Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesini Kazananlar (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.587
Cevap
10
Favori
75.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fridagogolotoporti F kullanıcısına yanıt
    1- Kardeşim biz tikimiyiz Bu tamamen hurafe geç bunları, he yok mu ? Elbette var, homoseksüel,biseksüel,heteroseksüel ne ararsan her çeşit insanda var. Kendin gibi insanlarıda bulucaksın mutlaka
    2-Külliyen yalan, kaç tane burslu arkadaşlarım var, ki kesilmesin diye ellerinden geleni yapıyor danışmanlar.
    3- Ciddi sorun direk NA olursun ama hocasınada bağlı.
    4- Okulu satın almayacaksan eğitim için yeterli ki starbucks vs. bile açıldı bu sene yani yaşayabileceğin kadar büyük merak etme.. Bölümüne göre kadro değişir ama genelde kaliteli hoca barındırılar.
    5-Bir çok üniversiteden daha iyi, vakıf üniversitelerinin genel avantajıdır bu zaten.

Bu sene mezun olacak biri olarak bunları söyleyebilirim

• merhaba hazırlık sınıfı kitapları fiyatı ne kadar tutuyor acaba ? bir de fotokopi yasak diye duydum doğrumdur illa orjinal olucakmış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fridagogolotoporti

Arkadaslar malum sonuçlar yeni açıklandı ben de izmir istiyorum izmir ekonominin hukuk fakültesini yüzde yirmi beş bursla kazanabilirim sanırım ama kafamı kurcalayan bi kaç şey var:
    1. Tiki ortamlardan gram hoşlanmayan parayla işi olmayan bi insanım. Biliyorum çoğu insan öyle diyeceksiniz ama benim gibi hiç mi insan yok?
    2.Bursu çok kolay kesiyorlar muhabbeti ne kadar doğru?
    3.Devamsizlik çok büyük bir sorun mu?
    4. Eğitimi ve öğretim Kadrosu nasıl? Çünkü istediğiniz Kampüs hayatını bulamayacaksiniz tarzı yazanlar var. Çok Kampüs hayatı gibi derdim yok ben iyi bir eğitim almak istiyorum benim için onemli.
    5. Yurtdışı olanakları nasil?

Çok kafam karışık ve kararsız yardimci olursaniz çok mutlu olurum

Devamsızlık bölüme geçince sorun olabiliyor özellikle yaz ayları geldiğinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sacredstorm

merhaba hazırlık sınıfı kitapları fiyatı ne kadar tutuyor acaba ? bir de fotokopi yasak diye duydum doğrumdur illa orjinal olucakmış ?

Okul veriyor kitapları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursluluğun devamı için gereken not ortalaması nedir acaba ? Ayrıca %50 burslu ekonomi bölümü yazmayı düşünüyorum sizce o kdar para vermeye değer bir bölümmü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacredstorm -- 1 Temmuz 2014; 21:21:11 >
  • Hiç alıntılayıp muhattap olmak istemediğim şu yukarıdaki tip okulun yüzde yetmişlik kısmı. Yüzde otuz normal geldiyse okula onlarında yirmisi evrimleşerek diğer tiplere dönüşmek zorunda yoksa arkadaşında dediği gibi ortam yapamazlar. Aman ne ortamlar ne ortamlar bu adamlar bahar şenliğine gelmiş daha çok duygusal şarkıları olan adamı eğlendirmiyor gerekçesiyle yüzüne baka baka bırakıp toplu şekilde karşıdaki demet akalın müzikleriyle kopan mekana gitmeyi tercih eden insanlar onlar yapar utancını siz yaşarsınız orası ayrı ha neden yaşarsınız oda bilinmez ama girdiğin okulu sahiplenme durumundan olsa gerek.
    Katılmadığım yönler yok değil aslında para yoksa yemekde yok aynen öyle benim okudugum gecen sene ki suan firma deişikliğiyle olay daha kötü olmuş (en yakın arkadaşım hala okulda) bir öğle yemeği için en az 8 tl harcamalısınız çevrede yürüyerek gidilecek çok fazla mekan aramayın bulamayacaksınız. Her zaman çiğ köfte yenmez değil mi?
    Eğitim kalitesinden bahsetmek istiyorum birazda ekonominin hazırlığı çok zormuşşşş herkes kalıyormuşşş hadi ya muşda muş. Yok abi öyle bir zorluk yata yata geçtim ne öğrendim hiçbirşey hepsini verdim sınavların en kolayda en zorunu verdim. Ha şimdi şey konusu var eğitim almak isteyene eğitim eyvallah öyle ama sınıfta 3 kişi eğitim almak isteyip 20 kişi istemıyorsa o eğitimi alamazsın bunuda unutma. Ben hazırlık boyunca çok iyi hocalarada denk geldim çok iyi şeylerde öğrendim hiçbiri benim üniversite düzeyinde işime yarayacak bilgiler değildi. Hepsi kendi sınavlarını geçmem için gerekli bilgilerdi yetti ve hepsini verdim. Sonra noldu zor denilen çok iyi denilen eğitim sonunda evet birsürü insan yaz okuluna kaldı hatta bir sene daha okudu ama şuan benim elimde ne kadar bilgi varsa emin olun onlarda da o kadar var sadece uygulayamıyorlar.
    Bölüm konusundada az çok bilgim var devamlı beraber oldugum arkadaşım devam edıyor ben ise bırakmış durumdayım okulu bunu yazarken belirtmekde istiyorum maalesef okula geri dönme durumumda var. Bölümde en azından ilk sene için gene zorlanacagınızı dusumuyorum benim ve benden daha kötü birçok adam yeterli ingilizcesi olmadan sözde full ingilizce dersleri verdiler sizde verirsiniz bursun kesilme durumu çok çok devamsızlık ve not kötülüğünden kaynaklanıyor ki onunla ilgili bir istatislik vardı sıfıra yakın kesilme oranı.
    En azından yüksek puan alıpda tercih etmek isteyen arkadaşların bir daha düşünmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Okul izmirin ilk özel okulu olmasından kaynaklı diğer izmir vakıf üniversitelerinden köklü ve tercih edilebilir duruyor bende böyle düşünerek girdim o yüzden biliyorum.:D
    Son olarak şunu söyleyebilirim liseden farkı olmayan bir binada bu anlattığım koşullarda okuyacak olan insanın benim gibi seçim şansı olmadıgı için seçmesi lazım yüksek puanlarınızı burada öldürmeyin sevgiler :)

• ekonomi bölümü hakkında yorumlarınız nelerdir ??
  • quote:

ekonomi bölümü hakkında yorumlarınız nelerdir ??
    http://haber.stargazete.com/ege/iktisat-bilimsel-yayinda-izmir-ekonomi-farki/haber-907574
  • quote:

ekonomi bölümü hakkında yorumlarınız nelerdir ??

Zeki kız bulabilme olasılığının olduğu bi bölümdür

Açıkcası şöyle söyleyebilirim, bu sene mezun oldum MYO'dan. Mezuniyet töreninde bizim bölümde fiyasko çıkmış olsa da, genele bakıldığından çok memnun ayrıldım. Çok güzel dostlar edindim ve evet gerçekten iki gram aklı olmayan da vardı fazlacana. Fakat farklı fakültelerden de dostlarım oldu. Hoca bakımından fakülteleri bilmem ama MYO efsane ötesi. Hocalar ultra ultra kafa insanlar. Adamsan, daima yanındalar. Öğretiyorlar ve öğrenmeye de meylin varsa her türlü hallediyorsun. Yeri geldi yattım, yeri geldi sabahladım ama bölümümden birinci çıktım çoğu kez sınavlarda yorum bekleyen hocalarım sayesinde. MYO'yu fazlasıyla tavsiye ederim. Adam olmayanı da adam ediyorlar. Sosyal aktiviteler zayıf olabiliyor ancak yine de kendiniz birşeyler ayarlayabiliyorsunuz.

Hazırlıkta olan bir arkadaş müzikle uğraştığını söylemiş, mutlaka müzisyenler kulübüne katıl. Bu sene de yönetim kadrosu aşağı yukarı aynı. Başkanı on numara adamdır. Çok fazla aktiflik istersen İlgi'sizler Kulübünü de deneyebilirsin. Ayrıca dalan çıkan var mesela

Bakalım dikey olarak devam edersem İEÜ'de, Kültür Sanat Organizasyon Kulübü'nü de canlandırmayı düşünüyoruz arkadaşlarla, bu sene daha fazla etkinlik yapabiliriz yani kısaca...

• Bu sene kazanan kimler var ekonomiyi

• Ben MYO Bilgisayar Programcılığı
  • Tebrikler kardeşim , bende siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Techno

Ben MYO Bilgisayar Programcılığı

Bölüm hocalarından bir tanesini tanıyorum; Raif Kaplan, on numara adamdır. Aşırı bilgilidir. Commodore zamanlarından programlama falan yapmışlardan... Bilgilerini sömür sömürebildiğin kadar
  • Ben psikolji
  • Ev arkadasi arayan varmi

• DGS sonrası yoluma yine İEÜ'den devam ediyorum. ITF kazananlara selamlar, bazı dersler muaf olacak olsam da, birçok şeyi yine 1 den itibaren görücem
  • C£nq C kullanıcısına yanıt
    Ben ücretli olarak Hukuk bölümüne yerlestim bu sene. Yüksek bir ortalama yaparak, baska bir özel üniversiteye tam burslu ya da devlet üniversitesine geçis yapabilir miyim?

Yatay geçis sartlari nelerdir? Okulun basari bursu sartlari çok kötü geldi de bana. 4.00 ortalama bile max %50 burs alabiliyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyyoem -- 8 Eylül 2014; 23:53:13 >
  • Hocam merhaba.

Ben simdi hazirliga c kurundan baslayip, yarim dönemde bitirirsem; ikinci dönem bazi ortak dersleri alacagim.

Böylece seneye bölümüme geçtigimde bazi dersleri görmeyecegim. Ama okulun basari bursu kosullarinda; eksik ders alana basari bursu verilmez gibi bir madde var.

Ben basari bursu alamayacak miyim yani 4.00 ortalama yapsam bile?

Diger sorum da yüksek bir ortalamayla baska bir özel üniversiteye tam burslu geçis yapabilir miyim( burada ücretli hukuk okuyacagim), ya da devlet üniversitesine geçis yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyyoem -- 9 Eylül 2014; 0:00:27 >
  • Hocam, yukarida sordugum sorular hakkinda bilginiz var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyyoem

Ben ücretli olarak Hukuk bölümüne yerlestim bu sene. Yüksek bir ortalama yaparak, baska bir özel üniversiteye tam burslu ya da devlet üniversitesine geçis yapabilir miyim?

Yatay geçis sartlari nelerdir? Okulun basari bursu sartlari çok kötü geldi de bana. 4.00 ortalama bile max %50 burs alabiliyormus.

Eğer o üniversitelerin şartları tutarsa geçiş yapabilirsin. Detaylı bilgileri yatay geçiş yapmayı planladığın üniversiteden alabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: heyyoem

Hocam merhaba.

Ben simdi hazirliga c kurundan baslayip, yarim dönemde bitirirsem; ikinci dönem bazi ortak dersleri alacagim.

Böylece seneye bölümüme geçtigimde bazi dersleri görmeyecegim. Ama okulun basari bursu kosullarinda; eksik ders alana basari bursu verilmez gibi bir madde var.

Ben basari bursu alamayacak miyim yani 4.00 ortalama yapsam bile?

Diger sorum da yüksek bir ortalamayla baska bir özel üniversiteye tam burslu geçis yapabilir miyim( burada ücretli hukuk okuyacagim), ya da devlet üniversitesine geçis yapabilir miyim?

Bence irregular (öyle geçiyor okuda) öğrenci olma. Normal şekilde git, çünkü bazen sapıttırıyorlar. Her dersi alamıyorsun 2. dönem. Mesela ders doldurayım diye rusça 2 alıyosun ama ilk dönem görmediğinden bi halta yaramıyor. Kaldı ki, pre-faculty kalırsan bence daha iyi olur. (proficiency sınavını veremeyenler için açılan bir bölüm.) Çünkü Freshman (1. sınıf) ingilizcesinde herkes çakılıyor sonrasında. Gaza geliyor 70 alan, sonra bocalıyor çoğunlukla. Bunun yerine pre faculty kastırıp geçersen, 1. sınıfın başında ingilizce muafiyet sınavına girersin. Ha benim gibi ortalamayı havaya uçurcam diyorsan, 1. sınıftada ingilizce alırsın, ortalaman yükselir kolay ders olacağından

Eksik dersten kasıt paşa paşa döneminde minimum kaç ders alman gerekiyorsa o şekilde almanı kastediyordur. 4.0 ortalamayı düşük sayıda kolayca yapabilirsin, o yüzden çakallık olmasın diye herkese eşit hak tanıyorlar Normal şekilde derslerini al ve devam et.

Son olarak, yatay geçiş evet mümkün ancak çok fazla şart istiyorlar. O yüzden elinden geldiğince çalış bi an önce, direk %50'yi kap. Sonrasında zaten çok çok sağlam başarı/sosyal aktivite falan olursa, durumuna bağlı olarak kuruldan özel karar bile çıkabilir. (hani derler bu adam okula değer katıyor vs.)

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.