Şimdi Ara

İzmir de konut fiyatları aşırı yükselmiş (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
10.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bayraklı ve Bornova'da hasar alan ve yıkılan binaların hepsi eski ve kentsel dönüşüme girmesi gereken binalardı. Bunu ev sahipleride çok iyi biliyordu. Binayı kentsel dönüşüme sokmak için tüm daire sahiplerinden olur imzası aldıktan sonra binaya ekipler geliyor. numune aldıktan sonra binayı kentsel dönüşüme sokuyorlar. Ama uyanık ev sahipleri evimiz küçülecek diye kentsel dönüşüme sokup yeniden yapılmasını istemiyor. o bölgede çoğu ev sahibi aynı kafada. Ve sonuçları ağır oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur1301 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir çoğunun o faizlerle o paraları ödeme imkanı yok ki hala ödeyemeyen bir sürü insan var şu an kirada oturmak mecburiyetinde .
    Bahsettiğiniz durum İstanbulda daha felaket durumda olası İstanbul depreminde sağlam bina kalması zor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt

küreselciler yapacak sen merak etme, hepinizi soyacaklar. aklı olan borsalara ve kriptoya gider. çünkü sadece bunlara izin verilecek. yeni sistem bu olacak, ister uyarsın ister uymazsın bertaraf olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 2 Şubat 2022; 23:28:51 >
  • power-pc P kullanıcısına yanıt

küreselciler zaten banka sistemiyle soyuyor yıllardır.

geçerli para birimi dolar ve euro karşısında tüm ulusların para birimini eziyor.

ileride aç kalınca mecbur varlıgı olanlar satmak durumunda kalacak ya da kredi çekip bankaya borçlanıp satmak durumunda kalıcak.

sistem bu yönde zaten.

direk gelip kimsenin evine,iş yerine el koymayacak  

şu an zaten ülke dışa bağımlı, sürekli borç ödeniyor.

sanma küreselciler ele geçirince evi olmayanları işi olmayanlara ev iş verecek   onların olayı elinden almak.

euro 20 aralık günü 21 tlye kadar çıkmıştı korkunç değil mi mesela? zaten seni git gide fakirleştiriyor.böyle devam ettiği sürece 2-3 yıla kalmaz şu durumda rahat olan insanlar bile varlıklarını satıp harcamak zorunda kalacaklar

ya da başka yatırım araçlarına yönelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 3 Şubat 2022; 0:53:46 >

• Arkadaş izmirde evlerin %80 minimum 30 yıllık hatta daha eski evlerden oluşuyor şu an sel götürüyor ortalığı şiddetli şimşek çakınca bile deprem etkisi yaratıyor evler sallanıyor,böyle bi yerde eski ev almak rezillik

• onur1301 kullanıcısına yanıt

O binalar çok eski değil de zemin kötü. Eski dere yatağına yapılan binalar tabi çok hasar aldı. Gökdelenler bile mahvoldu göstermediler bazı videolarda gördük.

Anlamadığım şey para veriyorsan neden evin metrekaresi küçülüyor? Hem para veriyorlar hem de daire küçülüyor saçma.

• rerea kullanıcısına yanıt

O kar borsada var. 2016 yılında sasa hisse senedi alsaydım o evin karını geçerdim. Bunun gibi birçok hisse senedi var. O hisseler o zamanlar kuruştu 1 lira bile değildi ki bugün sasanın 48 lira olması bile gerçek değerini göstermiyor. Defalarca bölündü temettü verdi. Tabi borsa kumar gibi. Sabırlı olan ve doğru yatırım yapan kazanıyor.

Tabi sizin iş birazda şans. Herkes ev-arsa işinden öyle kazanamadı. 3 sene izmir karaburunda arkadaşın al dediği 100 bin liralık kooperatif arsası şu an 600-700 hem de yeri daha kötü. Ev yapılmış haliyle 2 milyon isteyen var. Geçen sene 800 bin isteyene deli diyorduk. İşte bana bu tavsiyeyi veren arkadaşım geçen sene borsada 150 bini batırdı ve aç kaldı.

Ne olduysa son 2 senede oldu. Bu virüs, deprem mahvetti. Herkes arsa topluyor bu iş nereye gidecek bilmiyorum.

Elektrikli kombi denen aleti eniştem dairesine taktırmıştı. Biz doğalgaz alırken o elektrikliden taktı çok bilmiş birşekilde doğalgaz istemem dedi. Faturalar gelince ertesi yıl doğalgaza geçti. Adam fabrikatör ona elektrik koymaz dedik ama koydu.

taşınmaz betonun ve toprağın geleceği YOK. yatırım amaçlı girilmesini tavsiye etmiyorum. gelecek borsa ve kriptoda. NFT olayını da incelemek lazım. kriptoda KY parayı son iki senede 10-100 kat arası katladı hemde dolar bazında.

Bir afete depreme bakar betona yapılan yatırımın yok olması

• x zamanda y tl'ye aldığın evin benzerini sahibinden'de z tl'ye görmen, o evin z tl ederi olduğunu göstermez. ne güzel kendinizi eğlendiriyorsunuz.

• asau kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Sizi saygıyla selamlıyorum.
    İyi forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kimse birşey kazanmadı ki maliyetine satıyor. Anlatamıyorum heralde. Adam bi eve farz et 200.000 dolar koymuş 10 sene sonra 100.000 dolara satıyor. Bu kar mı? 500.000den almış, 1.350.000 tlye satıyo şu an. Kar mı bu? :)

Arsa ve konut zaten oturmak için alınır ben yatırım amaçlı düşünmüyorum. Onu yapan müteahhitler. Borsa gibi değil ki paranı bi anda katlayasın. 20 - 30 sene anca iş yapar.

Sen türk lirası olarak düşünürsen 2008de konuta koydugun parayı şimdi satsan altın olarak zarardasın , kira ödemediğinle kalırsın. Kar mar yok. Normal kullanıcı için.

Kıyma 50tlden 110a çıkmış 2 katı, dolar 7den 18e çıkmış 14e gerilemiş 2 katı, geçen sene aldıgın ev 800.000 şu an 1.600.000 olması kadar daha doğal birşey yok. Kar yok ki buna bilerek mi yapıyosunuz anlamadım.enflasyon altında ezilmemekten başka bir işe yaramıyor taşınmaz.

Parasını katlamak isteyen başka yollara girsin

@power-pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 3 Şubat 2022; 11:12:4 >

• 30 yılda tlnin nasıl değer kaybettiğini göremeyenler parasını kriptoda borsada katlayacakmış
    Ben size diyim siz borsaya 5000 dolarla girin 2000 dolarla çıkarsanız iyi bu kafayla. Size göre kar o

parasını katlamak isteyen %80-90la kredi çekip ev alsın

• yakup13 kullanıcısına yanıt

Ev oturmak için alınır, parasını katlamak isteyen parasını evinde katlayıp çekmecesine koysun.

😂 güldürdün

yaş kaç merak ettim ?

son 3 ayda kriptocuların anasını ağlattılar ;ve dünyanın en büyük ponzi ağı olarak bakan pekçok ekonomist var; ve olası bir düzenleme de o kriptoların %95 i yok olacak-buhar olacak...

ARSA-TOPRAK-Gayrimenkulün doğru yerde doğru zamanda alındığından her zaman GELCEĞİ vardır ve evete YATIRIMDIR-yatırımın da hasıdır...

cahilce yorumlarla insanları yanlış yönlendirmeyin.

• ghostiki kullanıcısına yanıt

hocam belkide bunların amacı bu algıyı yaparak milletin evini arsasını sattırıp , kriptoya sokturmak istemeleri.o parayı hiç etmeleri  

bu arkadaşları dinleyip herhangi bir işe kalkışanlar önce ss alsınlar bu yorumları.battığınızda bu kişilere ödetirsiniz  

hayır senin kriptodan borsadan 400.000 doların olsa yine ev alıcan yat alıcan ne yapıcan o kadar parayı ? mutlaka mala mülke yatıracaksın.

• morpheus.00 kullanıcısına yanıt

Ev alırken iç hacim, manzara, lokasyon, ulaşım rahatlığı kadar temel sağlamlığı veya evin dayanıklılığına önem versek keşke. Betonarme yapıların kalitesi, evlerin kaba inşaat halindeki o ilkel görüntüsü süslü kaplamalar, cici dolaplar, kartonpiyerler ve güzel parkeler ile önemsiz hale geliyor tabi insanlar için.

İnsanların ilk başta en çok dikkat etmesi gereken şey iskelet ve temelden başlayacak şekilde dayanıklılık, uzun ömür, kalite ve kullanışlılık olacağına daha büyük daha güzel, daha fazla olsun ne yazık ki.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

20 yıla kalmaz çoğu dökülür hocam.

başında durcaksın inşaatın malzemeleri kendin alacaksın.o da herkesin harcı değil.

mesela bu ısı yalıtımı dandik ,kağıttan evle, demiri az kullanılmış evler o paraları haketmiyor.

ama bilinçsiz cahil tüketicide o şu kadar bu niye bu kadar diyor? bu sefer diğerini karalamaya çalışıyor, dök önüne çeteleyi göster şeffaf ol.

yıllardır kandırmışlar çoğunu o nedenle kıyaslamaları çok düşük düzeyde.genelde en çok önemli olan oda sayısı.

anca evde oturunca 1-2 yılda tüm foya ortaya çıkıyor.çoğu da şikayetçi ve ek masraf yapıyor.

iyisine denk gelmek lazım.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.