Şimdi Ara

İzmir'de gezilecek yerler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın izmir çiğli'ye gidiyorum. İzmir'i gezmek istiyorum. Nerelere gitmemi tavsiye edersiniz. Özel aracım yok sabah erken çıkıp gezmeyi düşünüyorum. Toplu taşıma kullanacağım. Tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.
    Not: Denize girebileceğim temiz bir yer tavsiyeside bekliyorum.

Edit 1: 10 temmuz 2017 İzmir 1. Gün ; Sabah erken kalkıp izmir in meşhur boyoz ve gevrek ile kahvaltı yaptım. Boyoz beklediğim kadar güzel ama fazla yenirse bayar gevrek ise istanbul ve ankaranın simiti bence daha güzel. Kahvaltıdan sonra sasali doğal yaşam parkına gittim baya güzel bir yer kesinlikle tavsiye ederim. Yaklaşık iki saat kadar sürüyor gezmesi baya eğlenceli güzel bir yer. Tavsiyem çok sıcakta gitmeyin bayılabilirsiniz. Ondan sonra çiğliyi biraz gezip eve geri döndüm. Yarının planını yapıyorum. Editler gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danner -- 10 Temmuz 2017; 16:5:38 >

• Çiğli İzban durağına binilir, Menemen/Aliağa istikametine. Yeni Foça'ya gitmek için Biçerova durağında aktarma yapılır, Eski Foça'ya gitmek için Hatundere durağında aktarma yapılır. Otobüse binilir. Sonra denize girilir.
  • shintai kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bu kadar açıklayıcı yazdığınız için. Başka gidilecek yer tavsiyeniz varsa tavsiyelerinize açığım.
  • hiçbir yer yok.ciddiyim. doğduğumdan beri izmirdeyim burda gezilcek hiçbir yer yok bomboş bir şehir zaten 100 yıl önce insan yokmuş nerdeyse bu şehirde. o yüzden şehir içinde kültürel/sanatsal hiçbir birikim yok. olana da sahip çıkan yok. keşke buraya geleceğine başka kıyı şehrine gitseydin en azından kafa dinlerdin.
  • Her ne kadar izmirle aramızda 550 km olasada birgün atlayıp otostopa gelesim geliyor o yüzden rezerve.
  • Sasalı hayvanat bahçesini gör, türkiyede eşi olmayan bir yer, doğal yaşam parkı. Nette araştır servisleri vardı eskiden çiğliden kalkan
  • Hocam Türkiyedeki çoğu şehre gittim. Isparta, konya, afyon gibi oralardan daha az gezilecek yer olduğunu düşünmüyorum. Oraları kötülemiyorum kesinlikle ama izmirde izmirdir diye düşünüyorum. Amacım kültürel bir faaliyet güzel bir sahil olur güzel bir çarşı olur güzel bir kütüphane olur o bile kafi.
  • earthfrost kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler mutlaka deneyeceğim.
  • El Sonidito kullanıcısına yanıt
    Gidince editlerim hocam sizin için gidip bilgi birikim aktarımı yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faatihb

Hocam Türkiyedeki çoğu şehre gittim. Isparta, konya, afyon gibi oralardan daha az gezilecek yer olduğunu düşünmüyorum. Oraları kötülemiyorum kesinlikle ama izmirde izmirdir diye düşünüyorum. Amacım kültürel bir faaliyet güzel bir sahil olur güzel bir çarşı olur güzel bir kütüphane olur o bile kafi.

gezdiği yerler çölü ortasındaki kasabalardan hallice yerler tabi daha az yer olur(saldırgan algılama)
  • Sandığınızdan daha fazla yer gördüm ama galiba bakış açılarım olaya çok farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: earthfrost

Sasalı hayvanat bahçesini gör, türkiyede eşi olmayan bir yer, doğal yaşam parkı. Nette araştır servisleri vardı eskiden çiğliden kalkan

hayvanların doğal ortamlarından insanlara bir ürün gibi sergilenmesi için koparılmasını normal karşılaman yetmezmş gibi başkasına da mı öneriyorsun?
  • O zaman beklemedeyim hocam birde bol bol fotograflarsaniz tadindan yenmez
  • Hocam denize Foçaya gitme bence bayadır gitmiyorum ama tavsiye etmiyorum gezme olarak Toplu ulaşım rahattır sıkıntı olmaz vapurla konak karşıyaka yap konaktan yalıya yürü bisiklete bin istersen hatta uzun yazıcağıma konumuza göz at orda tavsiyeler var :)

https://forum.donanimhaber.com/donanimhaber-izmirliler-kulubu--126398318#126398318
  • StoryBro kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler konunuzu inceleyeceğim.
  • peaceb kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öğrenci kartı tarzı birşey varsa hemen çıkartabiliyor muyum ? O tarz birşey işimi epey görür gibi.( öğrenciyim)
  • Arkadaşlar herkese tekrardan teşekkürler. Sizden bir ricam daha var. Yemek yiyebileceğim ya da izmire özgü en iyi uygun fiyatlı tatlar deneyebileceğim yer tavsiyelerinizi de bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

hiçbir yer yok.ciddiyim. doğduğumdan beri izmirdeyim burda gezilcek hiçbir yer yok bomboş bir şehir zaten 100 yıl önce insan yokmuş nerdeyse bu şehirde. o yüzden şehir içinde kültürel/sanatsal hiçbir birikim yok. olana da sahip çıkan yok. keşke buraya geleceğine başka kıyı şehrine gitseydin en azından kafa dinlerdin.

izmirin 4000 yıllık tarihi var ne alaka?
  • Karsiyaka çarşıya git . İzmirde özgü her yemeği bulabileceğiniz ortam var.

Boyoz u özellikle denemelisin . herhangi bir pastaneye git bulabilirsin.
  • Karşıyaka'ya git izbanla.

İzban>halkapınar aktarma> metro konakda in. Orayı gez. Kemeraltı falan. Alsancağa doğru yürü sahilden.

Metro > bornovada in. Orayı gez.

Başkada yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.