Şimdi Ara

KÖMÜRLÜ KOVALI SOBA TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
44.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 27 Kasım 2011; 19:16:16 >

• Dar gelirliliğin alemi yok kredi çek kombi al.
  • Teneke sobalar var ucuza.1-2 sene idare eder.
  • arkadaşlar sizlerden kıyaslama istedik işi başka şeylere döküyorsunuz benim sobam var zaten evimde ,
    bi arkadaşımıza alıcaz ve hangi soba daha üstünse onu seçeceğiz bu kadar basit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ketçaplı Gofret

Dar gelirliliğin alemi yok kredi çek kombi al.

dar gelirlilik etme diyosun kredi tavsiye ediyosun nedir maaşın 700 cebin iponmu senin
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

dar gelirlilik etme diyosun kredi tavsiye ediyosun nedir maaşın 700 cebin iponmu senin

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

700 maaşla kim ipon alıyormuş yau...

Bu arada fark yok gibi. 2.yi al gitsin.
  • Kovalı sobalara değinecek olursam Şimdi hocam tavsiyemi iyi dinle alabiliceğin kaliteli kovalı sobalar rahatca bulabilme açısından söylüyorum..

Simtaş ile süslerdir..

Yani bunlar iç malzeme kalitesi ve iç cidar sacının diğer standart kovalılara göre biraz daha kalın üretilmektedir ve kenarları zaten bildiğniz majolik emayedir üçsan soba ise normal standart kovalı sobalara birebir örnektir.

Ama Simtaş ve Süslerin emaye kalitesi diğerlerine göre nazaran daha iyidir.

Yanma performansına gelirsek bu iki sobada çok çabuk tutuşma açısından ve yanarken diğer standart kovalılar gibi ağırdan yanıp tüteme sorunu yaşanmıyor gayet çabuk ve performanslı yanıyor birde diğer soba markasına gelirsek dediğim gibi Isıtaş markada var aralarında ama kolay bulamazsınız bulursanız onuda almanızı öneririm kolay kolay deforme olmaz bunlar...
    Silveri zaten normal tuğlalı turbolarını bulursunuz o yüzden onu bulamacağınız için öneremeyeceğim zaten çok kolay şekilde bulabiliceğiniz simtaş yada süsler var ikisi.(Isıtaşın yuvarlak kovalı olanlarını önermiyorum.. )

Ama size önerim Simtaş mini lüx kovalı sobayı almanızı öneririm.

Kova ızgaralarına dikkat edin 1 cm kalınlığında olmalıdır azami(Döküm olması tercihtir çoğu sac ızgara satıyor ama yarım sene bile dayanmaz çabucak deforme olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 24 Kasım 2011; 10:29:17 >

• Soba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Soba alırken en önemli konu Türk Standart endüstrisinin yayınladıgı standartlara uygun olan sobaları almaktır.sobanın size geldiğimde TSE belgesinin size gelip gelmediğine dikkat ediniz.Odun ve kömür yakan sobaları alırken içi ateş tuglalı döşenen sobaları almak en uygun olacaktır sadeca sajdan imal edilen sobalar olmaz içinde ısıyı uzun süre tutmaz .Garanti belgesi bulunmayan sobalar hayatımızı karartabilir. Çevre ve Orman Müdürlüğü, yaklaşan kış ile birlikte ısınma amaçlı alınan sobalarla ilgili açıklamada bulundu. Soba alırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında açıklamada bulunan çevre ve orman müdürlüğü, olumsuz sonuçlar ve ölümle vakaların meydana gelmemesi için soba kalitesine dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi. Kurumun sitesinde yer alan açıklamada, Sobaların kömür yanma bölgelerinin sıcaklığı korumak için refrakter tuğla ile kaplı ve ısı yayma bölgesinin ise tuğlasız olması gerektiği kaydedildi.
    Açıklamada, “ Sobalar uçucusu yüksek kömürler (10’nun ve üzeri) için üstten yakılacak şekilde düzenlenmiş olmalıdır. Kömürün yanmasını sağlayan birincil hava ayarlanabilir ve odada istenilen sıcaklık temin edilebilir olmalıdır. Soba, birincil (primer) havanın kömür yatağı içinden geçerek yukarı doğru gidecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Her türlü yanma şartlarında bacadan gözle görülür kirletici madde atılmamalıdır. Soba üzerinde bulunan tüm kapakların çevresi ısıya dayanıklı yanmaz ve zamanla bozulmaz conta ile hava sızdırmaz yapılmış olmalı, Baca klapesinin tamamen kapanmasını önleyici bir tertibat olmalıdır. Yüksek sıcaklığa dayanıklı contalar doğru yerleştirilmiş ve soba kapakları kapatıldığında hava sızdırmadığı garanti edilmiş olmalıdır. Verimlilik tüm yanma hızlarında ve her türlü katı yakıt ile aynı olmalı, Izgara krom alaşımlı demir olmalı, Sobanın gövde malzemesi en az 5 mm et kalınlıkta sert pik döküm veya çelik levhadan yapılmış olmalıdır.

http://www.hepsibayiden.com/Urun/Konfor-Mini-Luks-Kovali-Soba-alttan-havaliSomine-pmu1977.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teorizm -- 8 Aralık 2012; 21:12:02 >

• Arkadaşlar biz de bu sene doğalgazı karşılayamayacağımız için kuzine almayı düşünüyoruz ama nelere dikkat etmek gerekir acaba? Ev biraz geniş ve yalıtım yok.
  • Dogalgazin olmadigi bir yerlerde oturan benim gibi arkadaslar varsa yardimci olmak icin bir kac sey yazayim acemilige gelmesinler.

Kovali ve sactan uyuyan soba ufleyen soba bunlar parayi bu devirde bosa harcamadir.sac sobalar kendilerininini ısıtıyor sizi degil.

Soba alinacaksa oncelik tugla ve emaye olmalidir. Yani sobanin icinde ates veya ısı tuglasi olmasi veya emaye malzemeden yapilmasi avantaj saglar . her ikiside varsa tuzlu olur ama verimli olarak kullanilabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

Arkadaşlar biz de bu sene doğalgazı karşılayamayacağımız için kuzine almayı düşünüyoruz ama nelere dikkat etmek gerekir acaba? Ev biraz geniş ve yalıtım yok.

Gecen sene soba alip kuramadik. Bu sene almamiz sart. Yok mu tavsiye? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzonizm

Dogalgazin olmadigi bir yerlerde oturan benim gibi arkadaslar varsa yardimci olmak icin bir kac sey yazayim acemilige gelmesinler.

Kovali ve sactan uyuyan soba ufleyen soba bunlar parayi bu devirde bosa harcamadir.sac sobalar kendilerininini ısıtıyor sizi degil.

Soba alinacaksa oncelik tugla ve emaye olmalidir. Yani sobanin icinde ates veya ısı tuglasi olmasi veya emaye malzemeden yapilmasi avantaj saglar . her ikiside varsa tuzlu olur ama verimli olarak kullanilabilir.

Önerdiğin bir marka model varmi?

• https://arpazsoba.com.tr/Surel_Star_Kuzine_Kovali_Alttan_Havali_-_5006-4145

ben terasımı kapattım. keyif için kullanmak istiyorum. bunu aldım.

tuğlalı alacaktım ama, temzilği zor olur diye hanım sobalı istedi.

döküm alacaktım onu da kaldırması yerinden oynatması zor diye almadım.

teras 65 m2 , henuz daha yakmadım. cuma günğ yakacam yaktıktan sonra bilgilerimi paylaşırım inş.
  • size çalışkan sobayı öneririm.

https://guvensoba.com/urun/caliskan-kuzine-soba//

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayajeak

size çalışkan sobayı öneririm.

https://guvensoba.com/urun/caliskan-kuzine-soba//

adam şuan doğalgaza geçmiştir muhtemelen

• Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt

Muhtemelen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.