyle namussuz insanlar yüzünden 2.el araçta alamıycaz artık.Zaten ötv kdv alllah ne verdiyse!!!bu anlayışla devlet yönetliyor ya ben ne diyim artık.araç 20 milyar vergisi15 milyar

• Söylenenlere katılmamak elde değil.Bende 2 ay gibi bir süredir otomatik vitesli bir araba arıyorum.Fakat İzmir'de baktığım otomatik vitesli araçların model yıllarına göre kilometreleri oldukça fazla ve fiyatları İstanbul'a göre daha pahalı.İlgilenen arkadaşlar olursa kendi otomatik vitesli arabamı daha yeni model otomatik vitesli bir arabayla değiştrimek için satmayı düşünüyorum.Özellikle bu forumdan bir alıcının almasını istiyorum,çünkü bu forumdaki üyeler otomobil konusunda oldukça bilgili ve paralarının değerini biliyorlar.
    1998 model Hyundai Accent Beyaz renk
    76.500 km'de
    Otomatik vites / Klima / Ön cam otomatiği / Sis farı
    Aracımda sigara içilmemiştir.Oldukça temiz bir araçtır.Darbesiz,kazasızdır.
    Son fiyat pazarlıksız 10.000 ytl'dir.
    Cep tel : 0532 221 63 48 Murat
    PM'de atabilirsiniz.
    Teşekkürler,
  • Arkadaşların geneline katılıyorum bi izmirli olarak izmirde dogru duzgun otopazarı yok gercekten ben aracımı gaziemirden otopazarından almıştım belki milyon kere gidip gelmişimdir araçların çogu cok yıpranmış kilometresi taban yapmış, razkele çok temiz uygun fiyatta buldum öle almıştım yoksa pazarda temiz araç bulmak çok zor çogu araç arızalı , hasarlı durumdaydı tutuguna satabilirsam mantıgıyla haraket ediyo millet dikkat etmek lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.