Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesini Kazananlar (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.587
Cevap
10
Favori
75.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İğrenç bir kelime oyunu yapmamı mazur görürseniz, bugündü.

Yok aslında hocam, mühendisliklerin kaydı 3 eylül'de olması lazım, en azından benim öyle.
    Yanılmıyorsam bilgisayar mühendisliğiydi sizin, benim de öyle.
    Olmadı, okulda daha çok karşılaşırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Giresun -- 3 Eylül 2013; 3:47:32 >
  • Yeşil Giresun kullanıcısına yanıt
    Ne demek :)

Sizinki öyleyse mühendisliklerin çoğunluğu öyledir, en azından geçen sene o şekildeydi. Evet benim bölüm bilgisayar mühendisliği ama ben geçen sene 1 dönem hazırlık 1 dönem 1. sınıf okudum irregular öğrencilerden oldum :)
    Okulda bol bol karşılaşırız hocam

Bu arada siz hazırlık konusunda ne düşünüyorsunuz?

Edit: 1. sınıf okudum demek yerine üstten ders aldım desem daha doğru olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CCBD5E53F -- 3 Eylül 2013; 3:59:10 >
  • Valla atlayabilirsem atlayıp bölüme dalmayı düşünüyorum.
    İrregülar öğrenci zor olmuyor mu ya? Alt üst olmuş gibi böyle, ne bileyim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Giresun -- 3 Eylül 2013; 3:58:46 >
    Essay yazma konusunda bilginiz varsa direk atlayın bence. Benim için avantajlı olacak umarım; çünkü tarih, türk dili, humanity ve eng102 derslerini aldım önümdeki senelerde 2 dönemde de dersleri olan derslerin 1 dönemini ben almak zorunda kalmayacağım :)
    Mesela 1. sınıf 1. dönem ENG101 dersi 2. dönem ENG102 dersi var, ama ben ENG102'yi geçen sene aldığım için 1 ders daha az almış olacağım.
    Normalde bütün derslerimi seçseydim fizik, kimya, matematik gibi dersleride almam söz konusuydu bense sürekli irregular gitmek istemediğimden o dersleri almadım ve bu sene normal bi' şekilde 1. sınıfa başlayacağım

Biliyorum birazcık kafa karıştırıcı benimde bunları araştırırken kafam karışmıştı

• Daha önce de gördüm, dikkatimi çekti, essay'ın üzerine bu kadar düşmenizin sebeb-i hikmeti nedir?

Bu sene biraz rahat takılıyosunuz anlaşılan, ya da doğru anladıysam yine 1. sınıf ama ders yükü bayağı bir hafiflemiş.
    Ben bu okuldan önce anadolu lisesinden geldim ve orada bize essay hakkında hiç birşey öğretilmedi, bundan dolayı essay hakkında birşey bilmeden geldim, ilk seviye belirleme sınavını geçip PIE(Proficiency in English) sınavını boş bıraktım. Hazırlıkta bu essay'in nasıl etkili yazılacağı, nasıl bağlaçlarla cümlelerin birbirine bağlanacağı, nasıl akıcı ve mantıklı bi essay oluşturulacağı anlatılıyor ve bir haftada 2 essay yazıyorsunuz. Asıl konumuza gelirsek örnek olarak HUM102 derslerinin sınavında sizden 2 adet essay yazılması bekleniyor. Bu ve bunun gibi olaylarda essay yazma kabiliyetiniz ne kadar iyi ise puan konusunda o kadar avantajlı oluyorsunuz :)

Aslında o bahsettiğim derslerin hepsi 1. sınıfta değil malesef :) 2. , 3. sınıf dersi olanlarda var bu sene sadece 1-2 dersin 2. dönemlerini almayacağım , o yüzden bayağı değilde biraz hafifledi :)
  • Açıkçası, ben de kararsız sayılırım hazırlık konusunda. PIE'dan korkmuyorum değil, ama sitede verdikleri örneklerin bir iki kısmını çözdüm, özellikle çok korktuğum use of english bölümünde 20/25 yaptım, çok da korkulacak bir şey olmadığını düşünmeye başladım.
    Ama evet, bir yandan da düşünüyorum, acaba yarım dönem daha gidip Advanced'a mı zorlasam diye, bilmiyorum.
    Yani, lisede yazılılarda 200-250 kelime essay yazdık ama, bilmiyorum, bambaşka bir ortam burası. Göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Giresun -- 3 Eylül 2013; 4:22:50 >
    PIE'dan korkmaya hiç gerek yok PIE'ı geçmek çok kolay hele de geçme notu 64.5 olunca çok zor olmuyor inanın hocam. Sonuçta essay kısmı 30 puan olunca o kısım olmadan bile (diğer kalan heryerin doğru olduğunu kabul edelim) 70 puan alınabiliyor. Ama yüksek puanla geçmeye bakın çünkü bu sene bir uyguluma başlattı okul bundan sonra 2. yabancı dil yerleştirmeleti PIE puanına göre yapılacakmış.
    Hayırlısı ne ise o olsun hocam

Bu arada başka arkadaşlar varsa buradan bu konuyu biraz daha canlandırmak lazım aslında... GoldPunch İbrahim Katmerci'de bizim okuldadır kendileri
  • Teşekkürler, bu yardımcı oldu.
    Kaydı yaptırdık efendim.
    Kaydımdan 3-4 dakika sonra çok şikayet edilen öğrenci işlerinden yaklaşık 3 dakikada öğrenci belgesi çıkarttırdım.
    Galiba yeni geldik diye hızlı çalışıyorlar, ilerde başlarız sövmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Giresun -- 3 Eylül 2013; 10:26:18 >
    Hayırlısı olsun hocam :)
    Umarım sorun olmaz diyelim :)
  • Eyvallah.
    İlk doldurduğum formda kulüp kısmına öylesine bir şey sallamıştım, bugün baktım, fotoğrafçılıkmış. Onun bi önemi yok değil mi :D
    Yok yok okulda istediğiniz kulübe katılabilirsiniz :D
  • hepinize allah başka dert vermesin ve hoşgeldiniz diyorum.
  • corwyn C kullanıcısına yanıt
    Sanırım bir okuldan memnun olmama durumu var. Niye öyle dediniz?
    Yani, tamam, öyle über-süper bir beklentim yok ama merak ettim.
    Bu arada, burslar ne zaman yatırılıyor, bilen var mı?
  • burslu olmadığım için orasını bilemem de genel olarak sıkıntılı bir okuldur. okulun içinde sigara içemezsiniz. hocalar devamsızlıkları asla oasise girmez, derste sorduğunuzda da genelde yanımda değil haftaya söylerim der fakat haftaya da gelmez o devamsızlık bilgisi. bazı asistanlar vardır çıldırtır adamı. öğrenci belgesi almak başlı başına sıkıntı bir şeydir başvuruyu yaparsın aradan 2 saat geçer hala çıkmadı derler iki bağır çağır düzelir.

en büyük sıkıntı firuz. okulda para geçmiyor, kredi kartı geçmiyor o dandik firuz catering kartları geçiyor.

yine de güzel okuldur. turnikelerinde sigara içmek, yeni adıyla veranda'da bira içip, tavla atıp sonra derse girmek falan hoş tabi :D
  • O tür hoca davranışlarının her okulda var olduğunu düşünüyorum.
    Sigara gibi bir sorunum yok, umarım hiç olmaz ama şimdilik yok, ben de yapılan şikayetleri çok duydum, biraz tereddütle gittim, yukarıda da belirttiğim gibi 3 dakikada çıkarttılar, yeni geldik ya, çalışıyor imajı veriyorlar herhalde :D

her şeye eyvallah da, firuza eyvallah olmayacak herhalde. başlı başına problem.
  • Gelecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Hazırlık sınıfı için diyebileceğim tek şey, dersi derste dinleyin yetiyor.
  • Merhaba arkadaşlar . Kayıtta verdikleri öğrenci kartları başka ne amçla kullanılabiliyor?(mesela para filan yükleniyor mu) Ben geçen öğrenci belgesi istedim öğrenci işlerinden kadın kartımı aldı post makinesinden okuttu kartı. Kadına ne yapıyorsun da diyemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: clavicle

Merhaba arkadaşlar . Kayıtta verdikleri öğrenci kartları başka ne amçla kullanılabiliyor?(mesela para filan yükleniyor mu) Ben geçen öğrenci belgesi istedim öğrenci işlerinden kadın kartımı aldı post makinesinden okuttu kartı. Kadına ne yapıyorsun da diyemedim

Yüklersin,hem otoparkta hem print ofiste hem de öğrenci belgesi gibi şeylerde kullanabilirsin...

Arabası olanlarada geçmiş olsun,ya aylık karşıdaki özel otoparka abone olacaksınız yada yer kovalamacası

• Arkadaşlar birkaç sorum olacak.Dün kayıt oldum.Sınav belgemi onaylattım.Başka bir şey yapmam gerekiyor mu?Yoksa direk sınav belgesi ve öğrenci kartıyla sınava mı gireceğim?Menderes'ten geleceğim.Menderes'ten Gaziemir'e gidip ordan 510'a biniyorum.Aslında okula yakın bi durakta iniyorum ama yokuş çıktığımdan dolayı sıkıntı.Agora'ya gelmeden 5-10 dk geride bir aktarma merkezi var.Okulun yanındaki duraklardan geçen bi otobüs var mı aynı zamanda bu aktarma merkezinden geçen?Son olarak mesela bu yıl yurt için başvurmadım.Tam bursluyum.Gelecek yıllar için başvurabiliyor muyum veya ikinci dönem için?
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.